Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: искамнови [re: Borg]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (amused to death)
Публикувано14.04.03 18:16



Тъй или иначе на кандидатстудентски курс никой не ти обръща внимание - знаеш ли колко съм ги посещавала, докато ме приемат в академията. Е, в МЕИ-то не съм ходила, де... но принципа на всички курсове към съответния ВУЗ, за който са предназначение, е един и същ - да земем парите на децата, понеже нямаме право да им даваме частни уроци. Пък МЕИ-то... не знам, никой не искам да обиждам, ама не е мястото да се учи човек да рисува - не и като художник, и в никакъв случай не "за удоволствие". Не е нужно да рисуваш гърнета с колонна сянка, това е за седмокласници. А и в МЕИ-то не знам да преподават живопис...
Аз си мисля, че ако иска човек да се учи да рисува "за удоволствие" (не разбирам това, де, аз ако не ми беше удоволствие рисуването нямаше да се занимавам с него, та изобщо не го разглеждам като нещо, за което трябва да уточнявам удоволствието), та ако има такова желание, да хване някой албум на известен художник, който й допада - да речем Сезан, Матис и т.н., да го гледа доста и честичко, ама всичко да гледа - как е минавала четката, какъв е точно цвета и т.н., да си вземе определено количество боички и да сяда да прерисува. Звучи тъпо и старовремско, обаче така все пак се развива някаква култура към цвета, неволно някакси ти се набиват някои закономерности. Това за живописта, де... за графика акъл хич не ща и да давам, а и там ми е направило впечатление, че прерисуването води до трагични резултати ако хората не познават анатомията на предмета, който е бил нарисуван. Има още хиляди варианти сигурно - според мен основното е наистина да изпиташ удоволствие от това, което правиш, за това няма смисъл да се блъска в курсовете, от личен опит казвам - ужасно е подтискащо. Въобще... при добро желание може да се мине и без учител. Учител ти трябва ако искаш да кандидатстваш в определен ВУЗ (или гимназия, де) - защото си има конкретни изисквания. И толкова. Това според мен.

_____
Just free love.


Тема Re: искамнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 09:44



Права си, но с учител е много по-лесно, отколкото сам да се бъхтиш да си търсиш греките - първо някой трябва да ти ги покаже, пък после се научаваш сам да ги виждаш. А за МЕИ-то ... там само това може да се научи - колонна сянка, рефлекси и т.н. понятия, без които мисля че не може (по моето скромно мнение на учещ се).

"За да чуеш, трябва да мълчиш !" (Оджиън)


Тема Re: искамнови [re: Borg]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (amused to death)
Публикувано15.04.03 11:23



Не е задължително да е лесно, за да е приятно.
Мисълта ми беше, че ако правиш живопис (ама живопис, не цветна графика) по-добре и да не знаеш за колонни сенки и рефлекси, че само мазало правят и те карат вместо да съпоставяш топло и студено да съпоставяш светло и тъмно...
Студентка съм в художествената академия - вярно, хич не е да съм влязла от първия път, обаче никога не съм ходила да ме учат да рисувам светлосянка на грънци - единственото ми съприкосновение с грънците беше в отчаяните опити на даскалката ми в училище в 6ти клас да ни тормози - и то си беше тормоз, щото ти плесва грънците и казва "а ся рисувай, светлосянка, драперии и т.н." и после - слаб2/среден 3. Тъй че грънци мога да кажа, че хич не съм се учила да рисувам - средното ми образование няма нищо общо с рисуването. Обаче в резултат на практиката, придобита покрай рисуването на други неща, в момента не ми е проблем да ти нарисувам грънците както си трябва. Та мисълта ми е, че ако си минал възрастта за кандидатстване след 7ми клас да се учиш да правиш светлосянка на грънци е загуба на време и докато стигнеш до истинското рисуване вече ще ти е такава досада, че с грънците ще си останеш само. Пак според мен.

_____
Just free love.


Тема Re: искамнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 10:10



Говориш точно като проф. Ангелова (би трябвало да ти преподава, или преподавала) :))) ама пък верно е, и двете сте прави :)

П.С.
поздрави я от мен, ако я видиш :)) (Симеон, който искаше да му е учителка)

"За да чуеш, трябва да мълчиш !" (Оджиън)


Тема Re: искамнови [re: Borg]  
Автор mim. (огнено)
Публикувано16.04.03 14:16



оле, чадо ненагледно и заблудено, само там не го пращай горкото момиченце, щото там освен да ти сложат гърнето и кубчето върху 1 кашон друго няма да направят, и молив няма да й кажат какво е, и как се остри даже
то ако поне на това можеха да те научат, аз още щях да съм още в проклетото МЕИ
ей на, пак се ядосвам, щото там рисуването е едно НИЩО
да ме извинявате за мението, но преподавателката може да е много готин човек, да е много добър дизайнер (на дрехи), ама като педагог е пълна 0 (нула)
щото знам какво е даскал по рисуване и знам какво не е

1 по-правилен съвет - иди и си намери беден студент в академията, или беден завършил гимназия, ама да е свястен, сам/а си го избери, ще те научи, поне на това, което се учи в даскало, а ако има и ентусиазъм в него/нея може и да ти прехвърли и малко на теб
за съжаление моите даскали са на другия край на БГ


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: искамнови [re: mim.]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 14:22



На курса даскалките бяха 2, и едната беше точно студентка от академията, та всъщност тя учеше, другата (за която говориш) само се моткаше.

"За да чуеш, трябва да мълчиш !" (Оджиън)


Тема Re: искамнови [re: Borg]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (amused to death)
Публикувано16.04.03 14:28



Не.... не ми е преподавала.
Ама ако я видя - ще я поздравя

_____
Just free love.


Тема искамнови [re: Megan]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 16:41



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.