Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Наистина ли DVB  
Автор Емил ()
Публикувано29.04.00 16:47



Вярно, ли е че когато прекалено много хора започнат да използват "Интернет през сателит" на фирмата "Europeonline" скоростта ще падне значително.

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Емил]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано30.04.00 12:35



В момента EuropeOnline има официално пуснати три транспондера по 2MB и още един, който още не е обявен публично. Това прави 8MB скорост. За сравнение в настоящия момент общият капацитет на всички провайдери в България (в това число и БТК) е около 40MB. Т.е. капацитетът на EOL хич не е малък. Доколкото знам се готвят да пуснат 32 транспондера. А предвид цената на оборудването, едва ли клиентите на тази услуга ще са кой знае колко много. Митко

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано30.04.00 16:45



А колко от тези 8МВ са за интернет? Все пак вървят и мултимедийни приложения които заемат значителна част от канала. А въпреки цената на оборудването само в България клиентите са над 1000.

Тема Наистина ли DVBнови [re: Емил]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано30.04.00 16:56



Вярно е само до някъде, защото в случай на пренасищане на канала той ще бъде затворен за нови клиенти. Както стана с хотбърд преди време.

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Бил Гейтс]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано01.05.00 20:25



Тези 4 транспондера (8МБ) са за достъп до прокси сървърите на EOL. Т.е. за Internet Via the Sky услугата им. А хората какво правят с тях - дали се мотаят из уеб, свалят софтуер или гледат онлайн телевизия - това никой не може да каже. Или поне никой освен EOL Митко

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Mr. VX ()
Публикувано02.05.00 17:37



Не мога да се въздържа да не изразя своята радост от това как безделници могат да си хортуват така на дълго и на широко:) Верно че и на мене ми отне малко време докато намеря така ПРОСЛОВУТИЯ форум по тази тема..., но мисля че си заслужава няколкото минути... Малко теория (за неграмотници!!!) Нека допуснем че съвкупния капацитет на EuropeOnline (и всичките им бозави сървъри) е 8 Mb(?!), ...(зная че след моето изказване един куп "професори" ше се изредат да се тупат по гърдите колко са велики и вещи по въпроса, но все пак ще поема риска...)...та така: 8Мб=8192Кб (=~244 диал-ъп връзки с перфектно качество - по 33,6 Кб) това означава, че за 245 клиент ще е по-изгодно да си намери по-добър доставчик отколкото да си купува един куп машинарии само за да може да каже: "Аз имам сателитен интернет в КЪШИ" 244 (разбрахме се че това е теоретичния предел на едновременно ползващи интернет през сателит) юзера правят (x150 евро - в най добрия случай - за да не споменавам колко EuropeOnline, иска от своите дистрибутори понеже е фирмена тайна :)) 33 600 евро на година, за колко време мислите че ще им стигнат финансовите възможности при положение че един сателитен транспондер по най-добрите цени струва около 500 000 долара на година (а те имат 4) ??? Зная, че някой ще почне да развива тъпи теории на вероятностите- например че има 500 клиента и 60 телефонни поста и никога не дава заето. Разликата е там че тук всеки може да се възползва по всяко време от сателитния достъп (не само от Българтия) и юзерите са повече от 244. ...а като му дойде времето ще ви обясня как всъшност стоят нещата. Поздрави!

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Mr. VX]  
Автор Георги ()
Публикувано03.05.00 00:18



Без да искам да заемам страна в спора (макар че имам такава), държа да отбележа че със сигурност въпросните 244 потребителя почти никога няма да се случи да теглят нещо голямо в един и същи момент. Господата администратори на dialup ISP ще кажат компетентното си мнение какво е съотношението между времето за изтегляне на дадена web страница и времето за прочитането й и евентуалната заявка за друга такава. Ако приемем че далеч не всички теглят в един и същи момент (което съм убеден че е така), то тогава много повече от 244 потребителя могат спокойно да ползват услугата без да си пречат. И това "много" според мен се измерва в порядъци. Пример: в момента в България има около (или над?) 1000 потребителя на EON. И въпреки това аз съм виждал скорости на трансфер от порядъка на 600-800 килобита/сек, като сигурно могат да се постигнат и по-високи -- аз просто нямам DVB пред себе си, за да го наблюдавам. Представяш ли си колко още потребителя има в страните около нас? А по- на запад? Освен това имам някакъв спомен че един транспондер по принцип поддържа доста повече от 2 mbps ширина на канала. Ако е така, цената, която ти цитира, спокойно може да се изплати с вноските на (да кажем) 50 000 потребителя. Освен всичко мисля че EON са в доста тесни взаимоотношения с Астра... което означава и добри цени за сателитен капацитет :) Нямам време да продължавам в момента, но ще следя дискусията с интерес.

Тема Теоретично да, практически - ненови [re: Георги]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано03.05.00 12:46



Ако въпросните транспондери бъдат запълнени с телевизионни канали, ASTRA ще вземат много повече пари, това е ясно. Но е ясно и друго - няма толкова телевизионни канали, които да напълнят транспондерите, защото при преминаване от аналогово към цифрово излъчване се освобождава огромен капацитет. Аз не разбирам особено от сателити, но бях на един семинар на Eutelsat на който ни обясняваха, че в един "стар" канал от 72МХц побират вече осем-десет цифрови канала. Това означава, че за кратък период от време капацитетът им "нараства" 4-5 пъти (не всички телевизии минават на цифрово излъчване). Броят на телевизионните канали, разбира се, не може да нарастне със същата скорост. ASTRA имат два варианта - да намалят драстично цената за телевизионно излъчване или да търсят друг начин да уплътнят капацитета си. Разбира се, умното решение е второто. Така че разсъжденията на Mr. VX са принципно верни но изхождат от допускането, че въпросните транспондери струват някакви пари. В действителност те са им напълно безплатни, защото ако не ги напълнят с Интернет, просто ще си бездействат ей-така, празни. А на EOL "далаверата" не са им тези 150 евро на година. С тях или без тях все тая - изобщо няма да ги усетят в бюджета си и по всяка вероятност отиват само за заплати на обслужващия персонал. Печалбата ще им дойде след години, когато започнеш през тази чиния да ползваш разни услуги, които не можеш да ползваш по друг начин. Video-on-demand, примерно. Както казваше един гологлав шоумен - опикават си територията. Митко

Тема Vyprosнови [re: Димитър Ганчев]  
Автор A3 ()
Публикувано04.05.00 00:36



Izvinete me za vyprosa, no kakvo tochno e transponder ? Samia satelit ili nesto drugo ?

Тема transponderнови [re: A3]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано04.05.00 10:42



Можете да си го представяте като телевизионен канал - определена честота, на която сателитът излъчва.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.