Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: KlD]  
Автор guest1 (наблюдател)
Публикувано31.01.08 20:40



До вкъщи щял да идва оптичният кабел, а те предоставят за ползване конвертора към ethernet.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: guest1]  
Автор HиkиГopчилoв (ентусиаст)
Публикувано31.01.08 22:13



Аз съм бетатестер на спектърския PON вкъщи и мога да потвърдя че съществува.

Като оставим настрана дребен проблем със захранването на клиентското им устройство други проблеми не съм имал. Ползвам го от месец и половина.

Митко е изписал достатъчно за потенциалните екстри от технологията, така че не смятам да се разпростирам.

Ето данни от за връзката ми чрез speedtest.net:

София



Лондон


Ню Йорк


Сан Франциско


Токио


Москва


Това е. Изчаквам да навъртя два пълни месеци и ще блогна с подробни впечатления.

Ако имаш конкретни въпроси (примерно искаш да ти дам пинг до конкретни сайтове - свиркай).

Поздрави,
Ники


Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: KlD]  
Автор HиkиГopчилoв (ентусиаст)
Публикувано31.01.08 22:16



О, KID, ти все още си тук :-)

Любовта ти към алтернативките очевидно не е пресъхнала ;-)

Я го дай малко по-ларж



Поздрави,
Ники


Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: KlD]  
Автор HиkиГopчилoв (ентусиаст)
Публикувано31.01.08 22:18



Ти каква алтернатива предлагаш?

Поздрави,
Ники



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: HиkиГopчилoв]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано31.01.08 23:13



На мен също ми предлагаха да стана бетатестер в Борово ама след тестовия период трябваше да мина от 27 на 35 лева за да ползвам услугата и на шефовете не им хареса(явно) моето предложение да си остана на 27 лева с оптиката и в замяна да давам информация за проблеми.Отделно че трябваше да се кърти за кабела и да го полагам по кабелните канали което не ми е много удобно.Иначе принципно идеята е добра и мисля че има потенциал.Аз пък чакам да пуснат и кабелна тв по тоя кабел на добра цена за да се отърва от Евроком.Ще следя темата и ако оптиката до вратата се окаже добро решение ще се метна сигурно.Принципно и при лана с добра подръжка се постига много добър резултат.Имам логове по 15 дена без дроп.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: HиkиГopчилoв]  
Автор justuser (непознат )
Публикувано31.01.08 23:23



Малко съм песимист към всякакви сайтове за измерване на скорости и скриптове, които правят нещо, после връщат някакъв резултат. На няколко пъти съм ги улавял да съчиняват по картинка и с upload и с download. Старият wget и ftp клиент са иструментите ми за измерване...

Ако ти прави впечатление, скоростта на upload към Лондон е по-голяма от тази към София. Този, дето е правил сайта или е олигофрен, или нас ни смята за такива. Как точно, при положение, че София е опасана с напречни оптики между доставчици и благодарение на тях скоростите в България са много високи, ще извадиш толко малък upload?



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: justuser]  
Автор HиkиГopчилoв (ентусиаст)
Публикувано31.01.08 23:29



Ами доколкото видях софийския сървър е в мегалан. Може просто връзката между Спектър и Мегалан да е претоварена в едната посока. Нямам идея.

Истината е, че съм сервирал торенти с агрегирана скорост от 20-тина мегабита в секунда, значи обратен капацитет има.

Поздрави,
Ники



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: HиkиГopчилoв]  
Автор justuser (непознат )
Публикувано31.01.08 23:35



Не му вярвай много на сървъра, защото първо аз, после ти ще обявим по един ftp сървър от домашните си компютри, ще теглим последователно един от друг, накрая ще пробваме скоростите си със сайта и ще се смееш с глас (аз знам какво ще видя; вече съм го правил).

Хубаво е да се прави разлика и с кой протокол се upload-ва.

P.S. Не знаех, че скоростите за София и скоростите към Мегалан са едно и също. Хахахахахахааааа... :)
______________________

Този сайт ще се окаже много жалка история.



С две думи аз съм "там", където е и софийския сървър. Колко скорост ми отчете простотията? Мммм, към 3 МВ/s ако не се лъжа (на download).
А аз какво измервам:

C:\>wget -O NUL http://mirrors.evrocom.net/fedora/linux/releases/8/Fedora/i386/i
so/Fedora-8-i386-rescuecd.iso
--01:56:40-- http://mirrors.evrocom.net/fedora/linux/releases/8/Fedora/i386/iso
/Fedora-8-i386-rescuecd.iso
=> `NUL'
Resolving mirrors.evrocom.net... 217.10.246.146
Connecting to mirrors.evrocom.net[217.10.246.146]:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 107,833,344 [application/octet-stream]

64% [======================> ] 69,748,148 5.38M/s ETA 00:06^

Коментара оставям всеки да направи за себе си.

Редактирано от justuser на 01.02.08 02:04.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: justuser]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.08 10:33



Според теб как се мери скорост в интернет??? Освен от точка до точка. Ти знаеш ли някакъв друг тест? Имаме повече от добри напречни връзки че сайта да мери вярно пиъринга. Това че спектър теглят от нас и си пълнят технат дестинация не е наш проблем, те ако имат желание ще го решат много лесно



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор noroute2host (непознат )
Публикувано01.02.08 11:09



Това, често казано ми звучи малко като заяждане и незнам нужда да се "покажем колко сме велики". Никога нищо не е по вина на Разор, никога нищо не е по вина на Мегалан. Има нещо ново на пазара, нещо което ако се направи както трябва няма да има алтернатива. Колко интересно звучи - оптика до всяко домакинство...нещо, което ако е направено добре спийда винаги може да търпи развитие. А и не мисля, че като цяло темата е затова кой на къде и какви връзки има, ако искаш просто направи нова....и там драскаме по другия въпрос. Тук...това е поредното лирическо отклонение с цел самореклама. Да интернета се мери от точка до точка, но има сигурно над 100 странични фактора, както всички знаем биха повлияли на спийд теста.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.