Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Петков, не пасем паткинови  
Автор mim. (огнено)
Публикувано04.03.03 15:21





Мисля си, че даже етюдите на гимназистите не си приличат толкова.
Да не говорим, че тук става дума за авторско изкуство.
А твоите и на Милка Петкова са лети абсолютно от един и същи калъп, дори и като цветове. Ученик - учител, мъж-жена...
Къде е себеуважението и личния елемент в работите ти?
Живяла съм сред художници - семейства, приятели, колеги, но такова нещо не съм виждала - да крадат един от друг, да се имитират един друг.
Художникът е ТВОРЕЦ. Той е уникален, създава от нищото нещо, от боклука - предмет, от цветовете - картина, от камъка - скулптора.
Копистът копира за да се учи от изкуството на предците и за да твори на базата на техния опит различни картини, уникални винаги.
Фалшификаторът създава копия на вече съществуващи картини и с измама ги продава като оригинали - това е наказуемо според законите за авторското право, ако не си запознат - направи го.
Имитаторът не е творец - той взима вече готовото произведение и прави подобно на него, това произведение няма стойсността на оригинал и не би трябвало да се третира като такова.


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!

Тема ПРЕТВОРЯВАНЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ КОПИРАНЕТО :)нови [re: mim.]  
Автор Пeтkoв (пристрастен)
Публикувано04.03.03 18:19



Миличко, далече си още от нещата , не ти е ясно какво е копиране и какво е претворяване..Много жалко..Аз бих ти показал ако настояваш как велики майтори на четката са претворявали една и съща картина и всеки е внасял своето усещане за нещата ... ми вземи темата с трите грации да речем ..
Сам Пикасо е закупувал от пазаря мотиви на булевардни худужници и е правил претворявайки ги шедьоври..Ти не се ли ровиш , не следиш ли наследството ни в изкуството ..Ми Митничаря .. беше ми попаднал един албум с репродукции където се съпоставяха неговите интерпретации с оригиналите които е претворявал ..Хиляди са примерите ..просто не си информирана..
Художниците общуват и взаимстват , цели школи се изграждат по този начин..вземи например хонландската школа..
Та аз ти благодаря за поместените тук линкове от теб, аз даже мислех сам да направя такава съпоставка ..да покажа как различни автори могат да претворяват едно и също нещо..
Сега за да бъде доизяснена темата на претворяването в изкуството ще сипозволя да дам още няколко линка.Ето твоята жалка снимка която ти искаше да пробуташ като някаква картина а също и моя вариант на тема снимчицата ти:


това е твойта
а ето и мойта:

НЕРДЕ ЯМБОЛ , НЕРДЕ СТАМБОЛ ....:)
По долу помествам една картина на Дерен:

а ето и моето претворяване :

Махна няма , нали ...:)
Далече си ти от тия неща..
Но пък идващите в този форум ще се ориентират какво е това нещо което наричаме претворяване и което ти бъркаш с копирането..При претворяването автора влага своя чувственност и усет като поднася по-другому погледнати нещата, осмисля ги св нова художественна стойност поради което те са авторски творби..
готовоооо!

Редактирано от Пeтkoв на 04.03.03 18:40.



Тема Re: ПРЕТВОРЯВАНЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ КОПИРАНЕТО :)нови [re: Пeтkoв]  
Автор mim. (огнено)
Публикувано04.03.03 19:56



драги ми смехурко, това, което ти наричаш претворяване, твоето не е нищо друго освен кражба
нека ти кажа как седят нещата с моята снимка
1. снимката съм я правила аз
2. реших че по-добре да си поиграя да я прерисувам, защото като снимка не ми харесваше - това не е претенция за картина, това е една от поредните заигравки, не се отнасяма сериозно към нея и не смятам да се отнасям сериозно, това че ти позволих да си правиш каквото искаш с тази Заигравка си е мой пропуск, но ти казах че не приемам твоите варианти
3. старите автори взимат сюжета, историята и правят 20 различни давидовци или грации, но не и подобна гавра с картини, надявам се не се величаеш до толкова да се равняваш с Пикасо или Митничаря


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: ПРЕТВОРЯВАНЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ КОПИРАНЕТО :)нови [re: Пeтkoв]  
Автор Dziedzin ()
Публикувано05.03.03 08:03



Именно !

Но да караме поред.
На мен твоя портрет на момичето не ми харесва . Изобщо !
Макар мим предварително да посочи, че работата , която показва е правена от снимка рисунката си я бива . Едно приятно лице с мило изражение, верен рисунък , това леко отпускане на главата има състояние без претенцията на класическия портрет, все пак е просто портретна рисунка с някои забележки, които вече май обсъждахме и не искам да се повтаряме .
Ти какво си направил ? Направо си хвърли дипломата . Одяляня като с брадва глава , грешна рисунка мацето определено се нуждае от медицинска, ортопедична намеса в рамото , мъртва , сива живопис/по-точно отсъствието и/ , плоско, но това не е гогеновата декоративна двуизмерна живопис, а юмрукът и...оо, той определено подсказва тренирана в често раздавани крошета ръка .

А що се отнася до долните два примера за "художествено претворяване" , тия ги разправяй на баба ми. Ама и тя поназнайва та няма да ти се върже .
Копирал си направо 1:1 .
Лилаво небе при Дерен и при тебе е същото , само че по-грубо и с по сурови цветове , защото не разбираш от живопис.
Топъл като тонове хълм и при тебе следва същото , само че по-кални цветове . Бе, кой ви излъга от това поколение, че колкото е по-сив колорита на една работа и колкото са по-мръсни цветовете, по "интелигентно и модерно" ще ви звучи картината ? Направо да падладейш , като наблюдаваш сега картини рисувани в този псевдо-модерен стил преди 20-30г. от мастити представители на родното изкуство .
Та , по-нататък зелени дървета при Дерен , зелено петно следва и при тебе , топло в горната работа и при тебе подобен опит, но неуспешен , поокалването е дошло в повече . А това дръвче , което се кипри в повечето ти пейзажи вероятно го маркираш с copy/paste .

Виж, целта ми не е да те засегна , рисувай си бе щом те кефи . Просто се опитвам да бъда обективна в бележките си .
Успехи ти желая !



Тема Re: ПРЕТВОРЯВАНЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ КОПИРАНЕТО :)нови [re: Пeтkoв]  
АвторR1dler (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 17:48



претворил си на баба си шортите Петков...
в единия случай си го копирал..(гепнал, копнал и т.н.) в другия(на мим картинката) си го оцапал с левия крак точно.

ма що ли се хабя да пиша да ме пита и мене човек...?!?!



Тема ТОВА СА СЪЩО ТВОИ ДУМИ _ANDREA_ :)нови [re: Dziedzin]  
Автор Пeтkoв (пристрастен)
Публикувано05.03.03 18:04



Абе не анам какво разправяш но ми се ще да коментираш ей тия твои думи казани в темата "живопис с помоща на компютър" :
Аз пък само ще си кажа мнението .

Разгледах сайта Ви наистина забележително, поздравления ! Удивително се приближавате до представата за маслена живопис, с усета Ви към цвета и пластиката .
Личното ми виждане е , че всички изразни средства са възможни и приети , след като е търсен и получен образ или представата за него .

Тогава си се възхитил от усета ми към цветът... сега пък всичко е кално в цветът ми..:) , ми що така бе приятел..:) ?.., Преди си се възхитил от усетът ми към пластиката , сега пък всичко е дялано и не е добре.., що така ..а...:)
Много жалко..много жалко..
Ти май си бил на друг акъл тогава а ? ..._ANDREA_ - Dziedzin....:)
Ей тук слагам още две мой картини , гледай как се прави изкуство :










Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 05.03.03 19:41.



Тема АЙДЕ МИМ БИЛА ЗАЕТА, МИ ТИ ЩО СПРЯ :)нови [re: R1dler]  
Автор Пeтkoв (пристрастен)
Публикувано05.03.03 18:37



Да заливаш тук форума с жалките си "заигравки" ..много разпалено ги кичеше тук преди аз да бях поставил това онова...:)
От тогава насам те няма никакъв бе пич, скри се в дън гори тилилейски, да не би и ти като Мим да си се отрупал с кахъри та вече не кичиш нищо тук ?...
Нее... не си зает ти братле... заетоста ви съвпадна с моето появяване...:)...
Създадох ви комплекс за малоценнност.. те в това е цялата работа , те за това е целият ви вой на умряло тук...:)
Ма те псетата си вият , па кервана си вървиииии...:)
Петков - инквизитор на неможистите...:) , "войникопортретистите" и "батман-арта"," "арт -амазонките"
Я да те питам какво стана с войничето(ти ли беше го изографисал?)...:) , оправи ли му бузките както те посъветва Мим и ти намекна че там си сложил топло в топло и си осрал процепа...:)
Ми айде заеби го войничето, ми я дай един линк към нещо по-така от твоите "велики" творби та да види народа тук , че не си способен само да хулиш тоя оня ми си и творец...:)
Улови ли сега за кво става въпрос пич ?
Ей тук слагам твоя картина (момичето с мустаците..срам и позор..):



и една моя..:
Нека гледат хората и да си правят изводи.., то не е само дабръщолевиш па ръцете да са ти наврени у дупето...:)

аидеееее !

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 05.03.03 19:27.



Тема КАКВО БРЪЩОЛЕВИШ, Я ГЛЕДАЙ :)нови [re: mim.]  
Автор Пeтkoв (пристрастен)
Публикувано05.03.03 19:56



Абе аз нема да се надприказвам с тебе я, няма смисъл щото от зелена тиква семки не искам...:)
Я да сложа твоя "шеддьовър" ей тука да го види народа:


смехуранка..., ми то не става само с голяма уста бе Мим , трябва поне мъничко талант бе душичко..трагедия е това не творба..срам за цялото художническо племе...:)
А ей тука ще сложаи моя вариант дето съм го "уж копирал от тебе " та да разбереш има ли претворяване , па да разбере и народа..Ето го моя вариант :


Е, има разлика , нали...и разликата е в душата на художника..:)
това е :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Тема АБЕ ДЕ ДА ВИ ЗНАМ КАКВО ПАСЕТЕ..нови [re: mim.]  
Автор Пeтkoв (пристрастен)
Публикувано05.03.03 20:06



Не ме интересува кой какво пасе , аз пък си живописвам и слагам ей тука:




Ей така , кой го може го може , плюне на платното и то земе па та стане и хич не си играе да го ливосва ..:)
Слагам та да създам комплекс за малоценност на неможистите , та видят как без да се маже с паче перо може да се прави въздействащо изкуство , то се прави с душа а не с ръце..
А я сега да сложа пък едно пейзажче да да ви питам къде сте видяли друг път таквози..:

Редактирано от Пeтkoв на 05.03.03 20:20.



Тема Re: АЙДЕ МИМ БИЛА ЗАЕТА, МИ ТИ ЩО СПРЯ :) [re: Пeтkoв]  
АвторR1dler (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 20:22



малеее.....зор:))
не че съм спрял..просто не съм почвал да показвам квото и да е тук:))
относно "момичето с мустаците" хехехе:))))) да де...ама АЗ съм го рисувал нал тъй? не съм го гепил:))
ма така е то... че и нямам наглоста да се наричам творец деа:))
създал си комплекс на себе си мисля аз...:)
та както и да е:))
плескай там боклуци и показвай да се кефят зайците:))
и не съм се скрил..просто не си ми интересен:))
BTW щи ти цитирам нещо дет ша е убаво да го запомниш "Никога не си въобГЪЗявай, така правиш себе си на ГЪЗ":))

ае със здраве творецо:)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.