Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Писна ми от Спектрум Нет  
Автор madamata (непознат )
Публикувано07.05.08 12:03



Писна ми от тези смешници Спектър Нет.Повече няма да им търпя простотиите и новите технологии! ! ! Пак проблемът бил при мен и незнам си какво.Не се лъжете да се включвате при тях.От днес аз вече се махам от тия подобия на Интернет и си пускам временно БТК докато намеря друг свестен доставчик.Само сладки приказки по телефона,как проблема бил при мен.Да ама НЕ.Айде със здраве и се пазете от мошеници с гръмки имена като тия жалки хорица,които незнаят въобще за какво взимат парите на хората.Но ние сме си виновни,че ги търпим.Аз вече НЕ.Пазете се от тях. и Бог да пази България от Спектрум НЕТ.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: madamata]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.05.08 13:26



бТк също си имат трески за дялане... да не ти се налага да опираш до съпорта им



Welcome to the real world!



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Mopфиyc]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано07.05.08 21:15



Мадамата, много тъпо си описала проблема си. Доставчика ти си има форум и меко казано е малоумно да пишеш тук, преди с тях да си се разбрала там...



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: justuser]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано07.05.08 21:28



То "madamata" е позната още като farmacefta, ntuser, Agent Goce, ext3 и кой знае колко други анонимни ника тук. Пише само глупости и дори не се опитва да измисли нещо ново. Та това е всъщност едно леке, което изобщо не ни е клиент, а просто смърди защото го уволнихме по некадърност миналата година. Яка шизофрения го гони, а и като гледам отвсякъде са го изхвърлили...



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: madamata]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано07.05.08 21:45



Що така бе Миме? Я виж тука:


Има логове и по 20 дена. Какъв е конкретно проблема?



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: madamata]  
Автор mahbul (непознат)
Публикувано13.05.08 13:14



Ако изнамериш начин за ВРЕМЕННО пускане към БТК ?!?!?! молим ти се, светни ме и мен.


Не че мисля да си сменям доставчика, но това ще си е топ-новина.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: mahbul]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.05.08 15:28



То си има начин - плащаш повече


Цени (с включен ДДС)
12 месечен договор 25 лв.
6 месечен договор 31 лв.

Та 6 месеца са си достатъчно временно ...
И това в бТк е от край време ... само дето преди това се плащаше двойно ако не искаш едногодишен/двугодишен договор.

Welcome to the real world!



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Mopфиyc]  
Автор teou (непознат)
Публикувано13.05.08 19:39



Хайде стига сме вдигали темата от праха, няма смисъл. Мадамата се покри естествено.. Има 1 пост само и оттогава не е писала не само тук, а и в целия Дир. Бре че изненада



Мадамата, ако все пак прочетеш това, ще повторя предложението от една друга тема - дай си усернейма и веднага ще ти се намери трабъл тикета ако има такъв. Да си говорим с факти все пак.

http://vilamalina.hit.bg/

Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: teou]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:15



Сорка, ама писалия по-горе е в такова дълбоко заблуждение, че не се сдържах.

Welcome to the real world!




Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: dragozow]  
Автор Defekta (ефект)
Публикувано16.05.08 22:01



dragozow какво искаш да кажеш? Аз имам бтк модем + рутер + юпс . Модема не е на юпс-а ъптайма ми на Local Area e 17дена пък модема съм го рестартирвал поне 30 пъти . :)



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Defekta]  
Автор teou (непознат)
Публикувано17.05.08 11:11



Да, съгласен съм, че такъв шот може да е манипулативен, но в конкретния случай не е.

Доколкото знам той няма рутер (т.е., все едно е директно на бтк модема и той не е рестартиран 4 (20) дена).

http://vilamalina.hit.bg/


Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Defekta]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано17.05.08 17:31



Нямам рутер, нета просто го има. Откакто са ме вързали на PON съм хванал една профилактика без нет за 2-3 часа. Това не е всичко обаче, не е само накакъв си нет който лагва вечер на поразия. Скоростта и пинга са едни и същи по всяко време на денонощието.



Тема Хронотопика проблемнови [re: Mopфиyc]  
Автор mahbul (непознат)
Публикувано20.05.08 09:35



Явно имаме различни понятия за време, впоследствие и "временно"...
Ти на 6 месеца "временно" ли му викаш?

Вервай ми добре познавам ситуациацията с ADSL-пакетите на БТК (Период-Пакет-Цени спрямо договора)... Малко нещо съм ги препродавала на времето.

И да не можеш да се откажеш за минимум 6 месеца (което съществува от април тази година, по-рано немаше под 1 година договор за ADSL), независимо дали си щастлив от услугата или не...



Не, благодаря, за "временното"... С оглед настоящия нет-пазар (лан например), ЕДНОМЕСЕЧНО ПРЕДИЗВЕСТИЕ е достатъчно.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: justuser]  
Автор Hecepuo3Ha_ ()
Публикувано31.05.08 19:35



Човече, тия от Спектрум са яко нагли! Бившето ми гадже беше към тях, просто щото нямаше др доставчик там. Той обаче си знае правата и първо настоя да му приспаднат от сумата, щото от 7 дни в седмицата поне 3 дни нямаше нет. След това ги викна да му замерят скоростта и се оказа, че тя е около 22 пъти по-слаба от обещаната... Да продължавам ли?



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Hecepuo3Ha_]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано31.05.08 20:02



Бе ти малоумна ли си?
Колко пъти да повтарям, че тук не е място за излияния на всякакви идиоти? Дай линк от техния форум, където черно на бяло да прочетем всички къде какво се е случвало. В противен случай ходи си е* м*...
Това важи за оплакващите се от всеки доставчик. Аман от пишлемета, дето не знаят как да си настроят компютъра, така че да работи.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: Hecepuo3Ha_]  
Автор Tpoйчo (Topпeдoтo) (Тактик)
Публикувано31.05.08 21:41



А ти си яко проста !!!
Незнам кой ти плаща да пишеш глупости, но 22 пъти по-слаба скорост е нелепо и смешно!
Аре бегай си при оня неудачник кандидат- кмета и не дрънкай глупости.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: justuser]  
Автор Tpoйчo (Topпeдoтo) (Тактик)
Публикувано31.05.08 21:45



бате, това е поръчка бре
Зарежи я тази



Тема Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Hecepuo3Ha_]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.05.08 23:15



Ще ме извиняваш ама 3 от 7 е нема такъв филм


Когато друга фирма вкара в къщи оптично влакно да дойде да ми се обади.
Като гледам как фалиш въздухарка, ясна си ми... говориш за неща от които разбираш колкото осмоного от парфюмерия.

Welcome to the real world!



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Mopфиyc]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано01.06.08 09:15



Нека се върже на Бгмрежа да види какво е без нет.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: madamata]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано20.06.08 16:35



Преди съм работил със Спектър и мога да кажа че поне в конкретния случай това беше една от най-професионално свършените работи които съм виждал. От скоро съм им и абонат така че се надявам да няма издънки. Поне за момента всичко е на 6



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Mopфиyc]  
Автор GhostlnNet (непознат)
Публикувано21.08.08 11:29



Е алоо не така с оптиката. Не се мислете за велики. Погледнете си скоростите, пак добре че ви наливат пари иначе нямаше и оптика да видите. С тези тарифи само връзвате хората. И половината ви мрежа все още е по стълбове и дървета

<a href = "http://hanovete.com/?recruit=233718" >


Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: GhostlnNet]  
Автор teou (новак)
Публикувано21.08.08 19:50



Я стига с глупостите! И без това никой няма да ти се върже. Скоростите са си актуални. Половината мрежа, е тази част от мрежата която е изкупена от разни квартални ланки. Въпросните въздухарки се закърпват и пак е по добре отколкото е било. Но трябва да е пределно ясно, че там инвестиции няма да се правят, зашото за Спектър медта е на доизживяване. Инвестицията е в оптичната мрежа, която до месеци ще покрива вече целия град (и не само) и тогава ще видят истински зор всички медни ланки.

http://vilamalina.hit.bg/


Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: teou]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано22.08.08 10:07



Ебаси как съм се озорил от тая оптика не е истина... А и гледам всички колеги и те едни угрижени, притеснени... Предполагам че ако сега включвате за половин година на ПОН толкова клиенти колкото аз за 1 ден, като направите пълно покритие ще правите същите включвания за 3 месеца. Тц, тц... как да спи човек спокойно. Но вероятно ти имаш много вътршни връзки из лановете и със сигурност са ти казали че всички са се спекли от страх, нали теоу, вие не сте от хората които ще кажете нещо ако не е вярно?



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор teou (новак)
Публикувано22.08.08 14:40



Е не се прави сега че не си ме разбрал. Нямах предвид твоята мрежа - голяма и качествено направена. Да взема да поясня с пример?

Квартал Х, 2008 г.
Покритие на Мегалан (това е Razor), Дърволан1 със 100 клиента и по една повреда на ден на клиент средно, Дърволан2, Дърволан3. Мегалан обира 100% от новите клиенти и бягащите от дърволаните. Дърволаните долу-горе кретат.

Квартал Х, 2009 г.
Покритие на Спектър - пон, Мегалан. Новите клиенти са в съотношение 50 на 50 за двете (може би?). Дърволаните ги няма - ама изобщо. По-тъпите са фалирали. По-умните са се сетили да се продадат овреме на 1 от двете горни фирми(или на другите големи, ако кварталът не е Х а У), барабар с наличната клиентела. Тези, които са се паднали на Спектър, полека-лека се конвертират към пон и те.

Долу-горе това очаква София (и други градове). Говорим си съвсем хипотетично, разбира се.

Капиш?

А, между другото, да ти напомням ли, че и ти си подал заявка чакаш да ти се прекара ПОН у вас?

http://vilamalina.hit.bg/


Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: teou]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано22.08.08 15:09



Много е гот, като се карате така. Особено когато някой по никое време се присети нещо и за по-сигурно бърза да го сподели с останалите. Аман от слабоумници!

Аз ще ви посъветвам да използвате еластичността на пазара. Дали razor ще пише един или 10 пъти, или някой друг, пазара не го *бе. И докато спорите, Нет 1 (бившата Центрум Груп) е нов играч на пазара, има още няколко... Хайде да видим след 3-4 годинки как ще е разпределен пазара (мен лично слабо ме интересува, все пак като клиент искам само по-по-по...най-хубавата услуга).



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: justuser]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано22.08.08 15:23



Нов беше преди 1 година. На година и половина смятам че вече е стар. И ако ми кажеш какво са постигнали ще те призная. А ако пък ми кажеш и че имат качествена услуга ще дойда да ти стисна ръката. То само с пари ако ставаше нали се сещаш кои щеха да са в тоя бизнес вместо да строят хотели по морето...



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: teou]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано22.08.08 15:32



Теоу, а да ти кажа ли че още нямам ПОН? И съм пуснал заявка поради 2 причини. 1. Аз нямам покрите там. 2. Разбираемо е че искам да видя какво предлага конкуренцията ми, а и спектър като услуга със сигурност са по добри от местните ланове които оперират в района ми.

Но бъркаш едно основно нещо. Клиента не го интересува по какво му идва нета. Интересува го едно основно нещо: да е евтин, второ основно нещо: да спира възможно най-малко и трето основно нещо: да точи яко филми. Ако цената е от порядъка на 15 лв на месец спиранията могат да се преглътнат особено ако фактора свалени филми за единица време е достатъчно висок.

И всичко това ще е докато не се изкупят всички малки и средни фирми на пазара, защото няма голяма фирма с ниски цени. Една фирма ако иска да се развива без да са и трупнали няколко десетки милиона отгоре не може да го прави с цени от 15лв. И точно затова фирмите с подобни цени си седят на собствена територия и чакат да дойде някой с неустоима оферта и да ги купи. Само че разбиранията за неустоима оферта на купувач и продавач понякога толкова се разминават че да се чудиш да се смееш ли или да плачеш.

А това което искам да ти кажа е да си по мек в изказванията си защото българския пазар е толкова странно и нелогично нещо че идея си нямаш.
Няма, няма и да има фирма която да доминира трайно на софийския пазар в близките 2 години нито като качество, нито като покритие, нито като брой клиенти. И причината няма да е в услугата която би предложила дадената фирма а в нагласата и изсикванията на масовия потребител



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано22.08.08 15:54



Бе вас няма ли кой да ви организира да прекопаете една полянка?



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор teou (новак)
Публикувано22.08.08 16:58



Ето така дискусията звучи по-добре и по-спокойно.

Знам че нямаш пон - още не е готова мрежата в твоя квартал доколкото знам. Между впрочем при нас също. Трябва малко време все пак.

"Клиента не го интересува по какво му идва нета. Интересува го едно основно нещо: да е евтин, второ основно нещо: да спира възможно най-малко и трето основно нещо: да точи яко филми."

Абсолютно съм съгласен - мисля че големите и сериозни доставчици като М и С и 4-5 други се опитвт да правят точно това. Пон е просто средството за постигане на целта при нас.

"Ако цената е от порядъка на 15 лв на месец спиранията могат да се преглътнат особено ако фактора свалени филми за единица време е достатъчно висок"

Моето лично мнение е, че това вече не е така и пазара започна да се променя. Анализ не съм правил, това са персонални впечатления, но мисля, че Българина вече иска колкото филми, толкова и интернет. Да не ги разбиваме по различни групи потребители (тийн и т.н.) - говоря средно погледнато. Ланките които разсъждават така са обречени.

"И всичко това ще е докато не се изкупят всички малки и средни фирми на пазара, защото няма голяма фирма с ниски цени. Една фирма ако иска да се развива без да са и трупнали няколко десетки милиона отгоре не може да го прави с цени от 15лв. И точно затова фирмите с подобни цени си седят на собствена територия и чакат да дойде някой с неустоима оферта и да ги купи. Само че разбиранията за неустоима оферта на купувач и продавач понякога толкова се разминават че да се чудиш да се смееш ли или да плачеш."

Така е. Окрупняването на пазара върви с такава пара в София, че нищо чудно докодина практически да завърши и да останат под 10 доставчика с над 90% от клиентите.

"А това което искам да ти кажа е да си по мек в изказванията си защото българския пазар е толкова странно и нелогично нещо че идея си нямаш.
Няма, няма и да има фирма която да доминира трайно на софийския пазар в близките 2 години нито като качество, нито като покритие, нито като брой клиенти. И причината няма да е в услугата която би предложила дадената фирма а в нагласата и изсикванията на масовия потребител"

С твърдението се съгласявам общо взето, за причината не съм убеден.
Аз поне не се наемам да прогнозирам нещо в този бранш за 4 години напред (коментар към по-горен постинг). Но за догодина ми се струва че тенденцията се вижда с просто око и явно сме на 1 мнение по този въпрос долу-горе.

А към поста за градинката - може да си направим ленински съботник в южния парк



http://vilamalina.hit.bg/

Редактирано от teou на 22.08.08 17:04.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: teou]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано23.08.08 05:17



Поста за градинката искаше да каже, че някак ще го преглътна ако даден кретен почне да спами като невидял, защото му било криво или му се случило еди какво си. През неговите очи обикновенно той е ангелчето, пък света на колене трябва да го моли и да му се извинява.

Когато обаче на фона на малоумните потребителски постове се появи шеф на фирма и почне да се обяснява, значи работата става дебела. И в двата случая това е като да отидете до тоалетна примерно на пл. Славейков. Няма как да скрия възмущението си от подобни селски прояви.

Тук не влизат хората (в тази част на форума), за да питат как да си направят това или онова, да споделят нещо важно или интересно, а влизат, за да се из*.... като кученцата по градинките.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: justuser]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано23.08.08 09:00



justuser ако не си забелязал от години в тоя форум влизат основно перснала на интернет доставчиците с цел да си ги мерят. тук клиенти като теб почти няма. дори анонимните в повечето случи са нечии провокатори като пусналия съседната тема. така че не се учудвай, аз се сдържам да пиша извън собствения си форум но понякога се налага за да се поразсеят някой заблуди



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.08.08 13:12



Клиента не го интересува по какво му идва нета. Интересува го едно основно нещо: да е евтин, второ основно нещо: да спира възможно най-малко и трето основно нещо: да точи яко филми.
Ето как с 1 изречение ме убеди, че не съм "достоен" за ваш клиент...не се вписвам в профила


Моите приоритети са:
1. Стабилна връзка (не непременно супербърза, но непрекъсваема и с малки флуктуации на скоростта по признаци "времеви пояс" и "маймунки на клона").
2. Надежден съпорт (техника е все пак).
3. Цена (не точно 15 лв....знаем за триците и маймуните, но адекватна).



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Cтepн™]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано23.08.08 16:05



Говорех за изискванията на масовия клиент, не за това каква услуга предлагаме. Което и изследване да погледнеш по точка 1 и точка 2 нямаме конкуреция и това е пределно ясно на всички в тоя бизнес. Но предполагам да не коментираме повече услугата на дадена фирма - всички си имаме форуми в които можем да отговаряме на всякакви въпроси, клиентите и без това не влизат тук за да четат.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.08.08 17:15



Не се коси, беше просто намигване


Не съм от София и няма как да пробвам услугата ви



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Cтepн™]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано23.08.08 17:57



Винаги приемам лично нещата, тия които ме познават го знаят. Ма са мисля да си поръчам онова зеленикавото в бутилката от подписа ти че е събота все пак



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Defekta (ефект)
Публикувано26.08.08 23:16



Кажете нещо за провинцията след колко години ще видем и ние ПОН и кои са играчите извън столицата?



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Defekta]  
Автор teou (новак)
Публикувано27.08.08 13:09



Имаме си много хубав форум.


Всичко, което те интересува - там. Има далеч по-компетентни от мен.

Това тука май само аз го чета.... отвреме навреме.

Конкретно за въпроса - на кое викаш провинция - за големите 3-4 градове бъдещето е обозримо. Варна примерно би следвало да тръгне до месеци (под 1 година).

Оптика до дома в БГ предлага и ИТД само в Пловдив в момента. Не е пон, а аон но това са детайли. Други няма.

http://vilamalina.hit.bg/

Редактирано от teou на 27.08.08 13:10.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: GhostlnNet]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.08.08 14:29



Моля я пак?
Снимчици от оборудването вкъщи ли искаш?
Логовете на рутерчето не показват срив от последния път когато го рестартирах.
Самия рутер е твърде нисък клас и не пропуска повече от 22 Мб... но тия 22 си ги имам (20 навън ги държи).
Един ЮПС на активното се каня да сложа, с лаптопа ще си имам нет и ако енергото се изгаврят с квартала


Приятно кесене на медните жички

Welcome to the real world!



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.08.08 14:39



Май аз съм един от малкото... все още с нет разпространение не съм се хващал



Welcome to the real world!



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.08.08 14:53



Клиента не го интересува по какво му идва нета. Интересува го едно основно нещо: да е евтин, второ основно нещо: да спира възможно най-малко и трето основно нещо: да точи яко филми. Ако цената е от порядъка на 15 лв на месец спиранията могат да се преглътнат особено ако фактора свалени филми за единица време е достатъчно висок.

Стига бе... като му гръмне дъното няколко пъти ще му запука по какво му возят нета


Филми ли каза, какво беше това? Хайде не осреднявайте толкова елементарно.
15 лева, ама после какво стана - за толкова пари, толкова нет а
(Писнало ми е хора чийто системи поддържам да се фукат колко ефтинко са минали и после да ми реват - ти защо не каза по-рано... какво да кажа, освен поредното за толкова пари, толкоз услуга).
Да не намесвам онлайн игрите, онлайн приложенията и сие - че целия усреднен клиентски профил отиде на вятъра

Welcome to the real world!



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Mopфиyc]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано28.08.08 22:05



Пука ми по какво ще дойде нета и дали ще прекъсва, чак тогава гледам парите. Аз евтин нет съм имал няколко пъти, то не бяха 12 или 15 лева. Razor, много добре знаеш че няма техническа възможност (за сега) за PON при теб, ти ще пуснеш ли някой персонално при който нямаш обхват?Не разбирам защо само се жалваш като знаеш че няма как за сега. Май се досещам....копнееш за PON :). И стига си хвали нета в чужди теми защото не е чак толкова добре. Твоя съпорт преди две седмици са казали на мой колега че има проблем с ланкартата като са отишли на място. Аз отидох след тях и оправих нещата без друга ланкарта, просто ги е мързяло да погледнат. Става въпрос за Дървеница, мога и името на клиента да ти кажа ако мислиш че дрънкам глупости за да провериш. Между другото пона ми все още не е дропил с изключение на две или три профилактики. И телевизия гледам. Нищо не пречи при който има възможност да пробва безплатно, ако не му хареса се отказва.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано28.08.08 23:26



Dragozow, когато ти станеш на нивото на моя съпорт тогава говори. Много си далече от познанията им. След като са казали че е от картата проблема е бил най-вероятно в нея, но при никакви положения не и при нас.
А ако копнеех за ПОН - еми елемнтарно пич, щях да си направя.
И стига си се излагал че гледам че сме от един град поне си направи труда да провериш дали разбирам от нещата с които се занимавам



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано29.08.08 09:53



Факт е че са дали грешна диагноза и аз със моите скромни познания установих че проблема е че не са си направили труда(въпреки че така и така са отишли) да погледнат.Не съм на нивото на съпорта ти явно. Ако не копнееше за ПОН нямаше да го споменеш(поне 10 пъти до сега). Колкото до правенето някъде имаше една разбивка на това кое колко струва и че парите не се избиват толкова бързо като при лана. Та ако беше евтино всички щяха да го направят. Знам че ви е хубав нета и даже аз препоръчах на въпросния колега да се върже към вас ама ме е яд като се пишат глупости.

Редактирано от dragozow на 29.08.08 09:53.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано29.08.08 14:23



Мислиш че нямаме пари та не правим ПОН ли? Драгозов, влез в час моля ти се.
Защо всички смятате че преносната среда влияе на качеството на услугата до такава степен само не мога да разбера? Като изключим нали маркетинговите трикове което е напълно разбираемо. Защо мислиш че наличието на активни устройства е проблем а не предимство, би ли ми казал?

ПС. А за техниците - факт е че са отишли при клиента беплатно при положение че са знаели че няма проблем и са се занимавали достатъчно че да се оптитат да му помогнат - нещо което ти гарантирам че няма фирма която да го направи. Клиентски проблеми не можем да отстраняваме. Поддържам 45 000 компютъра с 6 човека мобилен съпорт. Нали се сещаш до къде може да се разпростре помощта ни. До това да се убедим че при нас всичко е ок, да се опитаме да му оправим проблема ако може на място - ако не му даваме съвет какво да направи. Със сигурност не е било до мързел, просто си имат строгоустановени процедури които помагат в 99,99% от случаите

Редактирано от RazoR на 29.08.08 14:27.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано29.08.08 22:07



Е, как не ти омръзна да мърляш навсякъде бе Иво? Поне да беше малко обективен, а то само псевдо твърдения...



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано30.08.08 10:56



Абе Захов що се мешаш като не говоря с теб? Това е форум и всеки може да си изразява мнението. Зададох на Драгозов въпрос и чакам отговор. Ти вземи направи клиенти първо щото си на пазара от 15 години а те изпревариха фирми които почнаха от нулата. А за ПОНа е ясно - не можете да направите ЛАН - правите ПОН. Това го знае всеки който е в бизнеса. Само че който не може да направи качествено едното, се дъни и с другото, ама това си е ваша работа.
И не се набърквай в чужди разговори ако обичаш. Ако смяташ че ще си правиш реклама във всякакви форуми и никой няма да каже нищо не си познал. Някак си все се сравняваш с малките и недъгави квартални доставчици, едно сравнение не си направил между по големите и теб.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано30.08.08 12:25



Поста ти само потвърждава това, което написах - едно вярно нещо пак не каза :). Държиш ли да изброя колко пъти излъга и колко неверни твърдения хвърли в 10 изречения? Лошото е, че знаеш, че лъжеш и пак го правиш.

И знаеш ли какво, най-малко ме интересува твоето мнение. Поста го написах само защото видях, че пак си взел да говориш глупости без покритие и да се зъбиш на хора, които изобщо не познаваш.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано30.08.08 15:40



Ще ти отговоря и още как. Със сигурност е нямало да им дотегне на момчетата да видят на колко мегабита работи ланкартата. Никой не ги е карал да асемблират компютри в дома на клиента. Малко е смешно това. Смешно е и твърдението ти за пона. Не разбирам там къде е издънката. Аз съм жив пример че там спадове и дропове няма. Ако има пръв ще изрева така че сте се чуе на доста места. Не мога да разбера какво ми хвалиш медната жица пред много по-добра технология която на пратика има само предимства. Някаква завист долавям защото където има тема за Спектър ти си все там. Ако много не ми вярваш те каня на гости да тестваш нета един ден колкото искаш. Може да ти се усмихне щастието да имаш PON като дойде при теб. Да се изказваш негативно за нещо за което само си чувал е глупаво.

edit
Ако имахте толкова много пари нямаше да влагате в лан.

Защо мислиш че наличието на активни устройства е проблем а не предимство, би ли ми казал?

Липсата на същите води до в пъти по-голяма устойчивост при проблеми с електроенергията или природни бедствия. Ако не вярваш аз и в най-голямата буря не си вадя панически кабела.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dragozow на 30.08.08 15:45.</EM></FONT></P>

Редактирано от dragozow на 30.08.08 18:19.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано30.08.08 18:43



Пич, що мислиш че при нас някой си вади кабела? Това да не е спектърския лан дето не могат да си дигнат мрежите със дни? Това че не си ползвал хубав лан не ти дава право да си вадиш изводите. Като няма устройства що мислиш че няма значение как се пука оптиката. Я отвори една шахта и виж как хората на захов пускат оптика. Няма HDPE, няма маркировка няма нищо. Знаеш ли как се отстранява авария при прекъснат оптичен кабел? Знаеш ли за колко време си познават кабела? Знаеш ли как се открива дефектирал сплитер. Знаеш ли колко често фейлват слитери и колко често се късат оптики? Познай как се отранява проблем. Щото аз знам ама аре да не ги излагам повече. И изобщо при мен завист няма, на кое да завиждам. На смешната бройка клиенти ли, на начина на работа ли, на съпорта ли? Просто не искам хората да останат заблудени и супер се нервя когати виждам едни и същи хора да рекламират наляво и надясно услугата ви.
Ако преносната среда е мерило за качеството на интернет то тогава най-качествения нет ще е на ITD в пловдив които пускат истинска оптика до дома, без евтини китайски сплитери и ONUта от които са спестени половината елементи. Айде да видим какво ще кажете тогава за тях. Или може би ПОНа е по добро и от тяхната технология. За 3 месеца хората имат повече клиенти в Пловдив отколкото ПОН в София за 1г. Е с кво се гордеете тогава? Че сте тръгнали да правите нещо което не знаете как става. Е в това поне сте много добри, спор нема. В нашия форум един бивш ваш клиент беше казал "ако ще и техника на НАСА да ползвате като сте некадърни нищо няма да направите". Мисля че най-добре описва ситуацията около вас.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано31.08.08 08:27



"Евтиния китайски сплитер" струва колкото 5 ваши суича. Кое не знаем как става? Бе ти разбираш ли че вече незнам колко месеца нямам спад или прекъсване на лана, нещо което е невъзможно при вас. И кои сме тия "нас"? Аз не съм адвокат на Спектър и не работя за тях. Впечатленията ми се базират на факти. Няма как да знаеш колко човека са вързани на ПОН до момента ама със сигурност са много доволни.



Тема Re: Писна ми от Спектрум Нетнови [re: kwadrat]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано31.08.08 10:21



Вече си имам кордичка! :)
И от доста време нямаше земна сила, която да може да ме отлепи от компютъра в полза на телевизора. Сега все по-често засядам да гледам филмче на телевизора. На голям екран качеството си личи! (Имам друго STB в нас на друг доставчик).
Стига толко реклама!

Редактирано от justuser на 31.08.08 10:30.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано31.08.08 11:11



А откъде знаеш че е невъзможно при нас. Я сподели. Колко пъти си ползвал нашите услуги? В офиса ти компютърната мрежа на оптика ли е или на мед? Прекъсва ли? ЩЕ прекъсва ако е некадърно направена. Ама по цял свят офисите са с мед и няма проблеми. Каква е разликата между една офисна мрежа и нашия ЛАН, би ли ми казал?
И не се впрягай, жал ми е за теб че толко време си бил на калпави доставчици и сега си видял нещо по добро и си мислиш че си хванал бога за шлифера.

Сравнявай услугата само с тези които си ползвал щото си ползвал лана на спектър и знаеш че е на светлинни години след нашия. Ако ще сравняваш ПОНа го сравнявай спрямо техния ЛАН, не спрямо нашия.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано31.08.08 18:00



На мед е в офиса. Прекъсва та се къса(Бол.бг). Разликата между офисната мрежа и вашия лан е че първата е много по-малка. По принцип компютрите на кабел в нашата мрежа намаляват за сметка на WI-FI. Вашия лан е като този на Спектър, не ми обяснявай сега колко ти е добър съпорта. За какви светлинни години ми говориш не разбирам. Абе ти наистина си много дебелоглав и завистлив. Ако не забелязваш не аз съм в темата на Мегалан, а ти си в темата за Спектър и ми говориш за преимуществото на медните жици?!? Що не си гледаш в паничката и да си развиваш мрежата, пази я от гръмотевици защото тогава ще имате много работа.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано31.08.08 23:42



Аха, и темата се казва "писна ми от Спектър" и ти си един от 3мата клакьори сложени да оправят имиджа на фирмата по форумите. Немам повече коментари, хората сами си правят изводите като видят мненията ти.
А за това кой го е страх от бурите - справка Варна, лято 2008





Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор lyuboz (непознат )
Публикувано01.09.08 00:39



Здравей,

Работих в "Мегалан" 6 месеца и не мога да си изкривя душата - още преди 2 години съпортът беше на много високо ниво за България, за типа услуга която се предлагаше. (Поздрави на Венци и Jacket-a, Сашо, ако още са при теб). Надявам се да продължавате в същия дух.

На Спектър съм клиент от началото на 2008. Става дума за кв. Лозенец. Закачен съм на най-скъпата домашна тарифа. (не знам как се води по име в ценовата листа, 55лв./месец е). Момчетата имаха проблем със скоростите първия месец, после всичко заспа. От тогава насам интернетът прекъсва 1 (един) път за половин ден, имаше ел. авария в целия квартал. Искам още да спомена, че от различни квартали в София слушах противоречиви неща за услугата на Спектър за крайни клиенти (разбирай LAN). 99% съм сигурен, че и добрите и лошите мнение са просто от изкупените квартални мрежички за времето преди те да бъдат преработени...

Всичко най-добро...



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано01.09.08 07:28



Позна, мен са ме сложили да защитавам Спектър по форумите. Всеки месец ми запълват банковата сметка :)
Ще си отвориш ли очите да погледнеш и другия човек над моя пост какво пише. Или и той е клакьор и позьор. Май само си лаеш защото чувстваш заплаха някаква? Да си видял някой от Спектър да плюе по мрежата ти? Няма и да видиш защото явно не са толкова завистливи и злобни като теб. Не мога да разбера сега какво искаш, да ми докажеш че мрежата на Спектър не струва след като не си се докосвал пряко, а аз го правя всеки ден. Е не се получава някак май.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.09.08 09:33



Аз отговорих ли ти или не, хм... та за преносната среда:
3 неща - окабеляване, електроснабдяване, галванична връзка... стигат ли?

Welcome to the real world!




Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.09.08 10:06



Човека горе (здрасти любчо) хвали и вас и нас. Аз не казвам че пона е лош, не казвам че услугата ви не става, но не може да се биевте в гърдите че имате най-добрата услуга. По какво я мерите че е най добрата? Че ако ми изкарате 100 доволни клиента аз ще ви изкарам 10 000. Правете си реклама но не сравнявайки услуга която не познавате. Аз не съм си позволил да пиша в нито един пост където някой пита към кой доставчик да се включи - не е и нужно, хората сами преценяват, вие го правите, ок, правете го, при нас е забранено служителите да рекламират услугата ни в интернет пространството. Ама да излезеш и да кажеш - включи се там и там - най-доброто на пазара е смешно.
Ако си разбрал кво искам да кажа предлагам да прекратим спора. Но бъди сигурен че ще реагирам така на всяко мнение в което се опитваш да докажеш че ПОНа е най-доброто.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: RazoR]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано01.09.08 11:09



Че е най-добрата мисля че е повече от ясно поради споменатите причини. Малко е грозно да си правиш реклама по този начин.



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: dragozow]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.09.08 13:55



Абе кво ви става бе, хора? Що се сядохте така?
Виждали ли сте плитка шахта пълна с оплетени оптики и как техник на ХХмрежа скача вътре? Знаете ли какво става с голите неармирани оптички и на Спектър и на Нет1 и на който и да е? - Макарони.
А подземен FTP-кабел (черен, истински) изгризан изцяло по протежение на въвода в мазето на блока, защото им е пречел на плъшоците да минат? Само чифтовете със захранването оставят гадините.
Та, мисълта ми е, че проблеми винаги има, важно е как и колко бързо се отстраняват.

П. п.

Едно нещо още ме озадачава - teou "доволен клиент" ли е, служител в Спектър или това е партизанското име на Теодор Захов?



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: WlSP]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.09.08 16:10



Та, мисълта ми е, че проблеми винаги има, важно е как и колко бързо се отстраняват.

е това се опитвах да обясня...



Тема Re: Ти еб*ваш ли се с нас или да?нови [re: WlSP]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано01.09.08 18:28



Познаваме се. Доволен клиент е...и то не всеки път :)
Аз също.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.