Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Тема Предложение към доставчицитенови  
Автор JJ ()
Публикувано07.07.00 02:46



И аз съм сменил доста доставчици, няма сега да ги описвам кои колко го бива. Бих предложил на ISP да въведат нещо като тестов достъп за 1-2 часа да кажем, и не тестовия достъп да минава през самостоятелна входна точка, а през същия телефон, през който ще се връзваш евентуално ако им станеш клиент. Аз в момента ползван CyberNet (абониран съм за нощния достъп), те дават 1 час тестов достъп, друг е въпроса че лично аз не успях да се закача за да ги тествам (не от заето по линията...). Та ако се въведе такъв тестов достъп, евентуалните клиенти ще имат някаква представа кой каква стока продава за обявената цена. Моя роднина учи в USA, и казва, че там в техния град има 40 доставчика, които ти дават между 2 седмици и месец безплатен достъп, като тестов. Макар че те си имат и интернет по KA-TV, и много други екстри, ама.... Е, ако тука четат и служители от някои ISP, ще ми е интересно какво мислят по предложението за тестовия достъп. Бъдете здрави, JJ

Тема Процедурата в БОЛнови [re: JJ]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано07.07.00 14:29



В БОЛ процедурата е малко по-друга. Няма тестов акаунт, за да не се спекулира с него (много е удобно да поискаш тестов акаунт, когато инцидентно ти потрябва достъп до Интернет по конкретен повод). Но има т.нар. "Гаранционна карта". Тя ви дава право да си получите обратно всички платени такси, ако в определен срок от регистрирането се откажете от услугата, без оглед на причините. От платените такси се удържат само изразходваните часове по тарифата, по която биха били платени, ако бяха закупени само те. Пример: Купувате си 200 часа V90 гарантиран достъп за $80, но след 5 часа работа се отказвате. Тогава ви връщаме $75, защото 5 часа според ценовата листа за тази услуга (http://www.bol.bg/prices/dialup-bg.html) струват $5. Надявам се разбирате защо не можем 5-те часа да ви ги сметнем по цената за 200 часа ($2) - защото всички щяха да купуват по толкова и на всеки няколко дни да се отказват и да се абонират отново под чуждо име ... Точният текст на гаранционната карта можете да получите в офиса на Шишман 31. Има и друг вариант - да си закупите минимално количество часове онлайн през http://www.bol.bg/register.html. Например за услугата "Обикновен достъп" можете да си закупите само един час са $0.50 (един лев). При онлайн регистрация не се заплаща инсталационна такса. Митко Please, не ми отговаряйте в стил "Митко и Вени са идиоти, а БОЛ не съществува". Това вече го знам и не ми е интересно. Отговаряйте ми само ако имате какво да кажете.

Тема Процедурата в БОЛнови [re: Димитър Ганчев]  
Автор mbtutu ()
Публикувано07.07.00 14:56



Димитър Ганчев написа: ------------------------------- Please, не ми отговаряйте в стил "Митко и Вени са идиоти, а БОЛ не съществува". Това вече го знам и не ми е интересно. :)))) Това май всички го знаят.

Тема Процедурата в БОЛ [re: mbtutu]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано07.07.00 16:29



mbtutu написа: ------------------------------- Димитър Ганчев написа: ------------------------------- Please, не ми отговаряйте в стил "Митко и Вени са идиоти, а БОЛ не съществува". Това вече го знам и не ми е интересно. :)))) Това май всички го знаят. Да приемем. Това значи, че и на тях им е омръзнало, така че можете да си дадете почивка. Митко

Тема Hi JJ, procheti tova !нови [re: JJ]  
Автор Martin Linkov ()
Публикувано07.07.00 19:26



Hi JJ, kefi me che mislish taka, no syshto ima i drugi nachini. Vjarno e , che podobre ako testvash taka, kakto e v USA, no pyk tam mrejite sa super komersializirani i dostypa do NET-a e samo 20-40 $ i to bez ogranichenija v TRAFIk I VREME !!! Syshto bi bilo dobre ako ima organizacija, kojato da sledi kachestveno i pylnocenno "stokata", t.e. v Bulgaria ima edna asocijacija, deto se kazva "**** na potrebitelite". Razbira se, tova si e tjahna rabota dali shte si vyrshat rabotata ili ne, zashtoto sa samo edna asociaciika. No v strani kato Germany ima takava s idealna cel i se kazva "Verbraucherzentrale" , t.e. neshto " Cenrala na potrebitelite". Te pravjat non-stop izseldvanija za tova koj e the best, koj e naj-izgoden, cenovi grupi, kakto i prochie. Syshto TE podavat informacija kym organizacijata, kojato sledi nelojalnata konkurencija. Za jalost dosega ne sym chul v Bulgaria njakoja firma da e osydena za tochno takava konkurencija. Imenno po tozi nachin se zashtitavat pravata na potrebitelite. V interes na istinata ne moje da se kaje direktno na firmite "Abe, typ, shto si prodavash taka, a ne onaka stokata??" Nali? Nikoj ne moje da vi kaje i na kolko gradusa da kihate ! Shte ti chakam komentara , po email, obache da e napisan na latinski. Shte minat okolo 7 dni , dokato si polucha kirilizirashtija Software ot "Verbraucherzentrale" - te se angajirat da mi go dostavjat, na ceni na edro! ciao JJ

Тема Hi JJ, procheti tova !нови [re: JJ]  
Автор :O) ()
Публикувано11.07.00 05:27



sho li si mislq che v BTK e problema ....pone v moq sluchay e taka ....ne sa vinovni ISP - bez pari nisho ne stava ;O( ama puk i otkude li da im gi plashamqe q

Тема Hi JJ, procheti tova !нови [re: Martin Linkov]  
Автор Veni Markovski ()
Публикувано11.07.00 09:00



Dori i bez organizaciq na potrebiteli, nqkoi ISP-ta go prawqt. Wizh www.bol.bg/services/disc-bg.html.

Тема prochtoh goнови [re: Veni Markovski]  
Автор JJ ()
Публикувано15.07.00 02:30



Tova mi go kaza i Dimitar Ganchev malko po-nagore. E, ima systestvena razlika v tova, da si platish stokata (chasove za dostyp) i ako ne si dovolen- vryshtane na sumata za neizpolzvanoto vreme, i tova, pyrvo da vidish kakvo shte polzvash, i posle da kupuvash. No i vashite pravila sa priemlivi, kato stypka kym tova, koeto predlojih (znam che usloviata vi systestvuvat daleche predi da napravia predlojenieto). JJ

Тема prochtoh goнови [re: JJ]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано15.07.00 11:41



JJ написа: ------------------------------- Tova mi go kaza i Dimitar Ganchev malko po-nagore. E, ima systestvena razlika v tova, da si platish stokata (chasove za dostyp) i ako ne si dovolen- vryshtane na sumata za neizpolzvanoto vreme, i tova, pyrvo da vidish kakvo shte polzvash, i posle da kupuvash. Да, обаче живеем в България. Българинът няма да спи две нощи, но ще измисли как да използва пробния достъп до безкрайност (примерно като изреди всичките си роднини да вземат по един пробен account), вместо да поработи тези две нощи и да си изкара парите за достъпа. Същото важи и за всяка друга дейност. Например цяла седмица ще обикаля пазарите, за да си купи най-евтините краставици, след това ще загуби още два дни за да ги затвори в буркани, вместо през това време да изкара някой лев и да си ги купи готови. Така че мислете за сумата, която ви връщаме, ако не сте доволни, като за гаранционен депозит срещу злоупотреби. Между другото, някои фирми предлагат пробен достъп, но примерно между 3:00 и 4:00 сутринта. Такъв тип проба, обаче, не ти носи никаква друга информация, освен как изглежда мрежата между 3 и 4 сутринта, когато и без друго никой не работи. Митко

Тема Hi JJ, procheti tova !нови [re: :O)]  
Автор Alex ()
Публикувано18.07.00 22:03



ami ima nqkoi firmi deto si davat primerno az si polzvah 3 bezplatni 4asa ot orbitel i togava si platih stoto ostanah daovolen za ozi moment


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.