Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: teh]  
Автор justuser (новак)
Публикувано02.02.08 16:59



Още 1997 г. Lucent Technologies имаха разработка за

През 1998 г. бях поръчал 20-на кашончета за тест и само нелепа случайност провали много добър проект.
Знам много добре какво представлява качеството на оптиката, качеството на медния кабел, поддръжката на двете, времето и цената за фирмата за опъване на оптични трасета.
Оптиката е бъдещето и колкото по-рано се възползваме, толко по-добре.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: justuser]  
Автор teh (непознат )
Публикувано02.02.08 18:54



безнадеждно е ...



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Mитko]  
Автор SS7 ()
Публикувано03.02.08 21:26



А знае ли някой от къде може да се купят PON конвертори. Аз съм мераклия да го пробвам, Щото при мен клиентите са далече един от друг и с ЛАН е кофти работа.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: guest1]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано04.02.08 12:09



Работата е много проста. Спектър нямат възможност и са затруднени да си изградят оптични опорни точки в Овча Купел, поради спецификата на района. Който е в бизнеса, знае за какво става дума, останалите не ги интересува.
Та си търсят клиенти, за зарибявка, хем да им пазят кутиите, хем да се разберат с домсъветите.
Така че , приятелю, ще са склонни на големи отстъпки - вЕрвай ми :)))

Ноевият ковчег е построен от любители.
Професионалистите, измислиха "Титаник" !


Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: SS7]  
Автор Teoдop 3axoв ()
Публикувано04.02.08 21:34



SS7, не са конвертори, а специализирана система от няколко вида устройства. Изисква различна топология в сравнение с ЛАН мрежите и не може автоматично да се приложи. От друга страна има огромни предимства пред ЛАН мрежа - лесно се скалира (по степени на 2-ката), няма локални задръствания, не зависи от локално електрозахранване (няма нужда да влачиш дебели медни жици заедно с оптиката), директно ти опира до бекбона (за мрежи, в които го има естествено), работи на дълги разстояния, не пренася светкавици в домовете на хората, много по-голяма стабилност, наблюдаемост, управляемост и т.н. В допълнение към всичко това сравнително скоро се очаква да излезе и стандарт за ПОН на 10Гбита, който ще е обратно съвместим със сегашния. ЛАН мрежата има само едно предимство - много по-ниска цена на изграждане. За ПОН мрежа трябва много, много ресурс и по тази причина е подходяща само при наистина дългосрочен подход.

Редактирано от Teoдop 3axoв на 04.02.08 22:03.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: tothnam]  
Автор justuser (новак)
Публикувано04.02.08 22:10



И ако мислиш, че на редовия user му дреме на капата в кой квартал какви са проблемите на който и да е... На user-а му дреме (съдя по себе си) до толко, до колкото иска да си ползва услугата, за която плаща. От там на сетне не му е работа да знае къде какво става. Стига мрежата да не му връща ток от време на време, услугата да е постоянна и в разумните граници.

Та като спомена Овча купел и дадения доставчик (малко да се заям). Това само за тях ли важи, или за всеки доставчик в района?

Редактирано от justuser на 04.02.08 22:12.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор SS7 ()
Публикувано05.02.08 02:32



Благодаря за изчерпателния отговор. Предимствата са ясни , относно "предимството" на ЛАН , хич не съм съгласен. Лично на мен ЛАН-а ми излиза по скъпо от оптиката. Метална кутия + защити + комутатор + заземяване излиза около и над 100 лв. Отделно кабела.

На мен от доста време един клиент ми струва около 150-200 лв - независимо от технологията - ЛАН , оптика , радио , vdsl . Та съм претръпнал. Ако инвестицията на клиент е от този порядък съм склонен да експериментирам , и ако разбира има от къде да се купят устройства.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: Teoдop 3axoв]  
Автор минaвaщ (непознат)
Публикувано05.02.08 07:10



Аз като клиент мога да кажа, че е крайно време някоя фирма да приложи по-дългосрочен подход, защото дори в град като София на този етап няма нито един доставчик, предлагащ качествен интернет за домашни клиенти. Или липсва сигурност, или фирмата е некоректна, има проблеми със скорости и/или стабилност, и т.н.
Wimax-ът също не е пуснат като хората - едната фирма още няма добро покритие, другата пък се държи като пират и не обявява нищо на сайта, третата само за бизнес-клиенти и т.н. Пълна скръб.

Редактирано от минaвaщ на 05.02.08 07:13.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: SS7]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано05.02.08 10:28



Тук инвестицията ти ще излезе в пъти повече. Имаш устройства при крайния клиент, имаш устройства при теб, имаш сплитери по пътя които също са доста скъпи. Отделно поддръжката е доста по трудна и скъпа от тази на една добре изградена ЛАН мрежа. Предимствата откъм стабилност и надежност на преносната среда обаче са безспорни.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: минaвaщ]  
Автор justuser (новак)
Публикувано06.02.08 13:10



По-точно оплакването трябва да е от това, че си в България. Тук нищо не е наред.
Едно нещо само ми направи впечатление: как всички цени скочиха нагоре, олио, захар, хляб... без значение, че ако от другаде жито беше внесено, цената на хляба щеше да падне по тази преди покачването.
Само цената на интернет не мръдна и евала им на доставчиците, че там поне спекула нямаше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.