Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема OTGOVORнови [re: NoNick]  
Авторio (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 23:50



Mul4anieto e naj-dobria otgovor. ADEUS!



Тема Re: Zlatiu Boiadjievнови [re: Ermes]  
Автор mim. (огнено)
Публикувано17.10.03 16:06



за вас незнам, но аз нямам смелостта да изказвам каквото и да било мнение върху творчеството на Златю Бояджиев, за това и не писах до сега
много хора от тук пишещите може и да имат това самочувствие - тяхна си работа
мога да спомена някои клишета, но те са безсмислени, като това, че той е наредил изобразителното ни изкуство в световните галерии и т.н.
изобщо, подходът към темата е погрешен, едно просто съобщение, че има такава изложба, да можем любителите на хубавото да отидем и да съзерцаваме поне няколко часа истинска история в нашите си галерии ще е достатъчно


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!

Редактирано от mim. на 17.10.03 16:07.



Тема АЙ ПОСМАЛИ МАЛКО..:)нови [re: mim.]  
Автор Пeтkoв (старо куче)
Публикувано17.10.03 23:26



Че Златю е художник , художник е ...Че е много добър художник ..много добър е..Ама чак за световни галерии ..посмали малко...Там в световните галерии виси стария Брьогел..от когото Златьо де се е учил ..де е краднал...:)
Пак повтарям..не отричам Златьо Бояджиев..само напомням да не преиграваме..той си остава регионален художник..това е...

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема АЗ МОЖЕХ ДА ЗАХАПЯ НО НЕМАШЕ ДА Е ЗА ДОБРО:)нови [re: io]  
Автор Пeтkoв (старо куче)
Публикувано17.10.03 23:50



Расправяш никой не захапал темата...така е..Златю си е Златю..не е Сезан я !
Даго хулим човека ще е грях..ще е неуважение към творчеството на едим значим автор..толкова прекрасни творби е сътворил..даже и след парализирането на ръката...
Да го превъзнасяме до нивото на гениалните художници ще си е чиста проба дърдорене колкот да не заспим...
Златю Бояджиев е просто една тухла в прекрасното здание на изкуството и без тази тухла зданието ще е шуто...Златю Бояджиев обаче не е фундамент в това здание..за жалост...Той си остава регионален художник от висока класа...и толкоз..
Искам да добавя само и това че Златю Бояджиев го познавах лично (но бегло)..много скромен човек беше..човек от народа...
Сега да те питам друго..какво толкоз ти е сторил НоНик че се нахвърляш на него..човекът просто изказва мнение в каква посока е полезно да се водят разговорите..какво толкоз лошо има в това..недоумявам...недоумявам защо постоянно трябва да се носи тук из клуба бойния индиански вик и да се развява знамето на което пише "КОЙ СИ ТИ БЕ ..ЧЕ ШЕ.."

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re:нови [re: Пeтkoв]  
Авторio (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 00:19



A zashto vsichki misliat che ideiata na posting-a e da se kritikuva tvorchestvoto na Zlatio Boiadjiev??????



Тема ПРАВ СИнови [re: io]  
Автор Пeтkoв (старо куче)
Публикувано18.10.03 00:47



За умрелите или добро...или нищо...щот нямат възмножност за реплика...

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: Zlatiu Boiadjievнови [re: mim.]  
АвторErmes (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 00:49



Ermes поздравява Петков!
Не съдете, за да не бъдете съдени.
И България е само един регион в света, но това не я прави по-малоценна...
Хора като Златю умножават красотата в света, така е отсъдил Бог. Важното е, че е създал нещо прекрасно, нещо с добро излъчване, това е най-яркото и неопровержимо доказателство, че е живял на тази земя.
Да видим ние какво ще оставим след себе си... или ще си останем само регионални поклонници на глобални творци.
P.S. По въпроса за "краденето" - всеки е използвал нещо от предшествениците си, творецът не е хомункулус, заченат в извънземна лаборатория и пренесен в стерилна среда - всеки изпитва някакви влияния, но СТИЛЪТ е онова, което ни прави различни. Големият творец има свой почерк, код, по който може да бъде разпознат. Мисля, че и Сезан, и Златю, и Брьогел притежават собствена физиономия - това ги прави уникални. Никой не оспорва гениалността на Сезан, Брьогел е пр. непоклатими колоси в изкуството, просто ми се ще от време на време да кажем по някоя добра дума и за нашите творци, да си спомним, че има такива, съществували са и все още - надявам се - съществуват.
Естествено нямам предвид пародийни фигури като НоуНик, които с парвенюшко самохвалство тръбят колко им се котирали нещата в страната и в чужбина, но не ни ги показват, защото "нямало да можем да си го позволим". Отлично сме информирани как вървят българските творци, дори утвърдените, така че едва ли арт-форумът е най-удачното място за комплексарски словоизвержения... Тук не си играем на Мистър По-по-най, а се опитваме да водим интелигентен, уравновесен и градивен, повтарям, градивен, дебат.
Съгласни ли сте? Съгласен ли си, почитаеми Петков? Завиждам ти, че си се докоснал ЛИЧНО до Златю Бояджиев.



Тема ДОБРЕ ЧЕ ИМА ТАКИВА КАТО ЗЛАТЮ.нови [re: Ermes]  
Автор Пeтkoв (старо куче)
Публикувано18.10.03 01:25



Здравей Ермес,
Това че нашата земя е откърмила такива творци като Златю е добре..той не е и единственния..имаме традиции още от Боянския Майстор ..изпреварил с десетилетия европата...
Прав си че творците не почват никога от нулата а взаимстват от постиженията на предшедственниците си..аз съм на същото мнение..не един път съм повтарял че "Изкуството -изкуство поражда"..Друго имах воредвид аз когато упоменах стария Брьогел..ще ми се да спомена думите на един приятел -художник " То на навирен грездей и баба сяда ". Не искам с това подмятане обаче ни най малко да принизявам творчеството и живота на този прекрасен творец Златю Бояджиев..слава на четката му..Той е един от онези който времето е отсяло като безспорни таланти..Така че общо взето съм напълно съгласен с теб..
Бих споделил с теб даже мъката която изпитах миналата година когато разглеждах саит за изобразително изкуство по националности в интернет..Само двама художници - Пасхин и Кристо Явашев..с какво сме заслужили това пренебрежение на западняците???..Ето..сам виж :


А за НоНик..така и не разбрах що се настроихте един срещу друг..мисля даже че той не е казал нещо лоше с което да те е предизвикал..Единственното което подразбрах е че той смята че в този клуб е по-полезно да се споделя как се прави изкуство ...други па смятат че може да се говори и за направеното вече изкуство..абе различни сме..нали затова сме индивидуални..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 18.10.03 01:52.



Тема Re: АЗ МОЖЕХ ДА ЗАХАПЯ НО НЕМАШЕ ДА Е ЗА ДОБРО:)нови [re: Пeтkoв]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 21:38



Blagodarya Petkov . :) I az nedoumyavam s kakvo tolkova zasegnah tezi hora.Ti edinstven suzrya kakva beshe sushtinata na moeto predlojenie .Izglejda,4e za nyakoi hora da se zayajdash e kato vuzduha :) bez nego nyama jivot:)
Pozdravi:)!



Тема Re: Zlatiu Boiadjievнови [re: Ermes]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 13:49



Преразкажи ми , моля те , ако обичаш и както разбирам, ако си бил на въпросната изложба, пряко ме интересува, а нямах възможността да я посетя- Ще е много мило от твоя страна. Ако можеш и да ми кажеш колко точно творби са били представени, нещо повече въобще, под патронажа на кого дори е била изложбата и изобщо всичко , което ти е направило впечатление. Ще се радвам много, благодаря предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.