Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема БТК - Виваком с награда "Остап Бендер"нови  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано04.05.10 17:05



Виваком са номинирани за награда "Остап Бендер" за най-големи хитреци.
Договорите за техните услуги, които се подписват и преподписват автоматично без клиента да ги е виждал включват клауза, че ако клиента иска да ги прекрати предсрочно дължи пълната такса за целия предстоящ период /съответно 1 или 2 години/.
Ако клиента иска да получи копие от договора, по който е страна и с който уж се е съгласил, трябва изрично да подаде писмена молба в магазин на Виваком.
В момента заради откраднати кабели хората, които живеят и работят в почти половин София и са били достатъчно наивни /или не са имали избор/ да се доверят на БТК/Виваком са без телефони и интернет за десетина дена. Какви загуби може да се претъпят от това всеки може сам да си представи, а Виваком казват, че ако повредата продължи повече от 10 дена, клиентите няма да платят такси за този период, а ако продължи 10 дена ще получат извинително писмо


Та мисълта ми е да посъветвам по-малко мнителните бъдещи и настоящи клиенти на великия мастодонт да си изискват и прочитат внимателно договорите, не че могат нещо да направят, ако не са съгласни, както и да си навият аларма да ги подсети един месец /засега това е срока, който не е изключено и да се променя/ преди изтичането им, ако не искат да се окажат закрепостени за нов 1- или 2-годишен период.

if only i'd thought of the right words...

Тема четете си договорите: [re: CarminaGreen]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.05.10 08:02



След изтичане на срока на договора, той автоматично се продължава с един месец.



Тема Re: четете си договорите: [re: нaблюдaвaщ]  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано12.05.10 10:17



РЕ: нaблюдaвaщ: "След изтичане на срока на договора, той автоматично се продължава с един месец." - нaблюдaвaщ, много грешиш.

Първо: Договора може да си го прочетеш само ако го имаш. Когато закупуваш DSL и ти го доставят с куриер, ти договора НЕ го виждаш въобще. На телефона им 070017000 ми казаха, че трябва в техен магазин да подам писмена молба, че искам копие от договора. В магазина след сума ти време разпит защо го искам и за какво ми трябва този договор, ми казаха да дойда "утре", зашото днеска файла не можел да им се отвори... та не е така лесно и просто да си прочетеш договора с БТК или ВИВА-къвто-шит-е-сега (който им е взел пари за новото име доста ги е метнал).
Второ: Аз преместих въпросния DSL на друг номер (срещу скромната сума от 36 лв, за която на 070017000 не ми бяха казали, но нейсе) и все пак получих някакво Заявление/Договор, в което пише: "След изтичане срокът на договора автоматично се продължава за нов период от 12 месеца, освен ако някоя от страните не заяви намерението си да го прекрати с писмено предизвестие до другата страна, направено не по-късно от един месец преди изтичане...

та не знам ти какъв точно 1 месец имаш предвид...

междувременно за втора поредна седмица фирмата ни няма нито телефон, нито интернет, та въобще за какъв доставчик говорим...

if only i'd thought of the right words...


Тема Re: четете си договорите: [re: CarminaGreen]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано12.05.10 16:45



Няма и да имате с толкова неграмотен админ, дето един договор не може да прочете



Тема Re: БТК - Виваком с награда "Остап Бендер" [re: CarminaGreen]  
Автор krechetalo77 (buldozer)
Публикувано05.06.10 13:45



Koj e Ostap Bender, nekoj benderovec li?



Тема След като ...нови [re: CarminaGreen]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано15.09.10 13:55



... договора "го нямаш", значи не си го подписал, щом не си го подписал къде е проблема?



Тема Re: След като ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано15.09.10 17:55



в празното пространство зад очите които четат договора



Тема Re: БТК - Виваком с награда "Остап Бендер" [re: krechetalo77]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано18.10.10 21:07





Какво е "бендеровец"??




Тема Re: БТК - Виваком с награда "Остап Бендер"нови [re: naki]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано19.01.11 19:31



Хайде още малко за VIVACOM. Единственият начин да се спасиш от тях е изобщо да не се хващаш на въдицата им. След като едвам не ме докораха до инфаркт точно по коледните празници, сега отново не мога да изляза на глава с тях - абсолютна некадърност и некомпетентност на служители, оператори и изобщо на цялата компания. Да не говорим, че наистина не знаеш какво подписваш дори и когато ти предложат договор! АБЕ, НАПРАВО ТЪРСЕТЕ СИ ДРУГ ОПЕРАТОР, АКО ИСКАТЕ ДА СИ ЗАПАЗИТЕ НЕРВИТЕ!!!!



Тема Re: БТК - Виваком с награда "Остап Бендер"нови [re: laleto1]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано20.01.11 21:15



дрънкаш общи приказки без детайли, как да ти повярва човек? А пък и толкова много хора си ползват виваком без да се оплакват...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.