Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: От буря????нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано18.06.07 20:23



Един приятел ползва подобно, но не толкова марково. Жицата е вързал за радиатора за по-добро заземяване. И неизползваните за сигнал крачета на буксата на картата също е вързал към радиатора.
Преди това ползваше доста време един switch като защита, но за година време му изгоряха 5 от осемте порта при бури.

Редактирано от Пeтъp_ на 18.06.07 20:31.



Тема Re: От буря????нови [re: Пeтъp_]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.06.07 21:08



При мене също има осем портов switch (който май на практика е hub, ама нейсе

), при последната гръмотевична буря забиваше на всяка трета светкавица...

Иначе оцеля.



Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано08.07.09 14:12



Аз използвам ето това -



За сега съм доволен, има го не само в този магазин, който е конкретно в новината, откакто го имам не ми е създавало никакви проблеми лошото време. Тъй като ми трябва интернет непрекъснато съм дублирал ланката и с едно подобно решение през мобилните оператори (моето конкретно е от Globul, но подобни неща предлагат всички оператори:

Всички горещи новини от света на технологиите

Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: The GAME]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано08.07.09 16:43



Ей пич, какво си ми наизвадил стари теми във всички форуми с тоя боклук? Ние да не пасем трева, заминавай другаде с тия долнопробни реклами!





Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: WlSP]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано12.07.09 01:55



Сори, моя грешка, извинявам се - но истината е, че исках да помогна..., пък то какво излезе.....

Всички горещи новини от света на технологиите



Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: RazoR]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано17.07.09 12:32



дай да уточниме :
Случай : след буря ,целия блок на лан доставчици няма интернет цяла седмица,няма да назовавам фирми"имам и свидетели ".
След една седмица 3 лан доставчика ровят из 3 блока по паяжините и казват на една комшиика "Ми вероятно е от лан картата".
Отивам аз с лаптопа ,включвам лаптопа с кроснат кабел - 6 е картата.
Казох и кажи на тея пчове да си сменят порта на суича или целия суич ако се налага.
А тея Лан-ки кво правят :
1-ия се качва на блока или където е кутията на суича(репотек естествено най евтиния на пазара) да смени порта на който е клиента,а през това време другия отдолу включва лаптопа и прави настройки пред клиента - и "ето на сега вижте на лаптопа работи,значи е от ЛАН картата ви"
-"И какво правим сега не може ли да се смени тази лан карта"
- " Ми да ние можем да я сменим с/у 16лв."
- " Ок давайте ,няма проблем "

Така че ,ай да не говорим просто за ЛАН



Относно АДСЛ :

Ако на клиент модема не се закача на 12-13 мбита/с,Attainable Rate е под 26dB ,Output Power<12,5 - чифта на клиента не отговаря на техическите изисквания за АДСЛ услуга,а за това си има един отдел наречен "Екплотация",които случайно могат да достъпват модема и да ги видят тези параметри и да сменят чифта на клиента,а може и проблема да си е в "Третична мрежа" която си е при клиента,там бТК не поемат отговорност.

Относно АДСЛ или ЛАН - за бързо теглене на филми от ftp or p2p servers си избират ЛАН. - зависи от метерологични условия

АДСЛ - межународен 750~1,4MB/s,не зависи от метерологични условия,тъй като случайно имат някъдеси из РШ-тата гръморазрядници и заземяване на у-вата,демек за работа се ползва и по бавно се дърпа естесвено защото няма локални сървъри

Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: alimpdick]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано17.07.09 15:04



и на кой клиент бтк са сменили чифта?
аз като им бях клиент, техникът каза, че ще търси колега "който знае къде са кутиите с чифтовете за моя апартамент" и повече не се появи
на следващото ми оплакване никой не се отзова, теглих им една и ги разкарах и без това малко оставаше от договора
от тогава нямам никакви проблеми с новия ми интернет доставчик


Така че ай да не говорим просто за АуДСЛ





beware of the swallows

Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: alimpdick]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано17.07.09 16:11



A случайно да знаеш що е то оптика ...



Welcome to the real world!



Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: Mopфиyc]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано24.07.09 21:38



Неее ,никога не съм чувал и виждал,кво ли е тва



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Картинка на изгоряла LAN картанови [re: Tony Stewart]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано24.07.09 21:40



Еми батка,това си е твой случай,аз казвам само как трябва да се процедира при такъв случай,всеки си има право да прави каквото си иска ,до някъде де


Колкото до "Нямам проблем с новия ISP", засега времето е хубавом,а и кабелите дано са под земята
Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Редактирано от alimpdick на 24.07.09 21:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.