Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема НЯМА ТАКЪВ ПРОВАЙДЕР!!!!  
Автор tany@ (Just Me)
Публикувано18.07.07 22:57



http://www.wisbg.net/
колеги...
винаги съм се считала за коректна
това не е реклама, моля да ми повярвате...!
близо месец и половинА съм в отпуск - имам дъщеря седмокласник и ...учихме за изпити
след това заминах в отпуск(уж де.....)
имам у нас коте


поверих го на приятел
за времето, за което ме е нямало, приятелят ми е ползвал домашното РС (респективно- интернета, за който не бях заплатила- защото ме нямаше...)
(малко пояснение- когато поисках интернет от http://www.wisbg.net/, обясих, че съм един вид... "колега")
Искам да обясня и защо поствам това...
заради BGMREJA...
въпросният мой приятел, който също е системен администратор, му се е налагало да работи Remote, и се е се е разкарвал от центъра до Младост 1 за да успее да си свърш работата!
защото у тях не е имало интернет...!
Ако на мен ми се наложи да ми направят забележка за точка от мрежата ми, която не работи, повече от 2 пъти, сигурно ще ме изхвърлят ор работа...
Да кажем, че съм била пряк свидетел как са били отправяни заявки за нерботещ интернет от въпросната точка на BGMREJA в района на кв. Лагера поне 5 пъти....(залагам името и репутацията си, че е точно така, както го казвам!!!)
Ефекта, като краен резултат е ...нулев...!

По Същество:

1. Искам да изкажа ОГРОМНА благодарност на LAN провайдера си - WIZBG!!
2.Моля да приемете на доверие, че няма и грам реклама в това, което пиша в момента
3. задавам си въпроса- след като аз се мъча с мрежа от 80 РС с 3 Servers и получавам мизерната заплата от 350 лв., за чий чеп на техниците от въпросната фирма им се заплаща 900 лв...?!
на всичкото отгоре, кънектването към интернет е чрез някакъ измислен LAN Client...!Ако решиш да си вдигеш тестова машина - да речем на LINUX не е ясно дали ще срабори Client...
(това не е мрънкане или оплакване- просто недоумявам...!- що за идиотизъм е това?!?)
На всичкото отгоре се опитаха (след поредното обажане за проблем с интернета) да ми обясняват какво точно представлява LAN мрежата и какви проблеми може да има тя!!!
деааааааааааааааа
какввито и да са проблемите, те би трябвало да имат successeful solution и си ги ги решават. ...
особено след повее от 2 обаждания за критична точка
Или просто духат супата- да ме прщават.....



свобода- это то что у меня внутри

Тема Re: НЯМА ТАКЪВ ПРОВАЙДЕР!!!!нови [re: tany@]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано19.07.07 09:44



Неква много качествена стока е плъзнала на пазара гледам, само ми кажи кой ти е дилъра



Тема Re: НЯМА ТАКЪВ ПРОВАЙДЕР!!!!нови [re: tany@]  
Автор cuki (непознат )
Публикувано19.07.07 13:28



Ами да. И аз така мисля, т.е. мисля че почти съм съгласен с това, което казваш, но не съм на 100% сигурен. Но от друга страна съм съгласен, че има проблем. И то сериозен. Но как да ти кажа.... не съм сигурен. Не знам точно как да са изразя.
Важното е че сега всичко е ок, нали?

Иначе котката как е? Надявам се че са били полагани добри грижи за нея?



Тема Re: НЯМА ТАКЪВ СТИЛ!!!! Може би Курт Вонегът ?нови [re: tany@]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано19.07.07 14:47



Уважаема колежке,
когато прочетох вашето дълбоко смислено и подредено изложение,
повярвайте ми добих впечатление че съм получил мозъчен инсулт от жегата.
Да пази Господ !!!
Моля опитайте пак да формулирате, какво точно искате да кажете ?

Като не знаеш кога тръгва последният влак, гледай хората кога си взимат куфарите


Тема Re: НЯМА ТАКЪВ СТИЛ!!!! Може би Курт Вонегът ?нови [re: tothnam]  
Автор tany@ (Just Me)
Публикувано19.07.07 15:49



Изобщо дали сте чел Курт Вонегът?
И понеже много мразя надути изказвания, с риск да си навлека гнева на модератора, ще Ви отговоря, въпреки че поста не беше написан изобщо с цел да се заформя дискусия - просто споделих впечатленията си от два квартални доставчика
btw, ако това не е мястото, където могат да се споделят подобни впечатления, бихте ли просветлили русата ми душа къде да го направя?

по същество
1. съгласна съм с Вас че е прекалено емоционално
Но бях вбесена от факта, че локално ISP, гордо наричащо се БГ Мрежа не може да реши този проблем вече повече от месец - нещо от сорта на : "тука има, тука нема"- ето това се случваше за последния месец с интернета там

2. поразена бях от факта , че има такива доставчици, като моят квартален доставчик

3. може би е редно да поясня, че и на моя доставчик, и на БГ Мрежа при инсталирането съвсем ясно и в прав текст беше казано, че интернета е основно за работа, предвид професията на ползващите го (и на двете места IP са статични)

4. както споменах по-горе, бях вбесена - извинявам се за флейма с домашния ми любимец -той няма отношение нито към проблема, нито към решаването му
но съществуването му се оказа причината да се разбере, че аз имам интернет-въпреки че не съм била коректна по отношение на доставчика си в същия този момент
предполагам това ме е накарало да го спомена - отново се извинявам, ако това е подразнило изисканите Ви "уши"

5. не съм постнала страницата на провайдера си с цел реклама или спамене - в този дух са извиненията, които поднесох

надявам се сега да съм успяла да внеса яснота в объркания си А-Ла-Курт Вонегът пост
и моля модератора да заключи темата или да я изтрие - както прецени
не мисля че някой може да каже каквото и да е повече по нея
т.е.- може
но във всички случаи пак ще е флейм-можем да си го спестим

свобода- это то что у меня внутри


Тема Re: НЯМА ТАКЪВ СТИЛ!!!! Може би Курт Вонегът ?нови [re: tany@]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано19.07.07 16:14



Не бе како, просто ние не разбрахме кво си написала, така и не разбрах хвалиш ли някой или се оплакваш. Верно е че ние мъжете сме си прости същества и трудно разбираме силата на жнската мъдрост и слово така че просто трябваше да го напишеш по простичко като за нас ;)



Тема Айде, денови [re: tany@]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.07.07 16:21



...който също е системен администратор...се мъча с мрежа от 80 РС с 3 Servers и получавам мизерната заплата от 350 лв.

искаш да кажеш, че като сисадмин получаваш 350 лв.????
В София, където продавачките почват от 500?????
Или това е само аванса ти?



Тема Re: НЯМА ТАКЪВ СТИЛ!!!! Може би Курт Вонегът ?нови [re: tany@]  
Автор tothnam (новак)
Публикувано19.07.07 16:21




Супер. Разбирам следната фактология:
1. Вие сте заминали на почивка, като не сте си предплатили сметката към колегите от WISBG.NET, разчитайки, че те ще ви спрат интернета на момента в който ви изтече старата такса.
2. Оставили сте русото Ви котенце тук, да се грижи за него приятелят Ви, докато Ви няма, тоест да минава от време на време да го нахрани, поразглези и.т.н.
3. В центъра, Вашият приятел е на провайдер BGMREJA, който провайдер Ви е обещал, че ще имате мрежа за професионално ползуване, и услугата е била предплатена за текущия месец.
4. Провайдерът BGMREJA, въпреки че си е получил парите, за месеца, не е могъл да осигури читав интернет, и приятелят Ви се е видял принуден да ходи до Младост1, при русото котенце, за да си администрира мрежата, от неплатения акаунт на WISBG.NET. Същите са били достатъчно разумни да оставят акаунта Ви включен, защото са били уверени, че ще го платите.
В крайна сметка всичко е завършило добре, Вашата мрежа е работила безупречно, както и тази на приятеля Ви, русото котенце е загладило косъма, Вие сте се завърнали със загар и хъс за нови подвизи, къде в работата, къде с русото котенце, или приятеля ви.
А BGMREJA, те бавно си потъват, където им е мястото от край време !
Относно заплатите, : "няма пълно щастие", както казва лисичето на Малкия принц, да не казвам от кой автор още дет не съм го чел.
И остава само един въпрос:
Виждате ли люлката? Виждате ли котката ?

Като не знаеш кога тръгва последният влак, гледай хората кога си взимат куфарите

Редактирано от tothnam на 19.07.07 16:25.



Тема флейм :) As I Saidнови [re: tothnam]  
Автор tany@ (Just Me)
Публикувано19.07.07 16:33



Както споменах в поста си до Вас преди малко- няма да се каже нищо по същество, просто ще се заформи флейм :)
е... направихте го :)

P.S.
явно нищо от това, което съм написала, не сте разбрал
даже и от второто

До модератора:
Моля Ви, изтрийте я тази тема
или я заключете


забравих - това за заплатата го споменах единствено и само за сравнение - съотношение между работа(с прилежащите и компоненти- сложност, отговорност, качество) и заплащане



свобода- это то что у меня внутри

Редактирано от tany@ на 19.07.07 16:39.



Тема Re: Айде, денови [re: Cтepн™]  
Автор tany@ (Just Me)
Публикувано19.07.07 16:34



не си длъжен да ми вярваш
но това е самата истина
чист доход без данъци и удръжки

свобода- это то что у меня внутри



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.