Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано09.02.08 19:34



Не искам да споря с теб. След като това за теб е трасе което не се нуждае от ъпгрйд е ясно че критериите ни във всичко се разминават на светлинни години.



А спиидтеста не се влияе от вътрешните ни натоварвания. Колкото и странно да звучи нашите клиенти са изшейпени точно за да не се получават нелогични и прекалено високи скорости в тестовете. Нещо което се съмнявам че друг доставчик щеше да направи ако хостваше този тест.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано11.02.08 01:53



Ти не спориш, а се заяждаш. Лесно е да ти обясня защо тази линия не е свръх спешна за ъпгрейд и към момента НЕ СЕ отразява на качествата на услугата ни, но това само ще предизвика поредната безсмислена полемика. Така или иначе се очертава пускане на още една и локумите са излишни...

И ако имаш настроение за конструктивни обсъждания по някои теми се чувствай поканен в офиса ни.

Без нерви и със здраве,
Теодор



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано11.02.08 11:57



Не се заяждам, показвам фактите. След като проблем във връзката ти до почти 20% от домашните клиент в София смяташ че не се отразява на услугата ти - ок. Мисленето ни е различно просто, няма какво да коментираме повече. Все си мисля че е от взаимен интерес клиентите на 2 големи доставчика да нямат никакви препятствия помежду си.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано12.02.08 13:46



Не виждам защо се дразните. Правил съм предложение и към двете фирми SpNet и MegaLan, за интерконекция, и от дете получих високомерен отговор, че трябва да си плащам. И двете фирми, по скоро шефовете им , битувате върху допускането, че може да има само един Ментор на интернет доставките в София, който да диктува правилата, и това сте точно Вие!
Това разбира се е смехотворно предположение, едните са царе на свързаността, но с най- слаб съпорт, другите са перфектни в съпорта и организацията, но със слаби международни и републикански връзки.
Кой ще победи, най вероятно никой, но превес ще вземе този с най-много напречни връзки. А това с плащане не става !
Така че ,чакам кой първи ще обяви свобода на интерконекциите с дребните рибки.

Ноевият ковчег е построен от любители.
Професионалистите, измислиха "Титаник" !


Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано12.02.08 14:45



Само за инфо - липсващия капацитет от тази връзка е само p2p и е под 0.2% от p2p трафика в мрежата ни. Останалите пиъри автоматично го запълват и затова не се отразява по никакъв начин. Всичко останало работи без кавито и да било забележки. Причините за непостоянните резултати от speedtest трябва да се търсят другаде.

Мога да постна куп картинки, но спирам, че взех да се чувствам като в детската градина.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: tothnam]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано12.02.08 15:14



tothnam,

на фона на голямата тройка всички сме дребни рибки :). Важното е да работим сърцато и да се развиваме напред. А тази работа с пиринга има чисто икономически причини - някои са набутали много усилия и ресурси в свързаност, други не са. От там идва. Високомерие няма. На по-малките фирми така им изглежда, защото си мислят, че не ги зачитаме. Не е така. Има много читави, макар и малки играчи.


P.S. Съпортът ни към днешна дата хич не е зле, ще знаеш ;)



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор gesh75 ()
Публикувано12.02.08 15:32



имаш предвид:
бтк мтел и глобул ?




Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: tothnam]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано12.02.08 15:49



Това са няма как да е вярно. Ако си искал интерконект и имаш връзки където на нас не ни е проблем никога не отказваме. Ако за теб трябва да резервирам влакна от километри а трафика ще е под 100 мбит е просто безмислено. За пример ще ти дам Люлин където имаме интерконект с всеки който е поискал просто защото не ни обременява по никакъв начин. Или го правим без пари, или не го правим изобщо, пари не сме искали никога понеже това го определям само аз. А можеше да се представиш поне да се сетя дали наистина е имало запитване от твоята фирма.
А относно слабите ни международни връзки.... не ни е това бизнеса, имаме капацитет точно колкото ни е нужен, същото важи и за провинцията. Нямаме нужда - не го правим.

Никога не подхождам от гледна точка на това малък ли си или си голям точно защото сме били много малки и знам какво е било отношението към нас когато сме прохождали. Но ако съм на загуба от цялата операция няма как да го направя. Докарай си линк до главния ми технически център и нямаш проблеми.
А и се надявам да не бъркаш интерконект с пиъринг

Редактирано от RazoR на 12.02.08 15:54.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано12.02.08 16:17



Предишното ми предложение беше за свързаност в техцентъра ви в НДК. Така и не успях да пробия до теб, отрязаха ме на предишното ниво. Ще си прегледам документацията от преди година и ще възстановя молбата в понеделник.
Разбира се , че аз ще си поема разходите, и разбира се че познавам терминологията, правя разлика между понятията.

Semper fi


Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано12.02.08 16:26



Тоест да разбирам, че връзката с вас, може да е само платена, не претендирам за уважение.
Съпорта ви може и да е добър, във всеки случай вашите коли тръгват по бързо на светофарите от тези на Мегалан, качват бордюрите без ни най малко намаляване на скоростта, а за пиенето на бира, от червения отбор, няма да пояснявам, това са разликите ,които аз с просто око мога да установя.
Направете си екипите по четирима, че не могат един белот да му дръпнат.
Мисля че един First line manager, трябва да знае това, не се заяждам.

Semper fi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.