Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема рязане,кражбинови  
Автор lulinnet (непознат )
Публикувано03.06.07 17:34



Никога до днес не съм мислел,че конкуретна фирма може да тръгне с подобни похвати.Когато сме имали срязани кабели нито за момент не съм си мислел че може да е конкуренцията,и в поледствие съм бил прав като съм залавял въпросните извършители .Преди година залових крадци които в продавали суичовете на АРЕНА-НЕТ ...хората си ги купуват по 5 лв...Евтино е!Но те не са конкуренция в Люлин. Днес техниците на люлин -нет след едночасово търсене намериха пач кабел 15 см сложен в два порта на наш суич.Незнам какво да си мисля...



Тема Re: рязане,кражбинови [re: lulinnet]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.06.07 18:26



Баце, направо атентат са ти направили. И понеже те знам че като плачеш тук ще тръгнеш по посока че такива мизерии не е имало никога и виждаш ли са се появили като сме влезли ние в Люлин. Е верно - 6 месеца след като влезохме но сигурно сме опипвали почвата досега. Нема да се плашиш, във всеки квартал с нормално развита конкуренция се случват такива работи - дали от конкуренция, дали от некой съсед които иска да тества на кво ниво ти е мрежата, дали от некой твой собствен техник които е блеел, случва се. Дръж се мъжката, на всеки от нас се случва но ако почнем всички да роним сълзи в тоя форум ще почнат да го четат само бабките дето гледат Дързост и красота. От всичко това има и полза, след няколко такива случая и техниците ти ще почнат да откриват подобни проблеми на 20тата минута което неминуемо ще вдигне нивото на съпорта ти

ПС. А представяш ли си ако кабелчето не беше 15см ами метър и половина, направо не ми се мисли...

Редактирано от RazoR на 03.06.07 18:28.



Тема Re: рязане,кражбинови [re: RazoR]  
Автор lulinnet (непознат )
Публикувано03.06.07 18:35



не тръгвам на никaква посока... нито рона сълзи ,но благодаря ти за изказването все пак.

Редактирано от lulinnet на 03.06.07 19:02.



Тема Re: рязане,кражбинови [re: lulinnet]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано04.06.07 18:52



i posle zasto horata polzvat ADSL ...

/*
след едночасово търсене намериха пач кабел 15 см сложен в два порта на наш суич
*/
mi kato niamate pone edno elementarno STP ... aaa zabravih .. via polzvate nai skapanite switchove ...

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: рязане,кражбинови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано04.06.07 19:20



Franky, STPто не помага в такива случай. Давам ти пример. Стак от 5 48 портови суича, на всеки порт има по един клиент. На всеки порт е пуснато STP. На един от тия портове, клиент си слага суич и лупва два негови порта. Какво мислиш че става? Пада целия стак съответно. STPто ще ти помогне ако имаш лууп между 2 порта на суич поддържаш STP.
И стига с тоя АДСЛ, смешно е вече...



Тема Re: рязане,кражбинови [re: DrFrancky]  
Автор lulinnet (непознат )
Публикувано04.06.07 21:07





разбира се и всички кабели са ни по покривите и по дърветата а суичовете висат между две дървета като коледна окраса... да не сме прости та да си харчим паричките за оборудване

Редактирано от lulinnet на 04.06.07 21:08.



Тема Re: рязане,кражбинови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано05.06.07 00:30



Верно стига с този ADSL



Данните са от проучване, проведено в София от агенцията, която обслужва почти всички големи телекоми, включително БТК, Мобилтел и т.н. Числата не подлежат на коментар - такива са, каквито са на картинката. Факт.





Тема Re: рязане,кражби [re: Mитko]  
Автор Goose ()
Публикувано05.06.07 08:32



И при кои от 50-те доволни клиента ги пратихте? :-)



Тема Re: рязане,кражбинови [re: RazoR]  
Автор regnat_nick (непознат )
Публикувано05.06.07 10:44



А какво ще стане, ако на въпросния порт на суича бъде пуснат broadcast/multicast storm-control? :)



Тема Re: рязане,кражбинови [re: regnat_nick]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано05.06.07 11:01



Печелиш една бира от мен и небрежно псуване от админите щото требва да обиколят над 150 суича да видят на колко от тях са забравили да включат сторм контрола докато не измислят по бърз начин за управление




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.