Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 03.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Тема Ганчев, засрами се  
Автор ДимитъpГaнчeв (непознат)
Публикувано09.08.07 18:04



<Нет-доставчиците също могат да помогнат. Вирусите се „маскират" на пощенски сървър с IP адреса на потребителя и изпращат писмата директно до сървъра на получателя, за разлика от обикновените потребители, които изпращат пощата си през SMTP сървъра на своя доставчик. Ето защо е добра идея доставчиците да филтрират достъпа на своите клиенти до чужди SMTP сървъри>

Това което си писал доставчиците започнаха да го правят преди повече от 5 години. Който иска да изпраща електронна поща я препраща през сървъра на доставчика си, а който иска да има пощенски сървър е бизнес абонат и си плаща по съответната тарифа. Ти направо откри топлата вода!
Като искаш да си правиш ПиАр, поне си направи труда да го правиш грамотно и да не се излагаш.

Цялата статия е тук:
http://www.monitor.bg/main/article?sid=&aid=129106&eid=1133



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: ДимитъpГaнчeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано11.08.07 09:06



Това беше най-странният коментар, който досега съм чел - хем си съгласен с написаното от мен, хем недоволстваш, че съм го написал ... Нищо, аз съм свикнал.

Между другото, статиите ми в Монитор вървят всеки четвъртък. Ако са ти интересни - чети ги (може и

). Ако ли не - не ги чети. Демокрация сме все пак, всеки има право на избор.

Митко



Тема Бахти кретенизма не е истина...нови [re: ДимитъpГaнчeв]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.08.07 14:58



Който иска да ползва външно смтп да плаща по бизнес тарифа... тая малоумна мисъл само на нашенски доставчик може да скимне и не е по смислена от рязането на услуги и сайтове.
В един момент се оказва, че продавате не Интернет, а интранет и то орязан.

Welcome to the real world!




Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: Mитko]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано12.08.07 17:13



И защо трябвало да се блокира 25 порт? Едва ли това е най-умният начин за защита от вируси.



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: RepeatableRead]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано12.08.07 23:55



Как що... за да изнудват нуждаещите се за повече пари, както с реалните статични ИП та, 2 компютър (лаптопи ПДА и т.н.) и всьо и вся.
Иначе ефтинийка нетче, ама какво нетче в крайна сметка... ако искаш да ползваш Интернет като бял човек... доплати си



Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 12.08.07 23:55.



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: RepeatableRead]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано13.08.07 10:50



Мисля, че в

е казано много ясно, макар и с минимум думи (все пак трябва да се събера в 2000 знака) - на потребителите не им трябва да ползват чужд порт 25, а за тези, на които им трябва, може да се направи изключение. Дали за това изключение конкретният доставчик ще иска или няма да иска допълнителна такса е въпрос на фирмена политика, което аз не се наемам да коментирам и не е тема на статията.

Митко



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: Mитko]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано13.08.07 11:26



Решението е просто. Пуска се SMTP-то на друг порт и готово. Лошото е, че клиентите звънят и се чудят защо не мога да изпращат поща.



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: Mитko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.08.07 15:22



Чудно що всички си мислят, че знаят какво му трябва на клиента и какво не...
Я да те питам какво ще се случи с писмо което съм свалил от служебно РОР3 и съм отговорил през вашето СМТП със служебния адрес?
Какво, трябва да си правя SSH тунел до офиса, че да отговоря ли?
То да включи човек компютър без файъроул и антивирусна в ЛАН а, няма да изкара 10 мин без да е тъпкан с гадинки, ама вие спирате вирусите през 25 порт


За спама и спирането му това с описанието на адресите има смисъл, да се знае кое е легален пощенски сървър и кое не е.

Welcome to the real world!



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: Mopфиyc]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано14.08.07 10:26



Входящите SMTP сървъри обикновено се конфигурират да проверяват destination email адресите. Изходящите SMTP сървъри пък проверяват source IP адресите. И в двата случая не се проверява source email, така че не би трябвало да имаш проблем да изпращаш поща през сървъра на доставчика си без значение какъв source имейл адрес ползваш.

Такова е правилото, но е възможно (макар и малко вероятно) да има доставчици, които да проверяват имейл адреса в изходящите си сървъри. По принцип има технология за контролиране и на изходящите имейл адреси, чрез която всеки собственик на домейн може да определя кои IP адреси имат право да пращат поща ОТ този домейн. Който се интересува може да я види на адрес

. В този процес интернет доставчиците не участват - собствениците на домейни си добавят запис в DNS-a, а пощенските сървъри проверяват за съответствие на изпращащия IP адрес с изходящия email адрес. Например gmail.com използва spf за оценка дали един входящ (от тяхна гледна точка) имейл е спам или не. В този смисъл ако искаш да използваш sfp за защита на своя домейн и пращаш през smtp сървъра на доставчика си, просто трябва да добавиш и неговите IP адреси в твоя запис. Ето например как изглежда записът за моя личен домейн

IN TXT "v=spf1 a mx ptr include:bol.bg -all"

A spf zaписът за bol.bg на свой ред може да се види с "dig txt bol.bg".

Митко



Тема Re: Ганчев, засрами сенови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.09.07 14:46



/*
- на потребителите не им трябва да ползват чужд порт 25
*/
ti (bol.bg) internet dostavchik li ste ili port 80 dostavchik ?
koi si ti che da mi kazvas na men kakvo mi triabva ? zasto po vsichkite vi reklami pishe "internet dostavchik" ?
aman ot kretenii

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.