Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Господа специалисти,нови [re: Ангел]  
Автор User ()
Публикувано04.08.00 11:39



Пробвах вчера с един друг акаунт (ТТМ) и положението беше същото. Sportster-ът НЕ е winmodem и няма начин да съм му объркал настройките, защото винаги досега (близо 3 години) съм го карал така, както си го настрои Windows-а (в момента WinSE), т.е. - с включени hardware flow control, компресия, корекция на грешките, използване на FIFO буфери, макс. скорост на порта 115200 (откак се появиха проблемите пробвах с намаляване на последната, но без резултат). Освен това, проблемът се появи по никое време - през нощта, след като следобеда се бях свързвал нормално и без преди това да съм инсталирал някакъв софтуер или да съм променял някакви други настройки.

Тема за ограничението!нови [re: User]  
Автор svetlyo ()
Публикувано04.08.00 12:13



Ти си намалявал скороста на връзка с МОДЕМА, но не и по линията, така че се вслушай в моя съвет. Това става само от хипер терминал и освен това трябва да го ЗАПИШЕШ като профил в флаш-паметта на модема, защото дебилния диалъп на MS ресетва модема преди всяко набиране. Много съм патил от дуплекс, през деня 21600/26400 през ноща 31200. това е максимума със какъвто и да е модем.

Тема хе хе, май ще пуснеш молба!нови [re: User]  
Автор svetlyo ()
Публикувано04.08.00 12:19



май ще пуснеш молба за цифрова линия, след като се убедиш че с НЕНАСТРОЕН модем няма свестна връзка. Язък за спортстера, за местни условия е по добър от много други. Ще ти дадат един Лусент и ще ти кажат V90 било стандарта!

Тема за ограничението!нови [re: svetlyo]  
Автор User ()
Публикувано04.08.00 12:49



Ами! Докато не се появи този проблем стандартно (разбирай в над 95 % от случаите) и денем и нощем се връзвах на 31200 (и в зависимост от атмосферните условия и съответния сървър съм си download-вал със скорости до 3.5 К/сек, че и малко отгоре), а понякога и на 33600 (макар че тогава скоростта на трансфер като че ли беше по-ниска, отколкото при свързване на 31200).

Тема хе хе, май ще пуснеш молба!нови [re: svetlyo]  
Автор User ()
Публикувано04.08.00 13:02



Да не съм луд! Нали с над 150 ч/месец направо ще фалирам при цифрова линия :))) За настройката на модема: 1. Общо взето, гледам да спазвам принципа "Като нещо не е развалено - не го бъзикай за да си нямаш проблеми". При скоростите, които ти споменах в горния си постинг, изобщо не виждах смисъл да пипам разни настройки на модема, защото не смятам, че мога да изстискам повече от това по аналогов дуплекс. 2. Нали знаеш приказката "Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш"? :)) При положение, че професията ми няма нищо общо с РС-железарията и че в книжката на модема са просто изброени АТ командите и възможните стойности на регистрите БЕЗ обаче да има някакви препоръчителни стрингове или някаква по-подробна инфо, откъде да знам какви настройки ще ми свършат работа? Вярно е, че из нет-а има един куп сайтове, където разни знайни и незнайни спецове дават акъл и по такива въпроси, ама първо - много често съм виждал абсолютно противоположни мнения, и второ - нали настройките все пак зависят и от типа на модема, а пък точно за моя не ми е попадало нещо. Вярно, че бих могъл и да намеря някой да ми свърши тази работа, ама все пак - виж т. 1.

Тема А стига бе!!!нови [re: User]  
Автор User ()
Публикувано04.08.00 22:45



Взех от другото РС един noname Rockwell вътрешен 33,6 и го ръгнах на мястото на Sportster-a. И какво мислите стана? От -найсе опита - 3-4 неуспешни (без връзка), а всичко останало - на 31200 и 33600 (кой казваше, че не можело по аналогов дуплекс?). Линията ли се оправи отведнаж или куче-марката се оправя по-добре с нея?!? Май ще играе пак отвертката та да видя какво ще стане като върна стария.

Тема Не се шашкай толкова!нови [re: User]  
Автор svetlyo ()
Публикувано05.08.00 00:52



Тая скорост която дебилния диалъп слага да святка няма нищо общо с моментната скорост, така наречената DATA скорост. Та ти си вързан на 33.6 ама сам виждаш че май е по зле от 31.2 например. Та истинския V.34 модем непрекъснато сменя РЕАЛНАТА или така наречената DATA скорост. При мене по някой път съм вързан на 31.2 ама съседката та дигне и тропне по вилката! Връзката пада до 0 след това минавам през 4800/7200/9600/19200 и ако имам късмет 24000 дейта скорост (демек 3к в сек) 26400 e 3.5k deto толко те кефи е рекордната скорост. Та понеже съм настроен своохотливо ще те светна, питай ИСП-то си какви модеми е турил тоя път и зимай такъв иначе няма да има V34, това е положението. Истинския марковия модем обаче не пуска гювеч на БТК и ИСП а непрекъснато опитва по висока дейта скорост. Роботите (USR) имат едно допълнение наречено V.FC което опитва много по често и бързо разни скорости. Та ако бачкаш с ИСП което има шкаф модеми USR може да е кефиш на непрекъсваем диалъп. Така се роди легендата Техно Линк, които караха клиентите си да си купуват USR а по-богатите Куриери. Те ненапразно се наричат V.Everyting, какъвто и дръв да има отсреща ИСП-то куриера винаги избира най-добрата скорост. За сравнение биоса на твоя нонаме 33.6 знае най вероятно само да сваля скоростта така че не се надявай на велики чудеса, а ще получаваш едни прекъсвания по 2-8сек през които той се опитва да прекарва данни на големи скорости, а ти въртиш палци и чакаш! Та успех... в разговорите с мацките от офиса на ИСП-то за модеми :)

Тема Не се шашкай толкова!нови [re: svetlyo]  
Автор User ()
Публикувано05.08.00 02:01



Това за скоростите го знам. Виж, съвета да питам ИСП-то какво са сложили, няма да ми свърши работа. Те, миличките, са едни такива "услужливи" и "словоохотливи", че чак драго да ти стане. Май най-сигурният начин да им измъкнеш някаква инфо е да им опреш едно 9-мм желязо в главата, тогава може и да пропеят. А иначе, като гледам, проблемът май ми е в линията. Сложих обратно Sportster-a и в момента и той се връзва от раз, макар и на по-ниски скорости (26400 и 28800). А това ми звучи като лоша новина, защото ако проблемът беше в модема него мога да го сменя, ама линията на шибаната БТК ... :(

Тема Благодарско!!!нови [re: User]  
Автор svetlyo ()
Публикувано05.08.00 23:33



Abe mnogo ti благодаря! Хрумна ми че твоя провайдер е минал на V.90 та си упгрейднах модема до .90 за проба и да не повярваш, далаверата тръгна без дроп на 2к (19200) ама и това си е напредък

Тема Благодарско!!!нови [re: svetlyo]  
Автор Чавдар ()
Публикувано06.08.00 01:48



А пък аз днес цял ден съм с куче-марката и въпреки, че и той видя зор с линията се оправя с нея далеч по-добре от Sportster-a. В момента съм "официално" на 16800, но страниците си излизат бързичко, а пък (да чукна на дърво) от над 3 часа не ме е дропнало.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.