Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Безплатен сателитен достъп  
Автор Мир ()
Публикувано25.04.00 16:31



Безплатен достъп до Интренет едва ли ще доживеем, но вече е факт безплатен достъп през сателит, поне от София. Вижте този адрес: http://www.bol.bg/sat БОЛ предлагат безплатно сателитния достъп, стига да ползваш техния dialup, който в случая хич не е скъп - $25 за 60 часа и после по $0.40 / час Това е по-евтино дори от Техно-линк, защото и те взимат $25 за 60 часа, но без сателита и при това всеки следващ час го таксуват по $0.50 - с десет цента повече. Освен това срещу $50 начална такса не получаваш нищо, а от БОЛ за $85 идват на крака и ти монтирват сателитната чиния, като дори необходимите тръби и винкели са за тяхна сметка. DVB платката и другите "железа" дори могат да се вземат на изплащане. Виждам, че си умирате да ги ругаете, но едно не може да им се отрече - когато правят нещо, го правят наистина.

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Мир]  
Автор Anonimen ()
Публикувано25.04.00 16:37



Utochnenie: Techno-Link niamat nachalna taksa veche dva meseca. Ne shta da im pravia reklama no e hubavo da se prouchat neshtata malko predi da se pishe. A satelten dostup osven BOL predlagat i drugi. Ne e nuzhno da se svurzvash s koito i da e za da si montirash chinia - triabva ti samo dial-up. A tam veche izbora e goliam.

Тема Безплатен сателитен достъп -alternativaнови [re: Anonimen]  
Автор Anonimen ()
Публикувано25.04.00 17:01



Chudesno e che BOL dvijat bisnesa nali? :) No e neobhodima i konkurencia. Eto vi oshte edin adres: http://www.internetviasatellite.bul.net/

Тема Безплатен сателитен достъп -alternativaнови [re: Anonimen]  
Автор Мир ()
Публикувано25.04.00 17:40



Anonimen написа: ------------------------------- Chudesno e che BOL dvijat bisnesa nali? :) No e neobhodima i konkurencia. Eto vi oshte edin adres: http://www.internetviasatellite.bul.net/ Тези искат $300 само за платката, докато при BOL за $375 получаваш платката, чинията, конвертора и останалите дреболии.

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Anonimen]  
Автор Мир ()
Публикувано25.04.00 17:55



Anonimen написа: ------------------------------- Utochnenie: Techno-Link niamat nachalna taksa veche dva meseca. Ne shta da im pravia reklama no e hubavo da se prouchat neshtata malko predi da se pishe. На сайта им в момента не пише да нямат такси. Напротив - в таблицата пише $50 за 60 часа. Може и да са ги махнали, но не го видях написано в http://www.techno-link.com/inside/prib_pag.htm A satelten dostup osven BOL predlagat i drugi. Ne e nuzhno da se svurzvash s koito i da e za da si montirash chinia - triabva ti samo dial-up. A tam veche izbora e goliam. Вярно е. Сателитен достъп предлагат и други. Но БЕЗПЛАТЕН сателитен достъп не съм чул някой да предлага. Забележи, че при БОЛ плащаш САМО dial-up. Иначе ще плащаш $15 / месец (или $12.50, но ако предплатиш за една година) само за сателита, а едва ли са много доставчиците, които ще ти предложат гарантиран достъп за оставащите $10. Имай предвид, че ако телефонната ти връзка е бавна, ще ти е бавен и сателитът, така че разни евтини, но бавни доставчици ще обезсмислят ползването на високата входяща скорост. Повечето доставчици, които предлагат ниска цена, имат малък изходящ канал и входяща сателитна чиния, но това не ти върши работа. На теб ти трябва доставчик именно с добър изходящ канал, без значение какъв му е входящия. А и аз наистина не знам някой, който да предлага достъп за $10 на месец и да гарантира, че няма "заето".

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Мир]  
Автор Anonimen ()
Публикувано25.04.00 18:25



Dobra argumentacia. Mir opredeleno s teb mozhe da se govori :) Pozdravlenia za tova. No ne e li po dobre da izchakame malko da vidim kakvo shte kazhat purvite klienti za tazi usluga? Az sum naistina liubopiten da go chuia. A inacha kakvo moga da kazha osven: Grabi Narodeee :) Topul Internet. Pariiiiii :) Dano da e taka.

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Мир]  
Автор /* */ ()
Публикувано25.04.00 23:09



Ofertata e mnogo dobra. Samo iskam da dam lichen savet kam tezi, koito sa se zatichali kum bol.bg - chetete MNOGO vnimatelno dogovora, koito vi predlagat ottam. MNOGO vnimatelno.

Тема Имаш ли нещо предвиднови [re: /* */]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 01:18



с това много внимателно защото аз смятам да отида и да си взема един комплект на изплащане.Ако го взема до ден два ще дам и повече информация за условията, които предлагат.

Тема Имаш ли нещо предвиднови [re: Явор]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано26.04.00 08:40



Договорът е публичен - има го на адрес http://www.bol.bg/services/disc-bg.html Можете да го видите и преди да дойдете в офиса. Условията за сателитния достъп ги има на www.bol.bg/sat/

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Мир]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано26.04.00 13:10



Всичко това е много хубаво! Но защо не погледнете на това местенце: http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm Къде ли са БОЛ? Пък и защо не щракнете с калкулатора да видим не е ли малко скъпичък всъщност "безплатния" достъп? Поздрави и не бъдете шарани!

Тема Безплатен сателитен достъпнови [re: Бил Гейтс]  
Автор Anonimen ()
Публикувано26.04.00 16:18



Interesno :) Zashto li ne sum uchuden osobenno :)

Тема Тия от Бол са лудинови [re: Anonimen]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 17:39



Днеска ми изгубиха цял ден.Обаждам се по телефона и се оказа, че почти никой не знае за тази оферта.С 300 мъки към 4 часа получих информация.Плюс парите, които трябва да дадеш за картата с чинията трябва да прибавиш задължително още 85$ за инсталация.Не може друг да ти го инсталира.Дори да си специалист в тази област нямаш право.Ето ви 1 адрес на фирма от Пловдив която дава същия комплект за 279$. www.skunet.com

Тема Тия от Бол са лудинови [re: Явор]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано26.04.00 18:23



Тия с "Честита Баба Марта" ли?(в края на април?!) Мани ги... :)

Тема не е скъп - безплатен енови [re: Бил Гейтс]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано26.04.00 21:33



Плащаш само $25 за dialup. Ако вземеш калкулатора ще видиш, че сателитният достъп иначе струва 15 евро = $15. Съмнявам се, че ще намериш dialup за оставащите $10, при това без да дава заето. Така че не се сили да ругаеш, защото ако някой наистина вземе калкулатор ще види, че си на светлинни години от истината. Както и да е, нямам никакво намерение да ви убеждавам в нищо. Имам не малък опит в този форум, така че си спестете коментарите. А що се отнася до http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm - ще се появим, не бой се. Те не си ъпдейтват страницата много често. Можеш междувременно да погледнеш http://www.europeonline.com/bul/ и след това http://www.bol.bg/about.html или http://design.bol.bg/theteam.html, да видим дали ще намериш прилики. Joker: сравни http://design.bol.bg/img/teamphoto/sasho.gif и http://www.europeonline.com/vcorresp/bgr.gif

Тема Тия от Бол са лудинови [re: Явор]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано26.04.00 21:48



Явор написа: ------------------------------- >Днеска ми изгубиха цял ден.Обаждам се по телефона и се оказа, че почти никой не знае за тази оферта. По този повод вдигнах грандиозен скандал. Размина се без наказания само защото беше първи ден, откакто предлагаме услугата и имаше колеги, които не бяха запознати с нея. >С 300 мъки към 4 часа получих информация.Плюс парите, които трябва да дадеш за картата с чинията трябва да прибавиш задължително още 85$ за инсталация.Не може друг да ти го инсталира.Дори да си специалист в тази област нямаш право. Това е комплексна оферта. Макар да ми цитирате някакви промоции, обявената цена е доста ниска и десетките обаждания само за един ден го доказват. Цената е разделена на две - инсталация и "желязо" условно - за да покаже коя част може да се разсрочи и коя не може. Техниката може да бъде продадена без инсталацията, но с около $20-30 по-скъпо. Разбира се, в този случай няма да се предоставя dialup достъп и абонаментът към EuropeOnline ще се плаща на общо основание. Ниските цени идват от "пакетирането", а не ей-така от въздуха. >Ето ви 1 адрес на фирма от Пловдив която дава същия комплект за 279$. Стискам ви палци. Дано да успеете да си купите това нещо на тази цена. Но вярвам, че няма да го намерите дори за $350. Тази карта (Technisat Sky Star 1) е много евтина, но и точно толкова качествена. Митко

Тема Би ли ми казал тогаванови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 21:51



защо е задължително ваши хора да поставят антената и да инсталират софтуера.Не Ви ли стига, че достатъчно ни одирате кожата с комплекта, който предлагате за 375$.За сравнение погледни на www.skunet.com .Toва с изплащането е добра идея, но тези 85$ за инсталация, които са задължителни развалят всичко.А и това, че не мога да си взема акаунт от вас само за сателитната услуга, тъй като аз имам полагащ ми се безплатен dial up, който е с доста задоволително качество.Ако не бяха тези пречки аз лично бих си взел веднага един на изплащане.

Тема Днес говорих и с тази фирманови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 22:02



от Пловдив, които ми казаха, че са им застояли и ги продават.Това не е промоция.А за 350$ дори и по малко мога да си взема апаратурата от www.internetviasatellite.bul.net.Би ли ми казал каква е марката на картата, която предлагате и включва ли сателитната чиния полярна стойка, пръчки+ държач за конвертора и облъчвател.

Тема Интернет по сателит от БОЛ.БГнови [re: Явор]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано26.04.00 22:54



http://www.europeonline.com/broadband/info/costs1.htm Офертата на ЕОЛ е за 459 евро. (но БЕЗ инсталациите) Офертата на БОЛ.БГ е за $ 460 (с всички инсталации) Действително, в офертите има разлика. ЕОЛ искат допълнителни 50 евро за инсталациите, но само на платката и софтуера. При това трябва да звъннеш в Германия за подробности. Никой не твърди, че офертата на БОЛ.БГ е най-ниската като стойност. Но със сигурност е най-комплексната и дава възможности, които никой друг не предлага. Впрочем, спомням си, че днес един от хората, които идваха в офиса, за да се абонират, ми каза, че разполага с безплатен достъп dialup и се разбрахме при какви условия ще може да ползва услугата.

Тема Добре нонови [re: Вени Марковски]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 23:15



не би ли трябвало за случаи като този да отделите специално място на страницата си с информация и точни цени.Офертата ви наистина не е най изгодната, но пък на мен лично много ми допада защото въведохте услугата "лизинг".Вчера като прочетох тук за вашата оферта много се зарадвах и с нетърпение чаках да се свържа с вас за да направя покупката. След това обаче ми развалихте настроението с противоречивите си отговори.На последно място бих искал да попитам защо променихте лизинга от 37$ на месец на 40$ не че разликата е голяма, но все пак най малкото е несериозно.

Тема Добре нонови [re: Явор]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано26.04.00 23:26



Явор написа: ------------------------------- >не би ли трябвало за случаи като този да отделите специално място на >страницата си с информация и точни цени. Офертата ни е стандартна. Не можем да направим специални оферти за всеки конкретен случаи - това просто е невъзможно, а и е несериозно. Но, в рамките на възможното, се опитваме да помогнем на всеки човек, който иска да ползва услугите (не само Интернет достъпа), който компанията БОЛ.БГ предлага. >Офертата ви наистина не е най изгодната, но пък на мен лично много ми >допада защото въведохте услугата "лизинг".Вчера като прочетох тук за Аз не смятам, че офертата ни не е изгодна. В една оферта, освен цената, има и доста други компоненти. Англичаните казваха "не сме толкова богати, че да си купуваме евтино". И това са англичаните, дето са доста по-богати от нас. Бих се съгласил с вас, ако имаше друга оферта, която да е комплексно по-добра от нашата. Но такава няма. >След това обаче ми развалихте настроението с противоречивите си >отговори. Възможно е днес да се е получило известно противоречие, предвид това, че самата оферта е нова и не всички в офиса са били запознати с нея. Мисля, че това вече е история. >На последно място бих искал да попитам защо променихте лизинга от 37$ >на месец на 40$ не че разликата е голяма, но все пак най малкото е >несериозно. Не е несериозно. Тази оферта е публикувана в Интернет и е валидна към момента на публикацията. Винаги има възможности за корекция на цените, което е и нормална практика във всяка една област. Да не говорим, че винаги има възможности и за специални промоции, при които да има и специални условия. БОЛ.БГ е една от малкото Интернет компании, в които всички тарифи, условия, договори, статистика и т.н. са публикувани в уеб-страниците. Това е предимство, а не недостатък. Поздрави.

Тема Окнови [re: Вени Марковски]  
Автор Явор ()
Публикувано26.04.00 23:31



Мерси за отделеното време.За повечето неща като помислиш по добре сте прави.

Тема Бихнови [re: Явор]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано27.04.00 00:17



Явор написа: ------------------------------- >защо е задължително ваши хора да поставят антената и да инсталират софтуера. Защото това е комплектна услуга. Не бихме се наели да осигуряваме само част от нея, защото ако някой си мръдне антената с един сантиметър, връзката му може да се скофти дотолкова, че едвам да работи. Ако е за телевизия - и да има снежинки, пак ще се гледа, но тук може доста да падне реалната скорост на трансфер. После ще пише по форумите, че сателитният достъп от БОЛ е кофти. Можем да продадем само апаратурата и да приемаме плащанията за EuropeOnline по $15 / месец, но не можем да осигуряваме dialup, ако не сме направили инсталацията (и най-вече монтажа на антената). А и цената за инсталацията не е кой-знае колко висока. Все пак това включва транспорта на чинията (не става с трамвая - голяма е), разхождане на техник да огледа мястото и да прецени какви материали ще са нужни, както и самите материали (тръби, винкели, дюбели и пр.). После на електроженист, който да сглоби и закрепи стойката, на човек с нужната апаратура, за да насочи антената точно към сателита и на компютърджия, за да инсталира платката, прокси сървърите и да настрои транспондерите и dialup връзката. >Не Ви ли стига, че достатъчно ни одирате кожата с комплекта, който предлагате за 375$.За сравнение погледни на www.skunet.com .Toва с изплащането е добра идея, но тези 85$ Не сме толкова загубени. Пробвайте да купите онова от СКЮ. Ако не се лъжа, това е промоционна цена от преди два месеца (когато беше Интернет фиестата в Пловдив). За TechnoTrend нашата цена е изгодна. Ние нямаме намерение да печелим от хардуера, защото това не е масов продукт - и 100 бройки да се продават на месец (къде ти), печалбата пак няма да ни стига да си издържаме офиса. >за инсталация, които са задължителни развалят всичко.А и това, че не мога да си взема акаунт от вас само за сателитната услуга, тъй като аз имам полагащ ми се безплатен dial up, който Не сме казвали, че не може да се вземе. Може. Дори мислим да направим възможност да се плаща онлайн. Просто нямаме кой-знае какъв интерес да го рекламираме. Имаме интерес да предлагаме цялата услуга, а не да я разчастваме. А и за клиентите това е по-удобно. По отношение на достъпа до интернет - абсолютно задължително е машината със сателита да има реален IP адрес. Ако е зад firewall - кофти. Митко

Тема Днес говорих и с тази фирманови [re: Явор]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано27.04.00 00:32



Явор написа: ------------------------------- от Пловдив, които ми казаха, че са им застояли и ги продават.Това не е промоция.А за 350$ дори и по малко мога да си взема апаратурата от www.internetviasatellite.bul.net.Би ли ми казал каква е марката на картата, която предлагате и включва ли сателитната чиния полярна стойка, пръчки+ държач за конвертора и облъчвател. Комплектът, който предлагаме включва абсолютно всичко, нужно за работа. Плащате, слагаме го, настройваме го и влизате в Интернет. Не е нужно да купувате допълнително нито едно винтче. Марката на картата е TechnoTrend, която се води за една от добрите карти. Тези на СКЮ не ги знам какви са, но като им гледам цената сигуро са някакви дървета и нищо чудно, че са застояли. От www.internetviasatellite.bul.net искат $300 за TechnoTrend, а вие си направете сметката дали останалите $75 ще ви стигнат за антената, конвертора и другите дрболии. Тук искат $50 за 1.40 антена (ние слагаме 1.50) и $45 за конвертор. Само до тук са с 20 долара над нас и то за по-малка антена. Още нещо - на същия адрес пише, че искат $50 за монтажа само на платката и драйверите, а ние за останалите $35 ви монтирваме и настройваме и антената, и dialup-а. Митко

Тема Последнонови [re: Димитър Ганчев]  
Автор Явор ()
Публикувано27.04.00 00:54



Не мислите, ли че след като съм се заинтересувал от вашето предложение за лизинг нямам достатъчно средства, които да отделя на веднъж.При първоначалните плащания за инсталация,първата сума за пакета от 40$ и таксата за самия интернет се получава една доста висока сума, която почти обезмисля за повечето хора лизинга.Ако мислите, че ако имах достатъчно пари нямаше да се възползвам от инсталацията на специалист бъркате, но когато нямаш друга възможност гледаш да се оправяш сам.А колкото до твърденията, ви че посли съм щял да пиша "Бол предлагат кофти достъп" нямаше да направя така а просто щях да ви върна хардуера и да си загубя месечните вноски.За фирмата, която пишете, че предлага картата за 300$ и 140см. чиния за 50$ не е истина тъй като днес проверих.Картата е 250$ 150см. чиния е 50$ но тя включва и стойка и пръчки за конвертора. Най накрая бих искал да приключа като ви кажа, че за съжеление офертата ви не е достатъчно достъпна за хората като мен.Сигурно просто на този етап не може да се предложи нещо по добро така, че засега ще трябва да се задоволя с dial up, който имам.

Тема Добре нонови [re: Явор]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано27.04.00 00:55



Грешка на растежа. Явор написа: ------------------------------- >След това обаче ми развалихте настроението с противоречивите си отговори. както казах - имаше грандиозен скандал в офиса по повод кой на кого какво не е казал. надявам се от утре всички момичета да знаят какво да говорят. >На последно място бих искал да попитам защо променихте лизинга от 37$ на месец на 40$ не че разликата е голяма, но все пак най малкото е несериозно. Уточнихме някои сметки по отношение на лизинга. Първоначалната стойност беше $37.50, която беше просто крайната цена върху десет. Сметките показаха, че за да не се минем, не трябва годишната лихва да е под 30% и затова цената за една година става $375 * 1.3, което прави 12 вноски от $40.62. Както вече казах - в първия ден очевидно не всичко беше докрай уточнено. Но вашето раздразнение все пак е нищо в сравнение с моето, като чух едно от момичетата да обяснява по телефона на клиенти (а може би точно на вас), че ние не се занимаваме със сателити и вероятно нещо са сбъркали адреса ... От тези разговори си извадих следните изводи - макар да нямахме намерение да предлагаме нещата на "парче", а само като комплексна услуга, ще ги разделим за тези, които имат някакъв непрежалим интернет (примерно безплатен) или пък не можем да им инсталираме антената (примерно в Айтос). Но условията ще претърпят известна промяна, тъй-като едни цени са мръднати леко надолу в полза на очаквани приходи от други неща в по-дългосрочен план. Същото важи и за лизинга - сам по себе си той не ни носи никаква печалба (ако тези пари ги вложим в друго, ще ни донесат за една година по-висока възвръщаемост), но обещавам да посмятаме. Митко

Тема Последнонови [re: Явор]  
Автор Вени Марковски ()
Публикувано27.04.00 01:08



Явор написа: ------------------------------- >Не мислите, ли че след като съм се заинтересувал от вашето предложение >за лизинг нямам достатъчно средства, които да отделя на веднъж.При Обикновено заради това се предлага и лизинг. Съжалявам да го чуя, но наистина щом дори и лизинговата схема не Ви устройва, то няма как. При лизинга плащате само $ 125.62 в началото вместо $ 460. Ако тази сума е непосилна за вас, няма смисъл да се сравнява сателитен достъп с безплатния достъп по телефона. Разликата в скоростта и качеството не е в проценти, а в пъти. >твърденията, ви че посли съм щял да пиша "Бол предлагат кофти достъп" >нямаше да направя така а просто щях да ви върна хардуера и да си загубя >месечните вноски. това е така, но Вие сте само един от клиентите. За нас всеки клиент е важен и се стремим да задоволим изискванията му/й в рамките на възможното. >За фирмата, която пишете, че предлага картата за 300$ и 140см. чиния за >50$ не е истина тъй като днес проверих.Картата е 250$ 150см. чиния е 50$ >но тя включва и стойка и пръчки за конвертора. Преди малко казахте, че нямате възможност да платите дори и най-ниската такса в БОЛ. Дали ще изберете хардуер от една или друга фирма си е Ваш избор. В единия случай ще имате услуга "под ключ", в другия - Бог знае какво.

Тема Последнонови [re: Вени Марковски]  
Автор Anonimen ()
Публикувано27.04.00 10:00



Chuhme i predlagashtia i zhelaeshtia. A niama li da chuem i purvia probval? Dano ne e ot tipa - "strashno dovolen sum vurha e". Lichno az sum probval izvestno vreme podobno neshto ot druga firma - nikak ne e zle. Vrmeto shte pokazhe dali ofertata e realna ili reklamna.

Тема не е скъп - безплатен енови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано27.04.00 14:31



Г-н Ганчев, съжалявам,че изказването ми е прозвучало като ругатня, за което моля да ме извините. А за това, че съм на "светлинни години от истината", не бих се съгласил. Ползвам услугата на europeonline малко повече от година. Цялото оборудване взех от една фирма (първата,която предложи услугата в България) на която съм фен, така да се каже.Разбира се на времето цените бяха други. Та хората от тази фирма ми предоставиха възможност( и все още го правят)да тествам различни сателитни модеми- около десетина модела са ми минали през ръцете. В тази връзка смело мога да кажа,че SkyMedia са най-добрите карти (малко са скъпи,но си струват парите).Но стига за картите,тъй като на пазара се предлагат достатъчно много модели и общо взето цената говори за качеството. Да се върнем на услугата.Въпросната фирма също предлага комплексно решение и то при доста изгодни условия ( единствен недостатък е липсата на лизинг ). Например абонамента е 300 лв. за година.И тъй като наскоро поднових абонамента си, за втората година получих доста сериозна отстъпка. Инсталацията на модема и софтуера е нопълно безплатна ( макар,че аз лично не съм се възползвал, защото е елементарно ). Друго например, dialup за 15лв. на месец, със съвсем прилично качество ( аз вече съм с наета линия, пак към същата фирма). Да не говорим и за куп други неща които съм получил БЕЗПЛАТНО от тях. Въобще убеждението ми е, че тези хора наистина уважават клиентите си и получаваш от тях много повече отколкото си очаквал. Така, че като се замисля вашето безплатно предложение, никак не е безплатно. Може и да греша или да съм пристрастен, но това е моето мнение. Поздрави!

Тема ПредПоследнонови [re: Вени Марковски]  
Автор /* */ ()
Публикувано27.04.00 14:35



Така е. Времето ще покаже. Само, че защо никой не се сеща, че за $10 бол продават еднопосочен интернет? По принцип няма нищо лошо в това - намерили са изключително ефективен начин да уплътнят изходящият си капацитет и то като го продават на добра цена. Евала така да се каже :-) Обаче. Аз ползвам интернет около 100-150 часа месечно, кажи ги средно 120. По тарифата на бол това прави $25+$24+ДДС или около $60 без разходите за телефона + $552 начални разходи. На мен ми е скъпо.

Тема ПредПоследнонови [re: /* */]  
Автор Вени Марковски, BOL ()
Публикувано27.04.00 15:42



Ако не е тайна, дали ползваш този Интернет в момента на такава скорост, каквато постигаш през сателита? Съмнявам се. Така че няма да ползваш 120 часа, защото ще си свършиш работата значително по-бързо. /* */ написа: ------------------------------- :-) Обаче. Аз ползвам интернет около 100-150 часа месечно, кажи ги средно 120. По тарифата на бол това прави $25+$24+ДДС или около $60 без разходите за телефона + $552 начални разходи. На мен ми е скъпо.

Тема http://www.europeonline.com/broadband/partners/ispнови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Вени Марковски, BOL ()
Публикувано28.04.00 12:38



Димитър Ганчев, БОЛ написа: ------------------------------- А що се отнася до http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm - ще се появим, не бой се. Те не си ъпдейтват страницата много често. Вече са я update-нали: http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: Бил Гейтс]  
Автор Вени Марковски, BOL ()
Публикувано28.04.00 12:39



Бил Гейтс написа: ------------------------------- Всичко това е много хубаво! Но защо не погледнете на това местенце: http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm Къде ли са БОЛ? Погледнах http://www.europeonline.com/broadband/partners/isp_bgr.htm и БОЛ.БГ са си там - с лого, адрес, име, ел.поща. Както Митко отбеляза, не си актуализират страницата много често, но като го направят, се вижда. вени

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: Вени Марковски, BOL]  
Автор шаран ()
Публикувано28.04.00 15:36



ВЕЧЕ са там

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: шаран]  
Автор Вени Марковски, BOL ()
Публикувано28.04.00 17:12



Именно. Много е тъпо някой да се опитва да търси сензация зад неща, които не разбира.

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: Вени Марковски, BOL]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано29.04.00 13:48



Прав си! Сравни кога съм писал и ще разбереш защо съм писал.Както и да е,твърде много задълбахме този въпрос. А това, че имате виртуален кореспондент от доста отдавна ( т.е. имате някакви отношения с europeonline ) и чак сега предлагате тяхната услуга показва колко разбирате вие.

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: Бил Гейтс]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано30.04.00 13:18



Бил Гейтс написа: ------------------------------- Прав си! Сравни кога съм писал и ще разбереш защо съм писал.Както и да е,твърде много задълбахме този въпрос. А това, че имате виртуален кореспондент от доста отдавна ( т.е. имате някакви отношения с europeonline ) и чак сега предлагате тяхната услуга показва колко разбирате вие. Ние не предлагаме и нямаме никакво намерение да предлагаме тяхната услуга. Това, което предлагаме е цялостен пакет, като само една от частите му се осигурява от EOL. Ние се занимаваме с интернет решения, а не с продажба на оборудване или комисионерство. Иначе казано ние не препродаваме ничия услуга, в това число и на EOL. Но щом се появи нова технология я използваме така, че да донесе _действителна_ полза на клиентите ни в дългосрочен аспект. В случая действителната полза е едно напълно работещо решение с гарантирани достъп, сервиз и подръжка. И всичко това - с един единствен договор с добре известна и достатъчно публична фирма. Митко

Тема Бил Гейтс е шаран?нови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано30.04.00 16:26



Димитър Ганчев, БОЛ написа: ------------------------------ В случая действителната полза е едно напълно работещо решение с гарантирани достъп, сервиз и подръжка. И всичко това - с един единствен договор с добре известна и достатъчно публична фирма. ------------ Само един въпрос: какъв е гарантираният достъп? Поздрави!

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: Бил Гейтс]  
Автор клуб КАПИЯ ()
Публикувано30.04.00 22:26



Бил Гейтс написа: ------------------------------- >Да се върнем на услугата.Въпросната фирма също предлага комплексно >решение и то при доста изгодни условия ( единствен недостатък е липсата >на лизинг ). Например абонамента е 300 лв. за година.И тъй като наскоро >поднових абонамента си.... Молим те, дайте ни координатите на тази фирма. адресът ни е klubkapia@yahoo.com

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: клуб КАПИЯ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано01.05.00 15:19



Голем смех - нема що!

Тема гарантиран достъпнови [re: Бил Гейтс]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано01.05.00 20:32



Бил Гейтс написа: ------------------------------- Димитър Ганчев, БОЛ написа: ------------------------------ В случая действителната полза е едно напълно работещо решение с гарантирани достъп, сервиз и подръжка. И всичко това - с един единствен договор с добре известна и достатъчно публична фирма. ------------ Само един въпрос: какъв е гарантираният достъп? Пише го на http://www.bol.bg/sat/ - телефонен достъп с гарантирано свързване по всяко време (без "заето") на телефон 9876543 (http://web/bol.bg/stat/modems/) Между другото, в момента се работи по специална оферта за достъп по наета линия, както и по оферта за неограничен телефонен достъп (без да се гарантира "свободно", разбира се) на другия телефон - 9818131, но ще я пуснем при следващото увеличаване на входните точки след десетина дена.

Тема Форум за подръжканови [re: Мир]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано01.05.00 20:40



Във http://forum.bol.bg вече има форум за подръжка на дискутираната тук тема. Моля, ако имате въпрооси към БОЛ, задавайте ги там. Прекият път (shortcut) е http://212.50.17.250/phorum/list.php?f=33 Митко

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: Бил Гейтс]  
Автор клуб КАПИЯ ()
Публикувано01.05.00 23:54



не се шегуваме. дай ги тези, защото ние в момента сме на диал уп през 0134100 и ни е скъпо.

Тема гарантиран достъпнови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано02.05.00 10:54



А какъв е гарантираният сателитен достъп?

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: клуб КАПИЯ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано02.05.00 11:06



Вижте първите в листата на Europeonline.

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: Бил Гейтс]  
Автор клуб КАПИЯ ()
Публикувано02.05.00 12:04



Вендом Лтд или ВидеомакС?

Тема Бил Гейтс - моля те, помогни!нови [re: клуб КАПИЯ]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано02.05.00 17:07



първите

Тема Форум за подръжканови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Anonimen ()
Публикувано02.05.00 19:56



kakvo elegantno reshenie da ti loviat IP to :) G-n Ganchev mislite che pisheshtite tuk sa ot uchlishte za bavnorazvivashti :)

Тема Форум за подръжканови [re: Anonimen]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано03.05.00 11:23



Ako ne iskash da ti poznaqt IP-to izpolzwaj sledniqt link :) http://free.anonymizer.com/http://212.50.17.250/phorum/list.php?f=33 /Nali sym Bill Gates, ta gi znaja tezi rabot i:)/

Тема Форум за подръжканови [re: Anonimen]  
Автор Бил Гейтс ()
Публикувано03.05.00 11:24



Ako ne iskash da ti poznaqt IP-to, izpolzwaj sledniqt link :) http://free.anonymizer.com/http://212.50.17.250/phorum/list.php?f=33 /Nali sym Bill Gates, ta gi znaja tezi rabot i:)/

Тема Параноянови [re: Anonimen]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано03.05.00 12:29



Кое ви кара да си мислите, че през dir.bg не мога да ви науча IP-то? Но въпросът всъщност е - за какво ми е да го знам? Не мислите ли, че понякога прекалявате с параноята - целият свят се интересува от изключително важната ви личност и ако някой я разкрие, ще устрои манифестация пред входната ви врата или пък ще започне вълна от арести на дисиденти. В действителност абсолютно никой не се интересува от това кой сте. Нещо повече - скривайки идентичността си сам се превръщате от личност в средностатистическа бройка, а после се сърдите, когато ви третират като такава. Но това е разбираемо - години наред ни учеха, че не трябва да "се цепим от колектива", че не трябва да се различаваме един от друг (дори на училище ходихме еднакво облечени), че всички сме равни и прочие глупости. Така възпитаха у хората ужасен страх да бъдат индивидуалности. Никой в тази държава не сме е да стане и да каже "Аз, Иван Иванов, смятам така и така" - от детето в детската градина, та до министъра. Завираме се по кръчми и кафенета (реални или виртуални), затваряме се в кухните или дневните си и недоволстваме от живота на чаша ракия. Но ако ще светът да се обърне, няма да застанем с името си зад идеите и разбиранията си - все ще чакаме някой друг да го направи вместо нас, а ние да му гледаме сеира и да цъкаме с език. И затова ще си стоим затворени в кухните и ще се утешаваме, че времето е за една карнобатска, докато хората ходят по белия свят, използвайки същото това време за да проявят индивидуалността си. Амин. Митко P.S. Нали не вярвате, че е възможно да ви монтираме сателитна чиния на балкона и въпреки това да не разберем къде живеете? Ще я монтирваме с вързани очи в безлунна нощ ли? Онзи форум е за поддръжка на клиентите на услуга, която предполага рано или късно да се появим на терасата им тежко въоръжени с бормашина и електрожен. PS/2: не ми отговаряйте на това писмо, тъй-като няма да ви доставя удоволствието да дискутирам с вас колко е важно да си анонимен. Защото аз нямам от какво да се крия или срамувам и винаги се подписвам с името си под каквато и глупост да напиша.

Тема Параноя -2нови [re: Димитър Ганчев]  
Автор Anonimen ()
Публикувано03.05.00 13:19



G-n Ganchev Vuv vashe lice curkvata v Bulgaria e izgubila goliam chovek :) Zashto ne dostaviate Internet na Svetia Sinod?

Тема Църквата (off-topic)нови [re: Anonimen]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано03.05.00 14:53



В мое лице църквата е загубила един атеист, щото ме мързи да се занимавам с нея :-) Уважавам правото на хората да вярват в каквото си искат, но не приемам институционализирането на тази им вяра под формата на някаква църква. Не, че смятам самата религията за "опиум за народа", но по отношение на църквата (институцията) това всъщност не е много далеч от истината. В исторически план църквата (не визирам конкретна религия) е сътворила повече беди и е затрила повече хора, отколкото душй е спасила. Ако продължа предишната си тема за индивидуализма, то тук с църквата май сме на срещуположни позиции. Точно тя ни учи, че всички сме равни. Вярно, пред Бога, но тя слага думата "Бог" навсякъде, където няма какво друго да каже. Тя ни учи и на примирение (смирение). Учи ни също, че животът ни не зависи от нас самите, а от някого другиго (пак Бог, разбира се, кой друг). Изобщо - църквата прави от хората стадо, водено, естествено, от съответния пастир. Чували сте тези думи, нали? Както писах в първото изречение - мързи ме да дискутирам тази тема, пък и знам, че който е решил да бъде религиозен (вярващ, просветлен или както там реши да се нарича) ще продължи да бъде такъв дори цял ден да му говоря. Но ако човек се замисли със собствения си мозък ще види, че между християнството и комунизма като ценностни системи няма особена разлика. Те и в комунизма мнго хора вярваха... Митко

Тема Църквата (off-topic)нови [re: Димитър Ганчев]  
Автор Anonimen ()
Публикувано03.05.00 15:57



Amin :)

Тема Безплатен сателитен достъп вече и с наета линиянови [re: Мир]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано08.05.00 11:50



Има нови неща на адрес http://www.bol.bg/sat/

Тема Безплатен сателитен достъп вече и с наета линиянови [re: Мир]  
Автор Noname ()
Публикувано12.05.00 14:35



Безплатни неща няма !!!

Тема BOL i dogovoriteнови [re: Вени Марковски]  
Автор az ()
Публикувано23.05.00 11:20



С прочитането на този документ, продължаването на разглеждане на уеб сървърите на БОЛ.БГ - ООД (БОЛ.БГ) и/или използването на услугите на БОЛ.БГ, вие, потребителят (клиентът) се съгласявате със следните условия: Znachi, s "продължаването на разглеждане" na dokumenta, ti veche si syglasen s uslovijata im. Koito ne si chel, zashtoto ne chetesh otgore nadolu, a si zapochnal ot pyrvoto izrechenie. Вие нямате право да променяте, копирате, възпроизвеждате, публикувате, прехвърляте в друг сървър (upload), изпращате като поща, предавате или разпространявате по какъвто и да е начин какъвто и да е материал от този сървър, включително програмен код и софтуер (Материал). Znachi, tozi dogovor, kojto e "material" ot servera im, ne mozhete da pokazvate na nikogo (kak shte go pratite na advokata si?), nito da si go kopirate pri vas za svedenie. Ako utre go promenjat, kak shte dokazhesh? Njamash pravo da imash tvoe kopie. E, s edno utochnenie: Можете да запишете на вашия диск Материал от този сървър, само ако той е публичен и е предназначен за ваши лични, нетърговски цели и то само при положение, че запазите всички бележки и знаци за авторски права и собственост. No ako narushat dogovora i zapochnete da se razpravjate s tjah, tova veche ne e "лични, нетърговски цели". Като поставите съобщение, качите (upload) файлове, вложите данни или се ангажирате под каквато и да е форма на комуникация (Комуникация) чрез уеб сървърите на БОЛ.БГ, вие давате на БОЛ.БГ без заплащане, не-ексклузивно, неограничено лиценз да: използва, копира, лицензира, адаптира, предава, публично да представя или показва такава Комуникация; Podarjavate im vsjaka web-stranica, kojato slagate pri tjah. http e forma na komunikacija - znachi vsichko, koeto mine prez tjah, stava tjahno. В пълна степен, приложима съгласно закона, БОЛ.БГ отказва всякакви гаранции, включително (но не ограничено до) гаранции на търговски стоки или пригодност за дадена цел. no comment БОЛ.БГ ви напомня, че според здравните органи на всеки 45 минути работа с компютър се полагат 15 минути почивка. Njamajte grizhi ako vi razkape connection-a - taka ili inache trjabva da pochivate. Когато между БОЛ.БГ и техен клиент възникне спор, той се решава с добра воля между страните... Спорът може да се отнесе и до помирителните комисии по чл. 55 от ЗЗППТ. Syd ne se predvizhda. При никакви условия, включително (но не само) небрежност, БОЛ.БГ, неговите подразделения и свързани дружества или партньори не могат да бъдат отговорни... no comment

Тема Тия от Бол са лудинови [re: Бил Гейтс]  
Автор az ()
Публикувано23.05.00 11:27



Da, tezi na koito doskoro stoeshe "novina na denja!" ot juni minalata godina.

Тема Безплатен сателитен достъп вече и с наета линиянови [re: Noname]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано23.05.00 16:08



Noname написа: ------------------------------- Безплатни неща няма !!! Безплатно е това нещо, което получаваш, без да плащаш за него, нали така? След като получаваш сателитен достъп плюс наземен достъп (наета линия или телефон) на същата цена, на която иначе би получил само наземния достъп ($100 за наета линия или $22 за телефон, без лимит потрафик или време), значи сателитният ти излиза без пари. Ерго, той в случая е безплатен. Митко

Тема Параноянови [re: Димитър Ганчев]  
Автор az ()
Публикувано23.05.00 18:52



G-n Ganchev e citiral i v drugi forumi ip-ta na hora, e-mail adresi, citati ot korespondencija. Paranojata v otnoshenijata s nego e osnovatelna.

Тема Безплатен сателитен достъп вече и с наета линиянови [re: Димитър Ганчев]  
Автор az ()
Публикувано25.05.00 02:39



A vie go podarjavate ot dobra dusha? Ako naistina beshe bezplaten, shteshe da se dava bez uslovija.

Тема Параноянови [re: az]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано25.05.00 11:08



az написа: ------------------------------- G-n Ganchev e citiral i v drugi forumi ip-ta na hora, e-mail adresi, citati ot korespondencija. Paranojata v otnoshenijata s nego e osnovatelna. Нечестивците се отмятат. Аз затова пазя копия на кореспонденцията си от 1990-та година досега. Нормално е да я публикувам, когато някой публично отрече, че е казал нещо. На мен не ми е нужно да трасирам IP адресите, за да разбера например, че az-ът е немотивиран симпатизант на Техно-линк с пловдивски уклон. Криво-ляво се справям с четенето между редовете и анализирането на информацията, която хората сами разпространяват. Ето какво е писал през последните 30 дни. Всеки що-годе интелигентен ще разбере, че въпросният господин просто не може да диша спокойно заради моето и на Марковски присъствие на този свят, тъй-като не участва в практически никакви други дискусии и не прави никакви други изказвания, освен да пише срещу нас (тези съобщения, в които не се срещат нашите имена са отговори на наши съобщения): 1. BOL s 9000 klienta? - az BOL s 9000 klienta? V edin posting Mitko Ganchev se hvaleshe, che imat 60 vhodjashti linii. Po 150 klienta na linija li imat ili kakvo? V mnogo drugi postingi, kakto i na ueb-sajta si razpravjat ch Първо: 25.05.00 03:10 2. Кой е най-добрия доставчик на интернет? - az Techno-link Pri tova ne ot standartnite kriterii - skorost i t.n. (makar che i v tova otnoshenie sa nenadminati), a zaradi horata tam. Njamalo e sluchaj da se obadja da poiskam neshto ili da pitam i Първо: 25.05.00 02:57 3. kak moje da se garantira 2K? - az Techno-link go pravi po-inteligentno. Ot 6 meseca ne sym chul "zaeto" pri tjah. Na analogova zhica se zakacham na 33.6, chat-pat na 31.2 Teglja s 3.1k redovno. A za "uslugite na BOL" - da se "re Първо: 25.05.00 02:47 4. Безплатен сателитен достъп вече и с наета линия - az A vie go podarjavate ot dobra dusha? Ako naistina beshe bezplaten, shteshe da se dava bez uslovija. Първо: 25.05.00 02:39 5. Внимание - ne-raz-biram Abe Gukis chak tuk li sedna da pravi reklama???? 24 chasa na sedmica poddryzhka? ne e istina bratia... Po dobre platete malko kesh na niakoj da vi napravi edna dobra reklamna strategia, c Първо: 23.05.00 23:33 6. Параноя - az G-n Ganchev e citiral i v drugi forumi ip-ta na hora, e-mail adresi, citati ot korespondencija. Paranojata v otnoshenijata s nego e osnovatelna. Първо: 23.05.00 18:52 7. .com - pitane - az Negramoten li ste, che ne mozhete da napishete otgovorite tuk? Първо: 23.05.00 18:33 8. poglednete towa - az Да, човекът е мозък... Първо: 23.05.00 12:32 9. Вече няма отговор - az Razbira se. Kogato poiskat da stanat izvestni na njakogo, go spamvat s prochutoto si pismo, koeto ne e reklama. Първо: 23.05.00 12:26 10. "Gospodata" ot BOL.BG - az Techno-link otdavna se reklamiraha po Kanal 1. Първо: 23.05.00 12:21 11. ne si v chas - az http://www.namezero.com/ Първо: 23.05.00 11:38 12. .com - pitane - az Kakvo shte napravite, ako .com-registera, kojto polzvate, falira? Kak mi garantirate, che domena mi njama da izchezne bezsledno, zashtoto ste izbrali evtin (i kofti) "registrar"? Ako resha da si mes Първо: 23.05.00 11:37 13. Тия от Бол са луди - az Da, tezi na koito doskoro stoeshe "novina na denja!" ot juni minalata godina. Първо: 23.05.00 11:27 14. BOL i dogovorite - az С прочитането на този документ, продължаването на разглеждане на уеб сървърите на БОЛ.БГ - ООД (БОЛ.БГ) и/или използването на услугите на БОЛ.БГ, вие, потребителят (клиентът) се съгласявате със следни Първо: 23.05.00 11:20 15. Problemite SA v EON ! - az MSN Hotmail e na paltforma FreeBSD/Qmail. Kogato MS go kupiha, opitaha da go prekarat na NT, edna sedmica na parktika izobshto njamashe Hotmail, sled koeto se otkazaha i sega pak si e na FreeBSD. Първо: 23.05.00 10:53 16. Knigi - az Cheti poveche, sepulkite sa ot Stanislav Lem. Първо: 23.05.00 10:43 17. Internet речника на Вени Марковски от в-к Стандарт - az Ne mu pridirjajte na choveka. Toj tolkova razbira. Osven da otkradne njakoj sajt ili da napravija kampanija sreshtu neshto, drugo ne mozhe. Първо: 23.05.00 10:39 18. в-к Труд от вчера - az Ne, te puskat porychkovi statii na drugarite Markovski i Ganchev - primerno cjala stranica kampanija sreshtu "DigSys" za domenite .bg Iskaha mnenija ot koj li ne, posle vzeha samo tezi, koito sa sygl Първо: 23.05.00 10:37 Така че донякъде си прав - като си кореспондираш с мен трябва да имаш едно на ум, че написаното остава и аз по всяка вероятност няма да го забравя. Митко

Тема Параноянови [re: Мир]  
Автор IT Men ()
Публикувано25.05.00 14:15



Mitak, ti napravo otrepa ribata :-)))

Тема Параноянови [re: Димитър Ганчев]  
Автор az ()
Публикувано26.05.00 13:19



Mersi che si vodite zapiski i zaradi men. Potvyrdihte mnenieto za nuzhda ot paranoja.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.