Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема РАЗБРАХнови [re: teodorag]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано19.06.04 05:50



Здравей,
Разбрах те .
Доскоро.

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Въпросинови [re: teodorag]  
АвторXвъpчилo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 08:27



Вие търсите контакт само с художници, които живеят и творят в България или и с такива, които се намират в чужбина? Къде по-точно се намирате. В коя държава имате намерение да продавате? Ако гледаме валутната единица, може би Щатите, но знам ли дали не би прехвърляте в долари за удобство? :)
Как точно продавате? Имате ли контакт с галерии или разчитате само на личното си обаяние и връзки? С какъв процент работите? Кой поема разходите за изпращането на картините в чужбина? Как изпращате парите? Казвате, че: "Не, че имам нещо против да срещна един нов Ван Гог, но просто търся контакт с хора, които няма да злоупотребяват" - Вие как смятате да покажете и докажете, че няма да злоупотребявате? Нищо лично, но на такива мошеници съм се нагледал, че съм предпазлив към подобни предложения - но нали се надяваме, че с възрастта помъдряваме! :)
Кой определя цената на картината - традиционно художникът има последна дума за цената, но т.к. забелязвам, че не сте "доволна" от някои цени, та смятам, че това е важен въпрос. За колко сте продали най-скъпата си картина - ще се радвам, ако споделите тук - не мислете, че това е самохвалство - бизнесът е бизнес и ако не сте в състояние да продавате на добри цени, няма да имате добра продукция. С какъв стил картини работите или просто продавате всичко, което можете да продадете? Колко картини в месец обикновено продавате - този въпрос го задавам ясно защо - просто да видим колко активно се занимавате с този бизнес или за Вас това е някакъв вид хоби.

Ще бъда благодарен ако внесете малко по-голяма яснота - така предложението Ви ще стане още по-съблазнително, надявам се :)

Желая Ви всичко хубаво!

Надявам се да ми отговорите! :-)



Тема Re: Въпросинови [re: Xвъpчилo]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано28.06.04 23:16



A вие, кой сте, че да ви давам подобна информация за себе си?
Може би вие ще ми кажете, какво сте завършил, колко самостоятелни изложби имате (както в България, така и в чужбина), в колко международни изложби сте участвал, на каква цена се продават картините ви в България и в чужбина, кой ви колекционира, както и референции от хора с които сте работили, колко картини имате продадени в чужбина, кой е вашият сайт, на кой съюз сте член и откога сте такъв, за да разбера дали сте професионалист или само "Хвърчило".

Редактирано от teodorag на 28.06.04 23:18.



Тема Re: Въпросинови [re: teodorag]  
АвторXвъpчилo (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 07:39



Започнах да рисувам на 5 години. Оттогава само с това се занимавам. Колекционират ме хора, които могат да си позволят това :) Цените ми не са като Вашите :) Работя сам в ателието си - можете да вземете референции от жена ми :)
А да можеш да хвърчиш из цветовете е най-прекрасното нещо на света :)

Поздрави,

Хвърчило

П.С. Предложението все пак идваше от Вас, така че беше съвсем честно да напишете повече от едно изречение :) В бизнесът човек трябва да действа спокойно :) Съжалявам, че не реагирахте професионало. Мисля, че ме разбрахте.
Розовите надежди на всички клубари в миг се изпариха от този Ваш тон :)

И само да Ви кажа, че Емил Стойчев няма завършена Академия, но това ни най-малко не му пречи. Надявам се, че знаете, кой е точно той :)



Тема Re: Въпросинови [re: Xвъpчилo]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 11:22



Ne se gnevi ,Hvur4ilo.To momi4eto yavno se strahuva da dade po- to4na informacia za sebesi i tova,koeto pravi . Vij,4e ne reagira profesionalno - taka e . Hi4 daje tova ne e profesionalen otgovor. Kogato 4ovek pravi seriozno predlojenie bi tryabvalo da ima kakvo da predloji i da dade po- podrobna informacia.$e koi bi si izpratil kartinite ei taka na doverie ? Hem iska da prodava kartini na hudojnici, hem kato ya popitash kakvo predlaga mul4i. E, ne stava taka . Nyama i kak da stane. Tova dali si 4len na nyakakuv sujuz na hudojnicite suvsem ne e povod da se smyata,4e si profesionalist ili ne. Az poznavam mnogo hudojnici,koito slagat v malkiya si djov raznite mu tam "profesionalisti" ot SBH i tem podobni bjurokrati4ni organizacii. Mnogo hudojnici ne iskat da stavat 4lenove na SBH to4no zaradi tazi bjurokrashtina, tazi drebnavost i t.p.Edin ot nai - dobrite hudojnici , koito sum vijdal ne e 4len na SBH i nikoga nyama da stane. Prosto mi kaza,4e ne sika da bude 4ast ot nyakakvi si tam organizacii . Artista tryabva da prinadleji samo na sebe si .Pove4eto vlizat v SBH samo zaradi oblagite,koito polu4avat,no te sa tolkova malko,4e dori i zaradi tyah ne si struva....Tova koi te kolekcionira sushto ne e garancia za profesionalizum. $e da ne bi Van Gogh nyakoi da go e kolekcioniral dokato e bil jiv?Ot tona na tazi gospojica ili gospoja i ot na4inut po koito tulkuva podobni vuprosi mi stava yasno,4e ne e profesionalistka v oblastta,v koyato se predstavya 4e raboti.
Produljavai da hvur4ish iz cvetovete i nedei mnogo da se vpe4atlyavash ot podoben neprofesionalizum.



Тема Re: Въпросинови [re: NoNick]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано30.06.04 13:21



Напротив, вие двамата си мислите,че сте професионалисти, но то се вижда колко сте. Аз съм регистрирана, дала съм си имейла, и всеки който иска може да се свърже с мен директно и да разговаря. Но вие сте Хвърчило и Ноник, който никой не познава, няма начин да се свърже с тях, освен да пише по форумите и които се крият зад анонимните си никове и разбира се като всеки неуспял художник, плюят по професионалните съюзи. В друга тема с теб НоНик, имахме пак един спор в който ти по подобен начин започна да изявяваш. Момента в който ти казах малко повече неща много бързо замлъкна и самоувереността ти се изпари. Та и сега. Там също постави под въпрос професионализма ми. Аз пък поставям под въпрос твоя и на хвърчилото.
Естествено друго и не очаквах.



Тема Re: Въпросинови [re: teodorag]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 20:26



Tova,4e si si dala e-maila ne te pravi profesionalistka.Koito iska da se svurje s men moje da go napravi tuk v tozi forum ,zashtoto nyama kakvo tolkova da kriya ili kakvo tolkova taino da razgovaryam.Tova,koeto sum go kazal na teb bih go kazul i na vseki drug taka,4e ne priemai neshtata tolkova li4no.Sled,kato si si dala obyavata,4e tursish kontakt s hudojnici bi sledvalo da obyasnish na horata kakvo predlagash. Zashtoto koi shte si igrae da pishe e-maili za da razbere za kakvo stava duma . Az ne se kriya zad anonimnite si nikove- vsushtnost za razlika ot teb az ne si smenyam nickovete ,a si karam s tozi ot na4aloto. Tova,4e pljuya po adres na bjurokrati4nite organizacii ne me pravi po- neuspyal zashtoto ako se sudi po tova kolko raboti si prodal v 4ujbina dali si preuspyal profesionalist ili ne - prodal sum pove4e ot 200 moi proizvedeniya v celiya svyat. Taka,4e skupa gospoji4ke , tvoite opredeleniya ni nai- malko ne mi razvalyat nito samo4uvstvieto nito puk me pravyat po- slab hudojnik.Az ne sum se izparyaval ot tozi klub ni nai-malko. Prosto ponyakoga mi pisva da se zanimavam s gluposti i da sporya s hora,koito ni nai- malko ne razbirat sushtinata na neshtata ,za koito govoryat.Ne sum se registriral ,zashtoto e bezsmisleno. Koito iska da se svurzva s men ili ima nyakakvo predlojenie moje da si go pishe tuk v klubovete. Tuk ni nai- malko ne e myasto za polu4avane na poru4ki, taka,4e ne vijdam smisul da seregistriram . Oshte pove4e ,4e 90 % ot pisheshtite v tozi klub sa pulna skrub - ni nai- malko ponyatie si nyamat ot izobrazitelno izkustvo, s malki izklju4eniya razbira se.Taka,4e ne se trogvai mnogo mnogo ot neshtata,koito shte pro4etesh v klub II.
Pogledni temite v kluba i shte ti stane myasto,4e tova e po- skoro myasto za prazni prikazki i diskusii na diletanti kudeto edva li shte namerish koi znae kakvo za prodavane v 4ujbina. Suvetvam te da potursish s tursa4ki i da otkriesh saitove na dobri hudojnici, posle se svurji s tyah i mojesh da o4akvash uspeh. Tuk osven prazni prikazki drugo ne shte namerish. Az sushto. Zatova i pisha v tozi klub mnogo ryadko ve4e. Prostonyama hora ,s koitoda obsujdam seriozno neshtata .
Tova e



Тема Re: Въпроси [re: NoNick]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано02.07.04 13:03



НоНик,

В отговор на:

Tova,4e si si dala e-maila ne te pravi profesionalistka.Koito iska da se svurje s men moje da go napravi tuk v tozi forum ,zashtoto nyama kakvo tolkova da kriya ili kakvo tolkova taino da razgovaryam.Tova,koeto sum go kazal na teb bih go kazul i na vseki drug taka,4e ne priemai neshtata tolkova li4no.




Ами аз не свързвам двете неща- даването на имейла ми с професионализма. Tова е публичен форум и аз не съм длъжна да давам подобна информация. Няма нищо тайно. На всеки, който ми е писал съм отговорила, без да се крия. По същия начин ти държеше да се публикуват лични телефони на хора, което е крайно неетично. Но интересно ми е защо ти толкова упорито се криеш?

В отговор на:

Az ne se kriya zad anonimnite si nikove- vsushtnost za razlika ot teb az ne si smenyam nickovete ,a si karam s tozi ot na4aloto.




Напротив ти си безкрайно анонимен за разлика от мен.

В отговор на:

Tova,4e pljuya po adres na bjurokrati4nite organizacii ne me pravi po- neuspyal zashtoto ako se sudi po tova kolko raboti si prodal v 4ujbina dali si preuspyal profesionalist ili ne - prodal sum pove4e ot 200 moi proizvedeniya v celiya svyat.




Tова, че плюеш по професионалните организации издава твоята завист и неспособност да се подчиниш на дадени критерии. Всеки ужаважаващ себе си професионалист признава членството в професионални организации. Сега все пак сме 2004г, а не 1970, когато за да станеш член се искаше да имаш 10 портрета на Тодор Живков или да рисуваш в стил социалистически реализъм. Сега е много по-демократично и се приемат членове много по-лесно. Колкото до 200-та картини, то и аз мога да кажа (под анонимен ник), че съм внучка на Амброаз Волар и притежавам 5 галерии в Монмартр (въпреки, че той никога не се женил).

В отговор на:

Taka,4e skupa gospoji4ke , tvoite opredeleniya ni nai- malko ne mi razvalyat nito samo4uvstvieto nito puk me pravyat po- slab hudojnik.




Aми скъпи господинчо, това за мен просто няма никакво значение. Моите определения са точно в стила на вашите с Хвърчилото , така, че чувствата са ни взаимни.

В отговор на:

Az ne sum se izparyaval ot tozi klub ni nai-malko. Prosto ponyakoga mi pisva da se zanimavam s gluposti i da sporya s hora,koito ni nai- malko ne razbirat sushtinata na neshtata ,za koito govoryat.




no comment

В отговор на:

Ne sum se registriral ,zashtoto e bezsmisleno. Koito iska da se svurzva s men ili ima nyakakvo predlojenie moje da si go pishe tuk v klubovete. Tuk ni nai- malko ne e myasto za polu4avane na poru4ki, taka,4e ne vijdam smisul da seregistriram .




Не зная дали осъзнаваш колко е абсурдно твоето предложение. Ще те оставя да си помислиш защо. Ако не успееш да го направиш ще ти отговоря.

В отговор на:

Oshte pove4e ,4e 90 % ot pisheshtite v tozi klub sa pulna skrub - ni nai- malko ponyatie si nyamat ot izobrazitelno izkustvo, s malki izklju4eniya razbira se.Taka,4e ne se trogvai mnogo mnogo ot neshtata,koito shte pro4etesh v klub




Това ми е ясно и затова не пиша в този клуб с малки изключения. Не се трогвам, но не ми стана ясно, защо след като бях толкова лаконична трябваше да се изредят няколко души и да започнат да ме обиждат и хулят без да имат основание за това.

В отговор на:

Pogledni temite v kluba i shte ti stane myasto,4e tova e po- skoro myasto za prazni prikazki i diskusii na diletanti kudeto edva li shte namerish koi znae kakvo za prodavane v 4ujbina. Suvetvam te da potursish s tursa4ki i da otkriesh saitove na dobri hudojnici, posle se svurji s tyah i mojesh da o4akvash uspeh. Tuk osven prazni prikazki drugo ne shte namerish. Az sushto. Zatova i pisha v tozi klub mnogo ryadko ve4e. Prostonyama hora ,s koitoda obsujdam seriozno neshtata .




Благодаря за съвета;). Обаче истината е, че не всички велики художници, като например НоНик и Хвърчилото имат сайт. ;)
Единствената сериозно занимаваща се с изкуство личност тук е чичо Петко и това ми даде някаква надежда, още повече че следя неговите изяви и в други форуми. Обаче смятам да пусна една друга тема озаглавена "Не търся художници искащи да продават своето изкуство". Текста на обявата ще е следния: "Тези, които искат сериозни предложения, да очакват такива след като успешно се скрият зад анонимен ник. Задължително е да не отговарят на обяви (да не си губят времето, което могат да оползотворят за рисуване, де) и най-вече да не показват свои произведения. Могат обаче да се надяват на продажби, ако има хора, които да си позволят цени за произведения, които не са виждали и са съгласни да приемат за препоръка такава издадена от жена им. "


Със здраве и пожелание за много професионални успехи!

Редактирано от teodorag на 02.07.04 13:07.



Тема Re: teodorag [re: teodorag]  
АвторStareza (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 15:29



Vseki, koito 6to gode e sledil postingite, e razbral za6to po razbiraemi pri4ini se otteglih i prestanah da pi6a v tozi klub.Predimno se pi6at gluposti, zadavat se tapi, diletantski vaprosi..., 6iri se prostotia i elementarna zaiadlivost.Ne iskmam nikogo da obijdam, no tozi fakt e viden ot vseki pro4el 1-2temi.Vazmojno e sred 4etia6tite da ima mnogo kompetentni profesionalisti , no javno minavat samo mimohodom i oteg4eni ot tapotiiite, izbiagvat da postvat.Edinizi sa takiva, kato Nonick, kogoto iskam da podkrepia napalno.S vsi4kite si iskazvania ot mesezi nared, toi pokazva izkl. profesionalno otno6enie.Ne znaia kolko raboti i kade to4no e prodaval, za6toto niamam 4esta da go poznavam li4no. Vpe4atleniata mi oba4e sa, 4e e opredleno mnogo ve6t.Namesata mu po tazi tema i poziciiite po otno6enie na 4lenstvo v SBH e absoliutno pravilna i vseki zdravomisle6t hudojnik-profesionalist bi go podkrepil bezuslovno. Da, teodorag, 4lenuvaneto predi vreme zavise6e ot tova da pravi6 sozialisti4eski - angajirani tvorbi(portreti na vidni komunisti4eski deizi, na geroi na truda, partizanski sceni, trudovi seliani ili str.rabotnizi na soz. Balgaria...,t.e. nalaga6e se hudojnizite da si izkriviavat misleneto, 4uvstvata..., za da stanat 4lenove i taka da polzvat blaginki.Ta i do sega ima takiva, koito o6te togava sa stanali 4lenove po"zaslugi", ama ot onezi vremena do sega ni6to ne sa prodali i edna izlojba ne sa napravili.Drugi, vijdaiki , 4e i SBH se razpada (kakto vsi4ko ostanalo v tazi darjava) ili preceniavaiki , 4e oblagite sa svar6ili i niama smisal da pla6tat samo 4lenski vnos, napusnaha na principa - vseki se spasiava poedini4no....Dnes e lesno da stane6 4len, dori 6te ti se zaradvat , za6toto jelae6tite da pla6tat 4lenski vnos, sa vse po-malko, no kakav e smisala- samo za da si pi6e6 v CV-4len na SBH, za takiva kato teb, koito si misliat , 4e tova e mn. prestijno i avtoritetno.Ama i ti priznava6, 4e sega niama nikakav problem da se stane lesno 4len.Taka 4e ne4lenuvaneto v tozi saiuz ne e vaob6te opredelia6to za profesionalizma.Moje da se kaje dori to4no obratnoto.Stoinostnite i ceneni po sveta kolegi se prodavat i bez da sa bili 4lenove.A edin targovec na proizvedenia na izkustvoto, ako naistina e takav, bi napravil realno predlojenie , to4no kakto pi6e Hvar4iloto, ne samo za6toto toi e tozi, koito tarsi, no za6toto taka e redno -da ne se krie zad anonimki i bez konkretni ob6ti prikazki.Na takiva 6te mu se otgoria to4no po sa6tia na4in-anonimno i zavoalirano.!!!! I taka, tuk nie makar i da sme malko, tezi koito sme profesionalni hudojnizi(a sa6to i tezi, koito istinski se interesuvat ot iz.izkusvo), dopustimo e i napalno estestveno e, da se zabavliavame poniakoga, da se raztovarvame 4eiteiki smehotvorni ne6ta, moje i da otkrivame sami6lenici, sas shodni poziciii ili da otgovariame na na4inae6tite, da komentirame po razli4ni profesionalni temi, na profesionalno nivo ili na amatiorsko, v zavisimost ot zadava6tite vaprosite....., i vsi4ko tova da go pravim anonimno, no kogato se kasae za zakupuvane na tvorbi, podoben podhod e neseriozen i ne profesinalen!!!!



Тема Re: teodorag [re: Stareza]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 21:43



Zdravey Starec,
Mnogo mi e drago da te vidya da pishesh otnovo v tozi klub!Predi vsi4ko bih iskal da ti blagodarya za hubavite dumi po moi adres . Naistina malcina sa onezi hora znaeshti i mojeshti,koito 4etat postingite v tozi klub,a oshte po-malko sa onezi,koito se zastoyavat ili pishat. I tova e napulno razbiraemo.Ti sam zabelyazvash kakvi glupavi vuprosi se zadavat , kolko neprofesionalnen podhod v tulkuvaneto na neshtata i kakva detinska drebnavost sa obzeli tozi klub. Tova mnogo me drazni - ne tolkova onezi ,koito idvat tuk da se zayajdat , a lispata na svyasten forum za izobrazitelno izkustvo v BG.Imam pogled nad podobni neshta v 4ujbina.Za sujalenie tryabva da priznaya,4e tam neshtata sa suvsem razli4ni. Imat si klubove,koito se poseshtavat ot dobri , znaeshti i mojeshti hudojnici,kudeto se obsujdat seriozno problemite v izobrazitelnoto izkustvo i kudeto 4udno zashto nikoga ne mi se e slu4valo da vidya ili 4uya za nyakoi ligljo ,koito pishe gluposti samo i samo za da se namira na prikazki i da pre4i na ostanalite. No uvi - ne bih iskal da tursya pri4inite za tova,koeto stava v BG. Te ve4e i slepcite gi vijdat .Jalkoto e ,4e nyama izgledi skoro da se promenyat neshtata. Az kato 4e li vse se nadyavah da popadna tuk na nyakoi seriozen hudojnik,koito se interesuva ot problemite na izobrazitelnoto izkustvo,koito e vryal i kipyal kakto se kazva za da nau4a i az neshto ot nego i ako ne drugo to pone da si obogatya obshtata kultura.
Ima edin dvama -idvat ot vreme na vreme i ti si edin ot tyah. Imashe tuk edin karavadjo,koito s pravo si digna "4ukalata" 4oveka.Ot nego nau4ih i az mnogo neshta , puk siguren sum i toi ot men.Pak shte kaja - Jalko ,4e takiva hora ne se zadurjat tuk.
Nai- dobri pojelaniya !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.