Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нарисувай с думинови  
Автор Kalinski ()
Публикувано12.03.02 12:44



Интересно ми е наистина как изглежда малкото пространство точно около вас, когато пишете тук. Нарисувайте го с думи.



Тема Давам добър примернови [re: Kalinski]  
Автор Kalinski ()
Публикувано15.03.02 17:28



Тапициран в черно стол на колелца с висока облегалка и с подлакътници върху мръсен сив мокет. Тясна кафява маса. Голяма чаша с двойно кафе с мляко, понякога и чиния с торта. Ксероксни листя, напечатани с нещо от едната страна, вече непотребно на никого, листя, с разпечатани телефони за указател и жълти лепещи листчета, изписани с телефони, имена, часове, дни, места... Телефонът е в мръсно бяло и е върху нисък контейнер до масата. Върху кафявата маса са клавиатурата и мишката за компютъра в същото мръсно бяло. Син моливник с черни чекмедженца, пълен с цветни писци и маркери. Настолен календар с някаква ужасно абстрактна картина, която обаче не пише каква. Кафявата маса е долепена гърбом с черно бюро, върху което са монитора, компютъра, принтера, червен перфоратор, син телбод, черен антителбод и още един като другия телефон.
Изобщо тук е много мръсно... офис... дърт офис... Дайте по-вдъхновен пример!



Тема Re: Давам добър примернови [re: Kalinski]  
Автор жeнa (Асол)
Публикувано18.03.02 14:16



При мен е точно обратното...същите неща, които ти описваш, но в супер-модерен офис...само че не ме кефи...
...осъзнавам като един Крал Лир, че стойностните неще в живота не са материалните...но ще имам ли време да се върна при духовните...

...ама за да стане изобразително изкуство, това, което току-що написах...
...до безкрайност мога да гледам картини на Ван Гог..

Бягаща по вълните

Тема Страшно добър пример!!!нови [re: mim_]  
Автор Kalinski ()
Публикувано28.03.02 12:32



много ме накефи
супер готино
ама много
точно като движеща се камера, излизаща на фокус от твоите очи
яко




Тема Re: Страшно добър пример!!!нови [re: Kalinski]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано28.03.02 13:22



предизвика ме на моя територия
игра на думи


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Нарисувай с думинови [re: Kalinski]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано13.04.02 13:23



Голяма маса /някога стоеше в хола и беше семейна светиня, в хола на старото жилище/, два /един, нула, три/ пепелника /в черно, бяло и един глинен с шарки, народно творчество/, два компютъра /върху монитора на единия върху скрийнсейвъра е акварелът на съвременния руски художник, Владимир Калинин, чиито картини изрових наскоро от мрежата - изливаща се отгоре светлина, стълби, които се вият нагоре към нищото, нападали по стъпалата предмети, сред които ваза, пергел, свитък, мастилница, и в центъра е увиснало изтъкано от снопите лъчи яйце, стълбата се вие покрай стена с ниши, в едната има старинен стол, в другата е сфинксът, всеки детайл е изпипан до съвършенство/, върху масата пред мен, до лявата ми ръка, върху ниската масичка вдясно - купчини листа, речници, книги, да, има винаги по няколко химикалки, от които една или две задължително не пишат, тук-таме - визитка... Бяла чертожна лампа, бял телефон, бял модем...Пред мен е прозорецът, закрит от два слоя пердета, едното е като бяла пяна, които омекотяват светлината, и със стъклопис във всички възможни цветове, нарисуван от мен достатъчно абстрактно, за да мога в мигове на отмора да се заглеждам в някой негов детайл и да се радвам на цветовете, без да разсъждавам за нещо конкретно. Този прозорец пази стаята от бетонните грамади зад него и ми създава усещането за закрила.
Живописното безредие се допълва от изрисуваното крило на дървения гардероб, върху който е поставена саксията с цвете, в която до зелените ручейчета, спускащи се по стената с цвят на пчелен мед, е втъкнато пауново перо.
Навсякъде - книги, книги и пак книги.
Един живописен и уютен свят. Убежище, леговище, работно място, всичко, каквото ти хрумне.


Поздрави, Калински


Редактирано от efir на 13.04.02 13:31.



Тема "народно творчество"нови [re: efir]  
Автор Kalinski ()
Публикувано15.04.02 15:04



Интересно е всеки колко надалече простира това пространство от себе си и колко детайлно вижда това пространство! Направих линк със Споделено и повечето хора гледат доста надалече, доста... някои успяват много голямо пространство да обхванат в малки детайли... повечето са склонни към това, може би за да не пропуснат нещо, а важно ли е, мисля си аз, ми май не, затова аз се ограничих до едната маса...



Тема Re: "народно творчество"нови [re: Kalinski]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано15.04.02 17:22



Отдавна не бях попадала на толкова приятна тема:)
Аз пък си падам по детайлизирането, по малките неща, Калински.
Да завладееш работната си маса е много голямо изкуство - и там поне не си измислен Наполеон, защото си е нещо твое. Как мислиш, а?
Друго нещо си е своята кочинка...

Нещо против народното творчество ли имаш?



Редактирано от efir на 15.04.02 17:25.



Тема Re: "народно творчество"нови [re: efir]  
Автор Kalinski ()
Публикувано18.04.02 16:55



никак даже, отдавна не бях чувала словосъчетанието



Тема Re: "народно творчество"нови [re: Kalinski]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано19.04.02 00:51



Ах, Калинскиии, отдавна не си го чела - или моите писания имат и глас меден, загорски?
Е да, нито си го чела скоро, нито си го чувала, щото всичко стана фолклор или фолк, а по-точно чалга.

Обещавам вече да не използвам архаизми и отживели словосъчетания








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.