Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отг: Изкуството ако не е хлябът,Владимир П.,нови [re: Bлaдимиp П.]  
Автор izit (новак)
Публикувано20.12.00 22:48



Привет!
Числото 7 не избрах случайно...
сега съм с друг ник както се вижда...но това не е толкова от значение,
а сега да ти отговоря на въпроса за "истинското изкуство",както казваш ти,
и все пак според мен всичкото изкуство е истинско,макар да не ни допадат някои автори на художествени произведения,
просто определена конфигурация и съчетание на цветове и форми съответства
на нашата вибрация,а друга е несъответстваща,така е с музикалните произведения,и с театралните,и с филмовите,и с литературните произведения и
изобщо с всеки един продукт от сферата на изкуствата,а може би и не само..
От изброените художници съм гледала на живо Дали и Климт....нямам думи..
не мога да опиша това което преживях като чувство,когато стоях пред картините
на Густав Климт например в един дворец във Виена.....искаше ми се да седна по средата на залата и да се потопя във вековна медитация.... :-)
Към Салвадор Дали отношението ми е малко по-различно....то е изразено в една по-стара тема в този клуб...ако имаш време и желание,погледни я.
С Пикасо пък вибрираме на различни нива :-))))
А за Ернст мога да кажа,че се прекланям пред таланта му,колкото и тривиално да звучи...
с уважение:Изит



Тема Виж ти?нови [re: izit]  
Автор valsodar (член)
Публикувано21.12.00 20:55



Густав Климт? Определено е много силен. Имам чувство, че е вложил част от душата си за да имат толкова силно въздействие творбите му.
За първи път попаднах на него преди... (айде да прескочим годините, че са бая) в един немски моден каталог ... от 1935г.
С часове стоях и го зяпах и все не можех да се насладя на картините му. От тогава насам спомене ли се името му изпитвам носталгия по творбите му и атмосферата в която е творил.



Тема Отг: Виж ти?нови [re: valsodar]  
Автор izit (новак)
Публикувано22.12.00 23:13



Картините са истински акумулатори на психическа енергия..според мен във всяка една от тях присъства част от душата или по-точно от душевността на художника,
според натрупания опит през вековете....



Тема Отг: Виж ти?нови [re: izit]  
Автор Дyx (член)
Публикувано05.01.01 17:08



Kartinata e edinstvenoto blizko izrazno sredstvo do bojestvenoto.Vqrno,che muzikata e po dostypna do syrceto.No ako znaesh kak iskam da vidq kak i kyde risuvash....:-)))
Vsichko e minalo....i bydeshteto ni...

ОКЕАН>ВЪЛНИ>МОРЕ>ГОЛЯМО>ВЕЛИКО>КОСМОС>ВСЕЛЕНА>ОБЛАЦИ>СВЕТЛИНИ>ЦВЕТОВЕ>РАДОСТ>МЪКА>ТИШИНА>ВЯТЪР


Тема Отг: Ах тиинови [re: Дyx]  
Авторизит_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.01.01 23:24



..издаде ме...



Тема Сродна душа...нови [re: izit]  
Автор Bлaдимиp П. (минаващ)
Публикувано10.01.01 12:33



Радвам се, че има спасение за хората... нагледах се на глупости в "Политиката" - там положението е пост-модернистично. Нещо от рода на Марк Шагал - пълна каша. Не че имам лошо впечатление от Марк, но е евреин... Това не е добре. Нали? Или!
А колкото до Дали - той и колегата Пикасо от нямане какво да правят взели че обрали Лувъра - естествено заловили ги, а те казали, че е по-добре да си известен с лошо, но да си известен...

За власть советов!


Тема Отг: :+)нови [re: Bлaдимиp П.]  
Авторизит_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.01.01 12:44



:)))...Разбира се ,че има спасение...за хората...това е една от задължителните операции,няма как,рано или късно ще настъпи моментът...нещата са съвсем прости,но хората ги усложняват по всевъзможни и най-невероятни начини,
мисля си ,че хората щяха са с билиони илюзорни години напред в развитието си ако енергията, която е изразходвана за процеса на усложняване,бе изразходвана в процес на осъзнаване или самоусъвършенстване..
А за Марк Шагал и еврейският му произход не съм много сигурна,защото четох някъде,че е роден в русия и дори,че е бил ученик на Рьорих...но незная дали може да се вярва напълно на тази информация...незная,а пък и да си призная честно това не е от голямо значение за мен...важни за картините и душевността на твореца,не е ли така?!Защо да имам нещо против евреите?!Защо да имам нещо против негрите?!Защо да имам нещо против арабите?! и т.н..нямам нищо против света...нищо чудно да се окаже ,че съм била еврейка някога....нищо чудно...
Кажи ми Владимир П.,защо "това не е добре" ,според теб?
слънчеви усмивки



Тема Шагал е руски евреин.нови [re: изит_anon]  
Автор Bлaдимиp П. (минаващ)
Публикувано13.01.01 13:48



И Русия се пише с главно "Р". Просто отбелязвам - държа на тези неща. Все пак съм Руснак... и патриот.

П.С. Харесва ми как пишеш - има хляб в седмицата.

За власть советов!


Тема Отг: Шагал е руски евреин.нови [re: Bлaдимиp П.]  
Автор7_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.01.01 00:03



Привет г-н П.
В бързината на писане не съм имала време да напиша главното "Р",но повярвай ми,Русия ми е някакси...приплаква ми се като си помисля за нея....................



Тема Ogynqt e v iskustvotoнови [re: 7]  
АвторParadiseLost_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 12:53



Kogato go ima6 zna4i ima6 i izkustvoto da go predava6




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.