Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Господа специалисти,нови  
Автор User ()
Публикувано03.08.00 11:57



бихте ли отделили малко от скъпоценното си време (което май посвещавате най-вече на препирни кой вас е по-велик) за да дадете малко акъл на един редови юзър по следния въпрос: От 2-3 седмици имам следния проблем: Тръгвам да влизам в нет-а - модемът на провайдера се чува ясно и чисто (доколкото немузикалният ми слух възприема - в никакъв случай не е по-лошо от преди в смисъл шумове по линията) - модемите почват да се договарят и тук почват проблемите - почва се едно квичене, хълцане и т.н. и обикновено се закачам на 1 от 5-10 опита. При това връзката е много нестабилна - на моменти ме дропва през 2-3 минути. Модемът ми е вътрешен USR Sportster 33.6 (вече е малко старичък и поексплоатиран яко), а линията - аналогов дуплекс. Първият заподозрян, естествено, е БТК, но питането ми е може ли причината да е и в моя модем? Иначе към същия провайдер от друго място по цифрова линия правя връзка почти винаги от раз на 33,6, като при това модемът е куче марка Rockwell вътрешен 33,6. 10х предварително

Тема Господа специалисти,нови [re: User]  
Автор специалист ()
Публикувано03.08.00 12:34



Значи това нещо може да се случи при подмяна на апаратурата на съответното ISP (личен опит). Какъв беше проблема при нас. При смяна на ISDN-а които посреща клиентите от 3COM Total Control с аналогичен на Lucent клиентите с аналогови влизащи от аналогови телефони имаха същите проблеми. По същество. Проблема се решава като или си сваляш последна версия на драйвера на модема или си изключваш V.90 иоставаш само на V.32 или V.34 За повече инфо http://www.v90.com

Тема Господа специалисти,нови [re: User]  
Автор Dimitar Ganchev ()
Публикувано03.08.00 12:55



User написа: ------------------------------- От 2-3 седмици имам следния проблем: Тръгвам да влизам в нет-а - модемът на провайдера се чува ясно и чисто (доколкото немузикалният ми слух възприема - в никакъв случай не е по-лошо от преди в смисъл шумове по линията) - модемите почват да се договарят и тук почват проблемите - Това може да е от каквото си иска. Може, например, да са ти сложили PCM (уплътнител) на линията, за да пуснат по нея няколко телефонни поста. Може да има несъвместимост между твоите модеми и тези на доставчика ти. Понякога се оправя с изключване на компресията (at%c0), понякога с изключване на v90 (но вашия случай очевидно не е такъв, защото модемът ви не е 56К), понякога с изключване на v42 и "форсиране" на NMP (за предпочитане 4 пред 5). Ако се е появило изведнъж и доставчикът ви не си е сменял модемите, най-вероятно се е появил уплътнител. Напоследък чуваме много такива оплаквания от 44-та централа. Пробвайте да ограничите скоростта на 19200 - това е напрактика максимумът за през CPM. Митко

Тема Господа специалисти,нови [re: Dimitar Ganchev]  
Автор User ()
Публикувано03.08.00 13:03



10х за инфото Това за уплътнителя е възможен вариант, обаче когато установя връзка тя е най-често на 28800 (понякога и на 31200) и, ако имам късмет, а напоследък това е доста рядко, сравнително прилична е не само скоростта на свързване, но и тази при download например. А досега на 2 пъти съм се сблъсквал с уплътнители при познати и нито един път не съм успявал да докарам връзка на повече от 12000.

Тема Господа специалисти,нови [re: User]  
Автор Ангел ()
Публикувано03.08.00 15:08



Причината по всяка вероятност е в БТК. Ако кажеш кой е проваидера мога да ти кажа дали и той има вина.

Тема Господа специалисти,нови [re: User]  
Автор Anonimen ()
Публикувано03.08.00 15:10



Mnogo chesto problemut e pri podmiana na kabeli na telefonite. Taka gi podmeniat che ne pitai posle za maistora... A inache sum zabeliazal che ot okolo polovin godina zapochna masovo susipvane na analogovite centrali. Az lichno sum na 52 i situaciata stana zle. Chuvan oplakvania ot 66,73,44,45 a za Liulin i Druzhba da ne govorim. Triabva da se osudi toia deto e vnesul Crosspoint centralite. V Druzhba-2 na takova neshto ne mozhah da vdigna poveche ot 18000. kakvo tochno im prviat ne znam no si lichi po rezultata. A PCM e liubimoto dete na BTC :) Slagat go navsiakude kudeto mozhe a derat ceni kato za istinska linia. I estetstveno ne mozhesh da prtestirash zashtot ne si sobstvenik. Az se otplesnah - po sushtestvo. Ako taka ti zapicha namali skorosta na modema i mu slozhi pone dva puti po-dulgo vreme na izchakvane kato zagubi CD (carrier detect). Naglasia se ot S registrite. Tova dosta chesto pomaga. Uspeh.

Тема Господа специалисти,нови [re: Ангел]  
Автор User ()
Публикувано03.08.00 15:42



Bulnet

Тема Господа специалисти,нови [re: User]  
Автор Ангел ()
Публикувано03.08.00 19:50



Значи провайдера ти няма да го коментирам но нямам информация да прави такива мизерии. Ако искаш пиши ми един майл и ми дай координатите си за да ти изпратя един тестов акаунт и ако не е както трябва отново тогава проблема наистина е в БТК.Sporstera ако е win modem е много капризен на настройки така че да не си омешал нещо там. Но както и да е аз ще ти дам проба та ще разберем каде е проблема ако искаш, ако не е в БТК ще ти изпратя някой от админите ни да ти оправи проблема.

Тема Драги User-eнови [re: Ангел]  
Автор svetlyo ()
Публикувано03.08.00 20:05



Понеже май всички правят диагноза но не дават съвет ще добавя моя скромен опит със Спортстер. Слава богу USR беше славна фирма и работеше за редовия User, та влез в хипер терминал и дай хелп ( &$ ) за да се подсетиш че има команда за ограничаване на скоростта за връзка ( мисля че беше &N ) след което дай максимум 26400. Мисля че за хора с аналогови телефони (с дуплекс) това е скоростта която гарантира връзка от първи път. след полунощ може да се връзваш и на 31200 (но не и на 336)

Тема Благодаря на всичкинови [re: User]  
Автор User ()
Публикувано04.08.00 11:31



за съдействието. Явно ще трябва да намеря 1-2 други модема и да пробвам с тях как ще изглежда положението.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.