Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Vypros kym g-n Ganchev ot FMI  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано29.03.00 21:43



G-n Ganchev, zabelyazvam, che ne ste ocharovan ot molbata mi, no vse pak nastoyavam da vidya diplomata Vi. Ako tolkova Vi myrzi, prosto ya skanirayte na dve - na tri. Ako ne iskate da i davate publichnost, pishete mi tuk, az shte Vi pratya adresyt si. Izvinyavam se na vsichki za anonimnostta, no preminah kym neya po 2 prichini: 1. Da ne me obvinyavat v samoreklama. 2. Obidiha me lichno. Obviniha me v neshto, koeto ne bih mogyl da napravya. I to bez da me poznavat.

Тема Zashto e neobhodima anonimnostaнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Anonimen ()
Публикувано30.03.00 09:12



Ami prosto za da ne stavat lichni driazgi. Mislia che horata se durzhat po kulturno ako sa anonimni i ne se zaiazhdat za gluposti. A inache vse shte ima kategoria prostaci doshli tuk da se karat s niakoi. Te sa neizbezhno zlo. Taka che odobriavam Potencialen emigrant, zhivota na sysadminite ne e rozov poznavam go v podrobnosti :) Ako niakoi se chustva lichno zasegnat s neshto mislia che mailove, icq-ta, odigota, chateri i pr. dal gospod. Neuvazhenie kum drugite e da se durzhish kato idiot samo zashtoto si imal zub na niakoi. Tova se opravia lichno - na rakia i salata ili na ringa :)

Тема Дипломата ми не е ваша работанови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано30.03.00 14:27



Явно вашата представа за умен човек е заровил се в бумагите асистент или дай Боже професор. Моята не е такава. Но все пак ще задоволя до известна степен любопитството ви - никога не съм имал нещо различно от 6 по дисциплини, свързани с информатиката. Нито в гимназията (Националната математическа), нито в университета. Не твърдя, че съм бил пълен отличник. Мразех анализа до дъното на душата си, примерно. Но обичах информатиката и се справях далеч по-добре от всички. Във випуска ми да е имало двама-трима на моето ниво. Нещо повече. По времето, когато аз съм учил (края на 80-те) имаше извънучилищни непазарни форми за реализация на кадърните млади хора - олимпиади, ТНТМ и др. Спечелих първата националната олимпиада по Информатика в България с максимален брой точки и 30% преднина пред втория когато бях още на 13 години. Няколко години по-късно взех златна значка от ТНТМ за създаване и реализиране на език за писане на компютърна анимация (компютрите бяха още 8 битови). После бях в отбора на България по информатика, с който съм ходил на международни (тогава само в соцлагера) олимпиади. Тогава имаше и задължителни бригади, но мен ме пращаха да работя вместо на полето - в БАН (като ученик в ЦЛАНП, кето студент в ПГО). Вместо на военно обучение бях на лагершкола по информатика. Вместо в казармата правих системата за защита на информацията в МВР. Така че се справях достатъчно добре и в училище, и извън него според възможностите, с които разполагах при комунизма. А след това и според възможностите, с които се разполагам при капитализма. Толкова ли е невероятно? И още нещо (това го бях писал някъде във форумите на Гергьовден www.gergiovden.com преди много време): разбираемо е, че ви дразня, че Ники Горчилов и Вени Марковски ви дразнят и изобщо - че всеки успял човек ви дразни. Това, което не е резбираемо е какво очаквате? Ако нас ни няма или ако си посипем главата с пепел какво ще се промени за вас? Какво ще се промени, ако с "научни методи" бъде доказано, че сме толкова тъпи и некадърни, че не можем да сметнем две и две? Нищо. Ние пак ще сме там, където сме, вие - също. Нито ние ще проимаме повече или по-малко, нито вие. Статуквото е такова и няма да се промени, въпреки личните мнения на този или онзи за тогова или оногова. Статуквото не зависи и от това дали някой вярва в него или не вярва. То просто си е такова, каквото е. Бизнесът, драги ми господине (пак цитирам Радичков, ще ме помисли за фен) не е като политиката. Там не те издигат по заслуги и не те свалят по целесъобразност. Сам се издигаш и евентуално сам се сваляш. Всичко е в собствените ти ръце. Ако можеш го можеш и не е нужно да го доказваш на когото и да било. Ако не го можеш - не го можеш, колкото и да се стараеш да доказваш обратното. Нито дипломите са от значение, нито мнението на някой асистент, който никога не те е виждал. Разбира се вие сте в пълното си право да вярвате в друга религия (например, че всички са мошеници). Митко P.S. Не си правя илюзии, че ще повярвате и на една запетайка, излезнала изпод ръката ми. Аз така или иначе не пиша за тези, които пишат в този форум а за тези, които го четат.

Тема Дипломата ми не е ваша работанови [re: Димитър Ганчев]  
Автор maloumen ()
Публикувано30.03.00 14:38



Otkroveno kazano - tuka si absolutno prav. V interes na istinata men ne me draznish nito ti, nito Niki. Vizh Veni e druga rabota. Men me drazniat uslugite, koito predlaga BOL (KIT). Ne gi polzvam. I si izkazvam mnenieto za tiah samo, ako niakoi popita. Neshto protiv?

Тема Дипломата ми не е ваша работанови [re: maloumen]  
Автор Hmmmmmmmm ()
Публикувано30.03.00 15:20



G-n Ganchev absoliutno ste prav. No horata se nervirat ot loshite uslugi i si go izkarvat na shefa im. Taka che ne se zasiagaite lichno. Zahsto ne predlozhite telefonna linia s momiche koeto vseki da psuva do nasite vmesto vas i da mu olekne? :) Vzemet primer ot iaponcite.

Тема Дипломата ми не е ваша работанови [re: Димитър Ганчев]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано30.03.00 15:20



Posledno izmrynkvane, g-n Ganchev :-) Nikyde ne sym spomenal, che sym neuspyal. Ili che se draznya, zashtoto primerno Vie ste uspyal poveche ot men. Draznya se ot visokoparniya Vi ton tuk, i nay-veche na lichnata Vi stranica. Draznya se, zashtoto kato izklyuchim t.nar. "biznes nyuh", Vie izglejda ste vyzduh pod nalyagane. I to mnogo visoko nalyagne (po-visoko i ot tova na edin Vash imenit syfamilnik). A postijeniyata Vi v uchilishte ne me zadovolyavat - i az kato malyk hodeh na kryjok po risuvane i byah ot nay-dobrite deca, ama sega ne trybya nalyavo i nadyasno, che sym hudojnik, nali? Prosto zashtoto HICH ne moga da risuvam. Otgovoryt Vi za uspehite Vi v sledvaneto e za poreden pyt ikonomicheski. Nishto konkretno. "Da, velik sym, no shte tryabva da go priemete na doverie". Vie da ne ste aksioma, g-n Ganchev? Znaete li koi ot uspelite hora v Bylgariya ne mogat da smetnat kolko e 2 i 2? Sami sa se "izdignali". Sys sobstvenite si ryce (i eventualno s po nyakoya i druga buhalka za moralna podkrepa :-)))) Na zapetaykite Vi obache se doveryavam napylno :-)))

Тема Дипломата ми не е ваша работанови [re: Hmmmmmmmm]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано30.03.00 15:22



Vijte i se opiyanete ot velichieto Mu :-)))

Тема Нищо противнови [re: maloumen]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано30.03.00 16:23



Ако си спомняте точно аз започнах дискусията "Какво ще кажете за БОЛ" именно с цел да разбера какво в услугите на БОЛ ви дразни (т.е. попитах ви за мнението ви). В действителност не получих нито едно конкретно мнение, но все пак разбрах, че в действителност ви дразни сложната ценова листа. По какво разбрах ли? Ами по това, че един казва "цените ви са високи" и вижда само услугата, за която се плаща по $3/час, но не вижда онази, която е за $17/месец без ограничения. Друг пък казва "не бива никога да дава заето", но вижда само тези услуги, които са без ограничения, а не вижда онази, която е 50 часа за $30 и с гарантирана свободна входна точка, при това регистрационната такса не е $50, както при някои конкуренти, а само $2, ако човек сам си я направи през http://www.bol.bg/register.html Така че не самите услуги ви дразнят а това, че ви е трудно да се ориентирате коя услуга какво точно означава. А най-трудно ви е да повярвате, че това са различни услуги - на различни телефони, през различни канали до интернет и т.н., а не просто различни ценови пакети за една и съща услуга, както е при практически всички други доставчици. Някои от пишещите пък явно са работили в определен момент от време като системни администратори в някоя "гаражна" фирма и познанията им за това как се управлява Интернет доставчик както административно, така и технически са останали на нивото на гаража и линукса. Те пък не могат да си обяснят как се постига една или друга характеристика чрез познатите им средства и съвсем по нашенски си отговарят: "Те такова животно нема" Митко

Тема Нищо противнови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Гаражен ()
Публикувано30.03.00 16:54



Г-н Ганчев Защо не се изкажете коя е гаражната фирма? За всички минали през няколко доставчика е ясно, че това е Техно-Линк, чийто клиент съм в момента. При тях за разлика от БОЛ (на които съм имал нещастието да бъда клиент) не ми обясняваха за портове и прочие глупости а просто си казаха че имат проблем когато не можех да се логна. Скъпи са но пък не ми дава заето и върви нормално за мен. Никога не съм видял някой от тях на чат. Явно си имат друга работа. Доколкото съм наясно Катерина Милкова е работила преди в КИТ. След отделянето й и създаването на Техно-Линк нещо са ви поизбягали клиентите (грозни слухове). Освен това ме дразни, позицията ви че всички ви завиждат защото сте кадърен. По-скоро ги нервира огромното ви и поне според мен непокрито самочуствие. Путувам често из България и мога да ви кажа че в провинцията БОЛ е непозната докато БИА Дигсис и Техно-Линк се знаят. Ако Техно-Линк ми стане неудобен ще ги напусна моментално и ще ги наругая. Така трябва да бъде. Да видим за в бъдеще кой ще е по-добър от тях. А за мен една фирма се определя дали е добра по услугата която предлага а не по това дали е в гараж, луксозен офис или къща. Клиентите са Господ и те решават!

Тема http://www.mitko.comнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано30.03.00 17:09



Според вас има ли нещо в http://www.mitko.com, което да не е вярно? И ако има, кое е то? И защо мислите, че не е вярно? Митко


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.