Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Някой пробвал ли енови  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано21.04.08 15:34



домашно решение с 2 wan router - например ASUS RX3042H ROUTER/ 2P WAN/ 4P
Идеята е да се ползва едновременно Интернет от 2 доставчика, с цел по-голям ъплоуд канал, по-малко време без нет/с калпав нет и приоритизиране на трафика, медията и торентите по някой лан... за игра на УоУ или досегашните (ако си оправят нещата) или аДСЛ например?
Така или иначе плащам 50 кинта, колко му е да ги цепна на 2Х25 (или нещо подобно +/- 5 - 10 лева) стига да има полза от тая каскада.
Дребната гадинка освен всичко друго има и 2 ЮСБ порта за мрежови дискове...

Welcome to the real world!




Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: Mopфиyc]  
Автор GhostlnNet (непознат )
Публикувано21.04.08 23:28



Нямаш ли някаква алтернатива освен този скапан ADSL. Иначе мисля че няма смисъл от този тип, защото ако ти е скапан нета или като ти прекъсне и на двете ще ти прекъсне.Най-лесно ще е като играеш да не дарпаш или ъплоудваш нищо

.



Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: GhostlnNet]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.04.08 09:29



Лановете в квартала са повече от трагични, Кейбълтел откакто купиха Естнет са на път да ме откажат от Досикс технологията, бТк са същия цирк.
Други идеи?
Чудно как ще прекъснат и 2 та канала като са независими и идват по независими трасета?

Welcome to the real world!




Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: Mopфиyc]  
Автор ETG ()
Публикувано22.04.08 14:15



По отношение на скоростите едва ли си заслужава, всеки доставчик би трябвало да дава повече за 50лв отколкото за 2Х25. По отношение на надеждността - ми май е най-доброто решение. Преди година ми попадна за известно време tp-link с 4 wan и бачкаше много добре. И досега бачка, ама вече не е при мене, тогава го бях взел само за тест и настройки.



Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: Mopфиyc]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.04.08 15:56



свирни за отзиви като го пробваш, звучи интересно, но дали е приложимо?



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: ETG]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.04.08 16:02



За скороста има значение и натовареноста на сегмента и направлението - не винаги се достигат максималните, там има идея да се делят заявките през 2 те мрежи с приоритет на по-бързата, но дали тия въшки могат да правят и това?
Да разгледаме примерна ситуация със Спектрум Релоад - 35 + АДСЛ - 25 лева.
За 10 лева повече ще получа 2 пъти по голяма надежност и в над 95% от времето 10 пъти по-висока скорост от тази която ми дават от Кейбълтел в момента.

Welcome to the real world!




Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: KlD]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.04.08 16:31



Е и аз отзиви търся, не ми се дават кинти за неизползваема техника + договори за нета



Welcome to the real world!



Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: Mopфиyc]  
Автор GhostlnNet (непознат )
Публикувано22.04.08 23:01



Ми ако наистина нямаш друга алтернатива го пробвай това, защото и adsl-a и нета от кабеларките е ужас



Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: Mopфиyc]  
Автор ETG ()
Публикувано23.04.08 00:05



Имам чувството, че търсиш тема за спор. Или сам не знаеш какво искаш, и искаш някой да те убеди в нещо.
Питаш "Някой пробвал ли е" - да, пробвал съм.
Според мен подтекста е "Това нещо работи ли" - да, работи.
Ако очакваш да тръгна да те убеждавам да го правиш ли или да не го правиш - не, нямам намерение, сам си прецени от твоята гледна точка.



Тема Re: Някой пробвал ли енови [re: ETG]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.08 09:34



"Някой пробвал ли е" - да, пробвал съм.
Според мен подтекста е "Това нещо работи ли" - да, работи.


Никакви спорове не ми трябват.
След празниците ще го видя лично как ще работи.



Welcome to the real world!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.