Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?  
Автор Kiro Cobeto ()
Публикувано06.02.99 16:43



Абе , я питайте някой (от която и да е друга страна колко плащат за Интернет и какво получават) Плащат по 15-20$ и получават скорост около 5-6-7Кб/с. А ся замислете се ние колко плащаме и какво получаваме? Интернет не е предмет,не е телевизия, не е радио.....Интернет съм аз и ти и той - много компютри свързани.....

Тема Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор vlado ()
Публикувано07.02.99 01:53



Така си е Киро!! Така си е само дето така ще стане, че и за т'ва дето плащаме и толкова няма да получаваме......да! защото ще требе да плащаме ощте много по-вече и на БТК и на ISP-тата!??!?! С тея лицензи голям шамар ще ни забият.!

Тема Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Емил Събев ()
Публикувано07.02.99 11:54



Ами аз плащам $20 и получавам целодневен достъп с около 3.0 - 3.5 кб/с което смятам че е доволно за България. При условие че модема ми е 33.6 това е супер ! Така смятам АЗ ! Това е.

Тема Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Adrian Valeriev ()
Публикувано07.02.99 13:22



Az sam kam Spectrum Net i sam dovolen ot kazestvoto,no ne sam saglasen da se lizenzirat internet dostavzizite.

Тема Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Nina Tomova ()
Публикувано10.02.99 23:46



Plashtam si za pqlen dostqp 20 $/mesec na internet-bg.bg Uspjavam da se vkljucha edinstveno sled 00.30h. i vrqzkata mi izdqrza kqm 20-25 min. Taka, che kazano s 2 dumi: s/u 20 $ poluchavam NISHTO!!!!!!!

Тема Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Митко ()
Публикувано11.02.99 22:15



Ползвам Интернет по 3-4 часа на ден. Проводимосста не е голяма/при сваляне на файлове върви до 1.3к/,но телефонните връзки са отвратителни. И да лицензират доставчиците, това ще си остане проблем.

Тема Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Daniela ()
Публикувано14.02.99 05:36



Jiveia vav Varna. Tuk niamame mnogo dostavchitzi i sme prinudeni da plastame visoki taksi pri koito i da sme vklucheni. Abonat sam na Naturella i sam gore-dolu dovolna za $21 mesechno. Vrazkite sa Super sled 03.00 h.

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО Пнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор kpo ()
Публикувано15.02.99 19:15



Ами така си е: Плащаш ама не ти доставят нищо. Но въпреки това не че имат високи претенции- Например: Инсталират само на OS Windows 9x, но ти взимат и такса. Но Естествено е че щом печелят от вас, все някой няма да ги остави и д анепечели от тях- Лиценз, Лиценз... Ех чудя се кога ще Форматирате Някой HDD в Мин. Съв. За да видят те от кой ще взимат лиценз и за к'во! Ама едва ли!? Накрая все някои си плаща!

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО Пнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Goro Teslata ()
Публикувано15.02.99 22:20



az plashtam po $1000 i nqmam nikakva vruzka. Mnogo sum dovolen!

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Юлиян ()
Публикувано16.02.99 02:24



Връзката ми след 02.00 е горе долу добра.А през деня е отвратителна.Тел. линии са скапани.Докато се вържа минават 30 40 мин.Изобщо ... абе ясно ви е.Мислех че съм единствен с тези проблеми а то ..впрочем прочетете "кро" време е за форматиране на някои пък били и от хард.......

Тема Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Атанас Карлов ()
Публикувано17.02.99 23:18



Здравейте на всички. Искам малко да изясним нещата. Вярно е,че за България $20-$25 са си пари. Някой обаче правил ли си е труда да пресметне може ли да е по-евтино ? Направете една елементарна сметка - 256кбпс купени от GOGIS са $5750. С тях можете да захраните 30 входни линии при сравнително добро качество за клиентите. С 30 входни линии можете да наберете 300 абоната. Ако им взимате по $25 получавате $7500. Тоест остават ви чисто $1750. С тях трябва да платите заплати на поне 3-4 души. Сложете по $200 ( макар, че тези момчета заслужават сигурно повече )- стават $800. Плащате им и общественото осигуряване на държавата ( около 40% ) и стават 1120. Значи от 1750 ви остават 630. С тях трябва да платите наем за офис ( 200-300 ), наети линии на БТК, Ток, телефон, абонамент за 30 телефонни линии (това е към $220). Евентуално и да си изплащате началната инвестиция за техника. В крайна сметка сте на нула или сте назад. И това при положение, че сте натрупали максималния възможен брой клиенти. Не е проблема в ISP-тата, а в това, че в България тази услуга винаги ще е скъпа поради сателитния пренос. Някой говори за US - ами там T1 канал струва около $2000. Тук за толкова пари си купувате 64k ако имате късмет. Не може при положение, че тук ISP-тата имат 10 пъти по-високи разходи да се иска същата цена и същото качество. Бил съм в US и мога да споделя, че качеството там не се различава много от качеството на добрите доставчици тук. Факт е, че повечето добри ISP-та в България са големи фирми, които имат и друга дейност - вземете Naturella, Express Consult, Prolink. Те могат да си позволят да поддържат добро качество, защото и да загубят някаква сума няма да го усетят особено. Малките фирми доставчици обаче нямат избор. Те просто са принудени да правят компромис с качеството за да оцелеят. Иска ми се да видя разумни коментари по въпроса.

Тема Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор kraen potrebitel ()
Публикувано18.02.99 00:21



е сега остава и лиценз да плащат ISP-тата ! и дори да е символичен както твърди КПД (какво значи символичен? 1$ ? или с няколко нули ?) пак ще го отнеса аз! така ли е??досега не плащах ДДС.ОК беше супер ама с 20% отгоре... мамка и на администрацята в тая държава ! форматираите им не едно хдд ! имате разрешение от потребителя!

Тема Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Kumec ()
Публикувано18.02.99 04:35



Плаштам на моя доставчик скромната сума от 20 гуштера в замяна той ми отговаря с 0.5- 1.0К/с л Смятам знаите как е. Ако сложат тез лицинзи направо си заслужават маиката да им разплачем на ПРАВИТЕЛСТВОТО !!!

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО Пнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Radoslav Glushkov ()
Публикувано18.02.99 07:20



Az plashtam na moia dostavchik (TetraNet) 20$ za noshten dostyp - ot 19:00 do 8:00. Imat 4 vhodni tochki i kogato ima poveche hora vryzkata pada pochti na nula. Kakto moze bi se doseshtate imam i problemi s namiraneto na svobodni telefoni. Uspiavam da se svyrza edinstveno sled 2:00. Liniite sa otvratitelni i vryzkata se razpada prez 30-40 minuti. Otnosno licenzite az sym PROTIV !!! Vse pak imam niakoi vyprosi -> zashto se nalaga licenziraneto, shte ima li podobrenie v kachestvoto ili se slaga samo za da pecheli dyrzavata?

Тема Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор NIKOLAI ()
Публикувано21.02.99 02:15



Slushaite pichove kolkoto i mneniq da se kajat po postaveniq vypros nqma da ima nikakyv rezultat!Kachestvena skorost na i`net v Bulgaria nqma da ima skoro i tova e fakt!Pomislete samo,ami nali vsichki tiq firmi(dostavchici na i`net)i firmichki(malki firmi koito ne mogat da si pozvolqt da dostavqt na abonatite si skorost po-golqma ot 19,200bps)trqbva po byrzo da zabogateqt,a pa k`vo poluchvame nie abonatite teh k`vo gi interesuva,ta nali si plashtame po $20,$25 na mesec.Iskam da obyrana specialno vnimanie na tova,che skorostta koqto se spomenava v goreposochenata tema mnogo malko abonati v Bulgaria mogat da se pohvalqt s neq.Povecheto abonati poluchavat skorost ne po golqma ot 2-2.5kb/s!Tova e ! V Bulgaria pone na toq etap nqma da ima kachestven i`net.Tova trqbva da ni e qsno na vsichki.Primirete se s tova,zashtoto inache shte si syzdadete samo nenujni glavoboliq.Kolkoto da ne vi se iska priemete go kato fakt!Vse pak jiveem v BULGARIA! ! !

Тема Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор kris ()
Публикувано24.02.99 12:38



АМАН ОТ КРЕТЕНИ вас имам впредвид с изключение на А.Карлов Престанете да плачете за неща от които си нямате грам понятие.Разберете че ISP-то плаща около 60000$ за 2Мб връзка. Разберете че освен това има купчина разходи за техника. Ако съм ISP в Америка ми трябват 3000$ за 2мб, а в България 20 пъти повече - е някой да ви взима 20 пъти повече??? Стига сте мрънкали и хленчили, а помислете преди да дрънкате.

Тема Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор BORKO OTVORKO ()
Публикувано27.02.99 12:58



Vxv Wiena plaschtam okolo 55$ na mesez -opti4en kabel skorost -2Mb za sekunda -24 4asa na den 365 dena v godinata.Vxv Toronto plaschtach -18$-za skorost 560Kb/s-no tam imach problemi osobeno ponedelnik sutrin.A inache pri nali4ieto na zentrali model 1929-oschte gi ima BTK-kakvo ka4estvo kakvi pet leva iskate?I tova e podvig 4e 50% ot interneta v BG raboti na magia-ABEE 4E SE OPRAVIMEE!!!

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАнови [re: Kiro Cobeto]  
Автор Митака ()
Публикувано28.02.99 04:39



Чесно да ви кажа, имам и добри и лоши дни относно връзките към Net-а. Лицензирането ще елиминира малките доставчици почти 100%, които с една по-мощна машина и нает канал (най-често с 64 или 128kbps) се правят на псевдо-доставчици. НО. Какво ще стане с нас, обикновените потребители. Ами ще скиваме Internet след 100 години. А относно качството - то сигурно БИ се подобрило. По-малко клиенти - по-малко проблеми. Само, че кой ли ще са тея клиенти...

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАнови [re: Митака]  
Автор Американец ()
Публикувано14.10.99 20:22



Аз в Америка нищо не плащам за неограничен достъп.Не плащам даже и телефон, защото са безплатни ако са локални.Връзката е горе-долу добра, повечето време се движи 4,5-5kB. И нямам проблеми. На който не му харесва в България - да дойде тук.

Тема Da be!!! Ej sia sha dojdaнови [re: Американец]  
Автор jiv ()
Публикувано16.10.99 15:33



SEDI SI TAM!!!!!!!!!!!

Тема ЗА КАКВО ПЛАЩАМЕ ? И КАКВО ПОЛУЧАВАМЕ?нови [re: Kiro Cobeto]  
Автор jiv ()
Публикувано16.10.99 15:38



Abe tuka dosta seriozni neshta sa se babrili fewruari mesec! Zhalko che ot togava ima samo edno zhalko izkazvane. Inache e dobra diskusia! Gledam che i niakoj ISP-ta sa dali kompetentni mnenia! Ami problema v BG e edin - vse oshte ni e mnogo zhalko potreblenieto!!! Ne mozhem da im stignem na onia cenite dokato ne pochnem da pravim tiahnoto potreblenie!!!! Neveroiatno no fakt - to e sashtoto kato METRO. Kupuvash si vsichko na edro i v krajna smetka produkta ti e eftin!!! Ajde Az vse pak shte si ia proveriavam taia diskusia!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.