Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: noroute2host]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.08 11:37



Някой да е казал нещо против новото? Изказването ми е против това че теста не е реален. Щеше ли да е по реален ако се хостваше в спектър? Мисля че не. А относно технологията - щом не сме я направили значи сме сметнали че няма смисъл. Може и да бъркаме, но това си е наш проблем който не касае никой друг.
И мисля знаеш че нямам нужда от самореклама, още повече пък да рекламирам услуга която никой не е виждал. Това може да го направите само вие и още няколко подобни фирми.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор noroute2host (непознат )
Публикувано01.02.08 11:47



Ето пак - ние вие

, моят тест е ок вашият не , за технологий никой не е говорил казах само, че е иновативно, а това кой я прави и кой не е е друг въпрос. А доколкото контекста на на текста , аз не съм видял да рекламираш друга услуга - така де незнам защо е вметнато може би защотото така е нужно - да го има . Така де..."аз нямам нъжда от самореклама" - аз съм дъ бест. Всички други са просто другите. Както и да е НЕ мисля че трябва да продължаваме този хубав конвъсейшън темата не е за това, кой какъв е и за какво се бори и какво ще или няма да прави, нека оставим хората да си коментират на спокойствие .



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: guest1]  
Автор mahbul (непознат)
Публикувано01.02.08 12:20



Здравейте, г-н guest1,

казвам се Весела Дамянова и по една случайност съм служител в маркетинг отдела на Спектър Нет.

По една втора случайност, телефонът, който посочвате е в нашия отдел, но обаждане със запитване от кандидат клиент за PON услугата НЕ СМЕ получавали. Т.е. би било странно да сте получили такъв отговор от нашия отдел. Още по-странно би било да изпращаме уведомително писмо за нова услуга до получатели, на които не бихме могли да осигурим такава. Освен ако не ни подозирате, че сме почитатели на кредото "Най-добрата реклама е АНТИрекламата".

В първия Ви постинг поводът да откриете темата беше опитът Ви на "гърмян заек". Дали "оптика до дома" на Спектър Нет е действително толкова "приказна" услуга, както твърдим в полученото от Вас писмо.




Ако просто се опитам да Ви дам доводи по темата, това ще звучи като поредния рекламен трик... Все пак съм в маркетинг отделът на Спектър Нет.

И тъй като диалогът в темата по-скоро препраща към затлачване и неяснота по повод възникналата ситуация... имам делово предложение за Вас.

Свържете се на цитирания от Вас самия телефон 02/4890677 с мен (вече имате името ми в началото на постинга).
Ще бъдете включен на "оптика в дома" за един месец тестово, т.е. напълно БЕЗПЛАТНО.
Не сключвате договор с нас за този тестови месец. В края му решавате и преценявате бихте ли искали да се абонирате за услугата или тя не покрива заявените от нас (и очаквани от Вас) качества и параметри. И това е.

А ако имате желание вполседствие - бихте могли да информирате останалите участници в темата... за Вашите лични впечатления от PON услугата на Спектър Нет.

В очакване на Вашето обаждане

Весела



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: noroute2host]  
Автор justuser (непознат )
Публикувано01.02.08 12:24



Razor, успя ли да прочетеш поста ми правилно?
Там ясно е указано как скоростта ми до сървъра, описан на сайта, е към 3 МВ/s. При това съм ти клиент в мрежата на Мегалан. И в момента, в който в твоята мрежа до сървъра не достигам скорост, аз си я правя без проблем към еврокомски сървър (над 5 МВ/s, пробвах и към друго място - и там нещата са ок). Уверен съм, че скоростта ми е ок, а това, че сайта отчита каквото му хареса не е мой проблем.
Много добре знам как се мерят скорости, ти нямаш какво да ме научиш, вервай ми.

Вместо да се засягаш (а при теб първосигналната реакция е това), направи си тестовете сам, след това ще коментираме.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: justuser]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.08 12:46



На теб сайта ти попада в шеип. Защото иначе ще ти показва нелогични скорости от рода на 80-100 мбит колкото ти е реално локалната скорост в повечето случай. Поне така беше последно. Сори, не съм те разбрал. НЕ е проблем теста да ти показва реалната скорост до там, но мисля че показателното е 5те ти МБ до ЕКК. Този сайт е предимно за клиенти от провинцията и АДСЛ клиенти чиято скорост може да се измери доста точно.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор justuser (непознат )
Публикувано01.02.08 13:10



Другото важно: в момента меря скоростите от нешейпната мрежа, като стотина MB/s не са ми проблем да вдигна. В същия момент към Виена, Брюксел, Лондон просто не правя скорости според сайта. А как до европейските мирори на слак, как до debian.org и други ключови места в нета (които не се товарят и скорости поддържам постоянно) скоростта не пада?

И друго нещо: в локалната мрежа gw-я ти преди моя компютър извършва swithing на layer 2 от OSI, т.е. като умен суич и там още аз си получавам шейп настройките. (Нещо повече, за всяка layer 2 заявка "суича" се стреми да отговаря, без значение от мак-а, не че не мога да снифна мрежата, да видя кои са в момента свързани и да добавя няколко статични записа в arp кеша; локален шейпър ще имам тогава, ама през крив макарон, скрипт периодично ще обновява arp кеша, a poison заявките ще ги отфилтрирам...).

Та така, аз съм ошейпен by default още на layer 2 и до сървъра скоростта трябва да е реалната.

Приеми го така: или алгоритъма за пресмятане на стойностите на скоростите sucks, или сървърите там се товарят (а не вярвам при теб натоварването ако го има, да не го забележите), или и двете. Приемаме, че все пак имат добър нет описаните сървъри...

Редактирано от justuser на 01.02.08 13:16.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: justuser]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано01.02.08 13:16



имаме 3 групи трафик, локален, пиъринг и международен. но не съм специалист, по добре постави въпроса в нашия форум където има кой да отговори, и без това тук темата не е за това



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: guest1]  
Автор ext3 (непознат )
Публикувано01.02.08 13:26



guest1,ти май не си си имал работа със СпекртумНет.Не знаеш каква драма те чака там.Попрочети тук - там за какво става въпрос и сам ще разбереш.Уверявам те,ще станеш много близък с тях.Толкова често ще си говорите по телефоните,колкото може би,не си говорил с твоите роднини.



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: mahbul]  
Автор guest1 (наблюдател)
Публикувано01.02.08 13:31



:) как веднага някой заподозря конспирация :D

Обадих се на този или другия телефон - не помня - и оттам ми дадоха просто телефона на офиса в ОК1, където ми казаха, че няма покритие този блок.

Също така се опитах и да получа повече информация за услугата - скорост на качване, възможност за допълнителни IP-та и т.н., която и на двете места не можаха да ми дадат :(

Ще се обадя пак тия дни, щом казвате. :) Мерси за специалното внимание!



Тема Re: Спектър Нет пуска "Оптика в дома"нови [re: RazoR]  
Автор justuser (новак)
Публикувано01.02.08 13:32



От тема смисъл няма. Да се оправят авторите на сайта.
Исках да оправя нагласата на обикновенния потребител да не се лъже от това, което вижда. Идеята е добра, но реализацията малко куца.
А когато обикновенния потребител види резултат и той не му хареса, отнася го доставчика by default, евентуално без вина. Съответно и нагласата е: виждате ли, плащам и не достигам скорости... което не е вярно.

(Доста полезно за потребителя, макар и не пряко свързано с темата).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.