Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: R1dler]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 15:15



Здравей Рид,
Тлкова много неща си пратил, благодаря.
Видях ги и намирам че никак не са лоши, е имам няколко забележки относно някой дреболии но нека после..За сега бих ти пожелал да се ориентираш повече към общочовешките проблеми , не забравяй че художникът е един вид "избранник" на съдбата който е призван да формообразува, да формира вкус в останалите , да се опитва чрез изкуството си ка казва много "човешки" неща на хората ,да ги приобщава към красотата.
а сега ето още :)









остани със здраве и ти желая успех !



Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: Пeтkoв]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано05.12.02 15:58



gnnnniaaaaaaaa....








Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: R1dler]  
Автор mim. (изморено зимно)
Публикувано09.12.02 18:19



бррр, сайта пак не бачка и неможах да ги видя
а на Петков тоя път не ми допадат нещата нещо


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: mim.]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 12:13



Здравей МИМ,
Разбира се , всеки има право да няма вкус :) , това е шега разбира се, не я приемай директно.Възможно е да не ти допадат, може да са далече от твоя натюрел.Това е понятно , аз например не харесвам музиката на великия Бетховен , много е драматична за мен , виж Бах , Вивалди , Григ , е те са друго, звучат синхронно с душевната ми настройка. Ще ти споделя и нещо друго , аз не харесвам Картините на Леонардо , включително и прехвалената Монна Лиза.Те не са моя натюрел , далече са от душевната ми настройка.
Това че тези мой работи не са ти харесали е обяснимо , ти може би си склонна повече да възприемаш портрета и композицийте с фигури в сложни ракурси .Последните неща които показах са с една по фовистична нагласа към цветът и формата и то на базата на едни полуабстрактни пейзажи .Тук идеята е да се атакуват директно сетивата на зрителят , посланието е в областа на чувствата а не на разума . По тази проста причина е възможно да не ги възприемеш ако си с уклон към по-дълбок и аналитичен подход .
Аз мисля че художникът трябва да не се повтаря , той трябва постоянно да търси , при това търсене винаги има известен риск , но какво да се прави без търсене няма намиране . Този който престане да търси е обречен да доскучае на зрителя . Хората почват да казват - това веке сме го видели :) Художник който престане да преоткрива светът за себе си и за другите е вече мъртав.
Желая ти успехи !



Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: Пeтkoв]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано10.12.02 14:44



E na twa mu wikam az "bezmislen opit za dushevna (samo)disekcia".
i zwuchi bezumno typo. ..."da doskuchae na zritelia" ...ne mi se komentira dori... az "risuwam" za sebe si....zritelia da si izbira kwo sha gleda.



Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: R1dler]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 15:41



Здравей,
Хеи Рид, не си прав :) Нали аз съм първия зрител на творбите си , понякога и единственния :). Гледам да не му доскучая и на този единственния та да ми рекне "голяма си плюнка " че тогава какво ще правим а ? Не трябва да забравяме че може да ги видите и вие с МИМ и почвате да разправяте я че "било на кило" я "че не ви допада" .И картините са като супата , приготвяш я единолично а за консъмацията не се знае кой ще седне на масата и ще поиска да му сипеш паничка.:)
Хайде Рид, чао за сега
P.S. -И аз не можах да ти погледна работите, сървърът ти нещо се пудри, днес ще опитам пак да му се помоля, дано да успея.
Хей човече, и вземи си довърши интернет страницата , що я държиш все в разработка ?



Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: Пeтkoв]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано10.12.02 16:47



probwaite ot tuka








Тема Re: Хейнови [re: R1dler]  
Автор pipilota (:))
Публикувано11.12.02 13:36



Хей, я разкажете как ги творите тези чудеса? С коя програма работите?



Тема Re: Хей, пакостника, :))нови [re: R1dler]  
Автор mim. (изморено зимно)
Публикувано11.12.02 14:29



почваш да ме радваш, не че до сега не си, ама тия ми седят много по-смели отколкото ония неща, които показваше преди с тонове щрих
и в тях имаше хубави неща, но това тук е направо на друга планета
а и нали съм див фен на цветовете
имаш още някои сурови неща, но определено кефят, съвсеееем мънички сурови петна на черно и бяло които би могъл да разработиш и те да влязат в "живописта"
браво, браво!



Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Хейнови [re: pipilota]  
Автор mim. (изморено зимно)
Публикувано11.12.02 14:32



ама само това ли ти е интересно - с коя програма
ами това е с Пейнтър (не Пенйт Бръш) ама какво значение има
твори ги с това, което му е в главата (няма двоен смисъл ), в ръцете и в очите
останалото е като марката четки и боички, нали така Рид?


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.