Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 21:47



Az ne sam hudojnichka, a pianistka , no ot 3 sedmizi me e hvanala strahotna muza da risuvam. Kupih si platna i masleni boi i zapochnah da fabrikuvam bezmisleni i smahnati kartini. Imam njakolko vaprosa.

- kolko vreme shte sahnat maslenite boi?
- trjabva li da namazvam kartinata s neshto sled kato ja narisuvam?
- ima li znachenie kolko plasta boja naslagvam edno varhu drugo?
- normalno li e da razrejdam bojata ili napravo ot tubata da si vzimam?
- kakvo da pravja s chetkite sled kato gi izzapam. Osven s raztvor, chistjat li se s voda? Trjabva li da gi podsushavam

vie siguno shte mi se smeete i s pravo, zashtoto az savsem nishto neznam - prosto mi se e dorisuvalo i iskam za kef da go pravja.






Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: Mina]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 22:53



Zdravey,Mina!
HUbavo e ,4e si se zahvanala s tezi neshta.Shte se opitam suvsem nakratko da ti dam otgovorite na nyakoi ot vuprosite ,koito zadade.
1Maslenite boi ako gi izpolzvash bez razreditel i na tunuk plast suhnat (izglejdat izsuhnali na dopir ) za 3-4 dena.Ako gi izpolzvash bez razreditel na po - debel plast suhnat na pipane do sedmica.Pulnoto istinsko suhnene na boite oba4e stava sled pone 100 godini.
Ako risuvash s masleni boi bez da izpolzvash razreditel i ako izpolzvash 4ist terpentin za razrejdane na boite moje i tryabva da ya lakirash kogato tya izsuhne( sled ne po- malko ot 6-10 meseca)
Ima zna4enie kolko plasta boya nanasyash edin vurhu drug zashtoto ako izpolzvash 4ista maslena boya razredena samo s terpentin ili s nishto za da nanesesh vtori plast boya vurhu purviya to purviyat tryabva da e napulno suh( ako e tunuk kato vodna boya moje da e suh sled 2-3 dena,no ako e po-debel pone sled 2-3 sedmici)
Tova e dulgovreme i za da ne se oburkvash i za da mojesh da si nanasyash kolkoto si iskash plastove bez opasnost ot povredi v kartnata i bez da se nalaga da 4akash sus sedmici mejdu otdelnite plastove kupi si malko firnis(lak za kartini) i si go razredi s terpentin v proporcia 1 4ast lak + 2 4asti terpentin.Razrejdai s tova maslenite si boi i nyama da imash problemi.ojesh da dobavish i nyakolko kapki leneno maslo v razreditelya,no az ne ti preporu4vam da slagash mnogo leneno maslo.Po-dobre e s 4ist razreden firnis.Ima 2 na4ina da izpolzvash tozi razreditel.Purviyat na4in e kato si go sipesh v nyakakvo shishence i si topish 4etkata za razrejdane v nego.Tova oba4e shte pravi boite ti mnogo ryadki.Ako iskash da nanasyash i po- gusti boi napravi taka.vzemi nyakolko kapki ot tozi razreditel ili kolkoto iskash ot nego i go razburkai v boyata dobre.Ot na4alo boyata shte stane po-redi4ka,no kogato terpentina se izpari she stane otnovo gusta.S tazi boya mojesh da pravish kakvoto si iskash .Mojesh da si ya razrejdash i dopulnitelno otnovo sus sushtiya razreditel.Ako iskash boite ti da suhnat burzo si kupi cobaltov sicativ.Tova e lilava te4nost ot koyato slagash i kapka na 50 kapki razreditel.S tova boite ti shte suhnat za 5-6 4asa ili nai-mnogo za edna ve4er.
$etkite sled kato gi izcapash si gi izmivai sus sapun i topla voda.



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: Mina]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 13:19



Zabelejka:
Cobaltoviyat sicativ e toksi4en.Kogato izpolzvash razreditel sudurjasht kobaltov sicativ ne risuvai s ruce, ne si lapai 4etkite i ne yaj,ne pushi i ne pii predi da si izmiesh rucete.Izbyagvai pryak kontakt na kojata s cobaltoviya sicativ ili s razreditelyat ,koito sudurja sicativ.
Uspeh!



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: Mina]  
АвторEdna (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 10:59



1 купи си терпентин
има го в аптеките
за начало с него се разреждат боите, мият се четките,
чистят се ръцете
има много начини да се рисува с маслени бои
може и с много паста, може и разредени зависи от това кое те прави щастлива



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: Edna]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 20:05



Tova deto s terpentin se miyat rucete e edna ot nai- loshite praktiki,ne za drugo, a zashtoto ako terpentinut e nedobroka4estven t.e ako e terpentin, a ne terpentinovo maslo e toksi4en i pronikva napravo prez kojata v kruvonosnite sudove.Ne suvetvam nyakogo da si mie rucete s terpentin.Az tova sum go pravil mnogokratno ,no tova beshe predi da se zapoznaya s dokladite na zdravnite organizacii za vredata ,koyato tova nanasya . To i professorite ni ni suvetvaha da si miem rucete s terpentin i dr. razrediteli,no tova si e 4ista proba prestuplenie ot neznanie.(ili ot nemarlivost)Mieneto na 4etkite s terpentin razrushava 4etkite.Te tryabva da se zabursvat s parcal i sled rabota da se miyat s topla voda i sapun.



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: NoNick]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано27.10.03 09:49



ех



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi! [re: Edna]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 11:09



Tova e to :) Vsyako neshto si ima profesionalen na4in da se napravi ima si i amatjorskiya podhod.Kazah tova v predhodniya si post ne za drugo ,a zashtoto da znaesh ,4e neshto e vredno i da ne go kajesh si e 4ista proba projava na nedobrosuvestnost.(v nai- lekiya slu4ai) U4eha ni sushto ,4e kadmievite boi sa neotrovni i edva li ne bezvredni.Te puk se okazaha edni ot nai-opasnite materiali na palitrata na hudojnika.Osobeno ako se disha pigmenta ili pri izgaryane.Ama tova si beshe pak ot neznanie:)Zatova sa i tezi forumi :) Da prosveshtavat naroda



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: NoNick]  
АвторRGB (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 09:54



Ще ме скъсаш .
Така забавно пишеш за химико-технологичния процес в рисуването. И толкова си вещ.
Говоря сериозно и наистина научавам неизвестни за мен неща.

Аааааа... помощ !
Опасен кадмий ми капнал на ръкава !
Умирам ... или ще мина метър ?



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: NoNick]  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 22:46



Mersi, mersi ura ura che mi pisa. Spazvam instukziite.
Ako vidish njakade izhvarleni na kup mnogo bezmisleni mazanizi - shte gi poznaesh -tova sa moite nedovarsheni shturotii.



Тема Re: Kakvo trjabva da se znae za maslenite boi!нови [re: RGB]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 12:56



Moje i da umresh,ama ne ot kadmiya ,a ot glupost
Vzemi pro4eti malko pove4ko(MSDS za vseki pigment pootdelno;jelatelno e da ponau4ish i malko angliiski zashtoto shte ti e neobhodim )Horata sa izpisali stotici tomove za tova i shte se ubedish,4e popadaneto na kadmii v organizma pri4inyava rak .Na4inite sa dva.Ili 4rez vdishvane na suh pigment ili 4rez popadane na maslenata boya v rani i procepi v kojata.Po povod na rukava ti moga samo da kaja,4e ot na4ina po koito pishesh mi stava yasno,4e ne pravish razlika mejdu procep v rukava i procep v kojata ,i predi vsi4ko blesva procepa i praznotata v glavata ti i poznaniyata ti :)
jelaya ti malko pove4ko informiranost i pove4ko napuni na sivoto veshtestvo :)
Pozdravi:)!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.