Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Вашието мнение по въпроса с лицензирането на ISPнови  
Автор Цветан Цветков ()
Публикувано29.01.99 11:37



Лизенциране на ISP. Какво е това и има ли почва в България ???. Мисля че е добре ако всеки от нас редовите потребители иам възможност да изкаже своето мнение по този въпрос.

Тема Отг: Вашието мнение по въпроса с лицензирането нанови [re: Цветан Цветков]  
Автор Ваню, Надето и Муравейчо ()
Публикувано29.01.99 13:05



Че не е ли очевадно?? След като осакатиха телевизиите е време да се захванат с другото място за свободно слово - интернет. Обаче да го духат. Иван Костов и приятели решили да слагат хомот на мрежа на която дори САЩ не може да сложи. Но тука е така. И така ще е, докато бедни селянчета си избиват комплексите из министерствата. То си е казано, че властта е за богатите, та да не крадат щото си имат. Иди дай власт на просяк па да видиш как всичко ще извлече. Абе радвайте се. Радвайте се, че не са се сетили и въздуха да таксуват, макар че нищо чудно това де е следващото "умошашкащо" творение.

Тема ...но дали е така?.....нови [re: Цветан Цветков]  
Автор Карлсон(от покрива) ()
Публикувано29.01.99 14:12



...спокойно бе, не се шашкайте толкова, ако вярваме само на вестниците отдавна трябваше да сме се побъркали от апокалиптични случки.... Доколкото знам, поне една умна глава по върховете има, и се надявам тя да обясни на който трябва, че такъв сладък кокъл (с толкова много месо по него) току-тъй не можеш измъкна от устата на изгладнелия български интернетаджия, замалко да кажа "народ", но да бъдем откровенни: колко българи имат компютър или поне достъп до тъкъв, и още повече колко от тях пък имат "интернет" или достъп до това чудо?

Тема Отг: ...но дали е така?.....нови [re: Цветан Цветков]  
Автор Stephen King ()
Публикувано29.01.99 17:00



Добре, че има хора като Карлсон, да разсъждават спокойно. Аман от дежурни паникьори, дето като некой левчо пусне некой фитил и разпали духовете, веднага фокусират всичките си житейски проблеми върху Ваньо, Надето и Муравейчо. А за лицензирането, то си е като естествения подбор при циганчетата (който между другото високо ценя): Което е най-здраво, то оцелява. Не че съм за лицензирането, като форма на контрол и санкциониране, но ми писна куцо кьораво и сакато с по два модема на крьст да ми доставя Internet и да ми поставя условия кога да се включвам и кога не. Чудно ми е само защо всички изнервени от скапания Интернет мислят, че им се готви нова калъчка. Че то от това по-кофти едва ли може да стане.

Тема Дупл: Отг: ...но дали е така?.....нови [re: Цветан Цветков]  
Автор Доктора ()
Публикувано29.01.99 19:18



Съгласен съм емоциите не са добър съветник ама: 1. След лицензиране пак ще има доставчици (куци слелпи и сакати и с по един модем не два) ама ще се плаща повече - 2 - 3 или още повече. 2. Многото спокойствие не е никак здравословно, може би малко повече паника сега и по малко лицензи утре от колкото обратното.

Тема Отг: Вашието мнение по въпроса с лицензирането нанови [re: Цветан Цветков]  
Автор Boris Kiriakov ()
Публикувано29.01.99 23:08



Licenziraneto e forma na poluchavane na kontrol vurhu neshto, no Internet e svetovna informacionna sreda kak nashite durjavnici shte iskat da slojat ruka vurhu predlaganeto mu.Ne ni stigaesh taksuvaneto na telefonite za dostup v Burgas ami sega i tva.Izglejda nashite durjavnici iskat da ni priobshtiat kum Evropa samo pokazno(ili po niakukuv drug nachin otpredi `89). V pochti vsichki strani po sveta niama takova neshto kato licenzirane na isp.Edinstevenite strani kudeto to sushtestvuva sa niakoi arabski durjavi, kudeto vlastta e mnogo silna.Po tazi tema ima mnogo da se pishe, no ne mi se virva da spoluchim i da povliaem na durjavnicite, zashtoto tuk igraiat golemi pari. Naskoro v Burgas beshe provedena sreshat pod naslov "Regionalen dialog na pokoleniata".Biaha obsudeni problemite na mladejta i suzdavaneto na Informacionno obshtestvo v Bulgaria.Biaha izkazani mnogo mnenia, no spored men v Bulgaria Informacionno obshtestvo niama i niama da ima dokato se suzdavat takiva zakoni celiashti porednia pai ot banicata. Boris

Тема Отг: Вашието мнение по въпроса с лицензирането нанови [re: Цветан Цветков]  
Автор Никола Тошев ()
Публикувано29.01.99 23:56



Потребителите на Интернет трябва да се замислят над едно нещо: това лицензиране цели да установи контрол на държавните институции над използването на мрежата в България. Няма значение, че ни убеждават че лицензирането ще има формата на "регистриране" и т.н, ако такъв контрол веднъж е допуснат, след това много трудно може да се предотврати той да бъде използван за каквото някой чиновник реши. Още повече, всички сме наясно относно компетентността на държавниците ни по въпроса. БТК също е един хубав пример за това какво се получва когато държавата упражнява административен диктат. Това просто не трябва да се допуска!

Тема Отг: Вашието мнение по въпроса с лицензирането нанови [re: Цветан Цветков]  
Автор Валентин Наумов ()
Публикувано30.01.99 07:02



Смятам, че не бива да допуснем създаването на лицензионен режим за интернет-доставчиците. Очевидна е целта на този лицензионен режим - контрол. На когото трябва - ще дадат лиценз, останалите - няма да получат. Няма поставени ясни критерии за лиценза. Няма начин да се обжалва отказът на комисията да издаде лиценз - абсолютно недопустимо ограничение на правата. Мисля, че трябва да се обединим срещу този опит на държавната администрация да контролира последното свободно нещо в тази проклета държава.

Тема Лицензирането на Internetнови [re: Цветан Цветков]  
Автор Ицо ()
Публикувано30.01.99 07:02



Лицензирането на Internet е първа стъпка към тоталния държавен контрол. Боя се, че И. Костов като специалист в областта на политикономията прекрасно знае това. Най-добре за власт-имащите е държавата да е повече или по-малко тоталитарна, а в последно време точно това се и наблюдава в страната. Новите сини лица в политиката са някакви чучела, които нито се чуват, нито се виждат - а и какви да са, след като по партиен устав им е забранено да се опъват. Аз незнам за Вас, обаче на мен ми мирише на нов 10 януари - иначе ни очаква (бавно и полека) преминаване към син комунизъм. Нека всеки, който е съгласен с мен да ми драсне едно редле.

Тема Отг: Вашието мнение по въпроса с лицензирането нанови [re: Цветан Цветков]  
Автор Жорко ()
Публикувано30.01.99 11:07



За да не позволим да ни сложат "белезници", със въвеждането на лиценза трябва НИЕ (българските потребители на интернет) да привлечем на наша страна някоя силна международна организация, която да пледира за правото на свободен Интернет достъп. Ако спорим само на местно ниво (в България) Иванчо Костов въобще няма да ни обърне внимание, а ще приеме този закон. Под некадърното ръководство на Иван К. и Жан В. БТК(българска телеком. компания) още не е прдадена, и все още си остава ЕДИНСТВЕН МОНОПОЛИСТ на пазара на телекомуникациите


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.