Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 24.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Свестен доставчик в района на Оборище (София)?нови  
Автор bager111 (непознат )
Публикувано21.06.07 11:11



Здравейте, можете ли да ми препоръчате свестен LAN доставчик в района на Оборище, по-конкретно ул. "Стара Планина" ?
Засега съм се спрял на CellNet (http://www.bgcell.net) , Playtime (http://www.playtime.bg , който обаче е на PPPoE) и Intertel (http://www.vzemi.de/, които обаче не ми вдъхват доверие) (и 3те съм ги избрал от http://lan.start.bg , HomeLan ги прескачам, тъй като са на PPPoE, пък и съм чувал, че качеството на услугата им зависи от района, тъй като използват трасета на местни доставчици; Както и да е, не искам HomeLan)
Търся стабилна (не е необходимо да е много бърза) връзка, по възможност без глупости от типа на PPPoE, малко проблеми и бърза реакция при такива

Май описах идеалния доставчик ...

Освен това кои кабелни телевизии предоставят интернет в този район?
(Целта ми е да пусна 2 "интернета", като единият ще е backup вариант)

Благодаря ви предварително



Тема Re: Свестен доставчик в района на Оборище (София)?нови [re: bager111]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано21.06.07 20:43



Пускаш АДСЛ и взимаш един Вива трафик и имаш интернет и бекъп за 55лв грубо...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: Свестен доставчик в района на Оборище (София)?нови [re: bager111]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано22.06.07 09:50





Най-близкият офис е на ул. Чаталджа 28, но може да се плаща във всеки друг офис. Тел. 9876543.

Срещу 25 лв получаваш стабилна и доста бърза връзка, легален и безплатен даунлоад на български mp3-ки, 20-тина безплатни цифрови телевизионни канала с резолюция за цял екран и др. Няма PPPoE, получаваш безплатно статично реално IP без филтрирани портове.





Тема Re: Свестен доставчик в района на Оборище (София)?нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано22.06.07 22:53



човека попита за свестен доставчик а не за бол.бг.



/



Тема Кимоне,нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано23.06.07 02:59



айде стига се заяжда на дребно. И мен ме подразни рекламата на mp3-ки и "високата" българска скорост, но ВСЕКИ има право да си рекламира всичко. СЪС или БЕЗ пари, поне докато държи нормален тон.
Просто е тъпо, капиш?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: Свестен доставчик в района на Оборище (София)?нови [re: bager111]  
Автор Salt_of_the_Earth ()
Публикувано23.06.07 19:11



Аз имам същия проблем: ще се местя в района на "Оборище" до 2-3 месеца и ще ми трябва стабилен Интернет. Мислех да опитам с Homelan най-напред (в момента съм към тях и съм доволна), но знам, че качеството им зависи от местния доставчик и чух, че в същия блок, в който ще живея, фирма се отказва от тях, защото не са доволни. Така че вече не съм толкова склонна да отида при Homelan - явно местният доставчик не е толкова на ниво, колкото в сегашния ми квартал.

После чух за OnlineDirect и ги проучвам в момента. Прочетох 2-3 добри отзива, но за съжаление повече информация не намирам.

Вариант винаги е "Евроком", но там скоростта е по-ниска, а и задължително си пускаш и кабелната телевизия.

Последен вариант е БТК



За останалите ЛАН-ове не ми се мисли Изпитвам голямо недоверие към тях...

Така че ако някой има препоръки за Интернет в този район, моля да сподели.



Тема Re: Кимоне,нови [re: KlD]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано24.06.07 23:42



Не знам дали си обърнал достатъчно внимание на рекламата за MP3-ките - става дума за ЛЕГАЛНО сваляне. По принцип няма смисъл да се правим, че това явление не съществува - всички искат да свалят музика. Бас държа, че ако на КимонГеоргиев интернета му беше достатъчно бърз, той също щеше да го прави. Статистиката е ясна - броят на Интернет потребителите в България съвпада с броя на регистрираните в българските торент сайтове. Онези, които не теглят, се компенсират от онези, които имат по повече от един акаунт. Единствените, които роптаят (публично, иначе не) срещу това явление са доставчиците, които използват технология, която не им позволява да предложат този сървис. Към комента тяхната позицие е като на лисицата с гроздето - понеже не го достига, казва, че е кисело. Иначе и те щяха да измислят начин как хем да го предлагат, хем да не дразни много (както банките признаха наличието на сива икономика, давайки кредити "без изследване на доходите")

В случая обаче ние имаме договор за авторски права за над 200 български изпълнителя и им плащаме за всяко теглене на тяхна песен. Но за клиентите ни това е БЕЗПЛАТНО и няма как да не го рекламираме, колкото и да дразни БТК. Дори започнахме да правим концерти по кварталите, пропагандиращи това нещо. Миналата събота беше в Люлин с участието на Райна и Константин, следващата ще е в Света Троица (за кварталите Гевгелийски, Западен парк, Илинден) с участието на трима от "айдълите", след това пред НДК и т.н.







Тема Грешишнови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.06.07 00:04



аз се дразня:
1 - не от позицията на БТК
2 - не защото БТК не го прави или вие го правите
3 - дразня се, че се рекламира отново свободни файлове за сваляне, които в този случай са около 200. Дори не са 20 000. Все едно да кажеш - ела в моя магазин за хранителни стоки, ще имаш 10% отстъпка. А после се оказва, че отстъпката е само за хляб и сирене... и то ако вземеш над 10бр/кг.
4 - Между другото оправете си сайта и изчистете грешната информация касаеща услуги на други оператори!

Както вече казах и на Кимон и ти и другите имате правото си да си рекламирате услугите, така че за мен дискусията приключи на тази тема.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: Грешишнови [re: KlD]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано25.06.07 08:58



200 са изпълнителите, файловете са много хиляди. За България числото 200 е съвсем приемливо - българските изпълнители не са кой знае колко много. А и всеки може да разгледа сайта без да е абонат. Може дори да чуе демо от всяка песен, така че всеки има възможност да провери доколко рекламата отговаря на истината и доколко услугата му е от полза, преди още да се е абонирал.

Но така или иначе това не е услуга, а безплатен подарък и е малко тъпо да се обсъжда защо не е например десет пъти по-голям ...

Митко



Тема Re: Кимоне,нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано25.06.07 20:04



на кимон Интернета му е 5 мегабитазасекунда и не го е еня за емпитройките щото ги слуша само в колата си. музиката си я купува на ЦД-та за да се наслаждава на качеството.

това което подминаваш в отговора си е твърдението ми че бол.бг е калпав доставчик. надявам се че знаеш за провисналите ви жици и че държахте хората без нет почти месец, но ги накарахте да си платят. това са причините поради които не ме интересува какво предлага един калпав доставчик.




/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.