Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема BTK SUX  
АвторDeadmaker_anon (Нерегистриран)
Публикувано11.01.01 03:08



ne moga da razbera kakwo stawa s toq monopolizym na btk
w taq dyrvawa ima edin dostaw4ig razbrahme go
kogato se poqwi drug se polu4awa slednoto syobshtenie....
diskonnected please reconnect
...
molq wsi4ki da me 4uqt i neka se prisyedinqt kym men zashtot mi pisna da mi dawa reconnect na wseki dwe minuti

wsi4ki koito iskat da me posledwat w moqta borba neka se prisyedinqt w kanala #btksux na syrvara
irc.hit.bg



Тема Отг: BTK SUXнови [re: Deadmaker_anon]  
АвторBTC_anon (Нерегистриран)
Публикувано18.01.01 21:16



Vij sq pi4, koi dostaw4ik polzwa6? i na kakyw telefon? Q si wij prowaidera, 6toto powe4eto sa baq kalpawi. A i ako telefona tii e analogow SORRY. analogowite telefoni ne sa INTERNET



Тема Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: BTC_anon]  
АвторMiB_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.01.01 06:10



Analogivite telefoni ne sa za internet a ? A tebe patkata ti samo za pikane li ? Moje Bi Da .Sigurno ne ti a na tebe ti se connectvat otzad redovno ??

KISS Ma



Тема Отг: Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: MiB_anon]  
АвторBTC_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 18:14



Abe kreten mazen, az kazah 4e ne move6 da iska6 ka4estwo ot analogowi telefoni pri predawaneto na informaciq. 6toto debil takyw sa izmisleni mnogo predi na nqkoi da mu hrumne ideqta za kompiutyr, kamo li za modem. Te i cifrovite ne sa za predawane n eninformaiciq. Te sa prosto po wisoko stypalo oot razwitieto na telefoniqta. Za predawane na danni po telefonna liniq i izmislen ISDN. To4no s taq misyl e prawen. Taka 4e idi da si go za4uka6 nqkyde ti, 6to ti e mnogo kef qwno



Тема Отг: Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: BTC_anon]  
Автор petarcho (непознат )
Публикувано21.01.01 19:54



Тоя ISDN ти ли ще ми го плащаш бе?
Имам 1 GSM - не ми трябва друг!
В нормалните държави и-нет се подава по отделна линия само за и-нет и въпреки това не е на космическа цена.



Тема Отг: Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: petarcho]  
АвторBTC_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 10:58



Какво му е на айесдиена бе пич? Плащаш си като за нормален телефон. Ако ползваш и двата канала и за двата плащаш естествено. Аз не мога да разбера защо всички си мислят че ISDN е твърде скъпо удоволствие. Особено ако го ползваш за интернет 8К са това все пак!
Тук също се "подава по отделна линия". Отиваш в бизнесцентъра и се вадиш втри телефон.



Тема Отг: Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: BTC_anon]  
АвторMiB_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 08:31



Ochevidno imash seriozen problem s izrazqveneto be MAZEB KRETEN takyv tebe ochevidno ot mnogo login otzad gram mozyk ne ti e ostanal .Chuvahs li se kakvo govorish TYPANAR .ISDN ne bil losha idea za internet v kyshti .dryn dryn ....bulshits ti vijdal li si kak raboti ISDN be dyrvo takova.A 1 dolar na chas cena pri dostavchika + smetka ot cifrov telefon + taksi za prokarvane na ISDN post + ISDN modem kak ti zvuchi ? Ochevidno ne te pritesnqva osobeno .Noo i kak da te pritesnqva da si prodavsh gyza mai baq skypo plashtat :PPP
Tvoite priqtelcheta pedalite mai se grijat gadjeto im da ne ostava bez inet i da moje da se polza ot "visokokachestvenite "uslugi na ISDN.
Samo za tvoq informaciq s edin 56K V90 kachestven modem pravish klkoto s edin kanal PRI ISDN na cena okolo 5/6 pyti po niska .Ha sys zdrave otidi da si napravish edna klizma i togava mi otgovarqi




Тема Да не говорим наизустнови [re: MiB_anon]  
Автор Димитъp Гaнчeв (минаващ)
Публикувано23.01.01 09:39



С 56К модем правиш максимум 60% от един ISDN B-канал, а най-често под 50%. Аз имам вкъщи и двете, така че мога да преценя от собствен опит. Имайте предвид, че модемът е асинхронен и за един байт трябват 10 бита, докато ISDN е синхронен и му трябват само 8. Така че 64К ISDN отговарят на 80К модем, при това 100% се връзва на максималната си скорост и може да разпадне само ако спре тока. Според статистиката на нашия radius, от 100 обаждания с 56K модеми 30% са под 40К, 10% са между 40К и 45К, 35% са между 45К и 50К и само 15% са над 50К. Максималната скорост е била 53К, при това, забележете, е била постигната само в 2% от случаите! Освен това такава е скоростта само от доставчика към потребителя, а в обратна посока дори е под 28К в 45% от случаите, а над 28К - само в 15%. Така че 56К е една голяма заблуда и изобщо не може да става сравнение с 80-те гарантирани килобита в двете посоки при ISDN.

Нещо повече - в продължение на един месец направихме засичане на всеки 5 минути на трафика на два еднакви пула - единия с V90, а другия с V34 модеми, като се погрижихме броя потребители, които ги ползват да бъде еднакъв. Оказа се, че потреблението им е абсолютно, ама абсолютно еднакво и графиките им изглеждат като изкопирани една от друга. Това означава, че потребителите с V90 модеми са се минали, тъй-като в крайна сметка правят същия трафик като колегите си с V34

Впрочем, вече почти всички доставчици таксуват ISDN като dialup. В БОЛ, примерно, е 67 стотинки на час (

). Таксите на БТК също са еднакви - 1 имп. / 5 мин, така че цената не е 5/6 пъти по-малка, а абсолютно същата. Вътрешна ISDN платка може да се купи за около $40 - колкото 56К модем. Разбира се сравнението е валидно с цифров телефон - аналоговия е по-евтин, но за качеството му си знаете.

Митко



Тема Отг: Analogovite telefoni ne sa za Inetнови [re: MiB_anon]  
АвторBTC_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 12:58



Я ходи се гръмни някъде. Ти какаво комплекси на сексуална основа ли избиваш? Щот кат те гледам какви ги приказваш май тебе цял живот шефовете са те ебали в гъза. И си мислиш че с всички е така.Пък и както се вижда добре съм си го продал -ти и толкова не можеш. ISDN не е лоша идея. Изобщо даже. Ама ти с тоя малко мозък отде да го разбереш... Бил скъп.... Ама я иди виж колко би ти струвала една наета линия 128К - 2 700 на месец. Казвам ти колко е при нас, щото малко други могат да доставят такъ канал. А и да го доставят сещай се откой ще го вземат. Плюс това в момента тече намаление на ISDN.
А ти очевидно си пълен lammer, щом ги приказваш тия простотии. Когато с един канал 56К направиш колкото с единя канал на ИСДН аз ще се гръмна. И как не 80К(сигурни) срещу 56К(недостижими на практика). Колко пъти ти е влизал с 56К. Даже и на цифрова централа? Николко. На тебе ти влизат явно други, по-дебели неща.
А мерси за предложението за клизма, ще си я направя. Полезно е отвреме навреме човек да си прочисти организма.



Тема Именно...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторBTC_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 13:05



А добре че му го каза и някои друг, щото очевидно че някои хора като видят БТК и газ пикаят.
Много си прав за всичко. Особено за трафика. Това е една от големите заблуди - с 56К модем е по-добре. Рядко реалнат скорост е над 3,5К, особено на аналогова линия. Като имаме предвид, че 56 К модемите са предимно PCI, за Winmodem не говорим. Само една поправка - цената на модема. Започват от 25$ - колкото един Акорп, при несравнимо качество.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.