Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Int. upload скорост - дайте акълнови  
Автор oня ()
Публикувано02.08.13 13:55



Дайте акъл с кой интернет доставчик в София да се обържа за 2 години за домашно ползване.

Изискването ми е да имам скорост около 20-25 Mbps international upload.
В момента съм на Мегалан и ме цакат с кирливите 7 Mbps.

Vivacom FiberNet 50 или Mtel Bussiness 50 - струва ли си?
И гарантират ли в тези планове 20-25 Мbps international upload?



Тема Re: Int. upload скорост - дайте акълнови [re: oня]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.08.13 12:33



В такива планове никой няма да ти гарантира нищо... гаранциите струват едни пари дето няма да искаш да ги платиш.
За частни лица - над 10 мб/с ъплоуд май планове не останаха.

Ако можеш да минеш на бизнес план през Мтел било по трасето на Мегалан (ако е оптично особено) било на ПОН/ГПОН от Спектрум ще е най-безболезено, аз ползвам Мтел Биз 50 (комбо план) през Спектрум ПОН и скоростите не са ми проблем, а прекъсвания по вина на Спектрум/Мтел не помня от кога не е имало.

Освен изброените има и:
Нет 1 - Офис 1 50/25 ъп/даун
Няколко офиса с такъв знам, проблемите са незначителни.

За БТК забрави, няколко колеги реват с глас от прехвалената им оптична услуга... имам и преки наблюдения.

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 06.08.13 12:34.



Тема Re: Int. upload скорост - дайте акълнови [re: Mopфиyc]  
Автор psy__ ()
Публикувано12.08.13 23:59



Добре де, аз пък имам трима колеги, които са много щастливи от Виваком фибер. Имат нет + ТВ.
Сподели какви проблеми имат твоите колеги, защото аз мисля от Мегалан да минавам към Виваком. След месец ми изтича договора.



Тема Re: Int. upload скорост - дайте акълнови [re: oня]  
Автор checho ()
Публикувано18.08.13 08:39



Теоретично няма кой да ти гарантира upload. Ако някой от Сибир се върже да тегли от тебе, няма да вдигне никаква скорост. По отношение на ограничението което поставят, най-добре са Булсатком с оптиката - 94 мегабита симетричен към навсякъде за 17лв.



Тема Re: Int. upload скорост - дайте акъл [re: psy__]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.08.13 14:10



Скапани устройства по трасето предимно... и съответно загуби.
При един от тях не могат да подкарат рутер да вземе ИП вече година и кусур - 4 техни и 3 негови, мине не мине 3 - 4 часа и остане без ИП и трябва ръчно да го подновява.
Сменяли кабели, сменяли устройства... не и не.
Ако работиш от вкъщи с ВПН, подобна врътня означава да си загубиш всичките връзки до сървърите.
Не е гот...

Welcome to the real world!




Тема Re: Int. upload скорост - дайте акълнови [re: checho]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано28.09.13 04:10



Булсат имат шитави поддоставчици. За пример през Коел Нет на единична сесия не правех повече от 300к, при положение, че съм на план 44 МВit/s. След неколкомесечна разправия видях, че се ослушват и няма да направят нищо и им теглих майната. Принципно ми бяха за backup. На Спектърски PON към същите файлове (.iso-та на freebsd, slackware, debian и т.н.) правя по няколко MByte/s. Разлика между двата доставчика от земята до небето.

Виваком са измамници и никой нормален човек не трябва да им ползва услугите. Случаи с излъгани хора много, това е единствения телеком, който си го позволява като практика.
От тях ползвам нет в гр. Ловеч и е тежка драма. За съжаление там голям избор няма, а и договора е на името на възрастна дама и е трудно да се сменя като цяло.

Ползвал съм услугите на доста доставчици и смея да твърдя, че PON/GPON услугата на Спектър Нет/Мегалан/МТЕЛ отвява всички останали (боклуци) на пазара.

Редактирано от justuser на 28.09.13 04:11.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.