Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Гарантираната услуга на Powernetнови  
Автор ice4o (непознат )
Публикувано14.04.07 16:49



Големите пауърнет...

Гледам аз, преди 2 дни са "вдигнали" международната скорост на 12 мбита!!! Справка

. Пускам аз тестче със огледален сайт на слак в САЩ, Париж, Чехия и гледам - 100к :) Реших, че може да е скапан тоя сайт, нищо, че са различни сървъри и на различни места ;) Решавам да пусна тест със speedtest.net (тва е тестовия адрес, който ми казват от поддръжката, като питам за скоростта) и резултата малко по-добър - до 400к. Обаждам се да питам как по точно ще ме огрее това увеличение и ми казват, "вие сте с най-нисък приоритет, нали знаете?", добре, нисък приоритет, аз за какво плащам тогава? "Има гарантирана скорост, която винаги е налична", колко е тя? - "Не си спомням, пише я в сайта", указват ми къде, отварям, гледам "пиъринг", демек връзката в България е гарантирана с 10кбита/с, международната 1кбит/с. Питам телефониста това дали е вярно и му казвам, че ако си пусна модемна връзка дето в славните ехее..години ползвах ще е много по-добра. После го питах той може ли да ползва такъв интернет, т.е. интернет ли казва на това :) Отговор не получих, пожелах приятен ден и затворих.

***тъй като не вярвам на графичната среда, пускам iptraf да гледам как върви скоростта ми...ползвам slackware.

Господа, като се хвалите в официалният Ви сайт, със 1гбит насам, 1гбит натам, 3но подсигурена международна свързаност...че за какво са тия всичките редове, след като не ги предлагате. Един познат много обича да казва, аз купувам сирене, а получавам извара. Познато ли Ви е това?...

Същото мнение съществува на адрес , разбира се докато не го изтрият.

Редактирано от ice4o на 14.04.07 16:49.



Тема Re: Гарантираната услуга на Powernetнови [re: ice4o]  
Автор ice4o (непознат )
Публикувано14.04.07 16:52



Сега видях още нещо, в заглавната страница изрично е отбелязано, че скоростта трябва да се вдигне за най-ниската тарифа:

12-Април-2007 г. - Нови Power скорости, само в България, само от PowerNet:
Трафик Мания 24 лв. - Международна Интернет Скорост - до 12 Мегабита (1.5 МB/s).
Ако в България ще се ограничава свободният обмен на файлове между българи, ние ще "докараме" целият свят в България!


Разбира се аз не съм нагъл, но искам да получа поне половината на това, което трябва да достигам, респективно и плащам.



Тема Re: Гарантираната услуга на Powernetнови [re: ice4o]  
Автор CC-- ()
Публикувано18.04.07 21:44



Я поразпитай колко струват 12 мбита международен и после си направи извода кога ще ги получиш за 25 лв. Най -вероятно сутрин към 4-5 часа :) и то част от тях.



Тема Re: хахаха...нови [re: xonix]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано19.04.07 15:37



"Добре сийдван?"

Имай предвид, че почти всички интернет потребители в чужбина са на ADSL или кабелна телевизия и техният ъплоад е много слаб и е задръстен дори само от обратния канал на даунлоада им. Освен това повечето тракери подават само по 25-50 сийдъра на анонс. Т.е. ако торентът има 500 сийдъра, в началото ти ще получиш само 25 или 50 от тях, след 10 или 30 минути (зависи какъв е анонс-интервала) ще получиш други 25 или 50 и т.н. Чак след няколко часа ще си ги изредил всичките, но междувременно част от тях ще са отпаднали. Така че и сто мегабита международен да имаш, вероятността да сваляш добре от чужди сийдъри не е особено голяма.

По тази причина практически всички български доставчици разполагат с много голям капацитет за даунлоад от чужбина, но с абсолютно изхарчен ъплоад - чужденците точат на максимума, но от тях не може да се сваля. Като цяло България е масов "износител" на трафик и затова не ми се вярва някой да си прави труда да ограничава даунлоада - просто няма защо да го прави. Напротив - биха се радвали, ако можеше да се увеличи, защото "тръбата" в посока отвън навътре не е пълна догоре, но не може ...

Митко



Тема Re: хахаха...нови [re: xonix]  
Автор PatlaDJ (минаващ)
Публикувано19.04.07 19:01



;)
Аз свалях от demonoid.com оня ден с 1.5 Мб/сек, ама имаше и БГ сийдъри ;)
Така че. Зависи от торента който теглиш. Понеже има все повече БГ които ползват чужди торенти, особено thepiratebay.com, то скоростта може да ти стига за някои торенти и като от БГ торент сайт, но това не значи че имаш толкова бърз чужд интернет. То това същност е идеята на торент технологията изобщо.

Само да можех и да геймя безпроблемно, ми то тия торенти налазили нясекъде и задръстват сички канали. ;(
Трябва да се измисли ГЕНЕРАЛНО решение на проблема за геймърите час по скоро.

---
Против пиратството.
Против разделението на скоростите на нета на БГ пиъринг и международен.

Редактирано от PatlaDJ на 19.04.07 19:05.



Тема Re: хахаха...нови [re: xonix]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.04.07 20:35



Ами ако гледаш трафика на бтк си прав

, нормално си е да е несиметричен. А офертите на ЛАН-овете са с несиметричен международен точно поради това, че ъплоад-а се пълни много повече от даунлоад-а. И аз поглеждам разни интерфейси и международния е изцяло симетричен - с малък превес на уплоад-а . Не е странно твърдението на Митко, а доста се доближава до истината :) , пробвал съм на гарантиран международен и рядко е вдигало повече от 2-3 м , но при торентите е божа работа (зависи от твърде много неща - пиъри, ъплоад на пиърите и т.н.)

До скоро даже гледах мртг-то на един от независимите доставчици на международен - уплоад-а е с около 30% повече .

да не съм голословен :

Редактирано от CC-- на 19.04.07 20:44.



Тема Re: хахаха...нови [re: xonix]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано20.04.07 20:48



Вие с АДСЛите имате странно разбиране за "висока скорост". Вашата максимална скорост е колкото на най-забутания лан най-скапаната услуга (при това сравнявам само международната скорост). Вярно е, че ви е "гарантиран", ама ви е гарантиран на толкова ниски нива, че ... Обърни внимание какво е написал човекът за услугата на Пауърнет - 12 мегабита! ДВАНАДЕСЕТ! Ако си домашен абонат на БТК, в най-добрия случай си на 2 (ДВА) мегабита, а най-вероятно на един или дори на половин ("512 безкрай" или както там се казваше). Така че ти може и да си вдигнеш максимума - той е толкова малък (5-15% от това, за което си говорим), че е напълно възможно да го запълниш.

С други думи, когато ти си запълниш канала и сваляш на максимума, аз моя международен вкъщи ще съм си го запълнил едва на 10%. И въпреки това от чужбина няма да постигна кой знае колко повече заради липсата на ъплоад капацитет в чуждите пиъри.

Митко



Тема Re: хахаха...нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано20.04.07 21:06



Ох, да не прехвалваме ЛАН-овете и суичовете, че самата топология нещо ми е малко смешна. Рекламираните 20, 40, 80 мегабита (мегабита) интернет от ЛАН-овете е просто заблуждаване на клиента. Онзи ден се опитвах да обясня на едни заблудени овчици, че няма начин да ползват 8 мегабита международен интернет за 25лв.

Да приемем хипотетично, че след всяка оптика във всеки вход има по максимум един суич (звучи, като да открият перпетуум мобиле тая година), това означава 100Mbps/8 потребителя максимум. Колко приложения реално работещи в момента през IP се нуждаят от такава скорост? Искам да ми кажеш кое приложение има нужда от от повече от 1-2 Mbps. Или ще се заяждаме на тема за колко милисекунди се отваря еди кой си сайт?

Грандоманията е хубаво нещо, ама когато има покритие!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: хахаха...нови [re: KlD]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.04.07 22:09



Ами пазара търси скорости > 1-2-3-4М , и то си има сериозно търсене .
Няма какво да ти е смешно, адсл-а не може да задоволи това търсене , колкото и да се иска на някои :)

А иначе има начин да ползваш 8М международен за 25 лв , ама рано сутрин :)

И да , 40, 80 М е трудно да получиш , но не е невъзможно (торенти , сиидър в съседния апартамент )

Дори в провинцията в един блок / квартал се върти трафик от порядъка на 50М .

Преди малко говорих с един колега, който ми каза интересни цени от бтк , даже успя пак да ме заинтригува. Ще те питам на бележка



p.s.

и аз съм фен на xDSL технологиите , днес ъпгрейднахме едно трасе 1.5 км на 30 мбита vdsl по коаксиал , adsl2+ достига ли ги тия скорости :) . да ми се чуди човек що не сложихме оптика , ама .........

Редактирано от CC-- на 20.04.07 22:38.



Тема Re: хахаха...нови [re: KlD]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано20.04.07 22:19



KID, не си ми правил впечатление досега да си се изказвал неподготвен ама като че ли го правиш. Трябва да признаеш че АДСЛа е технологично ограничен откъм ниска и несиметрична скорост. И че ЛАНа по стабилност постепенно го настига. А това колко приложения искат повече от 1-2мбит не е довод. То верно че от София до Пловдив мога да стигна като карам със 80км в час ама искаш ли да те повозя с 240 да видиш как е?
А сега се представи едно семейство с ИП телевизия - 2-4 мбит за стандарт дефинишън, някакъв приличен доунлоад, да кажем 3-4 мбит, и ето ти почти 10мбит на абонат. Е вервай ми в мига в който ще можем да гарантираме 10мбит на всеки клиент без пакет лосс и закъснения останалите технологии могат да пият по една вода. А мисля че до 1 година това ще стане




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.