Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohod  
АвторIvan Bogdanov (Нерегистриран)
Публикувано14.10.00 12:25



"Bedni mi Markovski, zasto ne umrq na Gredetin..."
Citat ot "Hushove" na Vazov
Proizvedenie koeto G-n Markovski qvno ne e chel, zastoto kato predsedatel na ISOC e bil zaet da pishe zaqvleniq do Ministerstvoto na pravosudieto kak razni sajtove (slovo.orbitel.bg) bil narushaval avtorskite prava.
G-n Markovski - iskrenno vi blagodarq za sravenieto s Napster i MP3 - tova e golqma chest za nas
A drugoto sa tipichnite bulgarski bokluci - da ne nadigne nqkoj glava ot kazana.
Da bqhte pitali dali imame avtorskite prava za publikaciq predi da sezirate organite
I zasto li naj veche vischko mi napomnq za oniq istorii s kreditnite karti ot 97?
Moje bi kogato na nqkoj ne mu vurvi biznesa gleda da si dokara reklama po drug nachin?
BTW Imame oficialna molba kum vas za razreshenie da publikuvame prozivedeniqta na basta vi i dqdo vi - te pone po bqha hora!
I edno predlojenie - prodajte purvo gyuvetch.com a togava govorete za piratstvo



Тема ;-))нови [re: Ivan Bogdanov]  
АвторБай Кольо (Нерегистриран)
Публикувано15.10.00 09:20



Хехе, много ми е любопитно кой умник ще купи gyuvetch.com и какво ще го прави?
Искате ли да организираме залагания?
Според мен това ще е събитие с голям спортен интерес.



Тема Отг: Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohodнови [re: Ivan Bogdanov]  
АвторБай Генчо (Нерегистриран)
Публикувано15.10.00 09:33



Г-н Богданов, бихте ли написали повече подробности по вашите твърдения? Кои органи са били сезирани? На какво основание? Къде е говорил г-н Марковски за пиратство?
И един съвет като юрист - не можете да искате от г-н Марковски да ви разреши публикуването на произведенията на баща му и дядо му; доколкото съм запознат, г-н В. Марковски има брат, така че за публикация е необходимо да имате и съгласието на последния.






Тема Няма как!нови [re: Бай Генчо]  
АвторВъзмутен читател (Нерегистриран)
Публикувано15.10.00 20:40



Уважаеми господа, мисля, че вървите в грешна посока!

Марковски и Ганчев са с доказана гражданска позиция по въпроси от обществен интерес!
Техните конкуренти - напротив - са с липсваща такава позиция!

Сами разбирате, че при това положение иронията за "поредния кръстоносен поход" (цитат от в-к Infoweek, впрочем) е неуместна.

Марковски и Ганчев могат да си позволят да водят кръстоносни походи в защита на "правата вяра", защото са се доказали като хора, като граждани с доблестна позиция.

Техните критици - напротив - са се доказали единствено като страхливи и злобеещи дребни хора с мисли, съответстващи на ръста им!

Поради този факт, Марковски и Ганчев са лош фон за тях, защото както казва Станислав Стратиев: Лошото на големите личности е, че са твърде големи и са много лош фон за посредствеността и бездарието.

Няма как да ви мине номерът, господа посредственици. Той е ясен: да омаскарите всичко, че ако остане някой неомаскарен, ще си личи как са ни лъснали задниците. Но не сте новатори, това е още от Бай ви Ганя.





Тема Отг: Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohodнови [re: Бай Генчо]  
АвторFan-ka (Нерегистриран)
Публикувано16.10.00 14:14



Показвате много добро познаване на "личноста" за която говорите, та дори и адвоката на съответната "личност" едва ли знае всичките му изказвания. За вашето истинско име можем и сами да се досетим, та можете да спрете да обвинявате другите че се крият зад псевдоними и никове.



Тема Отг: Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohodнови [re: Ivan Bogdanov]  
АвторBogdanov (Нерегистриран)
Публикувано16.10.00 21:59



Nisto novo pod slunceto
Veni e pratil 3 stranici pismo v Ministerstvoto na rpavosudieto che slovo.orbitel.bg narushava avtorskite prava.
V pismoto se spomenqva 17 puti dumata BOL.Bg
i nakraq zavurshva s V.Markovski predsedatelna ISOC
Dobre che tam pone sa reshili che toq put suvsem se e olql. drugoto ste si go kaje toj..
a po otnoshenie moralnata im poziciq - .. taq duma v rechnika na Veniq q nqma



Тема Иване, да не си се разболял?нови [re: Bogdanov]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 18:00



Защо вместо да броиш думите в писмото, не вземеш да го цитираш?
И случайно като си го чел, защо не вземеш да прочетеш и какво съм казал по време на самото заседание на Съвета за закрила на авторското право към Министерски съвет?
Пък и да вземеш да публикуваш и това тук.

Писна ми от глупавите ви полутвърдения, които се опитвате да изкарате като нещо много значимо.

И не приемам поучения по морал от хора, които не са се доказали със значима и положителна за обществото позиция. Не сме 1990 г., за да се налага да обяснявам какво смятам да правя. Вече съм го сторил.



Тема Отг: Иване, да не си се разболял?нови [re: Вени Марковски]  
Авторнякой (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 22:56



Вени цитирай пустото писмо де...
Инак пак няма да стане ясно за какво става дума.

Кой какво и на кого е настъпал авторските права?

Или пак ще играете на "кой е по-умен" или на кой каква е сестра му?

Ако не ругайте се по телефона а не в този клуб.



Тема Нещо като автобиографиянови [re: някой]  
АвторВени (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 22:58



Не обичам нахалните (въпреки, че често съм такъв). Разбирам, че без нахалство би било по-лошо. Така или иначе това си ми е привичка и надали бих се отказал от нея.

Не обичам да лъжа със зла умисъл (и не го правя!). Някои лъжат, но рано или късно ги хващат и, дори да имат връзки, са вътре с двата крака, пък били те къси или не.

Не обичам прекалено самоуверените и самонадеяните. Понякога се случва и най-добрите от обществото да са самоуверени и да загубят. Това е предопределено и никой не може да го промени. Примери много - поука никаква.

Не обичам простаците, а също и повечето жени, които познавам. Сигурно не е случайно, че жената се е превърнала в нарицателно за глупост. А що се отнася до някои по-различни - всяко правило си има и изключение.

Не обичам повечето от приятелите на моите приятели. Сигурно защото не съм ги избирал аз.

Не обичам още много работи - начело, разбира се, с училището. Ще го обикна след като завърша.

Не можах да обикна старобългарската литература. Защо ли? Не съм виновен аз, а учителят по литература. Намразих го, а покрай него и литературата. Иначе тя ми е любимият предмет.

Мисля. Но дали съществувам? Ще разбера много късно.

Доколкото зная съм страшно непостоянен човек. Ако не ми мине с годините, ще си остана такъв до края.

Рядко се съобразявам с мнението на другите. Затова си и патя.

Имам далечни цели. Но дали няма, гледайки нагоре, да падна в пропастта пред мен?

Дразня се, когато споря и знам, че правият съм аз. Според мен всеки би се дразнил.

Понякога пиша необясними безсмислици. Необяснимо!

Мога да бъда много добър. Даже отличен. Има обаче една-единствена пречка - мързи ме да уча. И това ще мине. По-страшно е, ако ме мързеше да живея.

Понякога съм нервен. Обикновено, ако някой ме ядоса.

Бих искал да летя. Това е последица от бързото ми мислене.

Превозните средства са твърде бавни за мисълта ми. Колко е хубаво, че не можем да си четем мислите. Би ми било страшно неудобно. Случва се да си говоря с някого и да си мисля колко е прост.

Трудно измислям заглавия на творбите си. Не знам защо. Може би защото искам да са много хубави и да съм неповторим.

Влюбих се още в първи клас. Естествено, не в чина. Оттогава до сега все обичам някого. А "аз съм само едно бедно момче и никой ли не ме обича?" Кой го беше казал - не помня. Отива ми, нали?

Често греша.
Без коментар.

Обичам много неща.
Одушевени, разбира се.

Обичам да обърквам хората и да ги поставям в затруднение. Това е пак някаква отрицателна черта в характера ми.

Обичам да карам кола. Въпреки, че не съм карал досега.

Обичам да слушам една и съща музика. И създавам нерви около мене.

"Всичко лошо, което може да се случи, ще се случи". Не е зле, но би било равнозначно да заменим "лошо" с "хубаво".

Мога да взема вината на друг. Зависи обаче кой е той. Зависи, зависи, зависи - това, както бе казал някой, може би е ключът към разсъждението.

Който не ме е разбрал, ме е намразил.

Понякога страшно се харесвам.

Не съм побъркан. За разлика от други хора.

Не обичам да свършвам бързо това, което съм започнал. Но често става и обратното.

Обичам вицове. Това ще бъде схванато от някои - от други не. Това и целя.

Научих се да губя. От по-силни обаче. Понякога падам и от по-слаби. Зависи кои са те.

Когато нещо ми хареса: или искам да го имам (и го имам), илиа ко не мога да го имам - го забравям или го помня винаги.

Ако обичам някого, казвам го рядко. Затова и оставам неразбран за много хора, включително и за …



Тема няма пък!нови [re: някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 23:35



Защо да го цитирам?
Той да не би да го е цитирал? Щом е толкова откровен, нека бъде и по-точен и честен.

Да не говорим, че не знам кой е този "Иван Богданов" изобщо.

Няма как да стане от този форум нормална дискусия - едни се правят на интересни и ту се подписват с няколко имена, но то им личи... И появи ли се някой случаен, веднага гледат да го изгонят...
Няма да отговарям на комплексари, които се опитват да си избиват комплексите по форума. За целта си има доктори, те вероятно си имат осигуровки - да ходят да се прегледат.



Тема Отг: Нещо като автобиографиянови [re: Вени]  
АвторЗлобар (Нерегистриран)
Публикувано18.10.00 23:49



Ей, това горното, го написах в прилив на много мозък. Аз иначе не се подписвам, ама с името на Вени си е друго... мога и да го направя... пък и така изглеждам много голяма работа...



Тема Az sum siнови [re: Вени Марковски]  
АвторBogdanov (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 04:33



Veni prav si v dve nesta
1. Bezmisleno e da se spori s teb - poznavam te dostatuchno
2. Tuka e forum za ISP,ne mu e mqstoto za takiva sporove stranno zasto ti pishesh v nego
Az spiram temata, minalata godina izpisahme kilogrami mastilo - ne pomaga
A moeto ime go pishe v Slovoto, tam otkudeto si vzel i imenata na mnogo lichni tvoi poznati avtori, koito e bi moglo pone da popitash
Dixi





Тема Отг: Az sum siнови [re: Bogdanov]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 09:47



Прав си, че миналата година изписахте килограми във форума на словото.орг, но като гледам сте си взели бележка от няколкото съобщения, които аз и митко ви написахме.
Все пак не разбрах защо не публикуваш стенограмата от заседанието на Съвета за закрила на авторското право. Да ти помогна: на нея кой знае защо не е било отделено много време на словото.орг.





Тема Отг: Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohodнови [re: Bogdanov]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 12:58



По време на срещата в Съвета изобщо не е коментирано словото.орг.
Справка: стенограма.



Тема Комсомолнови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 13:10



"И не приемам поучения по морал от хора, които не са се доказали със значима и положителна за обществото позиция."

Абе хора, не разбрахте ли, че трябва да сте членове на Комсомола, за да сте достойни да говорите с Негово Височество?
Комсомол, ISOC, в краен случай да сте клиент на BOL (ама не от тия с картите от eCard, те не са хора, на тях интересите им никой не ги зачита и те се прежалват когато Митко трябва да оправи нещо и го прави като преебава част от клиентите).
Гласувайте за Вени - нека стане президент на Републиката, после и на Вселената, и тогава може би ще ви позволи да се изкажете в негово присъствие.
Например, да кажете "Ура, да живей!"



Тема Отг: Veni Markovski i Poredniq krustonosen pohodнови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 13:18



Защо не си я цитирал тая стенограма?
Като искаш другите да цитират, поцитирай и ти малко.
И какво общо има това какво е говорил съвета с въпроса?
Става дума за писмо, което си пуснал.
Ако въпросният съвет те е игнорирал - какво от това?
М/у другото, продаде ли gyuvetch.com вече?



Тема ти действително не си добренови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 14:05



Я прочети какво точно сме писали - какво е писал Иван, какво - аз.
След това помисли малко, преди да седнеш да се опитваш да формулираш въпрос.
Това, че си анонимен, не ти дава правото да се държиш като някой имбецил.
Въпросният съвет така ме е игнорирал, че дори е взел решение да ме подкрепи. Но такива факти за горката конкуренция в този форум не са добре дошли. Та, в тази връзка, чакам да видя какво ще измислите сега.



Тема Za stenogramataнови [re: Вени Марковски]  
АвторBogdanov (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 14:14



Ne stignahme do neq, samo do pismoto ti
No tova che nqkoi sa izlezli umni ne promenq nestata che ti si pratil tova pismo. Az iskah tova da kaja.
No tuk ne mu e nito mqsoto, nito nachina, nito ti mojesh da se promenish
BTW - molbata za avtorskite prava produljava da e validna "Ostrov Timbuktu" mi e lubima kniga



Тема Иване, дечко, колко мъка има по света...нови [re: Bogdanov]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 14:27



Тези "някои" са били един-единствен човек, който в началото на заседанието каза: "Няма смисъл да се занимаваме със словото.орг, защото това е един дребен проблем, който само показва как може да се стигне до нарушаването на авторските права в Интернет".

Прав си, че тук няма защо да се променям - да се променят тези, които крият дребните си злобни мисли зад удобната анонимност.

И още нещо, понеже виждам, че обичаш българската литература, добре е да провериш все пак кой и кога е писал една от любимите ти книги.



Тема Отг: Комсомолнови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 14:40



Не, не трябва да си член на комсомола (интересно защо го пишеш с главно "К"), за да може да си говориш с мен.

Достатъчно е да си гражданин.

И да не си страхлив, подъл, злобен и завистлив.





Тема Отг: Иване, дечко, колко мъка има по света...нови [re: Вени Марковски]  
АвторИванчо (Нерегистриран)
Публикувано19.10.00 20:04



Чичко Вени,
ти си суперскиииииии :-))))

Искам като порасна да стана като теб!
Ти коя книжка си написал? Искам я! С автограф!



Тема Отг: Комсомолнови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 06:57



Разбира се, Вени. Всеки, който не е с теб, е "страхлив, подъл, злобен и завистлив".
"Който не с нас, е против нас".
Комунизма трудно си отива от душите ни май...
Да обобщим:
Когато се хвалиш, че си направил нещо, и някой попита какво точно си направил - той е враг.
Когато някой спомене gyuvetch.com - той е враг.
Когато някой спомене technolink.bg - той страхлив.
Ако попита защо не ви работи някой сървър - е подъл.
Ако спомене за кръстоносен повод срещу Словото - е злобен.
Ако пита защо клиентите ви от eCard не получават нормална услуга - завистлив.
и т.н. до безкрайност.



Тема ???нови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 07:00



Значи съвета те е подкрепил, така ли?
Не знаех, че Словото е затворено, а създателите му са в панделата.
Извинявай.



Тема Отг: ???нови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 09:47



Прочети по-внимателно какво съм писал.



Тема Отг: ???нови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 11:33



Прочети и ти по-внимателно.



Тема Отг: Комсомолнови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 12:06



Драги колега,
страхливият е страхливец.
Подлият е подлец.
Злобният е злобар.
Завистливият е завистник.

Но в едно си прав - който е с нас не е страхливец, не е подлец, не е злобар и не е завистник.
И не се крие зад удобната анонимност.

Сам можеш да си направиш извода към коя група спадаш.



Тема Отг: ???нови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 12:19



Я прочети какво точно сме писали - какво е писал Иван, какво - аз.
След това помисли малко, преди да седнеш да се опитваш да формулираш въпрос.
Това, че си анонимен, не ти дава правото да се държиш като някой имбецил.
Въпросният съвет така ме е игнорирал, че дори е взел решение да ме подкрепи. Но такива факти за горката конкуренция в този форум не са добре дошли. Та, в тази връзка, чакам да видя какво ще измислите сега.



Тема Подкрепил?нови [re: Вени Марковски]  
АвторКатя Попова (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 14:36



Искате да кажете, че подкрепят вашите системни кражби?! Като краденето на статии от мрежата и пускането им във вестниците без упоменаване на автори и източник? (за справки - Жюстин Томс и в. Стандарт)...
Или номерата с technolink.bg?
На колко от картинките там сте платили авторските права?
Или и те са на мнение, че правенето на миръри без разрешение не засяга авторското право? (примери: gyuvetch.com, slovo.bol.bg)
Или Вие можете да си правите каквото искате, а другите - не?
Широко раздуваната от Вас кампания за 'свобода на интернета' против лицензирането до какво опира - до това да има свобода, но не регулирана от държавата, а от вас еднолично?
Не обичам да давам квалификации, не съм медицинско лице, но май споменаваните тук Ваши проблеми с психиката Ви не са безпочвени и само проява на злоба и завист...



Тема Остров Тамбуктунови [re: Bogdanov]  
АвторКатя Попова (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 14:44



Сладурче, оценявам чувствата ти към г-н Марковски (който и да е от тях), но "Остров Тамбукту" е писана от Марко Марчевски (псевдоним на Марко Маринов Марков).
Не обиждай този изключително добър и любим на много хора детски писател, като го сравняваш и отъждествяваш с националния предател Венко Марковски!



Тема Отг: Остров Тамбуктунови [re: Катя Попова]  
АвторBogdanov (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 14:46



Otdavna nqmam knigata kraj mene
Inache sum ostanal su sspomeni za Mile Markovski:(



Тема Отг: Подкрепил?нови [re: Катя Попова]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 15:50



Г-це/г-жо Попова,
(не че като напишете това име, то означава, че действително има такова лице зад името)
не разбирам основата на вашите инсинуации. Ако бях крадец, при това рецидивист, очевидно щях да съм осъден с влязла в сила присъда. Сама разбирате, че ако бяхте действително толкова сигурна в мнението си, нямаше да пишете тук анонимно, а щяхте да сте готова да го защитите където трябва.

За всеки от цитираните от вас примери има подробно описание на фактите в различни уеб сайтове (примерно

).

Когато някой от споменатите от вас хора/сайтове успее да подкрепи някаква своя теза с факти (а не със замъглени от чувства погледи), доказващи ясно и безусловно някакво мое провинение, тогава може пак да ви отговоря по същество.

Като всеки българин и вие не правите изключение - без да разбирате от нещо имате категорично мнение за него. Аз, за разлика от вас, няма да оценявам психическото ви състояние, защото това не е нужно - всеки може да си направи сам изводите.

Приятен уикенд, г-це/г-жо.



Тема Отг: Остров Тамбуктунови [re: Катя Попова]  
АвторМарко Марчевски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 16:05



Ако не е тайна коя нация е предал Венко Марковски?



Тема Отг: ???нови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 17:01



Драги Марковски, веднъж те били подкрепили, веднъж не били разгледали въпроса... Кое по-точно е от двете?
Как са те подкрепили? Нали си обвинил Словото в пиратство?
Осъдени ли са, затворен ли им е сайта, в какво точно се изразява подкрепата?
Може би са те потупали по рамото и са казали "браво, мойто момче"?



Тема Отг: Подкрепил?нови [re: Катя Попова]  
АвторPotencialen emigrant (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 17:05



Zabravi da spomenesh i lipsata na mozychni gynki :-)))



Тема Отг: Комсомолнови [re: Вени Марковски]  
АвторДруг някой (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 17:19



О, Вени!
Смелостта ти е такава, че пишеш с чужди имена.
Злобата ти е чужда - не топиш Словото за пиратство (между другото, колко взехте за gyuvetch.com? Ще стигне ли да си купите авторски права за малко картинки за technolink.bg?)
Подлостта ти е чужда, ти нямаш нищо общо с gyuvetch.com
завистта ти е чужда - ти нямаш нищо против Ники Горчилов, мисълта за Катерина Милкова докарва само добродушна усмивка на лицето ти.
Анонимността ти е чужда - ти винаги се подписваш. Макар и понякога с чужди имена.
Какво да говорим изобщо...



Тема колегите да се научат да четат!нови [re: Друг някой]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 17:34



Ето ти пример - сам тръгваш да ме обвиняваш, че пиша анонимно (интересно къде ли? в мечтите ти??), а ти не смееш дори да кажеш кой си и отново задаваш същите стари въпроси, на които отдавна е отговорено - дори и тук, в този форум.

Ами научете се да четете, колеги!




Тема Отг: Остров Тамбуктунови [re: Марко Марчевски]  
АвторЗлобар (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 18:36



Вени, ти за много умен ли се мислиш?



Тема Отг: колегите да се научат да четат!нови [re: Вени Марковски]  
АвторЗлобар (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 18:38



Не сме ти колеги!
На нас престъплението ни е чуждо...



Тема Отг: колегите да се научат да четат!нови [re: Злобар]  
Авторсъдия (Нерегистриран)
Публикувано20.10.00 19:02



я си пусни свидетелството за съдимост, а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.