Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Няколко въпроса за рисуването с моливнови  
Автор JinMachine (непознат )
Публикувано08.03.04 12:35



1. Къде може да се намери свестен въглен? Предполагам, не по книжарниците с канцеларията?
2. Как може да се фиксира рисунка с молив. Ако дълго време се съхранява, тя започва да избледнява и да се размазва.

Редактирано от JinMachine на 08.03.04 12:38.



Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с моливнови [re: JinMachine]  
Автор SNUKl (ljubopitna)
Публикувано08.03.04 13:33



Proveri na "Shipka"6. Tam sas sigurnost shte namerish vaglen i to svesten!



Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с моливнови [re: JinMachine]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 14:42



Не съм чувал (а и виждал) рисунка с молив да избледнява. Но при съвремените технологии какво ли и не възможно. Аз все още ползвам стария, архаичен Кохинор. Иначе фиксажи - бол. На "Шипка" продават кво ли не, в Худ. академия - също.



Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с моливнови [re: JinMachine]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 19:29



Svesten vuglen moje da se nmeri navsyakude po knijarnicite,no v specializiranite knijarnici e nai- sigurno. AZ vugleni ne si kupuvam,zashtoto predi okolo godina si napravih predostatu4no i sega si gi polzvam. Risunkite navremeto sa si gi fiksirali s mnogo neshta,no sega edva li bi bila dobra idea da discutirame tezi stari na4ini i fixativi,zashtoto v momenta na pazara se namirat mnogo dobri,gotovi i evtini fixativi. Risunkite s moliv ne se nujdayat vinagi otfixirane taka ,kakto risunkite s nepresovan vuglen .KUpisi nyakoi otgotovitei purvo probvai na otdelen list hartiya za da ne si razvalish risunkata.Nyakoi izpolzvat za fixativ i lak za kosa "Elegant"



Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с моливнови [re: NoNick]  
Автортинa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 00:50



Ник да ти кажа честно, какъвто и фиксатив да ползваш все се размазва.



Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с моливнови [re: JinMachine]  
Автор mim. (огнено)
Публикувано11.03.04 13:26



хубав въглен лятото си намерих на място където правеха дървени въглища и си събрах няколко
а пресован въглен в специализираните книжарници - Миско, Шипка 6, Академията и т.н.
не знам фиксаж който да държи 100%, ползвала съм лак за коса, зашото какъвто и да използваш той трябва да се изпръска върху рисунката фино и равномерно
но се предполага, че нещо вече завършено ще се отнасяш внимателно с него и ще го съхраняваш добре
моливът не изсветлява, но хартията пожълтява, мен ми допада жълта хартия, сигурно има и препарати за забавяне на стареенето, но не знам


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Няколко въпроса за рисуването с молив [re: тинa]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано14.03.04 20:52



Vyarno e,Tina.
Az izpolzvam nepresovaniya vuglen samo za eskizi vurhu byal karton ,koito posle obiknoveno ne pazya. Taka,4e problema s fiksiraneto pri men ne stoi na dneven red .V minaloto,kogato mi se nalagashe da pravya etjudi i da gipazya togava da,no sega ako iskam da narisuvam nyakoya svyastna risunka,koiato da ostane i da se zapazi purvo si pravya eskiz s nepresovan vuglen da si izyasnya vida na kompoziciata ,reshavam tonalno neshtata i edva togava sipravya detailna risunka s moliv na otdelen karton i izpulnyavam risunkata s razmivane s voda i 4eren tush ili 4erna acrilna boya .Dori naposleduk predi da napravya nyakoya kartina purvo i pravya grisaille s acril vurhu karton samo s umbra pe4ena i byala . Sled tova ve4e e lesno . No predpolagam,4e ostanalite kolegi predpo4itat vuglena . Az izbiram acrilnata boya za risunki i eskizi,zashtoto osven svetlosyanu4no izgrajdane mi dava vuzmojnost i za modelirane na svetlinite s byala . I Pak si e ednocvetno,ama e po- bogato zashtoto ima ne samo svetlo-tumno , a i gladko i relefno, a sushto taka moje da se korigira bezkraino bez da se zatla4va materiala.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.