Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема MaxDSL впечатления, мнения?нови  
Автор Пeтъp Пeтpoв (малката ограда)
Публикувано10.03.08 11:25



Има ли някой потребител на MaxDSL на услугата MaxDSL - WiMAX преносим модем? Какво можете да кажете за тях? Работи ли тази мрежа и отговаря ли реалната скорост на рекламираната? А за Макс Телеком като компания?



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: Пeтъp Пeтpoв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.03.08 12:53



Аз го бях тествал и работеше, но не навсякъде. Във вътрешна стая на първия етаж нивото на сигнала беше прекалено слабо и не се закачаше, но в стаята откъм улицата работеше. Но от тогава минаха няколко месеца и може да са сложили още базови станции. А и не си дадох труда да пробвам с по-голяма антена, а само с тази, която си е на устройството.

За фирмата - това са същите хора, които навремето направиха Мобилтел (тогава се казваше Citron - на по-старите сим-карти все още излиза това име). Сега очевидно имат амбицията да направят още един мобилен оператор.



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано10.03.08 20:34



Не вярвам да има разлика от преди и сега, дори броя Антени да е по-голям. Стената си е стена и има плътност, която може да бъде преодоляна не с нарастване на броя антени, а с позициониране или пренастройка на излъчваната честота.

На здраве



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: Пeтъp Пeтpoв]  
Автор rahan (toe cutter)
Публикувано10.03.08 23:41



тествам maxdsl от седмица на 1 мбит/с. вкъщи, от едната страна на блока сигнала е 5 черти, от другата е 8(това е max). quality e 8 черти винаги.
пинга е около 100мс до български сайтове и около 250 към google.com.
тесвам съм и в илиянци, там сигнала е към 5 черти, и в ж.к. левски е толкова, в княжево е 2-3, като quality е 2-3 също и връзката е ужасна, то това е заради къщите.
като скорост никога не съм достигал максимума на download около 950 kbit/s. upload-a е бил макс. 700 kbit/s, това съм го тествал на www.speedtest.net



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: rahan]  
Автор минaвaщ (непознат)
Публикувано11.03.08 04:35



А връзката постоянна ли е, има ли загуба на пакети?
И как се държи по време на ъплоуд, скачат ли много пинговете?
Разговорите по Скайп получават ли се нормално, или се усещат закъснения и изкривяване на гласа?
Също така Краси Стойчев беше споменал в някой от форумите, че при постоянен двупосочен трафик пинговете се намаляват с около 50 мс, някой има ли наблюдения дали е така?

Редактирано от минaвaщ на 11.03.08 08:03.



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения? [re: KlD]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано11.03.08 10:52



Мисля си, че един от начините за усилване на сигнала е ... неговото усилване. Ако не беше така, вие във Вивател защо слагате много базови станции, а не сложите само една единствена на Копитото и да помолите потребителите да си настроят честотата на GSM-ите?

Все пак допускам, че ако преди време базовата станция е била на 5 километра от мен, а сега е на 1, може би ще работи и при по-лоша видимост. След около месец пак ще ми трябва и пак ще си взема един "заек", така че ще тествам отново.





Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.03.08 15:44



Е, чакай сега... Първо били еди къде си, сега ги приближавали, после услилвали.. Да, ако усилят сигнала малко ще работи по-добре (може би, ако, евентуално!). Ако е по-близко до теб новата клетка също.

При мобилните оператори се слагат повече клетки не за да има по-добър сигнал, а за да може (основно) да се покрива площ с повече наситеност на клиенти/абонати. Все пак всяка БС има някакъв капацитет, а София стана 'нам колко милярда



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: минaвaщ]  
Автор rahan (toe cutter)
Публикувано11.03.08 19:39



при full signal и quality пинг-а към дата.бг е 120мс.
при сваляне пинг-а се качва до 135мс, скоростта е средно 1000 кбит/с.
при едновременно сваляне и качване пинг-а е горе-долу същият.
скоростта на сваляне е около 950 кбит/с, а качва средно с 750 кбит/с.
като цяло при хубава връзка няма загуба на пакети.
скайп-а не можах да го тествам.



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: rahan]  
Автор минaвaщ (непознат)
Публикувано11.03.08 19:51



Не звучи зле, притесняваше ме, че пинговете са височки, но щом пък са стабилни и не се влияят силно от активността, всъщност при определени условия ще са доста по-добре в сравнение например с кабелния интернет, където при ъплоуд връзката се скапва тотално.
Надявам се при това положение да са достатъчно ниски и за качествени разговори по Скайп, някой все пак има ли по-задълбочени наблюдения в тази насока?


P.S: До 1 април трябва да съм сменил доставчика и вероятно в крайна сметка ще се спра на Макс Телеком - ако тогава темата още е актуална, ще споделя и аз повечко впечатления.

Редактирано от минaвaщ на 11.03.08 20:21.



Тема Re: MaxDSL впечатления, мнения?нови [re: минaвaщ]  
Автор Sao (SysAdmin)
Публикувано13.03.08 14:48



Абонат съм на Макстелеком от 12.2007 значи вече 3 месеца. Позвам само 1024 максDSL без телефон. Наблюденията са следните. Скоростите са обещаните 24ч. Пинга е висок 119-126мс нормално като се натовали връзката пинговете падат явно е специфика на технологията падат до 50-60мс.

Връзката в Пловдив е много добра на повечето места където съм бил. Надежно е аз го ползвам и като домашен НЕТ до сега само 1 път съм видял да спре за 2-3мин.

От вчера IP мрежата е реорганизирана изцяло и времето на DHCP вече е 1 час не 10мин. Скоростта се свиква за сега единственото което е проблем е покритието нищо друго не ме дразни. Реалния адрес е на потребителския интерфейс модема е bridge. ИП-то се сменя съвсем рядко и е зависимо от МАС адреса дори след изкючен модем пускаш и си е пак старото ако си на същото място обаче. Това е от мен.

Редактирано от Sao на 13.03.08 14:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.