Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема E-CARD I BOL  
Авторklient. (Нерегистриран)
Публикувано11.10.00 23:13



Kupih si shiroko reklamiranta e-card za kombiniran dostyp do mrejata. Iskah da sravnq kachestvoto, koeto predlagat nqkolko ISP-ta. I BOL estestveno beshe tam, s edna "luksozna" i edna izgodna oferta. Kato probvah povecheto ISP-ta rekoh da vidq shto za chudo e BOL Ne me puskashe s parolata i username ot cartata. Nakraq mi prekipq i im zvannah v ofisa. "Nqma problem, ili pone ne e pri nas. Imate redovno vlizane pri nas/20 sekundi, dokato sverqva parolata/"-taka mi kazaha ot BOL-centralata. Sled edin den veche uspqh da se vyrja, no po neponqtni prichini nito mojeh dapolzvam ICQ, nito da proverqvam email si v HOTMAIL, shtoto nqmah nastroiki. Ta taka za BOL.



Тема Отг: E-CARD I BOLнови [re: klient.]  
АвторДимитър Ганчев (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 10:15



Поради проблеми с радиус сървъра на E-card в последно време често се налага "доброволно" да се изключваме от тяхната система (например вчера от 18:00 до 20:00, както и целия минал weekend от петък до понеделник), тъй-като проблемите им рефлектират и върху другите ни потребители. Ние преценихме, че E-card потребителите ще могат да влезнат от другаде и спирането им през нас няма да им се отрази толкова фатално, колкото би се отразило спирането на нашите собствени потребители. E-card знаят за този проблем, знаят какво го причинява и как трябва да се отстрани и работят по въпроса. Това важи особено за "луксозната" тарифа, която между другото на картата е с грешна (стара) цена. Новата я има на сайта на E-card.

Що се отнася до HotMail, проблемът също е известен отдавна и е документиран в

. Той се отнася само за евтината тарифа и се предизвиква от traffic shaper-а (нали се сещате, че евтината тарифа е забавена изкуствено) в комбинация с някои други странични ефекти: за да няма shape върху българския уеб трафик, http протокола минава по друг маршрут от останалите (в случая SSL) което води до различни IP адреси в единия и другия случай, а HotMail имат малко извратена представа за security и отказват достъп, ако IP адресът се е сменил по време на сесията. С останалите пощи (usa.net, yahoo.com, etc.) няма такъв проблем. Отстраняването му на този етап ще има повече отрицателни последици (най-вече това, че и българският трафик ще бъде забавен), отколкото ще са положителните, а така или иначе има описан workaround - слагате си прокси сървър proxy.bol.bg, port 8080 и готово. Това гарантира винаги един и същ IP адрес, а българският трафик тогава се доставя по друг начин (с друг parent) и traffic shaper-ът се заобикаля.

Освен това проверете дали периодите, в които не е работило ICQ не съвпадат с "дупките" в графиката на

По принцип е добра идея да се преглежда сайта ни от време на време. Там от една страна има средства за диагностики (), а от друга - отговори на често задавани въпроси ( или ).

Митко



Тема Евала, Митко!нови [re: Димитър Ганчев]  
АвторБай Кольо (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 18:16



Чудесни обяснения!
Чудя се обаче, защо другите доставчици вместо обяснения имат работещи линии и клиенти, които не се оплакват?



Тема Отг: Евала, Митко!нови [re: Бай Кольо]  
Авторbol.bg (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 19:27



Ако имате да кажете нещо по същество - кажете. Аз вече се старая да не коментирам глупости.

Митко



Тема Отг: E-CARD I BOLнови [re: Димитър Ганчев]  
АвторPotencialen emigrant (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 22:14



Vinagi sym se chudel kak sportistite postavyat novi i novi rekordi. Nali evolyuciyata e spryala, ima nyakakva si mijava akseleraciya, doping ne se polzva i t. n.... No tova kak da e! A che prostotiite na Ganchev nyamat kray, tova naistina ne mi go pobira glavata!
Po syshtestvo:
Hotmail e M$. M$ e... a be po-cherna i ot dyavola :-))) No chuvstvoto im za sigurnost e syvsem pravilno - tova, koeto pravish, Mite, se naricha IP Spoofing. Otvori proizvolen, moje i mnogo star, narychnik za mrejova sigurnost, pa vzemi procheti.




Тема Отг: Евала, Митко!нови [re: bol.bg]  
Авторнякой (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 22:20



Какви глупости?!

Пак я оплескахте. Сега кой ви е крив?
Hotmail или ICQ?

И това ми било провайдер...

Защо се покрихте зад анонимното bol.bg?

Да не се знае кой пише глупостите тук ли?



Тема Отг: E-CARD I BOLнови [re: Potencialen emigrant]  
Авторнов (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 23:17



Абе, не знам кой какво прави, но аз мразя Microsoft: в хотмайл веднъж ми затриха акаунта, само защото не съм го проверил навреме. Да ги еба в капутите!
Повече не съм си правил акаунт там и сега съм си в яху - там поне не ме ограничават!
Да не говорим колко често се налаг ъпгрейд на диск и памет с новите им версий/



Тема Проблемът с hotmail е световно известеннови [re: Potencialen emigrant]  
АвторВени Марковски (Нерегистриран)
Публикувано13.10.00 10:51



Не е ip spoofing. Колкото и да не ти се вярва и колкото и да те дразня с присъствието си в пространството и времето, аз все пак достатъчно добре знам какво точно и защо го правя.

Следва днешната ни образователна програма:

При multiparent proxy е напълно в реда на нещата всяка tcp сесия да има потенциално различен IP адрес, а сървърите трябва да се съобразяват с това. Microsoft (респективно HotMail), обаче, са много велики и не се съобразяват с нищо.

Разгледай документацията на squid или на произволен друг прокси съврър, който подържа ICP технологията. Търси неща като weight, round-robin и др., за да разбереш за какво ти говоря.

Ето част от FAQ-а на squid от адрес

, понеже съм сигурен, че няма да си дадеш труда сам да изследваш този проблем, а отново ще се впуснеш в безсмислици от типа "защо само вие имате такива проблеми, а другите ги нямат". Имат ги, това е световно известен проблем:

11.16. ``Hot Mail'' complains about: Intrusion Logged. Access denied.

``Hot Mail'' is proxy-unfriendly and requires all requests to come from the same IP address. You can fix this by adding to your squid.conf:

hierarchy_stoplist hotmail.com


Митко

P.S. Ето ти за домашно и един български линк по темата, който също доказва, че това не е мой проблем:



и още:

PS/2: Между другото, ти знаеш ли изобщо какво е ip spoofing? Това е когато с цел атака подменяш IP адреса си така, че да изглежда като оригиналния и сървъра да го приеме вместо него - ТОЧНО ОБРАТНОТО на това, за което говорим. В netel май не си дават труда да ви обучават и разчитат на познанията от хакерските сайтчета. Може би в крайна сметка това да им е достатъчно ...




Тема Ops! предишното писмо е от меннови [re: Вени Марковски]  
АвторДимитър Ганчев (Нерегистриран)
Публикувано13.10.00 11:34



бях седнал на компютъра на Вени

Митко



Тема Отг: Проблемът с hotmail е световно известеннови [re: Вени Марковски]  
АвторIzr0d (Нерегистриран)
Публикувано13.10.00 11:40



Олелееее, Вениии, ако знаеш колко си назад ако ще ми сравняваш нетел и бол.... не е истина.

МЕРСИ, ДОВИЖДАНЕ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.