Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Тема родители в провинцията - скайп с видео  
Автор kaмилaтa ()
Публикувано26.04.10 08:39



Здравейте.
Живея в чужбина, родителите ми са в малък град (Панагюрище).
Изглежда интернетът в провинцията е напреднал значително в последните 2-3 години.

Въпросът ми е:
Какъв доставчик да им препоръчам за:
1. Скайп с видео камера
2. Отдалечен достъп - поддръжка на техния компютър с LogMeIn (upload скорост)
3. Възможност за обаждане от България до чужбина (до мобилен телефон в САЩ).

Гледах офертите на Vivacom, но не съм наясно дали upload-а на ADSL ще е достатъчно бърз на 1.5 километра от централата. (Изглежда е цифрова централа защото когато ми се обаждат виждам техния номер на Caller ID)

Има ли някой опит със скайп видео на ADSL в провинцията?

Реших да питам тук, в професионалия форум, преди да им поръчам компютър и да ги накарам да подпишат 1г. договор с доставчик.
Благодаря предварително.



Тема Re: родители в провинцията - скайп с видеонови [re: kaмилaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.04.10 18:06



Виваком няма да проблем по т. 1. Скайп с видео камера и е най-добрия доставчик по отношение на т. 3. Възможност за обаждане от България до чужбина (до мобилен телефон в САЩ).

т.2 е възможна, но са възможни проблеми при реализирането й.

Оферта покриваща добре т.1 и т.3 е

. При срещу 30 лева на месец получаваш и Интернет и 3600 минути месечно към до мобилен телефон в САЩ.

Виваком Home включва 3600 минути за селищни, междуселищни и международни номера от Първа група за фиксираната услуга на месец, а мобилните телефони на САЩ са в първа международна ценова група.

Най-добрата проверка е да гостуват на някой свой комшия с Виваком ADSL и да проверят на място качеството на Скайп с видео камера до твоя компютър(колкото по-близо до тяхния адрес, толкова по-точен ще е теста).



Тема Не става с адсл...нови [re: kaмилaтa]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано06.05.10 09:13



Може би на най-скъпите и бизнес-офертите им ще имаш поносим ъплоуд. По-добре нещо от рода на Спектрум или подобен лан-доставчик. Кабелните тв също са зле.

тъй ще е и все по-тъй ще става...


Тема Re: Не става с адсл...нови [re: After_Dark]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано06.05.10 16:05



А пробвал ли си ТС до Щатите по АДСЛ преди да пишеш? Щото аз съм пробвал ТС до там през АДСЛ и тук, и там. Преведено на български - "пикливите" 5 Мбпс са напълно достатъчни за терминална сесия.



Тема т.2 от първия пост...нови [re: tuff slim]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано08.05.10 17:54



Отдалечен достъп - поддръжка на компютър съм пробвал през домашен адсл от един до друг град в България и да ти кажа не е като от вкъщи с 80 Мбита 1:1 up/down

Много по-изнервящо бавно е. Единственото хубаво качество на адсл-а е стабилността.
Всеки си решава сам какво да ползва срещу парите си.


тъй ще е и все по-тъй ще става...

Тема Re: т.2 от първия пост...нови [re: After_Dark]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано12.05.10 16:47



Бързо, бавно, това е положението... Въпросът бе дали става, а не кое е по-добре - 80 или 800 Мбпс
Намери ми щатски провайдер с 80 Мбпс, моля!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.