Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спектърнет - ама че мъканови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано08.03.08 10:44



Спектърнет купиха Homelan в Оборище и ми започнаха мъките. По 10 минути се опитвам да се кънектна и става нещо много странно: Свързва ме, обаче не мога да достъпна нищо. Един път успях да се свържа с безплатния съпорт на 0800 11 444 и една кака ми каза да дам Disable на Local connection и после да му дам Enable и като направя няколко пъти това нещо, вярно че става. Ама десетина минути трябва да цъкам Diasable - Enable. А долу в бара излизат две иконки на компютърче. Преди при нямаше такава чудесия - имаше си едно компютърче в бара и Local connection не се използваше и връзката си пееше. И скоростите паднаха сега при Спектър. Отгоре на всичко да се свържа с безплатния им съпорт е героична епопея. Дава заето непрекъснато. При Homelan нямаше никакви проблеми да се свържа със съпорта.

Не съм спец, но тая работа с двете компютърчета и Local connection ме кара да мисля, че някакъв протокол са променили. Може и да бъркам. Знае ли някой на какво се дължи това?

И още: Ако реша да сменя Спектър (щото тая гадост продължава от Нова година досега), кой доставчик за Оборище може някой да ми препоръча?

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 08.03.08 10:46.



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Джeйн]  
Автор teou (непознат )
Публикувано08.03.08 14:41



При проблеми - домашни потребители на Оптика вкъщи (PON) и LAN услуги:

тел: +(359 2) 489 04 44
тел: +(359 2) 489 10 22
e-mail: lan-support@spnet.net


Звънила си на грешен телефон. 4890444 е кол центъра. Не е безплатен, пък и ще почакаш малко на тел, но пък ще ти решат проблема. Спнет е един от най-добрите доставчици, което не значи, че нищо никога не се чупи и разваля. Изобщо подходила си грешно.

Намери някой приятел, дето разбира от компютри да ти види настройки, уин, пинг, лан карта-кабел и т.н. Нека той да говори с тях, и ако има проблем да подаде заявка. След 24ч ако не се оправи, обади се пак и ако няма обяснение ги помоли да ти пратят някой вкъщи.



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Джeйн]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано08.03.08 18:58



Погледни и форума им,постоянно има служители онлайн:
http://forum.spectrumnet.bg/index.php





Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: dragozow]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано10.03.08 14:41



Това с каката на 0800 преди колко време е било? Месеци?
Някакъв проблясък, че може би на spnet.net (казваш, че са купили Homelan) трябва да има някакво инфо?



Тема Re: Спектърнет - ама че мъка [re: Джeйн]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано09.04.08 14:56



Смешница. И при мен в момента проблема е съшия. въпроса е че къде е това Diasable - Enable не мога да разбера. Добре че временно съм тук. Но пък хорицата които позлват този доставчик са обречени. На всичкото отгоре постоянно си режат кабелите с различни други доставчици ама никой не иска нови абонати - целта е прецакай потребителя, а не- мисли за него.



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: teou]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано09.04.08 14:59



На тези номера нищо не се чува, не за безплатни и са само за София. Определено доставчика с тази версия на PPPoE която кара потребителите да си инсталират на компютрите е доста смешен. Форума не им се отваря даже за собствените им клиенти- целта е да няма чак толкова оплаквания. Елементарно.



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Koзaтa]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано09.04.08 17:49



Абе муце, ти постваш само за да те има по форумите ли?



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Koзaтa]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано09.04.08 17:51



Е аман от идиоти, които вместо да си решават проблемите с дадения доставчик, държат да се "..." на пейзажа. Как пък аз нямам такива проблеми...



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Koзaтa]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано09.04.08 20:05



Нета ми не е прекъсвал повече от три месеца.Форума не е спирал да работи(администрирам там и зная).Телефоните също работят,изпробвано.Звънни на 4890444 и ще се убедиш.

Редактирано от dragozow на 09.04.08 20:06.



Тема Re: Спектърнет - ама че мъканови [re: Koзaтa]  
Автор teou (непознат)
Публикувано09.04.08 22:14



Абе овцо, пардон козо, като нямаш какво да кажеш по-добре си мълчи, вместо да плюеш. От това дето си написала ЕДНА ДУМА вярна няма. Поне плащат ли ти да пишеш глупости или го правиш за спорта само?

Да уточня, че по една случайност и аз съм им клиент и администратор на форума им и знам доста по-добре от теб кога и дали е спирал!

А сега по същество. Номера 4890444 си е ок, доколкото знам. Това е главния им кол център и няма начин да не работи. Между другото на бтк адсл 0700 да не би да е безплатен? Единствения безплатен тел за поддръжка (освен на бившия хоумлан) който аз съм видял е на Микромеките България, ама те са въшливи с пари. (И не, не ми решиха проблема с ЛЕГАЛНИЯ уиндоус навремето - обясниха ми че явно има бъг - а стига бе!)

Нищо не те карат да инсталираш. ПППое е културният начин за доставка на нет по лан. Възприет е в цяла европа, вкл. и зад дсл. Вариант е и ППТП. Всеки друг начин даване на нет по лан е проява на непрофесионализъм и некадърност. Това дето го раздават на сд-то е за напълно безпомощни потребители и в интерес на истината е по-добро от вградения клиент ама айде. Иначе уиндоуския клиент си работи ок - само трябва да пишеш име и парола - много ли е сложно?

И за протокола - нета и на мен не ми е спирал над 3 месеца!

http://vilamalina.hit.bg/

Редактирано от teou на 09.04.08 22:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.