Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Горчилов да каженови [re: Potencialen emigrant]  
АвторJorj_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 10:01



Конкретни числа, драги, числа, а не цифри. Числата се съставят от цифри, а не обратното:-))

Още малко числа:

В epay.bg има само 46 регистрирани търговци и 10 банки.
Преди време съобщиха, че за един месец през тях минават няколко хиляди лева оборот. Това е смешно, не мислиш ли?

Нека Ники Горчилов каже колко продажби осъществяват през магазина си.

Питам него, защото тук някъде има съобщение от Ройтерс, че Орбител били създали първата национална мрежа за достъп до Интернет, което очевидно не може да е истина.
Първата национална собствена мрежа е на Булпак, сетне на Инфотел, сетне на СпринтБТК, сетне на Цифрови системи, сетне на всички доставчици, които ползват телефоните за достъп на БТК и на ГУКИС (както се прекръстиха СпринтБТК).





Тема Malko seriozno za smeshnotoнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор BoGa (непознат )
Публикувано28.12.00 10:26



Spored danni na Internet prouchvane publikuvano na http://www.abcbg.com/ezine v Sofia ima okolo 124 000 aktivni potrebiteli polzvasti I-net sredno 2 puti sedmichno i okolo 137 000 pozlvasti 2-3 puti mesechno
Taka che borqt na potrebitelite e naj malko actualen - po interesnoto sa parite stoqsti za tazi brojka - 5000 potrebiteli po 12.50 na mesec ne si plastat razhodite za reklama...
Interesno e che to qput Mitko ne se e nadhvirlil i mnogo tochno e opredelil mqstoto na BOL - sred malki dostavchici s kapacitet pod 1 MB (zastoto iznesenite technicheski danni ot tqh za bandwith-a opredeleno ne sa verni - 2 MB vruzka kum peeringa ne e mejdunaroden kanal)
No primera s Bulinfo ne e suvsem tochnen - tam dejstva izvun pazarni faktori
No trqbva da se priznaqt nqkoi dost apolojitelni strani na BOl
1. BOL imat naj seriozno tonoshenie kum biznesa to viscjki malki a i golemi ISP-ta - predlagat dosta uslugi oste to vremeto na CIT
2. vinagi imat chovek kojto da sledi forumite , da otgovarq v reklamen ton na vischki saobsteniq s/u tqh i na vischki zapitvaniq za naj dobur ISP i tntn (ne go pravi samo Veni - ne bi imal technicheska vuzmojnost)
3. Izpolzvat (may be edinstveni) seriozen image maker - M. Behar - pred chijto profesionalizum se preklanqm
4. Zaigravat se umelo s vlasta i pechelqt dosta dobur image ot tiq iniciatvi
Taka che ako ne bqha tolkova ujasno veliki i gordelivi i imaha pone polovinata ot prati s koito rabotqt Orbitel biha zaqvili seriozno uchastie na pazara.
Za nasha vseobsta radost - te se osraha oste po vremenata na KIT i nikoj veche ne iska da vloji pari v Tqh (pomnim bieneto na gurdite che e osnoven akcioner v KIT i kak se razbra che nadali e imal poveche ot 5%)



Тема Още по-сериознонови [re: BoGa]  
Автор Beни Mapkoвckи (новак)
Публикувано28.12.00 11:31



5000 по 12.50 е около 60000 лв., има достатъчно пари за реклама. Но сметките ти са криви, защото БОЛ освен достъп за крайни клиенти, предоставя достъп и за корпоративни (наети линии).

Също толкова неточни са ти и сметките за наетите линии. В момента имаме 3 международни канала, а в процес на изграждане са още 2 връзки към пиъринга. Освен това с няколко компании пускаме сравнително бърза връзка като част от оптичния ринг, който ще се строи в бъдеще между членовете на SIX. С тези, които сме наблизо (Мобиком, Спнет, ITD, Евроинтегра) ще имаме 100 Мб връзка преди да е изградена оптиката. Впрочем, ние бяхме една от първите фирми, която си плати на Лирекс за проучването за техническите възможности за този проект (има други, които още не са го направили:-)

Не си спомням БОЛ да се заиграва с властта. Всъщност БОЛ няма никакви връзки с властта, за да се заиграва с нея. Камо ли да печели от това.

В КИТ имахме 46 %, а доколкото виждам решенията на Софийски градски, както и на Апелативния и Касационния съд, аз съм на прага да бъда възстановен съдружник в тази фирма, а Митко ще ме последва и съвсем скоро ще си приберем обратно домейна и клиентите. Не сме виновни, че Ардес се оказаха идиоти и решиха да скапят най-добре работещата тогава фирма като ни изключат с фалшиво решение на неправомерно свикано общо събрание.
Но е красноречив фактът, че създадохме БОЛ от началото без чужди финансови инжекции, а за съвсем кратко време се превърнахме в сравнително добър доставчик, за още по-кратко време станахме и Интернет корпорация със собствена развойна дейност и сериозно участие в браншови и професионални асоциации (IBM Business partner, членове на БАИТ, БАИ, БТПП, съюз "Произведено в България", "Интернет общество - България"...), с 24 човека персонал, собствени офиси в страната и какво ли не още...

Всъщност не е никакъв проблем да се получи чужда инвестиция в една компания като БОЛ. Проблемът е да се избере между двете възможности - дългосрочен стратегически партньор или финансов инвеститор. До момента в България инвестират само финансови инвеститори, чийто интерес е да надуят компаният, в която инвестират, за да я продадат за повече пари и да приберат печалбате. Стратегическият инвеститор има дългосрочна визия за работа в страната, освен пари осигурява и know-how - нещо, което до момента не е станало нито в Спектър, нито в Орбител. Не се ли замисляш, че не е случайно, че все още не сме избрали подходящия партньор? Не си ли задаваш въпроса как така успяваме без чужд инвеститор да поддържаме и увеличаваме пазарния си дял?

Има и други интересни въпроси в тази насока, но няма смисъл да разпалвам чувствата на конкуренцията:-))

Все пак, ако се замислят по-задълбочено, ще разберат, че от чуждите инвестиции у нас има полза за всички. Лично казах на Тео Захов, че се радвам много за тяхната инвестиция от $ 5 млн, защото така вдигат летвата за нас.


П.П. ти не си ли Иван Богданов, за който пишат в словото, че бил прибрал няколко хиляди долара от "Отворено общество"?



Тема Изследовател?нови [re: researcher_anon]  
Автораз_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 12:28



Другарю изследовател, едно време радиото разправяше, че до 1980 г. в България ще е построен комунизма. Ама както виждате не стана.
За да има в София 200 000 потребители, това прави горе-долу по един в семейство. Я се замислете колко семейства нямат достъп до компютър изобщо, да не говорим за интернет? "Агенции" и броене - ха! Едно време си говорих с един юнак от Gallup - знаете ли как ги смятат тия статистики - обаждат се по телефона и питат. А който няма телефон, и съответно интернет - ами няма как да го попитат, нали така?
Освен това, според Ганчев още преди три месеца имаха 10 000 потребители, а оттогава растяли ту с по 100, ту с по 300% (и той не е много наясно кое от двете, ама както и да е) - значи досега трябва да са навързали 40-50 000 човека и да са изяли хляба на всички останали в София, само може би Спектър, Орбител и Техно-линк някак все още кретат, ама скоро и те ще се продадат на БОЛ и ще изчезнат.
А статистиката на екстрийм може най-много да покаже, че клиентите често ходят по сайта им да търсят support, защото имат проблеми. Един клиент, на който всичко му е наред, няма какво да търси по сайта на провайдъра си.



Тема Отг: IzPoNaSrahte seнови [re: researcher_anon]  
АвторAsen Mutafov_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 12:47



Imam samo malka zabelezhka, za tova tse ne se publikuvat danni ot drugi dostavchici otnosno vhodnite tochki. Vizh naprimer: http://card.mtel.net/index.php3?action=info&inra=howto

A kakvo znachi nacionalen dostavchik? Az pone ne sum najasno - takav e tozi koito e pokril njakakav broj gradove, njakakav procent ot naselenieto ili ot brija naseleni mesta ?

A za rakiata - ha nazdrave!




Тема Отг: Още по-сериознонови [re: Beни Mapkoвckи]  
АвторSky_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 13:19



Kolko, kolko mejdunarodni vruzki ima BOL???
Daite statistiki na tezi 3-ri vunshni kanala,
nali ste po statistikite, da gi vidimq nie nerazbirashtite!
Kakto e vseizvestno trafika e kum 1:4 (send/receive), kato vi gledam statistikite, mi prilichat na LAN i transfer mejdu PC-tata v nego.
I koi vi pusna v SIX???

Eiiiii, kvi hora imalo



Тема Отг: Още по-сериознонови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор BoGa (непознат )
Публикувано28.12.00 14:29



А ти не беше ли оня Вени Марковски, който предаде на ченгетата "Варненските Хакери" и регистрира techNOlink.bg i Gyuvetch.com!??!
Лично на мене вече ми омръзна да обяснявам, че нямам сестра..
А за власта - къде що има Инет инициатива - БГ Великден, Рожен, Инет Фиеста и тнтн все ти чета името сред организаторите
Верно ще кажеш, че си там като член на ISOC, ама нещо ме съмнява че страдаш от абсолютна шизофрения и едната ти страна не знае какво прави другата.
А заиграването с власта е полезно... конкуренцията може само да взема приемр от ВАС.
Методът ви на работа е скандален като на Ж. Ганчев - важното е да се говори за вас, няма значение какво.. Просто хората дето го правят са лоши...
BTW. За тех. линии мога да греша - последната ми инф. е от преди 2 месеца, пък и не съм провайдер - просто правех тогава анализ на инет пазара за една престижна USA агенция - Jupiter Media Metrix - мога да ти пратя резюмето ако четеш нещо различно от чекови книжки



Тема Трендоветенови [re: аз_anon]  
Автор Димитъp Гaнчeв (новак)
Публикувано28.12.00 14:42



Трендовете, мойто момче, трендовете са връзката.

Митко



Тема Наистина сериознонови [re: BoGa]  
Автор Beни Mapkoвckи (новак)
Публикувано28.12.00 15:48



Здрасти.
На въпросите:

1. Не, не бях аз този, който "предаде" на ченгетата варненските хакери. Аз бях този, който им се обади около месец ПРЕДИ да ги арестуват, по молба на US посолството, за да им кажа, че ако ВЪРНАТ парите (16 хиляди $$), няма да ги гонят. Те ми казаха нещо в смисъл "техниката я продадохме, с парите си купихме компютри".

Където има инициатива (Рожен, фиеста, Великден)... четеш името ми или това на БОЛ, или на Интернет обществото, но БОЛ.БГ НЕ участва в нищо, което да е заиграване с властта.
Ако не правиш разлика между две различни юридически лица, толкова по-зле за теб. Все едно да казваш, че "Левски" и "ЦСКА" са едно и също - кажи го на някой запалянко и ни викни да гледаме шоу.

Напротив - ИМЕННО конкуренцията заиграва с властта.

Спомни си само как миналата година Орбител защитаваха охотно пред проправителствените вестници добрите качества на сървърите на Министерски съвет. (По времето, когато аз си правех майтап с тях, защото те се взимаха много насериозно и обясняваха, че са велики). И пак Орбител се оказаха единствените, които се обявиха ЗА лицензирането. По-голямо заиграване от това - здраве му кажи. Пък кой знае защо "Интернет общество" по това време съдеше държавата - и то успешно.
Впрочем, много е лесно да удряш някой, дето държавата го е нарочила за черна овца. Интересно е как реагираха същите хора, като чуха, че премиерът Костов е казал, че в Интернет общество не са лоши момчетата, и е наредил на шефа на КПД Славински да се разбере с нас извън съда... Няма да ти описвам сцените, но са доста трагикомични.

Хората, които говорят лошо за нас не ме интересуват. Ти интересуваш ли се от някой, който говори лоши неща за теб? Защо трябва да ме интересува анонимното мнение на зложелатели и конкуренти? Предпочитам да се вслушвам в конструктивната критика и съветите на хора от бранша (вкл. и у нас), отколкото в анонимните "бомби" на новоизлюпени доставчици или безработни кандидат-емигранти. Нека някой от т.нар. "криткари" се подпише, да си сложи на масата своята биография, постиженията си, делата на неговия/нейния труд, пък сетне ще говорим "на равни начала". Излиза, че аз - според теб - трябва да се съобразявам с идиотщините на Сульо и Пульо, но те се поставят извън критиката, автоматично - с пускането на анонимни съобщения.

Мнението на анонимните "потребители" е толкова важно за нас и нашите услуги, колкото бяха важни за Рейгътн писмата от първичните партийни организации, с които заклеймяваха него и американския капитализъм.

Помисли върху още нещо: в публичното пространство се чуха мненията на хора, известни не само у нас, но и по целия свят, които ясно и категорично са изразили становището и мнението си за нас. Това се е случило в ефира на националната телевизия, в най-гледаното време. Аз не мога да не се гордея с тази оценка и да се опитвам да работя така, че тя да е заслужена.
Митко Ганчев е в същото положение, защото заедно сме основали "Интернет общество - България".
А, сега се сещам за един пример: по онова време имаше един известен провайдер, който неуспешно се опита да сложи прът в колелото на историята. МГУ се казваше. Да си чул нещо за него напоследък?

Щом колегите тук са толкова злопаметни (има такива, които още живеят в 1990 г.;-), толкова по-зле за тях. Аз нямам какво да деля с тях - те, ако имат с мен, да бъдат добри и да си го кажат гласно, а не тайно.
Не е ли странно как удобно се крият зад безличието на анонмините доносници?

За техническите линии съм ти написал всичко в предишния мейл. Интересното е, че веднага ще се намерят хора, които да изреват "ама, чакай сега, дай да видим еди-кво-си", но няма да кажат: "Аха, интересно, я да видим кой от другите провайдери си е сложил такава статистика."

п.п. това, че "нямаш сестра" значи ли, че ти не си онзи иван богданов или значи, че няма такава история?



Тема Отг: Malko seriozno za smeshnotoнови [re: BoGa]  
Автор Димитъp Гaнчeв (новак)
Публикувано28.12.00 16:11



БОЛ има 1.5МБ международен капацитет, но както сам казвате, преди два месеца информацията ви може би е била вярна за тогава. Ако бяхте погледнал графиките, които посочих, щяхте и сам да сметнете каква е разликата в капацитета ни тогава и сега, както и колко ще бъде след още два месеца. Точно тази тенденция е това, на което аз се опитах да обърна внимание с отварянето на тази тема. Много хора не умеят да боравят с тенденции, очаквания и прогнози, а "залепват" за конкретните числа (капацитет, входни точки, клиенти), които в днешно време са нещо много преходно. Аз съм програмист по образование и в бизнеса съм дилетант, но едно от нещата, които междувременно съм научил е, че в съвременната икономика не са толкова важни конкретните стойности на активите, колкото трендовете.

Що се отнася до cit.bg, Вени вече каза че съдът отмени изключването ни като незаконно и ни върна дяловете (46%). Въпрос на време и на спазване на процедурата е да преминат обжалванията. Вярно е, че междувременно cit.bg се о*ра, но от мига, в който Ардес станаха съдружници и офисът се пренесе от ул. Петко Каравелов, ние там нямаме никакво участие и респективно не носим никаква отговорност (впрочем, Ардес бяха в списъка на кредитните милионери). Тогава създадохме BOL.BG от нулата и в условия на определена недружелюбност:

1. бяхме вложили всичките си стотинки в cit.bg - дори не взимахме заплати, за да реинвестираме всичко
2. бивши наши служители в същото това време използваха нашата база с данни за клиентите за стартиране на собствената им фирма
3. поради очевидното скапване на cit.bg, Ардес се опитваха да стоварят вината за това върху нас, като за целта се стараеха да ни създават подходящ "имидж", най-вече сред останалите при тях клиенти (винаги за всичко са виновни предишните управляващи - както в бизнеса, така и в политиката), на който очевидно все още робувате

На фона на това, притежавайки единствено know-how и горчив опит, създадохме компания, в която не е допускан външен партньор, няма никакви дългове, има 24 души персонал, няколко офиса, материални активи за над $100000 и пазарна оценка по общоприетите критерии за над $600000 (и расте). Разбира се, има и по-големи компании от нас, но нито една от тях не е започнала интернет бизнеса си от нулата (при това два пъти), без първоначално финансиране от друга дейност или външен партньор (което е своеобразен дълг). Смея да твърдя, че на фона на всичко това доста добре сме се справили.

Що се отняся до това какви са плановете на компанията за инвестиции, покупки, продажби, сливания или вливания - бъдете сигурни, че по тази тема в публичното пространство няма да се появи дори една буква.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.