Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Delovo predlozhenie za g-n Kalchevнови  
Автор Anonimen ()
Публикувано07.07.00 11:14



G-n Kalchev Izchetoh s mnogo trud temata koito neshto se oplete. Imam slednata molba kum Vas. Slozhete niakude v edin Web site promenite koito mislite da napravite za chastni lica za registracia na domain i daite tuk URL. Lichno men ne me intersuvat BAI BAIT i Internet obshtestvo.Te si imat pari i advokati. Az iskam da vidia kakvo sthe zasiaga men i takiva kato men. I da go obsudim tuk predvaritelno a ne posle kogato Vie ili niakoi kato Vas shte obiasniava kolko umno e izmisleno vsichko i kolko glupavi sa tia kato men deto nishto ne razbirat. Kakto e tipichnia chinovnicheski podhod. E dokazhete che ste ili ne ste takiva:)

Тема Delovo predlozhenie za g-n Kalchevнови [re: Anonimen]  
Автор IT Men ()
Публикувано07.07.00 14:13



Mene sushto me interesuva - kato castno i uredichesko lice. Da vidim dali pak shte se oleete :-))

Тема Delovo predlozhenie za g-n Kalchevнови [re: Anonimen]  
Автор Anonimen ()
Публикувано07.07.00 16:35



Otgovor na g-n Kalchev: Изглежда, тук има желаещи да видят възможност за регистрация на имена от частни лица. Това е една от промените, които ще бъдат въведени с текущата редакция на правилата за регистрация. Към настоящия момент се разглеждат два варианта на имената, които частно лице може да регистрира в BG. 1. Изписване на запазена марка, която лицето притежава. G-ne vie na Lunata li zhiveete? Kazhete mi kak chastno lice da si napravi zapazena marka v taia biurokratichna durzhava?! 2. Първите букви от името (по паспорт) на лицето, следвани от 2 или 3 цифри. (цифрите може да са по избор на лицето, ако не са 'заети') Bezpodoben idiotizum. Ako az sum Ivan Petrov da stana ip001.bg?! Ami togava vednaga po-lesno, evtino i burzo e ivanpetrov.com. Ако някой от тук четящите има предложение по този въпрос, добре е да ги изпратите до hostmaster@digsys.bg за да бъдат взети под внимание. I ottam direktno v dev/null. Taia pesen veche sme ia chuvali. Даниел Калчев (Oshte edin chinovnik, puk bilo i ne-durzhaven)

Тема Delovo predlozhenie za g-n Kalchevнови [re: Anonimen]  
Автор Христо Костов ()
Публикувано07.07.00 16:48



Некои съображения: 1. В тая бюрократична държава частно (както и общо) лице може да регистрира марка срещу 60 лева за около 15 минути 2. Само в телефонния указател на София има 225 Иван Петров-ци

Тема За колко време се регистрира марка?нови [re: Христо Костов]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано07.07.00 16:58



Драги ми Христо, марката отдавна струва около 300 лв. Освен това, ето ти конкретен пример - аз имам регистрирана марка за услуги Eunet (номер 5629). Дали според теб ЦС ще се откажат от домейна си (eunet.bg) в моя полза?

Тема За колко време се регистрира марка?нови [re: Anonimen]  
Автор Даниел Калчев ()
Публикувано07.07.00 21:56



Anonimen писа: > 1. Изписване на запазена марка, която лицето притежава. > G-ne vie na Lunata li zhiveete? Kazhete mi kak chastno lice da si napravi zapazena marka v taia biurokratichna durzhava?! Предполагам, ще се учудите, колко от запазените марки, които понастоящем се използват като имена в BG са притежание на частни лица, впоследствие предоставени за ползване на някоя фирма (според действащите изисквания на регистъра). Тази т. 1) по-горе просто ще нормализира нещата (ако разбира се се възприеме). Ако имате път към Варна, лично ще ви покажа няколко подобни случая - все пак регистъра разполага с ... факти. И на базата на фактите от последните 9 години, имаме някакво основание да твърдим че познаваме нуждите на тези, които регистрират (или искат да регистрират) имена. > 2. Първите букви от името (по паспорт) на лицето, следвани от 2 или 3 цифри. (цифрите може да са по > избор на лицето, ако не са 'заети') Bezpodoben idiotizum. Ako az sum Ivan Petrov da stana ip001.bg?! Ami togava vednaga po-lesno, evtino i burzo e ivanpetrov.com. На вас пречи ли ви, това да е възможно, пред алтернативата като частно лице да не можете да си регистрирате име в Интернет? > Ако някой от тук четящите има предложение по този въпрос, добре е да ги изпратите до > hostmaster@digsys.bg за да бъдат взети под внимание. > I ottam direktno v dev/null. Taia pesen veche sme ia chuvali. > Даниел Калчев (Oshte edin chinovnik, puk bilo i ne-durzhaven) Повторно ви благодаря за любезните думи и конструктивните коментари. Даниел Калчев

Тема За колко време се регистрира марка?нови [re: Anonimen]  
Автор Даниел Калчев ()
Публикувано07.07.00 21:59



Христо Костов писа: > 1. В тая бюрократична държава частно (както и общо) лице може да регистрира марка срещу 60 лева за около 15 минути Това е известно. И е основната причина да се предлага подобна процедура за регистрация на име от частно лице. Това основание за името проблем ли е? > 2. Само в телефонния указател на София има 225 Иван Петров-ци Това е причината за въвеждане на добавката от 2 или 3 цифри. Иначе, освен първия "щастливец" за ivanivanov.bg останалите ще са "ощетени" и очевидно крайно недоволни от регистъра. Имате ли по-добро предложение? Или допълнителни предложения? Даниел Калчев

Тема За колко време се регистрира марка?нови [re: Anonimen]  
Автор Даниел Калчев ()
Публикувано07.07.00 22:02



Вени Марковски писа: > Освен това, ето ти конкретен пример - аз имам регистрирана марка за услуги Eunet (номер 5629). Дали според теб ЦС ще се откажат от домейна си (eunet.bg) в моя полза? Примера не е конкретен, защото тук обсъждаме основания за регистрация на нови имена от частни лица - не как да се открадне нечие име. Цифрови Системи ползва глобално известната марка EUnet по франчайзингов договор. (май така се пишеше) Даниел Калчев

Тема какво трябва да обсъждаме?нови [re: Даниел Калчев]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано07.07.00 22:39



Глупости четем, че и му се връзваме на приказките на Даниел. Желанието му да ме изкара какъв ли не надделява:-) Трябва да наблегнем над основните въпроси - ще се откаже ли доброволно ЦС от господстващото си положение (100%), т.е. ще има ли конкуренция, ерго - по-добри условия за регистрация на домейни. Ако няма да се откаже, тогава няма какво да дискутираме с тях. Все едно да дискутираш с енергото цената на тока.

Тема За колко време се регистрира марка?нови [re: Даниел Калчев]  
Автор Anonimen ()
Публикувано07.07.00 22:51



Iasno razbrahme se. V tazi durzhava vse triabva da ima niakakva prechka. Az kato grazhdanin triabva da igraia po svirkata na chinovnicite da registriram marka da dokazvam che sum az i t.n. Veche edin put si iadoh nervite po tozi nachin stiga tolkova. Shte si registriram domain prez InterNic s kakvoto si iskam ime. Hem po-burzo hem po-evtino hem niama da gledam tupi chinovnicheski fizionomii. A na g-n Kalchev uspeh v borbata s koito si iska. V Bulgaria nai-lesnoto neshto e da se samozabravish, ustanoviavam go za koi li put. Ne che imam neshto protiv Vas lichno no vodenata ot vashata firma linia niama da vi dovede do nishto sviastno. No tova si e vash problem:)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.