Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бъдещето е Интернет чрез кабелните ТВнови  
Автор Пламен Стоев ()
Публикувано19.02.99 09:49



Според мен телефонните разходи могат само така да бъдат избегнати. Да не говорим и за множеството други удобства, които ще сложат БТК в "миша дупка".

Тема Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабелните ТВнови [re: Пламен Стоев]  
Автор Питащият ()
Публикувано19.02.99 11:46



Не мисля така. Кабелните телевизии са частна собственост и няма никакви гаранции, че след като монополизират мрежата няма да пожелаят да налагат свои условия. Освен това ще се изпадне в многобройни зависимости, защото всеки собственик на кабелни комуникации ще има свои виждания и изисквания - дори само финансови.

Тема Отг: Бъдещето е.......нови [re: Пламен Стоев]  
Автор Карлсон(от покрива) ()
Публикувано19.02.99 14:38



...мисля си, че кабелджиите са далеч от проблемите на интернета, а това че е възможен "кабелен" интернет съм съгласен, но проблемите нямя да са малко....незаконните "въздушни" трасета на кабелните ТВ рано или късно ще бъдат махнати(ще ги принудят да ги вкарат под земята)...същото важи и за евентуалните интернет кабелджии, това са доста пари които не всеки може да си позволи да инвестира - особено в централните части на града...това е лично мое виждане на неспециалист. Ще е добре няколко думи да каже някой, който е по-навътре в нещата!!!

Тема Дупл: Отг: Бъдещето е.......нови [re: Пламен Стоев]  
Автор НИКИ ()
Публикувано19.02.99 18:31



Карлсон(от покрива) написа: ------------------------------- ...мисля си, че кабелджиите са далеч от проблемите на интернета, а това че е възможен "кабелен" интернет съм съгласен, но проблемите нямя да са малко....незаконните "въздушни" трасета на кабелните ТВ рано или късно ще бъдат махнати(ще ги принудят да ги вкарат под земята)...същото важи и за евентуалните интернет кабелджии, това са доста пари които не всеки може да си позволи да инвестира - особено в централните части на града...това е лично мое виждане на неспециалист. Ще е добре няколко думи да каже някой, който е по-навътре в нещата!!!

Тема Дупл: Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабелните ТВнови [re: Пламен Стоев]  
Автор Георги Маноилов ()
Публикувано20.02.99 12:11



По принцип достъпът до интернет по кабелна телевизия изобщо не е лошо нещо, но за момента си е почти само едно добро пожелание. Въпреки че в София въпросната услуга вече се предлага (http://www.cablebg.net), тя поне на първо време надали ще предложи нещо повече от удобство, поне за потребителите, ползвали обикновени dial-up връзки досега. За хората, които не могат да си позволят да платят доста пари за бърза линия, просто ще се спестят главоболиите с БТК (големи сметки, разпадане на връзката, блокиращи телефони) и ще се осигури постоянна услуга, точно както в корпоративна локална мрежа. Предполагам съзнавате че един мегабит връзка по сателит струва в най-добрия случай около и над 13 000 долара на месец. За връзка по земя (примерно чрез интернет възела на БТК) цената надали е по-ниска. Би трябвало веднага да става ясно че пълния капацитет на модема за кабелна телевизия няма да може да бъде достигнат чрез сегашната инфраструктура, да не говорим пък за това че не всички кабели са достатъчно качествени, за да позволят ползването им за предаване на данни. Въпреки всичко това, в идеята има бъдеще и аз лично ще се поинтересувам от нея, когато и моята кабелна телевизия започне да предлага тази услуга. Най-малкото, ще се премахнат досадните проблеми с дуплекси, лоши линии, сигнал "заето" и какво ли още не, добре познато на измъчените български интернет потребители. А, и да не забравяме че лека-полека телефоните ще станат цифрови, което означава по 1 импулс на всеки 5 минути... За монопол обаче надали може да става дума, защото навсякъде на запад, където има изградени работещи такива мрежи, си има и обикновени dial-up доставчици, които винаги са една нелоша алтернатива. На всекиму според вкуса, избора и възможностите.

Тема Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабелните ТВнови [re: Пламен Стоев]  
Автор Васил Иванов ()
Публикувано22.02.99 04:59



Вярно е но кога ще стане това един Господ знае.

Тема Дупл: Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабелните ТВнови [re: Пламен Стоев]  
Автор Пламен ()
Публикувано25.02.99 14:43



Масовото навлизане на кабелните модеми със скорост 30Mbps е много по близко отколкото предполагате. А такса от 30USD за 24 часов нон стоп Internet достъп е разумна според мен.

Тема Отг: Дупл: Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабелнитенови [re: Пламен Стоев]  
Автор ochilatia ()
Публикувано05.03.99 22:14



Plamene kakvo shte kajesh da vratneme edno Diablo-imam 100Mb LAN , shte izleze bezplatno :))))

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Бъдещето е Интернет чрез кабнови [re: Пламен Стоев]  
Автор AAA1 ()
Публикувано07.03.99 01:30



По някакви си причини съм с фирмен цифров телефон - не че съм фирма, ами просто нямам друга въможност да имам телефон. Ясно ви е какви сметки плащам всеки месец(всеки ден съм по 6+ часа в Интернет). Включен съм към кабелна телевизия "Евроком", но те нямат никакво намерение скоро да пуснат по кабела Интернет. Друго решение е радио модем, но всички снабдители предлагат само телефонна(модемна) връзка. Ще бъда много признателен на всеки, който може да ми даде съвет - как да сърфирам без да мисля за импулсите на всеки 5 минути. Съгласен съм да инвестирам първоначално и по-голяма сума за специфичен хардуер и т.н. Това ще ми се изплати стократно във времето... Много благодаря предварително!!!

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: Бъдещето е Интернет чренови [re: Пламен Стоев]  
Автор ochilatia ()
Публикувано27.05.99 15:40



ami samo spravka 1 modem breezenet struvam kam $2000 mai ste ti po eftino da si plastash telefona :))


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.