Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви  
Автор Gencho Shikerov (непознат )
Публикувано16.06.11 11:19







Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви [re: Gencho Shikerov]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.06.11 18:30



Уеко сте се объркали с тая петицийка от някое квартално ланче.
Минава времето на висящите паяжини и изгорелите компютри при светкавици (за които естествено собственика на паяжината отговорност не носи), свиквайте.
Е за нормално окабеляване трябват инвестиции и едни пари в гушката на бТк ...

Welcome to the real world!




Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви [re: Gencho Shikerov]  
Автор Goose ()
Публикувано16.06.11 22:25



Аз пък не искам да гледам грозната гледка на висящи парцали отвсякъде и кабели прелитащи през прозореца ми ... Закона казва, че преди 2 години с тези кабели трябваше да е приключено, за това време отдавна трябваше да сте минали под земята.



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви [re: Goose]  
Автор checho ()
Публикувано26.06.11 17:23



Да, ама тая работа не става навсякъде. За да може да ти вкарам парцалите подземно в гаража, мазата или където и да е с цел да стане подземно, се изисква инфраструктурно кооперацията където работя да е добре. Повече от половината новоизлюпени кооперации са комуникационно зле уредени и нямат никакви розетки и никаква UTP инсталация или където има UTP инсталация тя е направена негодна за ползване поради факта, че гофрите са смачкани от циганите по време на строежа или розетките са навързани последователно. Аз като доставчик за да ползвам такова нещо трябва да ти пусна интернет подземно като поне 4 снадки плюс розетка ще има само във вътрешната ти инсталация, а какво ще има в моята мрежа това си е моя работа. В един момент се оказва че в ГРТ дори и конвертор да имам и там да ти закача клиентския кабел директно на него, не мога да ти пратя никаква услуга по заетия от виваком UTP кабел който на всичкото отгоре е един на етаж, един за два апартамента или за по-лесно е телефонна жица която на всичкото отгоре е замазана свободно и дори не е в тръба за да мога да издърпам нов кабел. Не знам как е в София, но във Варна над 50% от кооперациите-ново строителство са комуникационни инвалиди по отношение на интернет-инфраструктура и не мога да си помисля дори да пусна интернет по подобието им на вътрешни инсталации. Така че схемата с въздушните кабели които трябва да изчезнат от дървета и лампи си има и втори поглед за който не си мислите и съответно не е навсякъде възможна. Разбира се, че където може, доставчика ще работи качествено. Преди три дена ходихме при абонат, който заяви че розетките му са замазани при ремонт от майстори, по какъв начин да пуснем на такъв клиент услуги?



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви [re: checho]  
Автор Goose ()
Публикувано28.06.11 08:12



Ще си пуснеш собствена инсталация през вътрешните трасета в кооперацията, не да висят парцали и да влизат кабели през прозорците. Има си закон в края на краищата, научете се, че те трябва да се спазват. Като не ви харесва - действайте за промяната му, до тогава - длъжни сте да го спазвате без изключения.



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телеви [re: Goose]  
Автор checho ()
Публикувано28.06.11 14:27



Нали това ти обяснявам, че където може се работи качествено, но не навсякъде е физически възможно. Където няма "вътрешни трасета в кооперацията" дори и да искам да изградя такива, не мога защото в крайна сметка не мога да съборя сградата и да я построя наново. Ако не ти е ясно "вътрешните трасета" се правят от строителите които оставят тръби ако са компетентни и най-вече на добра воля. Който живее в кооперации които са изрядни откъм окабеляване, е напълно в правото си да излезе и да нареже кабелите отвън. Но който няма нито една тръба в кооперацията за нито един кабел и нито една розетка на адреса, ще гледа висящи кабели не, ами и гащи и чорапи ще простира на тях. Така че както казах нещата си имат втори поглед и е най-добре когато потребителят не е доволен от външния вид на инсталацията да се обръща както следва:
1) ако има розетки и общо комуникационно помещение/отделение - към доставчика си, и да иска обяснение защо не се ползват,
2) ако няма розетки и няма общо комуникационно помещение/отделение, съответните претенции си ходят към строителя с искане за обяснение защо сграда построена в 21-ви век няма такива след като инсталации съществуват и при повечето панелки от 19ХХг. Разберете едно: доставчика не е строител и не събаря кооперации с цел строителство наново само защото някой е спестил по-малко от хиляда лева за гофри и окабеляване и това е строителя на който сте платили. ТОЕСТ цената на мрежовата инсталация влиза в цената която сте платили за апартамента при купуване.

Редактирано от checho на 28.06.11 14:32.



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телевинови [re: checho]  
Автор Goose ()
Публикувано29.06.11 08:32



Няма сграда без вертикална вентилация в днешно време, особено от новото строистелство. Просто такава не може да бъде пусната изобщо в експлоатация. Не оправдавяй спестяването на твоите разходи със спестените такива от строителя. И пак казвам - има закони, и да не ти харесва - длъжен си да ги спазваш. Това е, останалото са празни приказки.
Поздрави,



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телевинови [re: Goose]  
Автор checho ()
Публикувано29.06.11 09:49



Щом така си мислиш прати bTV репортерите във Варна в произволен квартал да ходят и да оглеждат какво има и какво не. По думите ти разбирам, че в София всичко се строи по правилата, но тук има огромни проблеми. Много често има само един зазидан коаксиал за вертикала който дори не е в тръба. Първият влязъл доставчик го печели и край - другите ако искат разпробиват плочи между етажи или влизат външно към клиентите. И не виждам как и защо трябва да се оправдавам и най-вече за какво при положение, че всеки вътрешно пуснат клиент е спестяване на бъдещ ангажимент. Така става, че на всеки външно пуснат клиент поне веднъж на две години се налага смяна на кабел поради ускорено износване или друг фактор, доставчика не е прост за да си въвлича два часа бъдеща работа наново заради спестени 15 минути в началото, ако изобщо има някакво спестено време. С други думи идеята, че доставчиците предпочитат външните кабели и избягват вътрешното пускане, не е в главите на уважаващите себе си доставчици.

Редактирано от checho на 29.06.11 09:54.



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телевинови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.06.11 11:54



Не си прав, Чечо.
Преди живеех в блока над Нептун, строен е преди 45 г. и МСАТ, и Ариел пуснаха кабелите си вътрешно - по домофонните трасета. Не е толкова лесно, колкото, ако имаше готови тръби, Инет-кабели и коаксиали от всеки апартамент до обща кутия, но пак се справиха. Въпрос на добра воля е.

В сегашното ми жилище има тръби с кутии по етажите и МСАТ и Близу минават през тях, но другия голям доставчик в района предпочита да си минава по дърветата и през терасите; не сте вие, но може и вие да минавате, че пред спалните ми минават >1 трасета по дърветата.



Тема Re: Не искаме да ни режат кабелите за интернет, телевинови [re: checho]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.06.11 12:39



Вътрешната инсталация може и с кабелни канали по стълбището да се пусне, ако няма някое рогато в управата на блока да се направи на интересно.
Ако има... е и тоя филм сме го гледали, клиента свиква едно общо събрание и го прави на бъз и коприва.
Но главния проблем тук са връзките м/у сградите и доставчика, дето на маса места висят като паяжини по дървета и тераси.
И в следствие друг проблем, аз плащам на доставчик който е влязъл под земята, ти като тръгнеш по дърветата съответно пестиш едни разходи и подбиваш цена, което принуждава моя доставчик или да ми иска още повече пари (аз искам качество, а не евтиния на всяка цена) та да компенсира отлива на клиенти които кълват на евтинко, или да редуцира разходи заради нелоялна конкуренция, което води пък до срив на качеството.

Е аз не желая да плащам заради такива андрешковщини или да ми се срине качеството пак заради тях!

Ще се научите, ама по трудния начин...

Пък да питам ли като минеш по въздуха и гръмнат 5 - 10 компа на първа буря, ще ги платиш ли... че тук масово не ги плащаха, ама стадото не се усеща как го изклащат по андрешковски



Welcome to the real world!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.