Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема не си купувайте интернет карти  
АвторSurfer (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 13:40



Ейййй какви ли не съм ги пробвал....
всички са си ебали майката



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Авторбpaвoc (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 13:42



абсолютно си прав, картите са боклук,
по-добре е с месечни абонаменти



Тема A takaнови [re: бpaвoc]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 13:45



Защо госопода доставчиците правят разлика между клиентите си, след като така и така ги съдират?
БТК поне към всички е еднаква





Тема GRe6ka!!нови [re: тeлekoм]  
Автор_HCL_ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 17:56



Sled kato ima karti za mese4en dostyp, towa ne ozna4awa li, 4e razlika m/u karta i...... nqma
telefonite se edni i sy6ti! Razli4en e samo na4ina na izbirane na user name-a i password-a .





Тема SUGLASENнови [re: _HCL_]  
Авторotbeliazvasht (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 18:37



Dostavchicite imat interes da niama karti, tai kato kartite davat po-goliama vuzmojnost na klienta da da izbira (osobenno chrez sistemata e-card). Pri fiksiran mesechen abonament klienta si plashta i posle kucheta go iali - nikoi mu ne dreme dali moje da si polzva uslugata, dokato pri e-card, zariazvash go i otivash pri po-svoboden.



Тема Re: SUGLASENнови [re: otbeliazvasht]  
Авторzabelqzwasht (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 19:40



towa prosto ne e taka, dostawchicite ne obichat karti, zashtoto towa ne wodi do dylgosrochni otnosheniq s klienta, a ne zashtoto movelo da se izbira ...



Тема Re: SUGLASENнови [re: zabelqzwasht]  
Авторotbeliazvasht (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 23:08



koe po-tochno ne e taka?
tova che pri kartata edinia kato mi dava zaeto az moga spokoino da otida pri drugia li???
tova si e konkurencia v chista forma:)

a za dulgosrochnite dogovori - niamam protiv stiga, da ima dulgosrochno kachestvo:)




Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Автормerи (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 19:12



Ползвам карта на Триада. Малък ужас!!!!!През минута ме изхвърля.... никакъв отговор от представителите... не мога дори да си прочета пощата с нея.. НЕ СИ КУПУВАЙТЕ





Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: мerи]  
АвторTeraByte (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 23:40



ami neznam az systo polzam karti i sam mnogo dovolen , razlika s normalnite klienti nqmam , 4asovete koto izpolzvam ne sa po skypi nito ka4estvoto e po losho , dori smqtam 4e e po dobre za6toto ne se zadyljavam s ni6to kym firmata ,
a i ako ne bqha hubavi za6to togava se prodavat karti ???????
az znam , mi za6toto mi e po lesno napyt za vkusti da si kupq ot butkata za vestnici edna karta i da si q polzvam ako imam zor , a ne edin 4as da obikalqm ofisi na dostav4ici i da popylvam 100 blaki za dogovrni otno6eniq



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: TeraByte]  
Авторзaeт (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 23:49



Е ама много заети се пръкнахте всички.Ценно време, америкнци, пестят от всичко.То това да сключиш договор с доставчика трудна работа, отнема цели 5 мин, пък да отидеш да си платиш един път месечно още по трудно.Щото времето пари нали.Я ми кажи ти колко даваш за карти на месец.Не вярвам да е по малко от 20лв.Не е ли сега по добре да си платиш 25лв за денонощен и да не се ограничаваш от време-то.. УПС забравих че ти го нямаше :))
Смешници.Стига сте се правили на голямва работа.

П.П. Ще пускат карти за кабелна, за вода и за ток.




Тема карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: зaeт]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 11:17



Само така - клиентите са мързеливи, ти обаче - не. Само така - все повече и повече клиенти ще завземеш!

Естествено, че е много по-лесно да си купя карта на връщане към къщи, отколкото да трябва да ходя на оня край на София, да ме мотаят неопределено дълго време... Щом всички казвате, че единствената разлика(нещо в което обаче много се съмнявам) между тия с карти и другите с акаунти единствената разлика е това, че при акунтите ходите "на инсталация", какъв е проблема? Аз и сам мога да си се "инсталирам"

Ама май не е там работата други са ти съображенията:
1. Фирмата ти не предоставя качествена услуга(като си ми толкова хитър, що не каза от кое фирменце си? Май нещо те тресе шубето, анонимнико. Явно и услугата е "услуга" при теб...). И ако си купя карта и не остана доволен, естествено си дотук. И ще ти правя антиреклама.
2. По-лесно е на акаунти - идва човек, дава му се е дно листче.... и толкова... ни касова бележка, ни фактура. Така и от данъците се печели. А при картите е по-иначе - по голям оборот става, някъде може да се наложи поне едно ДДС да се начисли....
3. При една и съща цена на акаунт и карта, печалбата от акаунта е по-голяма. При акаунти не се дават отстъпки на търговци, не се плаща и отпечатването на картата, и от реклама се спестява...абе далаверката е пълна

Май пролинка бпочнаха тая работа с с картите, и сега и другите почнаха да ги пускат, малко без желание, за да не останат от конкуренцията....

Айде що не вземеш да се метнеш в Перловската? Ма много си бил хитър бе ей

П.П. Те и доставчици ще фалират, особено такива анонимни некадърници като тебе...



Тема Едно уточнениенови [re: тeлekoм]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 11:41



Първи с карти на времето започнаха Интернет България. После зе заредиха Дигсис и прочие. След като се печели защо не. Я ги виж е-card. Нямат офиси, нямат техника ама препродават чужди услуги и гушкат парата. Ама като се обадиш да ги питаш все не знаят на момента какво става.В първите им карти и телефонът им го нямаше та съм звънял при доставчиците да ги питам за него. Имат офис само в София а за другите градове да му мислят ISP.

Но малко се поотклоних. Та за акаунтите телекоме се издават данъчни фактури с касови бележки. Инак една проверка на място ще трясне такава глоба, че свят ще им се вие. Ако някой шмекерува си е негов проблем. Аз като плащам си искам фактурите и бележките.



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 22:05



По полека бе Телеком,
кво скачаш като куче на камион.
Ами всеки си има право на мнение.
Не нажежавай форума, като че от това ти зависи живота


@



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: @]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано23.02.01 18:28



Я пък.. Къв е тоя, та ше ми вика че съм смешник? Ай ше му се незнае и ...
Всеки има право на мнение, не на простотии, нали?



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторterabyte (Нерегистриран)
Публикувано25.02.01 03:08



kakvo ste se zkarali , koito mu e po izgodno i po lesno i pohubavo da si kupuva akaunt, nali nikoi ne te zaduljava da si vzemesh karta , az sega sam s karta na Digsys i si nqmam nikavi problemi
nqkoi tvyrdi 4e uslugata bila s po losho ka4estvo , kato tvardi tpo dali e proveril ???
az znam bqh s akaunt i sega sam s karta , polzvam si vse edna i systa vhodna to4ka , taka 4e nevijdam kak moje da mi vloshat uslugata !!!!!!!!!!
za drugi dostav4ici n sporq zastoto ne sam probval , no za Digsys nqma dve mneniq



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
АвторMaStEra (Нерегистриран)
Публикувано25.02.01 21:00



W oproverzenie na tvoito mnenie iskam da ti kaza che kartite na E-card sa naistina dobri zashtoto kogato si poiskash smeniash dostavchika imash pone 12 takiva vse shte si namerish edin koito da ti dopada kato cena i kachestvo na uslugata.
vsichko drugo za mene ne struva.



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: MaStEra]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 07:51



Това само донякъде е така, тъи като в е-цард липсват и
някои добри доставчици, но за сметка на това има други
боклуци...И все пак може да служи за известна ориентация -
поне не трябва да си купува човек 12 различни карти.





Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: terabyte]  
Автортeлeнoм (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 08:02



Ами и аз точно това казвам... ама явно има някои дето предлагат усулуга със съмнително качество, та в тая връзкa недоволстват толкова...
За мен специално Дигсис са много некадърни - при тях положението е трагично. Но штом си доволен - това да се чува - да има и доволни клиенти в България.



А при някои доставчици разделят услугите на клиентите с
карта и с акаунт - това го знам сигурно...



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлeнoм]  
АвторDelwin (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 12:33



be mnogo neshta izglejda znaesh - vsiakakvi dialupi si probval, da ne ti se nachudi chovek, ta bi li bil malko po specifichen - koi dostavchici razdeliat po tozi nachin?



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: Delwin]  
Автортeлekoм (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 15:10



BIANet например



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Авторфтичka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 10:49



И аз съм пробвал доста, но като Internet-BG няма друг. Горещо препоръчвам на всички да ги избягват. Нито можеш да се закачиш 30 минути, нито да им влезеш в сайта. Кой ще плаща за телефонно време?!





Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторфтичka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 11:04



Не знаеш колко си прав(а?).
Предимствата на картите са много. Пример: аз пътувам често и не може доставчикът ми от София да ме кара в Бургас, да речем, да се връзвам към софийски или пловдивски телефон, защото там са му входните точки. Да върви по дяволите! е си избера доставчик с входна точка там. Колко са междуградските телефони, а? А Интернет не ми е само ровене, но и работа и пари, така, че Оня с многото свободно време да не ми прави разчет на моето.
Проблемът: кой ще ме защити от калпави доставчици на карти?
Предлагам да си създадем форум, кадето да "одумваме" кой достачик как се справя. Нещо като класация на потребителя. Като почне някой да ни премята, да не се чуди, че му бягат клиентите. Пазар...
Какво ще кажете?
ПП. e-card наистина засега се справят не лошо. (мнение)



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторas_de (Нерегистриран)
Публикувано11.03.01 00:21



siako dete znai che kartite sa izmisleni f plovdif ot ena firma det e ....
shtoto v plovdif horata mnogo mnogo ne obikaliat puk i transporta e edin
i za tova e po lesno s karti ...davash gi v blizkia reb i taka se edni si imash oshte edin office ...drugia golim kef s kartite e che s tiah ne vyrvi POP account
ta ti da si chakash hotmail da ti se otvori i da si vyrvi vremeto...
shtoto to poveche hora sa se podlygali tam da si napraat poshta puk to tova hotmail nali i bes tova trudno si raboti dori i da si zakachen napravo na dostavchika s LAN ( znam shtoto takvaz mi e rabotata) pak ne raboti shtoto to samoto laino hotmail pretovareno i takak...
ot druga strana kartata e annonimna i koeto e niakakyv vid predimstvo za tezi koito iskat da se skriat makar tova da triabva da se spre zashtoto ne mozhe da imash annonimen telefon se pak:(
i vyobshte kartite sa nasrana rabota no mnogo udobna za dostavchika da e po blizo do klientite bez da gi narovarva psihicheski s hodeno do office-a i razpraviane
kolko chas ima i kolko niama i kolko ostavat i dali she sa za sledvasht mesec i dali triabva da doplashta po poviska tarifa i vyobshte ... internet taka ne se prodava
triabva da ima mesechni pllashtania kakto e pri telefonite taka sichko shte e izchisteno i iasno

tui to.. sicki koito misliat ralichno ne sa naisno


chivi i zdravi



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: фтичka]  
Автор тeлekoм (непознат)
Публикувано12.03.01 16:44



Ами то това е мястото. Тоя клуб не е само за интернет доставчици, а и за клиентите им. Като не си доволен от някого - давай направо, пък да видим после



Проблемът на e-card е това, че част от добрите доставчици липсват... Естествено, всички не могат да се съберат. А и е-card товарят много цената на час интернет

БТК... who else?

Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: тeлekoм]  
Авторcurly (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 17:15



plz define [good|cool|etc] ISP
posle kritikata ako moe

hmf, da i ispta w e-card sa malko powe4e ot 13 :>



Тема Що представлява добрия доставчикнови [re: curly]  
Автор тeлekoм (новак)
Публикувано26.03.01 21:00



Aми това е един такъв доствчик, дето:
не дава заето
има добра връзка (>32000 на аналогова линия)
не дропи почти никога
има добър support (телефона му да не дава свободно ден и нощ)
има достатъчен външен канал
и достатъчен към местните сайтове
не съдира по 3 кожи
НЕ ВИЖДАМ КАКВО НЕЯСНО ИМА КАКВО ТРЯБВА ДА ПРЕДСТАВЛЯВА ДОБРИЯ ISP.И критиката си е таман на място....

а за е-кард не съм ги броил колкоса точно, те се сменят

БТК... who else?


Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: тeлekoм]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано27.03.01 09:51



Greetings,
Provokirahte me, g-n Cial-Edin-Telekom, otgovariam

не дава заето
tova zavisi ot dva faktora- ima li pari da plashta dosta serioznite taksi na BTK za telefoni v seria (http://www.btc.bg/btc/services/offers/index_bg.htm), Primary ISDN ili R2 Digital i dali v BTK sa bili 1) v nastroenie i 2) dobre [bold]stimulirani[/bold] za da mu gi dadat

има добра връзка (>32000 на аналогова линия)
Tova samo na okolo 40 % zavisi ot ISP-to, ako si e napravilo truda da si kupi seriozen RAS/RAC. Ostanaloto e 1) mendite jici, oxidiraneto i nemarlivostta na tehnicheskia personal na BTK i 2)

не дропи почти никога
Poniatie "ne dropi pochti nikoga" zvuchi kato konstituciata na US v ustata na Kim Ir Sen... Haide kaji mi dragi mi Be-Te-Ceicho, koi sa faktorite, koito zavisiat ot ISP-to, vliaeshti vyrhu prodyljitelnostta na vryzkata? A, pri uslovie , che se izpolzvat seriozni RAS-ove, vse pak si govorim za seriozni ISP-ta...

има добър support (телефона му да не дава свободно ден и нощ)
Mdam, moje da dava i samo zaeto. No neka da ne se zaiajdame. Naistina, tova oceniavam, e v silite na edno seriozno ISP. Bih dobavil ne samo dobyr (mil, drujeluben) no i vse pak kompetenten. Bih iskal da otpravia vse pak edna zabelejka, pardon, dve. Pyrvata e - zashto tolkova godini BTK ne si napravi truda da psune edni toll-free (1-800 tip) telefoni, za d amojem da sme naistina polezni na klientite si i vtorata- niakoga da si zvynial na xx2001 (povredi BTK), sled 20:00 ili ne dai si Boje v sybota ili nedelia...? Ako ti si g-n Telekom, prosto mlykni, niamash nikakvo pravo da se obajdash po tazi tochka, dokato ne si opravite lainianata kompania...

има достатъчен външен канал
Primer- na izvestna na men kompania, ISP, veche 6ti mesec i baviat dokumentite za edni 12 Mbps po optikata na BTK... Inache si prav, kupuvash ot monopolista i stiskash zybi. Ako li pyk ne.. e da, ako li pyk ne si kupuvash DVB ot padashti spytnici kato kolegite (bez napadki) ot SMS Internet i si svirkash...

и достатъчен към местните сайтове
Kazva se Peering (ili SIX) dragi mi smehurko, ako ne znaesh, procheti shto e to na adres http://www.bgpeering.net. Ami.. pak sdrujenie na dobra volia ot major ISP-ta (chastni! a da, BTK ne uchastva!)...
не съдира по 3 кожи
#define 3 koji. Neka da poglednem cenoobrazuvaneto na Internet (priblizitelno tipichnoto cenoobrazuvane): okolo 30% e vynshnia kapacitet, 40% vh. tochki i naetite linii ot BTK i ostanalite 30% se razpredeliat mejdu support, zaplatite na raboteshtite i edni mijavi 6-7% pechalba, koito tirabva d amislish kak da razpredelish mydro i strategicheski za razvitieto na firmata. Taka che - pak: #define 'idealna cena' ?

Bez da se namesvam v edin nenujen spor, iskam samo da ti kaja- znaesh li kakva e razlikata mejdu teb i hora kato Delwin i Curly naprimer... ? Edin vagon knigi. Taka che za da ne izglejdash smeshen i govoresht, prosto zashtot ti se govori, obmisliai dumite si...

Regards
P.S. netiquette (potyrsi go v google ako ne znaesh kakvo e tova) predpolaga, osven ako ne stradash ot razni riadki psihicheski zaboliavania, v sledstvie na koito da kreshtish neprekysnato, da ne izpolzvash CAPS s povod i bez povod. Kolkoto do chervenoto, procheti chichko Zigmund...



Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: mick]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано30.03.01 18:27



И аз отоговарям:

tova zavisi ot dva faktora- ima li pari da plashta dosta serioznite taksi na BTK za telefoni v seria
A това мене какво ме интересува изобщо? Аз съм потребител, и общо взето не ме интересува хич дали има пари - да има, щом се е хванал на хорото е длъжен - ако не може друг го измества. Защо за едни има, за други - не обаче?

Tova samo na okolo 40 % zavisi ot ISP-to, ako si e napravilo truda da si kupi seriozen RAS/RAC. Ostanaloto e 1) mendite jici, oxidiraneto i nemarlivostta na tehnicheskia personal na BTK i 2)
Да, това е така - обаче само донякъде - като го казах се абстрахирах напълно като работещ в БТК. Доста голям опит имам с доставичици всякакви.
И все пак, как става така че с едни може с други не?

#define 3 koji
Идеалната цена е такава, че да не ми е скъпо на мен - например 25 лева неограничен достъп.... Ама я ми кажи щом си от "seriozni ISP-ta" kak стана тая работа с 25-те лева? Безкрайно ми е интересно наистина. ...Много ми е интересно как повечето доставчици със скърцане и псувни през зъби, но все пак започнаха един през друг да се въртят около 25 лева неограничен.... след като е било толкова лесно, защо чакахте толкова време всички?
А да 6-7% е малко може би, но си е чиста печалба.

Kazva se Peering (ili SIX)
Искам да ти задам един въпрос - каква е ползата от peering-a? Реалната полза? А това че един доставчик е в пиъринга, не значи, че българският му интернет е добър(справка ИнтернетБГ и Лирекс)... е има и обратното(Гукис и БОЛ например), но нещо цялата история не ми е ясна. Ще чакам да ми отговориш за ползата от пиъринга, щото имам още 2-3 въпроса там...
А Инфотел има връзка към някои важни сървъри също...

Primer- na izvestna na men kompania, ISP, veche 6ti mesec i baviat dokumentite za edni 12 Mbps po optikata na BTK
Контрапример - на двама други доставичци напоследък нищо не им беше бавено... Защо така? Това, че на някой нещо му се дава трудно, не значи непременно корупция - има си обективни причини(например евентуалното махане на оте и цялата дандания с франс телеком) и субективни(който сее ветрове, пожънва бури... Не може публично да плюеш някого и да казваш колко е корумпиран, или да го плашиш със съд и да очакваш той да се отнася нормално с теб)

zashto tolkova godini BTK ne si napravi truda da psune edni toll-free (1-800 tip) telefoni
Taka БТК не ги е пуснала, тия неща се преценяват дали ще си струва услията, и явно са преценили, че не е необходимо.. естествено, че не е правилно, но какво да се прави - не аз ги вземам тези решения... Но и да имаше такива телефони това не решава проблема - едва ли номера пречи на това да не се слагат фъфлещи некадърни индивиди, които на всичко отгоре не можеш да ги хванеш и в работно време

А щом си "голям" доставчик е недопустимо...
За повредеите не го отричам, че понякога колежките не си гледат работата, но това че никога ги няма е напълно преувеличено и не е вярно. в неработно време ако не за конкретната централа има за другите дежурен.
И все пак аз говоря като ползвател на интернет, а не като БТК

Poniatie "ne dropi pochti nikoga" zvuchi kato konstituciata na US v ustata na Kim Ir Sen
Toва ми хареса

Е, ти не можеш да знаеш кой колко книги е прочел всеки от нас(ако не си някой от тях самите), така че в момента ти си приказваш "koлkoто да движиш въздуха из устната кухина"... Tоя тип приказки са безкрайно смешни - бил съм прочел, не съм бил прочел, бил съм некадърен... а номера на боксерките що не ми го кажете, като сте толкова знаещи всички?

П.П. Хубаво е да приказваш за нетикета и да ме обвиняваш мен, че го нарушавам(i Delwin така направи), обаче ти какво правиш?
Значи пишеш и ти с цветове(не че черното не е цвят) и на всичкото отгoре на някаква измислена азбука - методиевица. При тва присъстват думички като "Greetings" и "Regards".... Българин си, нали?
Ta не е зле човек като критикува да поглежда и себе си... А и не съм склонен да се съобразявам с разни измислени правила от рода на това, че задържаният Shift или Caps значат крещене - това е само някакво жалко позьорство, нищо друго. Пък и след като в невиртуалните диалози мога да викам или да натъртвам на някоя дума не виждам защо тук да не го правя. Толкова за "netiquette А що се отнася до "chichko Zigmund" бих се радвал, ако ми кажеш къде той е писал за червеното...

Интересно какво ще ми отговориш...
поздрави,
телеком

П.П.П. А да, има и още нещо - не се мисля за "Cial-Edin-Telekom" там съм го обяснил това za целия един телеком...

Та това е....

БТК... who else?

Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: тeлekoм]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано31.03.01 00:45



Доживях, не мислих че ще отговориш.
1. За сведение, въпроса е реторичен. Ако ти убягва смисъла на реторичен, прочети Григорий Цамблак, там е описанието е удачно, макар и над нивото ти. За да разтълкувам за твое улеснение ще добавя, че става дума за критика на цените за портове на БТК, не за финансовите възможности на доставчиците. На заявката подадена от фирмата, в която работя за 350 Primary ISDN-а в София, които бяхме готови да предплатим само и само БТК да закупи нужното оборудване, ни се отговори със повдигане на рамене. Просто не им се работи, това е всичко.
2. С едни става, с други не... е да, някои си инсталират 15 модема ACORP 56 и претендират, че са ISP. Други обаче харчат по 8000-10000 USD за RAS/RAC-ове, но напразно- БТК следи да има равнопоставеност на пазарните субекти в тяхната некачественост.
3. Виж предишния постинг- Що е то DVB, SMS Internet, падащи спътници, какво представлява услугата flat fee. Както забелязвам, пазара не е умрял от това, че колегите от Спектър имат flat fee. За всеки влак си има пътници. Утре, когато предложа GPRS на 700 000 абоната и ги направя Интернет клиенти- какво? Смяташ ли, че пазара ще загуби? Не разбира се. Просто ще разширя базата му.
p.s. към т. 3. - би ли ми разяснил ралзиката м/у чистата и не- чистата печалба. Мен ми се губи.
4. Аз съм маркетолог, не техническо лице. Ползата от peering-a лично за мен идва от това, че в края на месеца има съществена разлика в цената, която плащам за външен капацитет.
5. Понятието "равнопоставеност на пазарните субекти" защитено в българското законодателство дали предизвиква някакви бегли асоциации в затормозените ти мисловни процеси?
6. Друже, нека БТК пусне такива телефони, моя грижа е как ще ги позлвам. Но млъкни сърце...
7. Напротив, съдя за умствения ти багаж от постингите ти. За разлика теб, Delwin и Curly ги познавам лично от времето, в което ти си учил математическата операция "изваждане" с ябълки и пръчици. Тогава те вече имаха изграден авторитет. Що се отнася до съобразяването с някои правила, които ти наричш позьорство, ще оставя другите да коментират- не бих желал да влизам в безсмислен спор с поредната радиоточка в този форум. А за кирилицата... Хайде, давам ти шанс и време да измислиш по- смислена причина за кусур..."БТК... who else?"
Всъщност, ето ти един, прости ми латиницата друже, joker. Работя в най- омразната ти фирма и това, представяш ли си, не ми пречи да спя нощем...

Лека нощ драги ми смехурко
Милко Георгиев

Sic transit gloria mundi



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: фтичka]  
Автор _HCL_ (непознат )
Публикувано31.03.01 01:05



da spodelq malko opit.
ot bs sym i polzwam bgbest. awe dowolen sym ob6to wseto , no moje6e i da e po-dobre. 4uwal sym 4e spectrum, dostawqli na bgbest i pri tqh bilo po-dobre ama ne znam. nqkoi ako ima opit da kaje. Nai-hubawoto oba4e si ostawa M-tel ama sa po-skypi4ki.



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: мerи]  
Авторopaopa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.01 13:02



ej Mery, mnogo prikazvash a malko razbirash, problema ti e che maj ne znaesh kak tochno da si reshish problema ako ima takaw. Ami parvo zvanni pitaj, posle si vij modema i t.n. <Mnoo mrazim nepodgotweni izkazwanija. I poneje i drug pat sam pisal, malko se chete w taja darjawa. Ne zashtitawam nikogo, prosto vinagi se wbesjawam, kogato nekoj se izkaje nepodgotwen, ili kato mu e zakasnjal mesecnija cikal.... Neka badem tolerantni i da tarsim istinskite problemi. A shto se kasae za diskusijata karta ili ne, az lichno smjatam che kartite sa edna ubijstwena glupost. Po skoro trebe da gi ima samo ako sa praznici i ne si si platil mesechnija abonament, za da mojesh da si prochetesh poshtata naprimer. Samo w tozi smisyl wijdam nujdata ot karti. Shte se radwam ako chuja i drugi mnenija po ?, no neka ne sa ot sorta, koj kolko go e dropilo i t.n.. Mene me interesuwat gradiwnite neshta, shtoto ne stradam ot komplex za malocennost, nali Mery:-))).



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторopaopa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.01 13:08



ej ti momche si mnogo, ama mnogo PROZZZZZZZZ. vse si kompetenten ama ti lipswa malko obrazowanie, otnosno prodajbite, marketinga... kato gledam samo po jicite i kabelite si kompetenten. shto ne zemesh da mlaknesh i da se izkazwash samo po kompetentnost, a? ili si reshil da stawash Deputatin? Basi, samo prikazwash.



Тема Ето ти друго мнениенови [re: opaopa]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано03.04.01 13:26



Ами значи аз го казах отгоре, но ще ти го повторя пак - с карти е по-лесно. Не виждам къде е проблема на доставчиците в този случай. Много бих се радвал да обясниш за що за теб са убииствена глупост картите? Kyde e проблема - маркетингов? Че мога като клиент да ти избягам във всеки момент там ли е?
Ето ти градивно нещо - по този начин се разширява пазара по-бързо

БТК... who else?


Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: mick]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано23.04.01 09:00




1. Oтговорът също е реторичен. Въпреки, че въпросът не е.

2. Сега ти уж се занимваш с маркетинг, а говориш глупости - от гледна старана на потребителя е важно кой е по-добър при него, а не колко модема си е купил.... това че с въпросните модеми качество липса е друга тема... И немога да разбера след като има равнопоставеност, какво се оплакваш?
Междо другото, уважеми Милко, нали ти казах, че МообилТел и сателитните и дружества е последната фирма, която по какъто и да е начин може да критикува БТК... От другите по го разбирам, но от теб не... Още повече твърдения от вида dokato ne si opravite lainianata kompania... Kaто ги приказваш тия работи не мислиш ли, че освен мен това го четат и други хора? А да, значи част от некадърния според теб пресонал на БТК е настоящ на МобилТел! Освен това вие работите със техника, която е страшно съвременна, което не може да се каже задо 50 годишната техника на БТК... И все пак ние работим!

3. От предишния постинг не разбрах що са това DVB, SMS Internet, падащи спътници, какво представлява услугата flat fee. Би ли ми обяснил тия термини, с които си служиш с такава леснота? А иначе това за предлагането на 700 000 ми прилича на на кой му е по-голям... е моя е по-голя в тоя случай - БТК предлага на 3 000 000.... А да не би да намекваш че имате въпросното число абонати? И все пак ще трябва да си купят разни устройства дето не са еФтини
Чиста печалба - тая след данъците например

4. Това ще си го запиша някъде.. много ме улесняваш...

5. Няма такъв момент - равнопоставеност може да има само ако двете страни са честни една спрямо друга. След като единия почва да шмекерува, при това по-слабия(по-точно тоя дето си мисле че има някаква сила, която обаче е само временна, плод на политическа и/или икономическа обстановка) никой не може да обвини другия субект, че не действа равнопоставено. В момента за да да не ви се дават 350 праймърита си има причина... и е тъпо да се правиш на жертва, при положение, че ти си извадил ножа. Далеч не беше времето, когато МобилТел си правеше каквото си иска, и нямаше проблеми да си получи това дето го иска иска - включително праймърита... айде стига



6. Не мога да разбера сега за чии се навираш между шамарите? Айде да е друг тоя дето иска безплатни телефони, но точноМТелНет, дето съдира по 13 импулса на минута за съпорт да иска безплатни телефони...Направо уби коня това изказване... голям смях падна тук, много се смяхме ... въпреки че то не е съвсем за смях, ама нейсе... Та би ли ми обяснил драги ми маркетоложе, защо не си отворите един телефон нормален? Само 120 лева ще струва, няма да фалирате.

7. Май за хората които им се привиждаха несъществуващи неща има създадени здравни заведения.... A специално остаряването е напълно нормален физиологичен процес, и не би трябвало да предизвиква такива психични травми, г-н М.Г., mick, Милко Георгиев или какъвто там си. Това, че си дърт не значи че имаш повече акъл. Та забрави тези мечтания по миналото, когато и ти си учил математическата операция "изваждане" с ябълки и пръчици, то така няма да се върне, а неизживяното детство също поражда разни психически проблеми...
А ти очевидно не помниш (или не ти е удобно да помниш) какво си мазал преди ден - не аз започнах да приказвам за нетикет и пр. Ти ме обвини в неспазването му, а както се вижда ти самия не го правиш. С БТК... who else аз не си противореча, но ти да. Следващия път мисли какво пишеш(ако можеш).
Е, МобилТел може и да не е най-омразната ми фирма, но е в черния списък. И тя не е само в моя черен списък. Я си помисли защо е така, какви са причините, нали това ти е работата? А в това, че си спиш спокойно, хич и не се учудвам...

Добро утро, съвестни Милко
тЕлЕком

Добре дошли в България CBM!

Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: тeлekoм]  
АвторM.Г. (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 09:38



Имаме участник, познал точния резултат... след 1 месец



Смятам темата уви за приключена. Споровете с радиоточка не са моя слабост.



Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: M.Г.]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано23.04.01 09:47



Само потвърждаваш мнението ми, че просто НЕ ИСКАШ да отговорш. Другите да си правят изводите. Разбира се като незнаеш някой работи си мълчи, щото ставаш особено смешен, особено като се опиташ да говориш за технически неща.
Проблема си е твой, аз въпросите съм ги задал, страхливостта ти да дадеш отговор е много показателен за теб като личност, и за начина на работа в МобилТел.

Добре дошли в България CBM!


Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: _HCL_]  
АвторDa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 17:09







Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Авторhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 17:14







Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh]  
Авторuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 19:09



iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii





Тема Re: GRe6ka!!нови [re: _HCL_]  
Авторevichka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 00:44



razlika niama, prosto horata sviknaha da go narichat karta, vmesto abonament



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: фтичka]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 12:12



Zdr, az polzvam edin dostavchik X kadeto kachestvoto spored men e na nivo.Tova,koeto e gotino obache e che sam klient v Sofia, a moga da se svarzvam vav vsichkite im ofisi iz srtanata bez da pravq nikakvi promeni po konfiguraciite. Imat ofisi v pochti vsichki golemi gradove, taka che tova me ustroiva chudesno. Zatova i ne kupuvam karti.



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано04.06.01 16:07



Nachin za subirane na pari, lipsa ili nishtojen support, visoka cena na chas, lipsa na e-mail ...

Hubavoto e che imash izbor. Pone kato za nachalo stava da izberesh dostavchik. Ne vsichki obache puskat karti, ne zashtoto ne mogat ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.