Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема m?нови [re: Божидар Соколов]  
Автор Antzi ()
Публикувано05.07.00 15:03



Gospodin Sokolov, Po temata za poddruzhkata na .bg domeina TRJABVA da se suberat i da obsuzhdat glavno SOBSTVENICITE na domain-i v tazi oblast. V kraja na kraishtata te sa poturpevshi i opredeljashtija faktor za nego. Spisuka im mnogo lesno mozhe da bude nabaven ot stranicata na DigSys.bg, zaedno s koordinatite na licata za administrativni kontakti. Ako naistina iskate da napravite neshto polezno, pratete po edna pokana i da vidim.

Тема Отговор на позицията на Вени и предложениенови [re: Вени Марковски]  
Автор Antzi ()
Публикувано05.07.00 15:35



Вени, За това ли се борихме против лицензирането на ISP-тата? За да използваме държавата като "Последно средство" срещу Цифрови Системи? Няма смисъл да променяме ситуацията от лоша към непоносима. Ако ще се сменя TLD администратора, нека това да стане така, че е добре за всички. А според мен това е: 1. Акционерно дружество на всички собственици на области в .bg (с по един глас на област) 2. Годишните вноски (+900 области по $50, дори по $35) са напълно достатъчни да осигурят необходимата техника; 3. Сървера да се постави на подходящо място, свързан към peering-а. Това може да се осигури чрез търг между ISP-тата, пък може и някой доставчик да се съгласи да осигури връзката безплатно, с цел да се намалят таксите... 4. Пък току-виж и peering-а се оправил - имам предвид да се събере в точка, вместо паяжината от линии, за които се плаща на БТК. Не мисля, че трябва да се създава друга организация на собствениците на области. Акционерното дружество е по-добро. Плащаш си - участваш. Не си плащаш - само гледаш. Господин Калчев, не казвайте, че няма по-добри варианти от С...Д...С... Просто трябва да се погледне извън интересите на ISP.

Тема за Божидар Соколовнови [re: Иван Горинов]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано05.07.00 15:52



Божидаре, след като държавата се е заела с тази инициатива, можем да помислим как да дефинираме работата на регистъра. Вече писах (май), че най-добре ще е да се уточни какво има да се прави, след това то да се свърши. Необходимо е да се изработи задание, въз основа на което да се изработят правилата за работа на регистъра. След като са налице правила, приети от браншовите организации (БАИ, БАИТ, Интернет общество - България... други), те ще послужат за основата за обявяване на търг, на който да се определят регистраторите. Не е задължително регистраторът да е един - за справка виж какво е положението по света. Че дори и у нас има фирми, през които може да се регистрира .com домейн за $ 20 / годишно (6 пъти по-евтино за първата година, отколкото в ЦС) Тогава регистърът (някое сдружение с нестопанска цел, държавен орган или др.п.) ще получава някаква минимална такса, да речем $ 5 от домейн / година, а регистраторите ще са свободни да предлагат услугата на каквато цена им е изгодно. Така Цифрови системи, напр., ще могат да искат $ 50, а Аналогови системи - $ 10. И клиентът ще може да си избира каква услуга предпочита. Основно правило в пазарната икономика е да има конкуренция.

Тема Отговор за Анцинови [re: Antzi]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано05.07.00 16:02



Преборихме ли се с лицензирането? Смяташ ли, че насреща имахме по-разбрани от ЦС организации? Смяташ ли, че там нямаше икономически интереси? Смяташ ли, че ЦС имат право да бъдат над контрола на клиентите си? Смяташ ли, че си вършат работата добре? Смяташ ли.... Но няма смисъл да пишем за тях. Държавата е решила да се възползва от правото си да бъде регистър. Или да определи кой да бъде регистър. Аз поддържам идеята, че трябва да има конкуренция и регистраторите да са повече. Но това мнение е мое лично мнение. Интернет общество - България ще излезе с официално мнение тогава, когато това е необходимо. Засега отделям от личното си време, за да пиша тук.

Тема до всичкинови [re: Вени Марковски]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано05.07.00 16:11



Впрочем, за да не разводняваме дискусията, смятам да се съсредоточа върху писане по същество на темата, която повдигна Божидар Соколов от БТК. Всякакви неща, свързани с миналото на Цифрови системи не ме интересуват. Това, което предстои, е написаното от Божидар, както и делото през ноември т.г. във ВАС. Кой какво искал, правил, регистрирал, нерегистрирал... това е вече без значение. Било, каквото било. Да видим дали ще съумеем да убедим държавата в някои неща или ще се наложи после пак да водим дела. Защото, можете да сте сигурни, ако държавата направи по-калпав регистър, ЦС няма да заведат дело.

Тема академичната общност?нови [re: Даниел Калчев]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано05.07.00 20:28



Даниел Калчев написа: ------------------------------- Освен това, за съжаление, всички предложени от вас организации са твърде ялови, за да разчитат на обществена поддръжка. Не всички, Калчев, не всички ... Митко

Тема Плащат ли се eunet.bg и danbo.bg?нови [re: Даниел Калчев]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано05.07.00 22:26



Brey, ama mnogo ste "reshitelni" vie v Cifrovi s-mi :-))) I kak shte me zadyljish da ne si krystya kompyutyra alabala.bg (primerno)? Markovski ne go ponasyam lichnostno, ama Cifrovi s-mi si gi mrazya kato firma. Shte mi razpravya nyakakva si sekretarka, che ne mi rabotel DNS servera. I kakto popitah kak e ustanovila, tya otgovori: "Mi pingnah www.alabala.bg i to kaza 'unknown host'". Shto za prostotiya?

Тема ???????????нови [re: Даниел Калчев]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано05.07.00 22:32



Bi li mi obyasnil _tehnicheski_ zashto domainite ne moje da sa s dve bukvi?

Тема за Даниел Калчевнови [re: Даниел Калчев]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано05.07.00 22:43



Iskam da mi namerish kyde pishe, che imeto ne moje da e po-kyso ot 3 simvola. Ne tvyrdya, che nikyde ne go pishe, no iskam da go vidya. Ne mi davay za primer irlandcite. Te kato nishto moje da sa po-typi i ot vas (neshto na pryv pogled nevyzmojno :-). A moje da probvash i inache: namirash uchebnik po C, v koyto pishe, che nizovete sa min. 3 simvola. I s tova bi me ubedil :-))))

Тема как може да се подобри работата на регистъранови [re: Даниел Калчев]  
Автор анонимен ()
Публикувано05.07.00 22:48



Я, я? Кой още води дело срещу вас? Вече разбрахме, че единият е г-н Марковски, а кой друг? Г-н Калчев, как бихте коментирали RFC1591 или RIPE152. Според тях вие сте в нарушение от край до край. Или тези документи не се отнасят до вас? Този спор с г-н Марковски явно е отдавна и едва ли интересува някой друг, освен вас двамата. Можете ли да предложите нещо конструктивно на г-н Соколов? Виждаме, че той представлява държавата и е твърдо решен да има процедура по избор на нов регистър.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.