Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво ще кажете за БОЛ?нови  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано27.03.00 15:31



Сериозно питам, не се заяждам. Интересува ме какво ви е мнението за качеството на предлаганите от BOL.BG (http://www.bol.bg) услуги. Не питам за личното ви отношение към един или друг човек от екипа. Не, че не ме интересува, просто в момента питам друго. Като собственик на фирмата искам да разбера защо ползвате или защо не ползвате предлаганите услуги, какво бихте искали да се промени в ценовата политика, в начина на обслужване или в каквото и да е част от дейността на фирмата като Интернет доставчик. Разбира се не очаквам да чуя хвалби. Тези, които ни харесват го показват с месечната си сметка. Очаквам евентуалните критики да са позитивни, а не нещо в стил "не мога да ги понасям тия", за да можем да си бъдем взаимно полезни. А, щах да забравя - знам, че всички искат високо качество на ниски цени, затова предварително искам да отговоря, че това не е възможно. Поздрави, Митко

Тема Какво ще кажете за БОЛ? [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор oligofren ()
Публикувано27.03.00 16:48



Здрасти. Никога не съм ползвал някоя от вашите услуги, но имам няколко питания. 1. Ти би ли си купил "К'ъв да е Интернет"? 2. Поглеждал ли си изобщо някога какво пише в ценовата Ви листа? 3. Ти за олигофрени ли ни вземаш? Не държа да ми отговаряш. поздрави

Тема Какво ще кажете за БОЛ?нови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор oligofren ()
Публикувано27.03.00 16:50



Сори Митак Забравих да добавя че и аз съвсем сериозно го написах без да се заяждам. поздрави и късмет

Тема Какво ще кажете за БОЛ?нови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано28.03.00 00:51



Lele, vie may ne ste mnogo nared :-) 1. Cenorazpisyt vi e pochti tolkova nerazbiraem, kolkoto tozi na "Cifrovi Sistemi". 2. Iskate klientite vi da vi plashtat pari za tova, che sa glupavi. Predpolagam ne sa chak tolkova glupavi, che da ne se obidyat. 3. Tova za 15-te minuti pochivka na vseki 45 e GENIALNO!!! :-))) A tezi 15 minuti taksuvat li se? :-PPP 4. Za sertifikatite na KPD/DKD - ne mi kazvay, che si nyamate klienti s WinModemi :-))) 5. "Copyrigh" se pishe s t nakraya. 6. Kak garantirate minimalna skorost? Az znam kak se garantira maximalna :-)) 7. Ne e vyv vas problemyt, no po ISDN 8 Kb/s trudno shte vdignete (max 7.3, probval sym s 2-3 vida adapteri). V nyakoi momenti dori poshta ne moje da si proveri chovek - 1 ot 5 pinga minava. Ne pishete neshta, koito sa predelno yasni ot teoriyata, no ne sa verni na praktika. Mnogo ti blagodarya za dobre prekaranite mi posledni 15-20 min :-)) Ako imash oshte veseli idei - davay :-)

Тема ISDNнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Димитър Ганчев ()
Публикувано28.03.00 11:16



Бах решил да не предизвиквам дискусия, а само да видя какви че са отговорите. Вече ми е ясно - който не е пробвал нашите услуги ще донесе вода от девет кладенеца за да обясни защо не ги е пробвал, но няма да получа мнение от някой, който ги е пробвал и на свой гръб е преценил става или или не става, кои са предимствата и недостатъците на самите услуги, което всъщност ме интересуваше. Затова ще се огранича в обясняване на ценовата листа и ще приключа експеримента. Но първо за ISDN. Имам ISDN вкъщи от близо година и го натоварвам жестоко, защото все пак това ми е работата (прекарвам в Интернет поне десет часа дневно). С подходяща настройка на MTU (която ние сме направили в сървъра, за да не се налага да го правят потребителите), трафикът не пада под 7.8K. ping отговаря на 100%, нямам загуба на пакети откакто съм го инсталирал. Проверете си настройките и най-вече дали серийният ви порт наистина е 16550 или само така казва. Повечето вградени в дъното серийни портове само казват, че са 16550, но в действителност нямат 16 байта буфер и при големи скорости губят байтове, което води до загуба на пакети, особено при по-бавни машини. Windows няма средства за диагностика на загубата на пакети - не казва причина, а само докладва загубата. В Linux може да се види на кое ниво е загубата - серийния порт, PPP или IP. В 99% от случаите този проблем се дължи на серийния порт, а в останалия 1% - на несъвместима компресия (особено с NT, а много често и с 98se). Аз съм си сложил допълнителна серийна платка със съвсем истински NS16550A на нея и работи като слънце. Ако прочетете документацията на адаптера си съм сигурен, че и вътре ще прочетете препоръка да си смените серийните портове, което уверявам ви - не е написано там случайно. Ако не ми вярвате - звъннете ми на 088-708895 да уговорим ден и час, в който ще ми дойдете на гости вкъщи за да ви покажа как работи ISDN на практика, а не на теория. За 15-те минути почивка: може и да ви е смешно и да ви е забавлявало, докато го четете, но не сме го измислили ние. Има ги като изрично законово изискване (ДВ29/1996: Наредба номер 8 на Министерство на здравеопазването за хигиенните изисквания към работните места за работа с видеодисплеи, член 8 гласи: "Работодателят осигурява периодични прекъсвания с продължителност 15 минути след всеки 45 минути работа с видеодисплеи"). Не касае машините или клиентите, а служителите ни. В днешно време се броят на пръсти тези, които се стараят да спазват законите. Вашият работодател по всяка вероятност ще ви изгодни, ако му зададете въпрос свързан с трудовия кодекс. Но ние не сме "гаражна" фирма и не можем да си позволим, пък и не искаме да работим по този начин. И благодарение на това сме в бизнеса вече седма година въпреки големите пари (и обещания), с които влизат на пазара някои от конкурентите ни. В ценовата листа са описани 9 (девет) различни услуги. Обърнете внимание - това са девет съвсем различни услуги, а не просто девет начина за заплащане на една и съща услуга. Така например "Какъв да е Интернет" е на телефон 9818131, а "Предплатен пълен достъп" - на телефон 9876543, за да не си пречат взаимно. Икономичната класа минава през една линия (приемна сателитна чиния), бизнес класата минава през друга (оптиката на БТК). При "Овърдрафт" пък ние кредитираме потребителите, като им събираме парите в края на периода според потреблението им, макар ние да си предплащаме винаги. При това положение е нормално да се плаща повече. Към края на миналия месец овърдрафтът ни беше над $30000, което на практика са пари, дадени на заем на потребителите под формата на Интернет. Съвсем нормално е да си ги платят с лихвите, които са включени в по-високата цена. Сложно е, наистина, но не защото не ни достигат силите да напишем по-проста ценова листа, а просто защото услугите и вариантите за ползване са много. Могат да се комбинират класите (икономична и бизнес) с методите на плащане (абонамент, предплатени часове или овърдрафт). Само до тук са 2 * 3 = 6 варианта. Отделно "нощен достъп" и два вида поща (на абонамент или на време). Ако ми кажете как да ги направя по-малко без да ощетя някоя група потребители - с удоволствие ще ви послушам. В крайна сметка ценовата листа е обект, с който човек работи еднократно. Колкото и да е сложна, той ще я прочете един единствен път. А услугата ще я ползва ежедневно и продължително време. Затова ние сме предпочели да направим компромис със сложна ценова листа, но пък с богато разнообразие от услуги, които (ако все пак отделите време да прочетете) ще видите, че в действителност са по-изгодни от офертите на конкуренцията. Още един път ви обръщам внимание, че сравняването трябва да става на еквивалентните услуги (ябълки с ябълки), а не на несъвместими (круши с ябълки). Така например това, което при нас се нарича "Какъв да е Интернет икономична класа", при 90% от доставчиците се нарича "Най-добрия пълен достъп на света". Скоростта на трансфер е над 3К/сек при използване на прокси (споменах вече за приемащата чиния) и над 1.5К/сек ако не се използва. Понякога дава заето. Пълният достъп икомомична класа е подобен по характеристики с тази разлика, че телефонът за достъп е друг и не дава заето (вижте статистиката в реално време на адрес http://www.bol.bg/stat). Бизнес класа пък при другите доставчици практически няма. Тук ние използваме 2MB връзка за да гарантираме възможно най-голямата скорост, която зависи единствено от скоростта на връзка от вас до нас. Ако използвате ISDN, по един канал е 8К/sec (добре, де, 7.8, защото има загуба от IP header-ите, но тази загуба я има винаги). Ако изполвате POTS (plain old telephone system) - зависи от модема и доколко ви е скапана линията. За да се гарантира скоростта ние подържаме излишъци в канала (някой питаше как гарантираме минималната скорост). Ще се опитам да го обясня с пример. Ако средностатистически потреблението ни е X bps, ние за съответната група потребители подържаме канал със скорост К*X bps. Тук К е изчислен коефициент, който определя какъв резерв ни е нужен, за да поемем пиковите натоварвания така, че скоростта да не падне. Излишъкът, естествено, струва пари и те са калкулирани в по-високата цена на бизнескласата. А резервът хич не е малък. Ако погледнете статистиката на линия 1 (http://www.cit.net/stat/line1) ще видите, че за последния месец разликата между средното натоварване и средното пиковото натоварване (средноаритметично от максималните дневни стойности) е 4.26 пъти. А абсолютната пикова стойност пък е 7.34 пъти по-голяма. Сега разбирате, защо при другите доставчици практически няма бизнескласа. Тяхното "най-добро" е еквивалентно на нашата "икономична класа". Ние поне сме честни и наричаме това нещо с истинското му име "Какъв да е Интернет" знаейки, че потребителите просто не могат да си позволят повече. Ако излезнем за малко извън темата "Интернет" ще видите, че това важи за практически всички сфери. Поради бедността на нацията пазарът е ценово ориентиран. Всеки търговец се опитва да предложи възможно най-ниската цена и да убеди потребителите, че срещу нея получава високо качество. И потребителят вярва, защото не може да си позволи да опита нещо друго. Нещо повече, потребителят до такава степен се старае да вярва, че срещу жълтите си стотинки получава върха на сладоледа, че смята за измама всяка по-висока цена (защото по-високо от неговия "връх" не може да съществува). Но един човек, опитал качествено френско вино никога повече няма да си купи "Меча кръв", примерно. Както и след дроб от треска едва ли би посегнал към скумрия в подлютен доматен сос... Такава ценова политика има пагубно въздействие върху пазара и върху икономиката ни като цяло, защото не стимулира напредъка, а ни обрича вечно да изкупуваме отпадъка. Ще им купуваме калпавите стоки и ще се заблуждаваме, че са стойностни. Една разходка по магазините е достатъчна, за да разберете какво имам предвид. Едно време един премиер на България ни каза "За Бога, братя, не купувайте", а ние му се смеехме. Прав си беше човека, но не го разбрахме. Българинът купува като разпран. Купува страшно много, но все некачествени стоки. Вероятно за да си избие комплексите, натрупани за 50 години. Само погледнете претрупаните с боклуци колички в Метро. Ако намали количеството на потребяваните боклуци за сметка на по-малко, но наистина качествени стоки и услуги, след някое десетилетие българинът може и да си вдигне благосъстоянието мъничко. Докато не се научи да купува, нашего брата няма никакъв шанс да се научи да продава. Покупката и продажбата в действителност са един и същ процес, само гледан от различни страни. Ако продаваш евтино, после купуваш евтино, после пак продаваш евтино, после пак купуваш евтино и накрая си оставаш един евтин беден народ. Бедността, Драги ми Господине (Радичков), е следствие, а не причина. Обаче съм сигурен, че не мога да го обясня това на никой, роден на изток от рая ... Митко

Тема ISDNнови [re: Димитър Ганчев]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано28.03.00 12:39



1. Tova s ISDN-ite opredeleno ne e ot portovete. Stava v tochno opredeleni intervali (17-19 chasa, i predimno prez lyatoto). 2. Koe e tova proxy, koeto pravi 100% podobrenie? :-) Kaji mi go, molya te! :-) 3. Ne mi otgovori 15-te minuti pochivka, taksuvate li gi? :-) 4. "Ponyakoga dava zaeto". Ne biva da ima takiva raboti. 5. I vse pak nastoyavam, che da se iskat pari na klientite za tyahhoto neznanie, e nemoralno. 6. A tova za syotnoshenieto kachestvo/cena/kolichestvo go znam.

Тема ISDNнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано28.03.00 13:06



Tozi pyt wie me razweselihte. Ne znam kakwo obshto ima liatoto s ISDN liniata wi i ne moga da komentiram tozi aspekt. 2. Za proxy-to podobrenieto idwa ne ot samoto nego (ot cache-a), a che to si dyrpa trafika prez satelit. Ako ne polzwash proxy, minawash prez nazemnata linia, w koiato e otdelen malyk kapacitet za ikonomichnata klasa. Edinstwenia nachin da minesh prez satelita w sluchaia e proxy-to. 3. 15-te minuti pochiwka ne gi taksuwame, a gi plashtame. Ne wzimame pari na personala si za towa, che raboti, nito za towa, che si pochiwa. Naprotiw - plashtame mu. Swetownata praktika e kogato niakoj predlaga stoka ili usluga, koiato mozhe da byde wredna za zdraweto na klienta, da go preduprezhdawa, koeto nie se staraem da prawim. Ako toj na swoia glawa reshawa, che niama da pochiwa, sam si nosi otgowornostta, ako poluchi niakakwo zaboliawane. Ne iskame niakoj da ni sydi, che e stanal kysogled ot wisene w Internet, primerno. 4. Niama takiwa raboti (zaeto) na uslugite, koito se zaplashtat na wreme. Towa si lichi ot http://www.cit.net/stat/modems - ediniat telefon dostiga maksimumite si, a drugiat - ne. Ako niakoj wi predlozhi usluga bez ogranichenia po wreme i trafik i wi obeshtawa, che nikoga niama da dawa zaeto, znachi ili wi lyzhe naj-bezsramno, ili wi prodawa ne dostyp do Internet, a dostyp do whodnite si tochki. Zashtoto ako uwelichi nerazumno broia na whodnite tochki za da mogat wsichki da wleznat, togawa kanalyt shte se pretowari, wryzkata shte stane bawna, a potrebitelite w dejstwitelnost shte gubiat poweche wreme, otkolkoto ako izchakat 10 minuti da se oswobodi whodna tochka. Pak powtariam - ako plashtash na chasowe, togawa telefonyt za dostyp e drug. Zaeto ima samo za tazi usluga, pri koiato plashtash $17 i rabotish kolkoto si iskash i dori da stoish 720 chasa mesechno nikoj niama da te kara da doplashtash. 5. Tuk maj az ne razbiram za kakwo stawa duma. 6. Hubawo e, che go znaete, no diskusiata po tochka 4 dokazwa, che towa ne e sywsem taka. Mitko

Тема ISDNнови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано28.03.00 15:05



1. Obstoto m/u BTK i ISDN-a bi li obyasnilo vryzkata? 2. Strashna konfiguraciya :-) Marshrutizaciya na prilojno nivo - UNIKALNO! :-))) 3. Tipichen otgovor na ikonomist. Neka zadam vyprosa si po-konkretno: imam t.nar. "specifichen problem", koyto moje da se reshi za 90 minuti. Idva vashiyat chovek i raboti po nego 2x45 minuti + 2x15 minuti pochivka. Kolko shte mi iska nakraya - $20 ili $15? 4. Poogledahme statistikite s kolegata... Mnogo ni haresa tazi: . Pishe, che e 256 Kbps, ama na nas po- ni izglejda kato ryadko raboteshta 128 Kbps :-PPP Ya koy hostval technolink.bg i veni.com :-))))))))))) 5. Ne razbirate, znachi... Yavno i klientite vi ne razbirat, shtom oshte sa vi takiva. Klientyt ne e DLYJEN, klientyt IMA PRAVO! Ama v koya li dyrjava sym trygnal da razdavam takyv akyl :-((((( 6. A, naprotiv, imal sym "shtastieto" da byda i ot klientskata strana na barikadata, i ot drugata... Eh, znachi, klubovete byaha pochnali da iztypyavat, da znaesh kak ti se radvam :-)))

Тема ISDNнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Димитър Ганчев, БОЛ ()
Публикувано28.03.00 18:35



Не съм икономист, програмист съм. Но си вадя хляба като "бизнесмен", което ме принуждава да мисля като икономист. Що се отнася до прословутите почивки: ако някой служител реши да почива на всеки 15 минути работа с компютър, никой не може да му попречи защото това си е негово право. Разбира се никой няма да му заплати бездействието. Ако предпочита, обаче, да бездейства, вместо да тича към следващия клиент, това естествено ще си е за негова сметка. Линия 2 се включва, когато е нужен капацитетът й и от нея се ползва толкова, колкото трябва. Няма особена логика да плащаме за нея в периодите, в които можем и да не плащаме.

Тема ISDNнови [re: Димитър Ганчев, БОЛ]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано28.03.00 18:50



Aha, yasno. Ama neshto frontovete sa dosta rezki... Koeto shte reche, che ya puskate kogato veche syvsem ste se zadrystili. Ili v momenta, v koyto ya spirate, syvsem se zadrystvate. Taka... Pak da se vyrnem na "specifichniya problem" :-)) Da rechem imate dvama sistemni administratori. Ediniyat (A) opiten, drugiyat (B) - ne mnogo. Klient iska da mu se reshi "specifichen problem". A moje da go reshi za 1 chas, B - za 5. Vie mu prashtate B. Izliza, che za po-nekachestvenata usluga toy shte plati poveche! Neshto kato cenovata politika na BTK...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.