Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такса  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 15:57



В отговор на

, реших че е по-добре да почна нова тема.

Ние всички плащаме по някакви центове на диск, независимо дали го ползваме или не за запис на (С) материали.

Хубавата новина (която не се знае много-много) е, че вече не е нужно да ти конфискуват компютъра, както правеха по-рано (справка - "Матрицата").

Закон за авторското право и сродните му права:

§ 1а. (нов,ДВ,бр.28 от 2000 г.)
(1) Не могат да се придобиват, да се отчуждават и да се държат с търговска цел трайни материални носители, съдържащи закриляни от закона обекти, които са възпроизведени в нарушение на закона.
(2) Трайните материални носители по ал.1 се отнемат в полза на държавата с акт на административнонаказващия орган или съда и се предават за унищожаване на органите на Министерството на вътрешните работи.
(3) (нова,ДВ,бр.99 от 2005 г.) Отнемане в полза на държавата на предмета на нарушението по чл.97, ал.1, т.8 и 9 е и неговото заличаване от електронния носител, на който е бил възпроизведен.


Чл.97. (1) (изм.,ДВ,бр.10 от 1998 г.) Който в нарушение разпоредбите на този закон:
8. (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) притежава компютърна програма, като знае или има основание да предполага, че това е незаконно;
9. (нова,ДВ,бр.28 от 2000 г.; изм.,бр.99 от 2005 г.) възпроизвежда, съхранява в паметта на компютър, разпространява или използва по друг начин компютърни програми;


Забелязваш уговорката - "знае или има основание да предполага". Ако не знаеш или нямаш основание да предполагаш, си ОК. Освен това могат просто да ти изтрият програмата от диска. Е, ако е Windows, ще се озориш, но поне ще си запазиш останалите файлове.


А ето ти и текстовете, в които пише това за СД-тата. Маркирал съм конкретните текстове. Нарочно оставям всички алинеи и точки, за да видите, че законодателят се е погрижил много внимателно да задоволи всички претенции на носителите на права.

Възнаграждение при свободно използване
(загл. изм.,ДВ,бр.77 от 2002 г.)
Чл.26. (1) (изм. и доп.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) Авторите на произведения,записани на звуконосители или видеоносители, както и артистите-изпълнители, чиито изпълнения са записани, а също и продуцентите на звукозаписите и продуцентите на първоначалния запис на записаните филми имат право на компенсационно възнаграждение, когато записите се презаписват за лично ползване. На такова възнаграждение имат право и авторите, и издателите на всякакви отпечатани произведения, когато тези произведения са възпроизвеждани по репрографски начин за лично ползване.
(2) (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) Възнаграждението по ал.1, изречение първо се дължи от лицата, които произвеждат или внасят празни звуконосители или видеоносители и апарати, предназначени за записване, а възнаграждението по ал.1, изречение второ - от лицата, които произвеждат или внасят апарати, предназначени за възпроизвеждане по репрографски начин. Размерът на възнаграждението е 5 на сто от производствената цена на произведените в страната носители и 2 на сто от производствената цена на произведените в страната апарати, съответно от митническата облагаема стойност на внесените носители и апарати.
(3) (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г., бр.77 от 2002 г., бр.99 от 2005 г.) Възнагражденията по ал.1, изречение първо и по ал.1, изречение второ се изплащат на различни за двете отделни категории права организации, създадени по реда на чл.40, от сдружения, представляващи различните категории носители на права по този закон. Тези организации разпределят възнагражденията между сдруженията, членуващи в тях. Преди разпределението 20 на сто от събраната сума се отчислява и превежда по сметката на Националния фонд "Култура".
(4) (изм.,ДВ,бр.28 от 2000 г.) Разпределението на събраните суми между отделните категории носители на права се извършва по следния начин:
1. на възнагражденията по ал.1, изречение първо:
а) една трета за авторите;
б) една трета за артистите-изпълнители;
в) една трета за продуцентите;
2. на възнагражденията по ал.1, изречение второ:
а) 50 на сто за авторите;
б) 50 на сто за издателите.
(5) (нова,ДВ,бр.28 от 2000 г.; изм.,бр.77 от 2002 г.) Суми, събрани на основание ал.1, подлежат на връщане от организациите, които ги събират, в 6-месечен срок от възникване на основанието за това:
1. когато обложените празни звуконосители и видеоносители:
а) са станали впоследствие предмет на сделка за износ, без да са били запълнени;
б) са били впоследствие запълнени в страната от лице, което е придобило по законен път правото да прави такива записи и е уредило въпроса с авторските и сродните им права, свързани със записа;
в) са били закупени от законно лицензирани радио- или телевизионни организации и са били запълнени от тях и оставени за нуждите на техните собствени предавания;
г) са били закупени от производители на филми и други аудиовизуални произведения и са били запълнени от тях и използвани за техни собствени производствени или рекламни нужди;
д) (нова,ДВ,бр.77 от 2002 г.) са били снабдени или впоследствие бъдат снабдени с технически средства за защита на правата.
2. (изм.,ДВ,бр.77 от 2002 г.) когато обложените апарати, предназначени за записване или възпроизвеждане по репрографски начин:
а) са станали впоследствие предмет на сделка за износ и ако тази сделка е била осъществена преди използването им в страната;
б) са били закупени от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения;
в) са били закупени от Народното събрание, Националната разузнавателна служба, Националната служба за охрана, Министерството на отбраната и съдилищата.
(6) (нова,ДВ,бр.28 от 2000 г.) Апарати, предназначени за записване по смисъла на този член, са всички апарати, които са предназначени за записване на произведения върху звуконосители или видеоносители от звукозаписи и видеозаписи или от радио- и телевизионни предавания, а апарати, предназначени за възпроизвеждане по репрографски начин - машините, предназначени да правят копия от печатни материали чрез фотокопиране или чрез друг способ, осигуряващ подобен резултат.
(7) (нова,ДВ,бр.28 от 2000 г.; отм.,бр.77 от 2002 г.)
(8) (нова,ДВ,бр.99 от 2005 г.) Лицата, които са задължени съгласно ал.2 да изплащат възнаграждения, са длъжни в едномесечен срок след изтичане на всяко 6-месечие да предоставят на съответните организации по ал.3 информация за количеството и видовете на произведените и/или внесените от тях през 6-месечието носители и апарати по ал.2 и за производствената, съответно митническата им облагаема стойност. Лицата, получили тази информация, не могат да я използват за друго, освен за събиране и разпределяне на възнагражденията.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.07 16:36



Ау, заболя ме главата от алинеи и параграфи.


Имам няколко въпросчета...не точно към теб, юридически са, но да ползвам темата.
Всички са от гледна точка на потребител, свалил и записал филми, музика и т.н. за лично и приятелско ползване.

1. Купувам си легално компютър (десктоп с Линукс и K III B или лаптом с ОЕМ Уиндос и ОЕМ Неро). Плащам си на ISP. Влизам в ИНет. Попадам на нещо за свободно сваляне. Няма нищо написано за права и лиценз. Свалям го. Записвам го. Гледам го на купен от мен ДВД плеър и телевизор.
Къде ми е нарушението?

2. § 1а. (нов,ДВ,бр.28 от 2000 г.)
(1) Не могат да се придобиват, да се отчуждават и да се държат с търговска цел трайни материални носители, съдържащи закриляни от закона обекти, които са възпроизведени в нарушение на закона.

Не го правя с търговска цел, в смисъл само аз и семейството ги гледаме/слушаме.
Къде ми е нарушението?

3. (2) Трайните материални носители по ал.1 се отнемат в полза на държавата...
Първо какво значи "трайно"? Едно Принко сдава багажа за година, други за малко или по- повече. Една VHS има живот от 10-ина проигравания. Един харддиск има живот няколко години.
Второ, в ал.1 става дума за "търговска цел", не за лична употреба.

4. Чл.97 (1) точки 8 и 9 - ситуацията от моя първи въпрос...не съм длъжен да зная поотделно кое е със и кое без права. Ако си купя ОС от "Славейков" за 10 лв. тя по-лицензирана ли е в Бг от тази, която сваля от сървър на майната си и отключа със сериен номер от някъде другаде...и двете без ограничение за сваляне от мрежата?
Някой ще каже за EULA-та в началото на инсталацията...ОК, но е на английски, а според законите в Бг всяка една вафла трябва да е с етикет на български...щом е на английски - не съм длъжен да разбирам. Пък да речем Неро е немска програма ... и немски ли трябва да знам?
Къде ми е нарушението?

5. Още нещо в този смисъл, породено от коментара ти Е, ако е Windows, ще се озориш, но поне ще си запазиш останалите файлове..
Законът преследва ли резултатите от използване на лицензиран продукт или само продукта? Веднага пример - системен дял на харда, пълен само с нелицензиран софтуер - ОС и всичко след нея, включително Акронис. С този Акронис си правя имидж за 10 мин. и получавам файл Image.TIB, който записвам другаде. Нека ми трият дяла...файла и той ли е незаконен?

Нямам време за дребнави спорове за центовете, но имам и няколко по-генерални питания:
Всички тези продукти стоки ли са или не? Защото, ако са, то къде ми е правото да върна ДВД с тъп филм, но с чудесен трйлър и да ми върнат парите? Или да ми върнат парите за билета след изглеждане на тъп филм в студено кино?
Ако вземем дивексите - те какви права имат? Разбирам да искат за ДВД с права пари - ДВД качество на визията, 6-канален звук, професионални субс, екстри, кутийка, картинки, слайдове с предупреждения за неразпространение, некопиране и т.н. При дивекса получавам КОПИЕ с по-лошо качество. И на кого да платя правата - виж. най в началото на поста ми? В този смисъл - ако си намеря хубава снимка на Мона Лиза в ИНет, копирам я, принтирам я, сложа й рамка и я провеся на стената - дължа ли отчисления на Лувъра?
И още много въпроси, но ако тръгне темата ще ги задам и тях.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Cтepн™]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 17:47



Засягаш много въпроси.
Ето принципните неща, казани и от доц. Нели Огнянова:

* Борба с пиратството - да.
* Законност на торент технологиите - да.
* Достъп до информация - да.
* Преследване на индивидуалните потребители - не.
* Филтриране - не.
* Защита срещу нарушения на личната неприкосновеност - да.
* Неизбирателно прилагане на закона - да.


Не забравяй, че за да има престъпление - защото напоследък с това плашат гражданите - трябва да са изпълнени следните условия:

Наказателен кодекс:
Чл.9. (1) Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.
(2) Не е престъпно деянието, което, макар формално да осъществява признаците на предвиденото в закона престъпление, поради своята малозначителност не е общественоопасно или неговата обществена опасност е явно незначителна.

Пак там пише:

Чл.172а. (нов,ДВ,бр.50 от 1995 г.)
(1) (изм.,ДВ,бр.62 от 1997 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава чрез техническо средство или използва по друг начин чуждо произведение на науката, литературата или изкуството без необходимото по закон съгласие на носителя на авторското право, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба от хиляда до три хиляди лева.
(2) (изм.,ДВ,бр.62 от 1997 г.) Наказанието по ал.1 се налага и на онзи, който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава чрез техническо средство или използва по друг начин звукозапис, видеозапис или радиопрограма, телевизионна програма, софтуер или компютърна програма без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право.
(3) (изм.,ДВ,бр.62 от 1997 г.) Ако деянието по ал.1 и 2 е извършено повторно или са причинени значителни вредни последици, наказанието е лишаване от свобода от една до пет години и глоба от три хиляди лева до пет хиляди лева.
(4) За маловажни случай деецът се наказва по административен ред по Закона за авторското право и сродните му права.
(5) Предметът на престъплението се отнема в полза на държавата, когато принадлежи на виновния.

От тези текстове може да си направиш и сам изводите. Разбира се, нормално мислещите съдии ще си направят същите изводи.

Но поред на въпросите ти:

1. Не виждам нарушение, защото ти си платил на авторите, като си си купил диска. Ако някой твърди, че си престъпник, защото си свалил филма, без да си имал право на това, той трябва да го докаже.

2. Ти си си отговорил - не го правиш с търговска цел, следователно не извършваш престъпление.

3. Трайни = харддиск, двд, сд.

4. Незнанието на закона не те оправдава, но специално за "Славейков" - ти си купуваш диск от сергия, която е на площ, отдадена от общината, по наделжния ред. До теб същия диск си купува полицай в униформа. Аз лично не бих се колебал много дали да си купя диск от там (макар че досега не ми се е налагало, тъй като всичкият ми софтуер е свободен, с изкл. на операционната система, която обаче си идва предварително инсталирана и никога няма да си я махна - зер, платил съм им я!)

За по-генералното ти питане: в другите страни, ако не си доволен от СД/ДВД можеш да го върнеш в рамките на 14 дни и да си получиш обратно парите. Не знам защо в България това не се въведе, но ако имам възможност да лобирам в тази посока, ще го направя. Може би трябва да пишем на Меглена Кунева.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 18:00



Абе не мога да разбера що продължавате да се занимавате г лупости. То е ясно като бял ден кво е незаконно и кво не е. И вратичките в закона ще бъдат запълвани веднага щом започнат да се използват масово от всички, а ще стоят отворени само докато се облагодетелстват само малко група от хора от тях.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 19:06.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.07 18:44



От всичко си правя извод, че просто 172а е недообмислена кръпка.
Ал.4 е въпрос на тълкуване кое е маловажно, т.е. при една такава акция може да се окаже ЦЕЛЕСЪОБРАЗНО, че маловажно е притежание само на един единствен филм, а при повече се отива на ал.1.
Отделно виждам и други противоречия в казаното от доц. Огнянова - хем борба с пиратството, хем законност на технологията. Ами тя технологията те прави задължително и ъплоудър, т.е. разпространител а.к.а. нарушител.

Знам, че незнанието не ме оправдава, но аз наблегнах в поста си на не съм длъжен да зная поотделно кое е със и кое без права
С други думи знам, че пиратството е незаконно, но откъде да знам кой точно продукт с какъв лиценз е. Как да знам дали Адидаските за 100 лв. са правени в лицензирана фабрика в Китай или шити в гараж?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Cтepн™]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 19:29



Чакай сега, технологията не може да е незаконна. Иначе незаконни трябва да станат форумите , фтп сървърите , веб сървърите , е-маила и изобщо интернета.

Не технологията е незаконна, а използването и. Така, че единствения метод за
борба е да се наказват ползвателите и , и то след като се докаже, че са извършили нарушение/престъпление , а не по принцип.
Всъщност това е законното. Но нашите органи не искат да се борят по тази начин, което е разбираемо.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.07 19:37



Ми щом качваш значи разпространяваш и си нарушител.
Само свалянето клони към невиновност.
А технологията е такава, че сваляйки и качваш





Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Cтepн™]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 19:49



Да, но каква е вината на самата технология за това ?
Пак казвам, правилния начин за борба е да се преследват незаконно използващите я , обаче това е политически неизгодно :)

Например във всички тракери има раздели със свободен софтуер и линукс. Кое му е незаконното да си дръпна новия линукс или мозила ?

Изобщо материята е деликатна и сложна, а нашите органи действат като слон в стъкларски магазин. Както беше казал някой , копирайта умря, ама още не го знае :) . Не може със законови средства и наказания да се борим с технологиите и естественото им използване. Щото напълно естествено /и човешко/ желанието да споделяш, било то книги , филми , музика, знания.

Ето в друг постинг аз дадох линк към книга със авторски права. Кой е нарушителя ? Този който я е качил /качена е в американски университет/ , този който ще я свали , аз , или дир-а като посредник, или изобщо интернет-а ? В случая няма търговски цели. Никой няма да има финансови облаги , а няколко човека че получат ценни знания.

Незаконно ли е това ? Правоносителите ще кажат - да незаконно е, обаче обществото ще каже - законно и ПОЛЕЗНО е .

То затова съответните законодателсва преследват само копирането със търговска цел , а не споделянето. Обаче ние както винаги сме по католици и от папата.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Cтepн™]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 20:14



Стерн, когато сийдваш нещо под GPL/BSD/APACHE и подобни лицензи нарушител ли си?
Нещо много почнаха да промиват мозъците "Всичко в интернет е платено" ...
Дори тъпото ченге сутринта завърши точно с тези думи: "В интернет няма нищо безплатно"

Така че не бъркай технология с начин на използване ...

Не че <censored> ченге сутринта не описа точно работата на Народната Библиотека с алгоритъма си, с който гони собственика на Арена, но карай, прекалено тъп е да се усети какво каза ...

цитирам по памет какво било престъплението: прави сайт, в който приканва потребителите си да сийдват възможно най дълго, като по този начин подстрекава към пиратсвто (тук възниква въпроса защо всичко, което някой обменя през тази технология е пиратстване) и на база на повече хора и рейтинг печели повече от реклами и продажба на самия сайт.

Аналогията с библиотеката: осигурява достъп до материали, обект на авторското право, като индиректо извлича облага от това - на база обслужени хора защитава бюджет от държавата за следващата година.
На мен това ми прозвуча точно като "Държавата е престъпник", не знам за вас ...



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: PatlaDJ]  
Автор eddiebg (непознат )
Публикувано19.03.07 20:54



Един-два риторични въпроса: носителите на авторските права получават процент от цената на средствата за репродукция и носителите, без да е доказано че 100% от всички тези носители ще се използват за "пиратстване". В такъв случай защо претендират за загуби от самото "пиратство" - нали са обезщетени предварително?
Освен това, справедливо ли е някой да получава предварително обезщетение за вреди, които евентуално би понесъл, ама може и да не понесе, а друг не - по тази логика застрахователните компании би следвало да изплащат по някой и друг процент на застрахованите без значение дали е настъпило застрахователно събитие или не.

Редактирано от eddiebg на 19.03.07 20:55.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: eddiebg]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 21:23



Въпроса ти изобщо не е ретуричен. Света е пълен с неточности. Парно, студена вода се плащат на база, плащаш данъци толкова колкото ти кажат, купуваш дискове на каквато цена ти ги продават.

Скъпи ли са ти празните дискове....?

И ето го и ритуричния отговор, като спадне обема на пиратските копия ще спаднат автоматично продажбите на празни CD-та, и следователно и приходите на авторите от тях (ако въобще има такива).

Под вола теле няма смисъл да търсиш. Както вече казах ясно е като бял ден кое е законно, кое не е. Както и да го въртиш и да го сучиш правдата е на страната на авторите, поради един единствен факт.

ПАРИ ПЕЧЕЛЯТ ХОРА НА ГЪРБА НА АВТОРИТЕ. Дали ше са продавачи на пиратски CD-та, или торент сайтове, или интернет доставчици, всичко е на гърба на авторите, и без тяхното разрешение, и без да им се плаща.

Ти как ще се почувстваш бе джанъм ако ти напишеш софтуер, и аз ти го открадна и почвам да го продавам като аз зимам парите за това? Няма ли да ти иде да ме убиеш ?

Не мога да разбера с какво съзнание са хората които защитават пиратството. Въщност то е ясно какво е съзнанието: да се припечели някой .. и то "мизерен" лев, ама поне стига с тая наглост публично да защитавате пиратството то тва на кфо мяза вече, то па бива бива, ама толко бива ли?? Е... му ма..та!!!

Не ли Ви е срам да одите на митинг да защитавате пиратството?

Сега ще ти опиша верижната реакция на пиратстово, за да ти стане ясно за какво се бориш ти смъртни бедни заблудени човече.

Има пиратство, няма пари от авторство в българия, липса на инвестиции, изтичане на мозъци в страни където няма пиратство, липса на икономически разтеж. Доколкото до тезата че ние пари нямаме да плащаме, защото и е нисък социалния стандарт, аз ще ти кажа че човека който има малко пари няма нужда от това да гледа всеки ден по 2 пиратски филма, а да работи и да се учи как да си повиши приходите си. Ша влезем в световната новинарска хроника с тоя митинг в защита на пиратството ей.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 21:43.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 21:42



Айде още един промит мозък ...
Правиш ли изобщо разлика между защита на пиратство и филтриране на трафик към сайт, който не нарушава никакви закони? Защо всячески се опитвате да промивате и чужди мозъци, че щом в Интернет се разпространява нещо, то задължително е пиратско? Правиш ли разлика между протест против цензура и защита на пиратство?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 21:52



Да правя разлика, аз съм против цензурата, но съм и против това да има български торен сайтове съдържащи в каталозите си най-общо казано свободно даунлоудващи се пиратски копия. Има международни такива, бих се задоволил с тях, и аз като БЪЛГАРИН не желая името на България КОНКРЕТНО да бъде свързвано с голям обем на пиратството. Какво Ви пречи да ползвате международните торент сайтове за ъплудване на торенти, както прави целия свят, а трябва да се превръща в мащабна българска пиратска индустрия? ИЗОЛИРАНА МАФИЯ!!!. Тука има две основни неща които не одобрявам. Първото за това че България не трябва да е на първо място по пиратство, и второто че винаги се отделяме от света, обособяваме собствени изолирани общества. И съм убеден че има много други българи които мислят като мен и ще ме защитят.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 21:54.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор pacovw (непознат )
Публикувано19.03.07 22:11



Аз също съм много "ЗА" да бъдат наказвани жестоко хора печелещи пари от продажба на пиратска продукция - без значение каква. У нас това са хора, които са с чадър от органите, защото имат мръсни пари за подкупи (виж площад Славейков). Тези хора имат огромен интерес от спирането на торените, за да имат по-голям пазар. Обикновенните юзери които не могат лесно да теглят от "арената" ще отидат на площада и ще дадат 10-15 лева , едва ли ще дадат 300-400 $ за оригинален. 99% от юзерите в тези торент сайтове теглят за "собственно полазване". Не си ли се замислял защо има локални големи тракери?
Да си чувал за БГ Пиеринг?





Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:11



Перфектно. Сега обясни какво общо имат собствениците на тракера с това, че потребителите им качват незаконен контент, обясни и с какво право хората, от които се очаква да прилагат законите, не спазват основния такъв. След това вече можеш да обясниш с какво точно митинга защитава пиратството.
С други думи - извади си главата от свинкстера, спри да повтаряш като папагал заучени фрази и дай леееко обяснение на тези въпросчета.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 22:14



Бъркаш , много бъркаш. Торент сайта не е незаконен сам по себе си. Собственика му не носи отговорност за това какво обменят потребителите му.
Я си представи че собственик на сайта е юридическо лице.
А сега , юридическите лица носят ли наказателна отговорност по НК ???

Да има нарушение , но наушението е на потребителите.

Ако някой прецени, че сайта му нарушава интересите - за тая работа има СЪД.
Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.


Ето затова ще протестираме. Държавата да спазва собствените си закони.
Защо МВР ще защитава частни търговски интереси /на носителите на права/ . Правилно ли е ? Съгласно кой закон ?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:21



Всъщност това, че България се свързва с голям обем на пиратството е една обикновена лъжа, която БСА & Со повтарят вече няколко години и то толкова упорито, че тя е станала истина (поне за Вас).

За да не си мислите, че и аз Ви лъжа, ще посоча някои статии с конкретни данни и числа:

-



-

-

Има и още други статии по тази тема, но тези бяха първите три (при това забележете, че става дума за статии от 2002 г. насам), които ми попаднаха през търсачката на портала.

Че има незаконно ползване на музика/филми/софтуер - има. Така е навсякъде по света. Че е лошо - лошо е. Че трябва органите на реда да се борят с него - трябва. Но че не бива да страдат от техните действия крайните потребители - не бива. Защото по света с тях (крайните потребители) се занимават самите носители на права. Полицията се занимава с престъпниците. Човек, който си слуша музиката, която си е изпекъл на СД-то вкъщи не може да е престъпник, особено ако не осъзнава вината си. А повечето тийнейджъри дори по закон не могат да осъзнаят вина.

България не е била на първото място по пиратство (то не може и да бъде, при наличието на Китай, например), а след 1999 г. (както ще видите в една от посочените по-горе статии) не е изобщо страна, в която да има пиратство в големи размери. Специално за софтуера числата са категорични - дори да приемем "данните" на БСА за наличието на "незаконен софтуер", държавата пак е купила повече, отколкото БСА твърдят, че е "незаконен".

Аз съм убеден, че ако прочетете фактите, а не мненията на лобисти като БСА, ще престанете да твърдите, че България е пиратска държава.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: pacovw]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:23



То за софтуера ясно че няма как да се спре, ще си го дръпнеш от isohunt за домашно ползване, няма да ходиш на славейков споко. Говоря за тази масовост която се получи с толкова много нелегални филми най-вече. Да чувал съм за БГ пиъринг. Нещо което нормално и единственото възможно за големия трафик във границите на една държава, ама в последствие се изроди и стана спъващо развитието на държавата, като ни изолира от останалия свят, защото не продължи да се развива по площ а само за да задоволява нуждите на торент трафика. Аз съм освен това за единна скорост на интернет и премахване на разделението БГ пиъринг, международен.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:24



Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.

Странно е, че вместо да се вземе пример от други европейски страни, с утвърдена практика в тази област, се предприемат действия, които са несъвместими с 8-годишната история на свободно развитие на Интернет в страната.
Така например преди време Франция нареди на Yahoo да преустанови достъпа до своите сайтове, в които се продават предмети, свързани с нацизма. Но Франция нареди това на доставчика на съдържание, а не на френския телеком или на френските Интернет-доставчици. Същото действие предприе и Германия (и в двете страни използването на нацистки символи е престъпление), но не насочи репресивния апарат срещу Дойче Телеком.

В този смисъл си прав. А що се отнася до спазването на законите, сега ще намеря друг цитат, момент...

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема <10 терабайта = не си престъпникнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:30



Из

със Светослав Василев, зам.-шеф на столичното следствие:

"- Тегленето също ли е престъпление? Мнозина се отзоваха на призива да копират съдържанието на Аrenabg.com, за да може да бъде възстановено при евентуално спиране на сървъра.
- Никой не преследва тези, които теглят пиратски филми, музика или софтуер. Преследваме единствено администраторите на торент тракерите и хората, които са качили над 10 терабайта пиратски продукти. За да сте наясно какво означават 10 терабайта - те се равняват на два и половина милиона емпетройки. Такива хора гоним, а не обикновените потребители. Ако обикновен потребител тегли и качва над 10 терабайта, тогава върши престъпление."

Аз не съм много по математиката, но ми се струва, че не бих могъл да преслушам толкова много mp3-ойки, колкото ще се съберат на 9.9999 терабайта (предполагам, че над 10 вече ще съм престъпник). А да гледам филми с това качество, което се предлага по Интернет - мерси! Но е успокояващо да знам, че според следователите в България има мерни единици за законно качване и сваляне на файлове.

Интересно къде е гледал Заки Соколов, че да пропусне това изказване, още повече, че и той се е изхождал по темата:

- Възможно ли е да бъдем извадени от списъка?
- Да, стига да използваме следващия месец, за да докажем, че не само сме изпълнени с намерения, но и вършим нещо реално, не кампанийно. Лично аз съм оптимист. Ако не бъдем извадени, трябва да удвоим усилията си това да стане догодина.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:32



<quote>
Перфектно. Сега обясни какво общо имат собствениците на тракера с това, че потребителите им качват незаконен контент, обясни и с какво право хората, от които се очаква да прилагат законите, не спазват основния такъв. След това вече можеш да обясниш с какво точно митинга защитава пиратството.
С други думи - извади си главата от свинкстера, спри да повтаряш като папагал заучени фрази и дай леееко обяснение на тези въпросчета.
</quote>

Общо имат защото престъпление се извършва от действие или бездействие предизвикващо извършването на престъпния акт, да не говорим че тяхното въобще не е бездействие а организация на сайта да представлява точно това което е. Тия врели некипели ги говори на дядо ти, че да ти вярва, аз съм на 26 години съм и съм в интернет от 97-ма година.

Митинга защитава ще защитава питратството защото ще има една единствена "идеална" цел - връщането на торент сайтовете във вида им поне приблизително който е бил до сега.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:38



цитат от замундата:
Днес 15.03.2007, инициативен комитет депозира в Столична община, молба за провеждане на митинг, с който желаем да изразим своя протест срещу нарушаването на правата на интернет потребителите, интернет обществото като цяло, собствениците на сайтове в България и неправномерния натиск от страна на държавните органи върху тях.

kъде изобщо видя думичката торент?

И друго, ако ти цъфне някой кретен, за да ти нареди да прекъснеш отходната тръба в тоалетната ти, защото комшията ти отгоре изхвърля дрога през нея дали пак ще мислиш по същия начин?
P.S. Като ще си ги мерим, аз съм на 36 и ползвам мрежата още от времето на първата 64К линия към Амстердам по линията на битнет от КЦИИТ през 93-та година, доста преди да се появи понятието Internet. Само съжалявам, че никога не си виждал нито HTTP 1.0, нито gopher, нито archie.

Редактирано от Goose на 19.03.07 23:06.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:43



<quote>
Бъркаш , много бъркаш. Торент сайта не е незаконен сам по себе си. Собственика му не носи отговорност за това какво обменят потребителите му.
Я си представи че собственик на сайта е юридическо лице.
А сега , юридическите лица носят ли наказателна отговорност по НК ???

Да има нарушение , но наушението е на потребителите.

Ако някой прецени, че сайта му нарушава интересите - за тая работа има СЪД.
Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.


Ето затова ще протестираме. Държавата да спазва собствените си закони.
Защо МВР ще защитава частни търговски интереси /на носителите на права/ . Правилно ли е ? Съгласно кой закон ?
</quote>

1. Ти сега какво искаш, мвр да земе да следи секи узер кво качва ли ?
2. Може да се докаже че узерите които качват в торент сайтовете в БГ са организирани. Разликата между българските торент сайтове и международните е че в БГ е организирана изолирана мафия, и се наемат хора които да качват категоризирано всичко, а в международните секи си качва каквото си иска (ако иска) и няма такава организация и категоризация. И в този случай торент сайта, примерно isohunt, се приближава повече до "заявеното предназначение на торент протокола" - именно за обмяна на споделени файлове, а не за категоризация и организация за публикуването на пиратски контент (както е в аренаБГ, линкос и прочие).... панимаеш ли? И когато има ОЧЕВАДНИ подозрения за подобно нарушение на закона, именно организирано, тогава прокуратурата е длъжна да се самосезира и да се направи разследване, като може да се повдигнат евентуално обвинения.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 22:51.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:54



А от какъв зор МВР ще се занимава с отношенията между два пазарни субекта?
Аз ако не си платя вноската по кредита МВР ли ще се появи на вратата, или съдия -изпълнител със съдебно нареждане след съответното спечелено частно дело в съда от банката?
С какво носителите на авторски права са по различни от останалите субекти, та държавата да налива пари от нашите данъци за да защитава правата им?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:57



Аз съм съгласен с това че е нарушение на свободата на интернет, въответно на човешките права като се филтрира трафик, същност МВР въобще няма право да дава такива разпореждания. Същото както едно време по време на желязната завеса, като не можеха да спрат дадена медия властите я заглушаваха...... хахаха. Аз казвам че трябва обаче да се преследват собствениците на сайтове като аренаБГ и линкос, а не да се филтрира трафик.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 22:58.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:00



Защото има закон за авторското право и сродните му .

И защото живеем в такава държава където трудно се печелят граждански дела и за това никой не е тръгнал да съди, защот знае че трудно ще докаже.

И остава прокуратурата като инстанция сама да се замосезира, или някой да й плати да се самосезира най-накрая, и те вече имат право да разледват да провеждат разпити да арестуват и прочие неща които са наказателната отговорност и могат да докажат по лесно каквото и да било, а не само с приказки, каквото би било едно гражданско дело.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 23:04.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 23:02



Пишеш глупости в стил ГДБОП .



Но дори да си прав, не можеш да оправдаеш начина по който ГДПОБ се 'бори' с 'пиратите' .

Писах , ама ни нещо не четеш внимателно. Какъв престъпник е юридическото лице ? Имаш ли поне малко обща юридическа култура ?

Сам казваш че потребителите са 'организирани престъпници" . Ами нямам нищо против ГДБОП да ги гони. Но май ти имаш. .

И аз точно това казвам, да се преследват нарушителите/престъпниците. Сайтовете не са нито нарушители , нито престъпници. Замундата беше фирмен сайт / собственик - ЮЛ/ . Покажи ми съда който ще осъди ЮЛ по НК.

Пак казвам, ако нечии права са нарушени - да си ги търси по съдебен път , а не МВР да му върши работата с мутренски методи.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:10



Честно казано не вярвам да го осъдят по НК.
Имам икономическо образование учил съм и малка право покрай това.
Сега кфи са тия работи че УЛ ще носи отговорност по Н К, няма да носи УЛ-то а ще носи ФЛ-то собственик, такива осъдени има, за финансови измами спрямо държавата, за тях нямаш против да ги съдят нали?

Но аз чес тно казано не вярвам да осъдят физическото лице собственик на торент сайт по НК, но вярвам че ще излязат наяве доказателства които ще са достатъчни да се забрани сайта после. Ще се въведе чувсто на "накзаност", и няма да бъде толкова брутално нарушаването на закона за авторското право в БГ, което е основната и комерсиална и идеална цел.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 23:10



Виждам, че сте чели нашето становище



Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 23:15



по логиката ти трябва да се атакуват и самите интернет доставчици, защото те предоставят преносна среда, за да може да се сваля и пиратско съдържание през нея :-) Като на всичко отгоре постоянно вдигат скорости и подобряват услугата, за да можеш ти по бързо да сваляш нелегалния контент ;-)
С какво тяхната услуга е по различна от един торент тракер? и двата предоставят възможност за обмен на информация, провайдера отговорен ли е за писма със заплахи към президента примерно, пуснати от техни потребители?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:20



Не, честно казано не бях го чел, ама и аз за това се сетих да сравня ;)
То е същото направо.

Между другото не виждам Вашето становище по повод на торент сайтовете в БГ дали да продължат да съществуват във този си вид или не ?

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 23:23.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 23:23



Сега кфи са тия работи че УЛ ще носи отговорност по Н К, няма да носи УЛ-то а ще носи ФЛ-то собственик, такива осъдени има, за финансови измами спрямо държавата, за тях нямаш против да ги съдят нали?

Ако е АД , акционерите ли ще вкараме в затвора ?



Нещеш да се вслушаш в разумни аргументи и това си е.

п.с.

Никой не казва, че е законно да се крадат призведения с авторски права.
Казвам, че начина за борба с нарушителите не е правилен и не е законен.
Огромно потвърждение на думите ми е , че досега няма нито един осъден, въпреки грумките и шумни акции на ГДБОП . Няма и да има, ако продължават така. Но те това си го знаят. Целта е друга.

Редактирано от CC-- на 19.03.07 23:28.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:29



Няма значение дали аз ще се вслушам обаче.
Има значение в съда. И най-вече какви доказателства имат куките за организирана дейност от страна на физическите лица собственици на торент сайтовете.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 23:31.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:31



Промито мозъче... я излез от коловоза и опитай да мислиш!!!
Споделянето на информация не е и не може да е пиратство, а медиатора на подобно действие няма как да бъде незаконен.
Незаконно в тия държави дето ги описваш е печеленето от труда на другия, а не обмяната на информация.
По твоята логика и библиотеките са незаконни, а даването на 10 книги на приятел - пиратство!
А авторите винаги са преебани, щото тия прословути права са права за разпространение, а не права на авторите... и големите печалби ги гушат издателите/представителствата.
Вземи влез в час.


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:34







Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:36



Я кажи кой ти плаща да промиваш мозъците на хората, не разправяй високомерни лайна на едро?!?


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 23:37



Много си прав, има значение в съда ...
http://news.ibox.bg/news/id_70726654
Собственикът на сайта АренаБГ Елиян Гешев бе освободен без никаква мярка за неотклонение от Софийски районен съд.

Според адвокатите му прокуратурата неясно е посочила чии авторски права той нарушава, както и че не е ясно на кого той е помагал за разпространяването на порнографски материали с лица, "изглеждащи" малолетни.
В същото време, въпреки че Гешев беше освободен без срещу него да бъдат повдигнати обвинения, журналистите, отразяващи съдебното заседание, не бяха допуснати до него, за да му зададат въпроси.


Та те са си се произнесли, няма обвинение въпреки задържането, не е посочено чии права е нарушавал и така нататък ;-)
Както виждаш - съда не бърше насрания задник на МВР с популистките му акции.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:38



Абе ти май от марс падаш... куките им е най-лесно да изфабрикуват доказателства, но обикновенно така се усират с тях, че после и ти и аз плащаме обещетения след дела в Страсбург!


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:40



Най вероятно и той самия е лобист на нещо ... или тежко промит мозък.


Welcome to the real world!




Тема Re: <10 терабайта = не си престъпникнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:41



Щеше да е смешно, ако не беше трагично.


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Mopфиyc]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:45



В страсбург да защитаваш пиратство... маааайко.
И кво, до тука съм прав. Няма да осъдят господина по НПК, но ще спрат торент сайтовете.

Това е господа и дами.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 23:47



прав си ;-) нито ще спрат торентите, нито ще осъдят някого ;-)
Просто за да осъдят някого трябва да докажат престъпление, там памфлетите на НСБОП не вървят ;-)



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 23:50



но ще спрат торент сайтовете

с незаконни методи , изнудване и заплахи. Ето срещо това е протеста. Ако случайно не си разбрал.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:52



Извърташ лобисте... извърташ.
Не пиратство, граждански права защитаваш там.
А когато едно дело или полицейска акция се води в нарушение на горните - плащаме всички после обезщетения!

А торент тракерите няма да ги спрат, дори и в мечтите ви... да те зарина ли с тракери хоствани и доказано законни в няколко държави от ЕС?
Да ти дам ли сума ти Линукс дистрота разпространявани с тракери?
Да ти дам ъпдейт системата на Близард - тракер?



Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 19.03.07 23:54.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:54



Ще ги спрат ще ги спрат спокич.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.03.07 23:56



Когато затворят заводите за CD та тогава ще спрат и тракерите




Welcome to the real world!



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 23:58



Е, като пораснеш малко може и да почнеш да мислиш сам ...
ама ... то ... акъла е кат женския цикъл, не ти ли дойде навреме ... не го чакай въобще ;-) то при жените поне има някакъв шанс след 9 месеца ... ама ти ... на 26 ... и още вярваме в дядо мраз ...
не ти завиждам ;-)



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 23:59



Ако си мислиш, че закон може да пребори технология , не е лошо да се прегледаш



Утре ще направя тракер в Долна Замунда, Африка, ще пиша за регистратор Замундския цар, ще го администрирам през Тор , ще сиидвам от чужбина и ще ме спреш ама на кукуво лято.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано20.03.07 00:07



А нямаше ли някаква презумпция за невинност и тия глупости за CD-тата не противоречат ли на нея?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано20.03.07 00:09




Ако ми посочиш поне една страна в света, където торент технологията е незаконна, даже ще те целуна ;-)

P.S. Вени, прав си, домързя ме да го направя като хората първия път ...

Редактирано от Goose на 20.03.07 00:24.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: TonyStewart]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 00:16



Има си я. Но това е само при престъпленията. Тук говорим за авторски права.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема оправи си линка!нови [re: Goose]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 00:18



Че така скапваш мнението.
Най-добре насочи към

- там има препратка и към Нели Огнянова, и към полицейското разпореждане.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 00:44



Дрън дрън.
Няма нито една страна в европа където да има торент сайтове.
Има няколко торент сайта в света като най-нарушаващия е demonoid.com, и според мен скоро ще го спрат.
Няма никъде по света локални торент тракери на съответния език със така структорирано пиратско съдържание. Тези които съществуват са интернационални. България е най-пиратската и най-затворената страна в европа и ти защитаваш това. Искам да ти кажа че ще срещнеш голяма съпротива от хора като мен, от който за съжаление аз съм единствения явно в момента в този форум, но ако нямах причина нямаше да седя пред PC-то изобщо да споря със хора които искат да ни върнат в 19-ти век. Като си такъв върл противник на глобализацията, оди си у село, жени се за некоя слелска мома и направи там 5 поколения без да мърдаш, и идвай на гурбет в някой град веднъж в годината, а недей да подкрепяш масовизацията на пиратски филми и да разваляш конкурентната среда, да не правиш нищо градивно а да гледаш само с дребна далавера да минеш по тънката лайсна, и остави нас хората които сме за глобализацията и реализацията на България в европейския съюз да правим нещата по правилния начин.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 00:56.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано20.03.07 00:44



Виж ся, пиратство е организирана дейност - т.е. някой по някакъв начин - например копува или физически открадва едно легално цд с програма, преодолява защитите и, мултиплицира я и я разпространява за собствена изгода - против това съм, твърдо против. Т.е това си е направо кражба, че и със взолм.

Обаче я си представи че намериш бутилка неотворена кола в планината, чакаш час, чакаш 2, отминаваш, идваш на следващия ден, следващата седмица и тя е там, а на теб ти се пие - това според мен не е пиратство, незасивимо че не ти си платил и донесъл колата там. Това е просто използване на ситуацията.

И как подяволите компаниите ще реализира пропуснати ползи от мен ако аз на първо място не съм имал дори и намерение да си купя софтуера/колата/пакета солети, обаче съм намерил тяхни ксерокопия на улицата и сък ги прибрал.

Разбираш ли - дефакто това което е един DIVX/МП3 дефакто не е продукта защитен с авторско право - ако сравниш всеки един кадър от един DIVX със оригиналния кадър по същото време от DVD няма да намериш нито една съвпадаща битова поредеща, нито зветовете на точките ще съвпадат, нито нивата и честотната лента на звука - така че това не е битовата поредица върку която има авторко право а съвършенно различен продукт. Т.е. битовите поредици не са еднакви, визуалното представяне на тези битови поредици не е еднакво, слуховото представяне на тези поредици не е еднакво - това не е този продук (авторското право защитава визуалното представяне и аудио-акустичното а те не са същите. ако защитава и от подобие, то тогава колко процента разлика се допуска). Все едно да сравянваме кока кола и пепси, нямат нищо общо нали, и никой не може да каже че си пират заради това че пиеш пепси а не кола? А пепси е копие на кола, и то специално създадено така, нали?

Аз лично предпочитам от няколко години да дам 3-4 кинта и да отида на кино (има и евтини добри кина) и да гледам филма (точно това което е защитеното от авторски права) по начина по който е бил предназначен да се гледа.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.03.07 00:48



Точно такива лобистчета като тебе искат да ни върнат ... но не в 19 век а във вековете на инквизицията, когато достъпа до информация е бил само за благородниците и богаташите.


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано20.03.07 00:50



Юзърите сами категоризират, също като с Ютюб или с мета в страниците.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано20.03.07 00:50



Че си тъп - това ясно, че си с дървена глава - и това, но че от 97-ма до сега не си се научил да ползваш

разбрахме едва сега ;-)

Между другото, разбра се и че никога не си скитал из пространства на различен от твоя и английския език, нито някога си излизал извън България ...
както и да е, избърши си пяната на устата, приеми, че с инат не можеш да докажеш нищо, приеми, че има и хора които ги интересуват правата им и не се оставят да ги тъпчат и манипулират и си се прибери в хралупата за още 100-тина години, може пък и да узрееш до тогава.

Редактирано от Goose на 20.03.07 00:56.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано20.03.07 00:57



Е пич, гледай сега, аз съм графичен дизайнер, ползвам програма която се нарича Blener, безплатен софтуер с отворен код, която на официалната си страница се разпространява с торент именно за да си минимизират разходите за трафик и да могат да я запазаят безплатна. И нейния торент и тракер ли ще спрат?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Mopфиyc]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 00:58



Братле, нищо не е безплатно, и никога не е било.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано20.03.07 01:08



Странно, аз пък до сега не знаех, че трябва да плащам за 3-те инсталации на
FreeBSD, които ползвам, заедно с доста друг софтуер върху тях ...
Поредната тъпа, банална фраза, която изплюваш тази вечер ...
Да, вярно, имам dev tools за около 12К USD на лаптопа ми. (ако искаш точната цифра няма да е сега, извлеченията с които съм ги плащал са на майната си в един шкаф и нямам никакво намерение да си будя дъщерята по това време)
На бас обаче, че ако в момента погледнем на машината на която пишеш, върлия защитник на авторските права ще се окаже с доста пиратски софтуер по нея ;-)
Искаш ли да си направим този експеримент? ;-)) Ако откриеш каквото и да е без необходимите лицензи и документи по моите машини - получаваш ги, ако аз открия такова при теб - получавам твоята техника и обявявам на всеослушание какво точно съм намерил там във форумите тук :>



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано20.03.07 01:08



Сигурен ли си -

земята върху която вървиш е безплатна, никой не е купил планетата за да живееш ти на нея.
въздуха който дишаш е безплатен, бактериите и растенията не са поискали пари за да го направят
слънцето което ти грее и свети - това е също безплатно.
правото ти да умреш е също безплатно.

и да ти кажа - точно такива глобалистченца и евро...ченца ни затриват. Да те светна ли нещо - до влизането си в ЕЮ Унгария беше втората по производство и износ на пипер страна в света. Обаче след влизането си, холандците им наложиха вето(забрана) и така не само в момента че Унгария не изнася пипер, не само че не произвежда пипер, и няма и право, а пипера по пазарите в Унгария е холандски и хората те броят за национален предател ако те видят че си си купил. Същото стана и при нас с киселото мляко, сиренето, кашкавала, месото, ракията, да изброявам ли? ...истче!



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 01:11



Ти си сбъркан тип.

Безплатно е като дам книга на комшията да я прочете /ае съде ме/
Безплатно е когато ми дойдат гости и донесат да гледаме DVD / ае пак ме съди/
Безплатно е да слушаме музика заедно с 3ма колеги /съди ни де/

Е появи се технология, която улеснява този вид безплатност /ае пак ни осъди/

Ще ни осъдиш ма друг път. Затва пращате ченгетата да плашат.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 02:01



Има свободни продукти - БОЛ. Пример: www.openoffice.org . Има и такива, които са безплатни. Има и такива с отворен код, които обаче не са безплатни. Но като ти чета мненията по-горе, а и като ти гледам и псевдонима, не знам защо но се сетих за

(на снимката долу)



Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 02:18



Няма нито един платен софтуер на моя компютър, всичко е пиратско.
И нямам намерение да споря с 50 човека, за нещо което го казах ясно и точно в началото. Против торент сайтовете във този им вид съм защото те правят изключително масово една да го кажем не чак толкова легална дейност като ползване на пиратски софтуер и медия, която във малки мащаби не се отразява на икономиката но във тези мащаби може да бъде пагубна. Заменя естествената конкурентна среда със селски бекове егоисти, които им е щукнало че така могат да изкарват някой лев (алъш вериш) без въобще да се съобразяват какво същност правят за софтуерната, музикалната, медийната, и кино инустриите и най-вече във собствената им страна, създават напълно нелояна конкуренция на интернет доставчици, на кабелни телевизии, на кина, музикални магазини, музикални изпълнители, софтуерни компании и сигурно още много други като тях и по техните вериги. И против друга законова неуредица съм в България също пак в ИТ сектора - всички незаконни кабели на ЛАН доставчиците, те също е.ават майката на конкуренцията, едни плащат за да е законно, други не, е как да е по евтино при тях.... но както и да е това е друга тема. Но рано или късно всички тези неща ще си дойдат на мястото. Както се казва ще има "кучетата лаят - кервана си върви".
Хайде вие продължавайте да лаете за отнетите Ви мизерни откраднати и ощетяващи пари, от мене лека нощ.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 02:31



Аре законите на страна сега, те са доста несъвършени....моралната гледна точка е такава...
Това е друг вид безплатност вече което казваш, не е същия вид безплатност. Аз мога и да дам един филм да го гледат всичките ми приятели и роднини, а те да го дадат да го гледат и техните приятели и роднини, да му направя копие и да им го подаря. Ама да го публикуваш - вече обезценяваш продукт (за тебе може да е просто информация) ама е създаден за да се продава, не от такива като тебе, а от такива като мене. Да не говоря че се и прави за пари това публикуване, ти нали не очакваш да взимаш пари по някакъв начин от това че ще даваш филма да го гледат съседите си...офф писна ми да пиша вече, то с тапаци кво да спориш. аре у лево.



Тема тв7 за случаянови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 02:36



по темата (благодарности на за адреса), който си струва да се види.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 02:41



Пак се заблуждаваш , торент сайтовете не увеличават пиратството , те само го УЛЕСНЯВАТ . Доказателство :

1. Ако не мога да си дръпна вистата, ще дам диск на колегата да ми я врътне.
2. ако не мога да сваля песен, че си я запиша от радиото
3. ако не мога да сваля филм, ще си поръчам диск, ще го дъпна по дц-то , или от шернатата папка на комшията.

Друга голяма заблуда, е че ако се затворят торент сайтовете, приходите от PPV ще се увеличат. Ми не им завиждам на тия дето се заблуждават.

Проблема с PPV е икономически. Не може гледането на филм с ниско качество да струва 5 лв. Ми аз ще отида на кино или ще си взема DVD от видеотеката.
Освен това ме оганичават в рамките на 24 часа.

Ако PPV-to струва 50ст - 1 лв. максимум, клиентелата на торент сайтовете ще намалее значително. Ама стига съм ви отварял очите безплатно. Консултациите са скъпи .......



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано20.03.07 07:47



Да, плаща се 3% такса на всеки носител. От 2000-та година проучваме къде отива тази такса и как браншовите организации на авторите - музиканти. артисти, писатели могат да стигнат до разпределението и. Сега е 2007. Таксата вероятно финансира акциите на НСБОП.

А съвсем подобна тема се въртеше 2000, 2001 ли за фрее сървърите - тогава бяха изказвани същите мнения, че видите ли фрее сървърите увеличавали пиратството, че провайдерите са длъжни да следят какво се качва и прочие.
Затваряха се сървъри, имаше срещи на провайдери и полиция, спираха се търсачки и тнт.
Митко мисля, че би могъл разкаже доста по въпроса.
Положението в момента не е по-различно, само технологията е по-нова.
Но не си спомням 2000-та МВР да постанови филтриране на фрий-технолинк.
Това е голямата разлика от тогава и това е основния проблем на който трябва да се наблегне.
Това е и темата на митинга на 22.03, не "кът падне замундатъ от де шъ свалям порно".
Другото са безсмислени спорове - понятието за авторско право доста се е променило от годините, когато са мислени законите за него и решението е "суров закон, но закон", как да го променим.

П.С Според ЗАСП базите данни не са обект на авторско право, така че съдържанието на базите данни на торент сайтовете /защото те не са нищо друго освен това, не би трябвало да подлежи на контрол/.




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.03.07 09:21



Охо изчерпахме въздухарските доводи и почнахме с обидите... слаб си лобисте слаб си. Такива като теб само доказват колко наглост и липса на морал има в издателския бизнес.


Welcome to the real world!




Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано20.03.07 10:02



А аз не искам да записвам разни глупости с авторски права на тия CD-та.
Значи със закон съм приет по подразбиране за виновен в кражбата им и съм осъден директно да им платя обезщетение?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: TonyStewart]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано20.03.07 10:06



Айде, ти остави това, но.. по всички репортажи в тележизията гледаш как едни в бронирани дрехи, с очила за поинтбол на главата джуркат шпиндели и показват надписите на дисковете пред камерата.

Значи аз го разбирам че дори и да се плаща тази компенсационна такса, те пак го броят за незаконно.

Интересно ми е тогава какво точно е "законно установения ред" по който да получим съгласието на носителя на права да му ползваме произведението?

Защото ми се струва че при сегашната постановка нямам право и да ползвам openoffice, защото нямам писмено, подписано и подпечатано съгласие на SUN и на всички разработчици.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: И_Baн]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 14:06



Каква е тамата на митинга не е много ясно - в Интернет има реклами за какви ли не теми, които ще се обсъждат там.
Но си прав - основната тема (и това го пиша няколко пъти) е, че ГДБОП е наредила филтриране на трафик от и до конкретен сайт, което е абсурдното. Фактът, че са си оттеглили разпореждането (макар че не си спомням да има такъв термин в закона) само доказва, че са били подведени. Като знам, че основният им съветник май няма и юридическо образование, не се учудвам.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: И_Baн]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 14:28



Я кажи пак че не се разбра пак каква е причината за митинга.
Никой не филтрира трафик вече ако не знаеш.

Мисля че и на 8 годишно деде му е ясна причината за митинга, така че стига сте се въртяли кат ........ щото именно те ще останат излъгани именно от Вас като отидат на митинга, и си кажете че искате торентите в този им вид обратно ясно и отчетливо на митинга, и дя няма посегателства повече в/у тях от страна на полицията. Кажете си го пък да Ви се присмее всеки човек с коефициент на интелигентност по висок от средния в европа.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 14:33.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор pacovw (непознат )
Публикувано20.03.07 16:27



Това че е отменено не значи, че не е ставало. Все едно аз да дойда да те пребия и след ден два да кажа " - Абе виж какво, това вече е забравено". Това им отваря вратата на милиционерите да го направят и друг път и срещу "Гугъл". Там ако знаеш как да търсиш можеш да намериш и свалиш всеки филм или софт. ГДБОБ - ГДЛЕЩА да вземат да пуснат ценоразпис кое колко струва.
Вземане на компютър - .... лв
Тарашене и заплахи - ..... лв
Трошене на инвентар ....... лв
Пребиване на някой опасен пубер .... лв
Поне да се знае и "Амотери" и др. желаещи да правят бързи пари да вадят пачките за "Супер Явор".

п.с.
БТК са предложили на Явор Колев да заеме мястото на Супер Любо в рекламите си. Ще лети насам-натам и ще лови опасни пирати терористи. Дреме му че 760 000 дела ще бъдат приключени, защото са некъдърно водени и давността е минала.





Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.03.07 17:14



/*
Ние подкрепяме легализирането на съдържанието в Интернет и спазването на авторските права. Опитът на страни като САЩ показва, че все повече правоносители сключват договори с компании като YouTube, а не се стремят да ги затворят или ограничат. На този фон действията на ГДБОП по блокиране на достъпа до Интернет правят неприятно впечатление и навяват мрачни спомени от миналото, когато се заглушаваха радио “Свободна Европа” и “Гласът на Америка”. Надяваме се, че правоохранителните органи ще отчетат действията си като грешка, която не бива да се превърне в рецидив.
*/
blia blia blia
tipichno za makaronadzia kato tebe.

/*
правят неприятно впечатление
*/
lesno moze da se izmuknes ot dumite si v budeste ako nesto se oburka.
/*
Надяваме се, че
*/
sedite si tam i si se nadiavate. horata pitaha za konkretni nesta koito VIE STE NAPRAVILI a ne na kakvo se nadiavate.

p.s.
interesno mi e zasto niakoi smita che vie triabva da napravite nesto ?
na nikoi ne mu puka za isoc i kakvo bulnuva neinia vozd i shamana.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: pacovw]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 17:58



Не може да свалиш всеки филм или софт колкото и да търсиш с google. Не веднъж съм се убеждавал в това.

Но не е това важното сега.
Важното е че ако митинга беше с идеална цел за това - филтрирането на трафика, аз щях да го подкрепя. Но митинга е чиста проба подкрепа на торент сайтовете във видва в който работеха до сега. И за това няма да го подкрепя. А ще се присъединя към подкрепата за това българите собственици на такива БЪЛГАРСКИ сайтове да бъдат преследвани по НПК, независимо къде си хостват сайтовете си бъдат спирани ако продължават да работят по начина по който работеха до сега.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 18:04.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 18:03



Всъщност това е лично наблюдение, а не достоверен факт. Например: може да не знаеш какво и как да търсиш. Или може да търсиш грешно име. Или, за да си толкова сигурен, трябва да си търсил милиони филми и да си открил поне един, който не можеш да откриеш в Интернет. Но, както каза и Звезделин Борисов по-нагоре, има милиони авторски произведения, които са загубени през вековете. А в момента, заради рестрикциите на Закона за авторското право, не можеш да дигитализираш нито един черно-бял филм, но и не можеш да го гледаш, ако не вземеш разрешение от хилядите наследници на носителите на права.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: оправи си линка!нови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.03.07 18:17



trupame hits ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.03.07 18:20



ne si edinstvenia.
prosto ne vizdam smisal da obesniavam na tiah.
te sa tuk za da drunkat.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 18:26



Добре повечето неща могат в google-а, повечето може и от isohunt, който иска нещо много силно - ще си го намери, дали с google, дали isohunt, дали с eMule, начини има, но със сигурност няма да е толкова достъпно и масово както сега в момент в БГ и процента на ползване на пиратски заглавия ще спадне. Не желаеме да има български торент сайтове (във този им вид както бяха до сега). ТОЧКА.

По добре България да се прочува с нещо градивно от колкото с масово пиратство. Ето например сайта www.agroborsa.com е мой, аз съм го правил, аз го подържам, и в него няма нищо нелегало и има и идеална и комерсиална цел също от реклама. Начина този всичкия IT капацитет който го има в БГ да се впрегне в нещо легално и изграждащо имидж, и истински големи пари е този - закон и прилагането му за да може изцепки като arenabg, linkos и пр. да няма повече. Трябва са се забраняват нелегалните шитс. По-добре с порно се занимавайте от колкото с каталози на пиратски заглавия. Аз имам приятели които се занимават с порно международни сайтове, купуват си съвсем copyrighted материали и ги постявят на сайтовете си и печелят. И трябва да ти кажа че това е 100 пъти по легален бизнес (и моралано честен) от колкото да печелеш с каталог на пиратски заглавия без да имаш никаква договорка с издателите. И за това се боря аз. За нищо не лобирам, просто това са моите идеали. Аз съм идеалист.

П.П2
И ако това не е същото което цели Вашата организация "Интернет общество", аз не съм сигурен че тя е обществено полезна в дългосрочен план.

П.П
И това няма да стане питайки хората какво искат. Хората със сигурност искат и хляба и сиренето да им е безплатно ...ама не може. Демокрацията не значи анархия.

ПП3.
Вътре дълбоко в себе си всички Вие знаете че съм прав, ама сте озлобени всичката несправедлива обкръжаваша среда и как някои имат милиарди, а други не. Да, може да е така, но не е това начина да постигнеш нещо с дребни далавери.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 18:37.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 18:57



Не желаеме да има български торент сайтове (във този им вид както бяха до сега). ТОЧКА.

Кои сте тези "вие", дето не желаете да има български торент сайтове? Мен ако питаш, трябва да се спазват законите, а не желанията на един или друг човек, на една или друга фирма или на една или друга организация.
Законът е ясен: наказателната отговорност е лична. Полицията трябва да гони престъпниците, а не да филтрира сайтовете.

Филтрирането на сайтовете е като заглушаването на радио "Свободна Европа" едно време. Сякаш със заглушаването изчезва и съдържанието.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 20:01



Не желаеме да има български торент сайтове (във този им вид както бяха до сега). ТОЧКА.

Аууу , колко сме категорични. Кой сте тези Вие ? , мнозинство ли сте ? , Откога каталозите и базите данни са незаконни ?
С вашите напразни усилия само влошавате нещата. Вече няма човек, който да не знае какво е торент и да не знае поне 10 сайта. До миналата година не беше така.

Обмяната на информация /била тя и копирайтед/ не се влияе от нечие желание. Тя е ФАКТ . И е крайно време доста хора да приемат реалността, а не да живеят в измислен свят , в който ако гледаш един филм 3 пъти, трябва и 3 пъти да го платиш

С действията си хората (не)мислещи както теб, създават общество, което нищо чудно в скоро време да си направи и партия. Как ти се струват 500 000 гласа на следващите избори , а ?

Настройвате срещу правителството и държавата най-младите и сравнително най-образованата част от населението. Същата тази част тези дни изгуби и последната капка доверие в МВР и държавата /то не че и имало кои знае какво доверие/

Просто ритате срещу себе си, и е крайно време да го разберете.


Относно спирането на торент сайтове. Не говори глупости. Казах ти , ще регна домайн с чужда CC , ще го кача някъде, където спазват закона, ще го администрирам анонимно, и ще го спрете , ама друг път. Даже няма да знаете кой му е собственика. Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 22:25



----
Относно спирането на торент сайтове. Не говори глупости. Казах ти , ще регна домайн с чужда CC , ще го кача някъде, където спазват закона, ще го администрирам анонимно, и ще го спрете , ама друг път. Даже няма да знаете кой му е собственика. Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.
-----

Е те точно е за тва говорим. Лайняни истории.
Вместо да фанеш да построиш нещо, да се замислиш как може да си развиеш бизнеса легално, ти ще ми администрираш анонимно. Е от такива кат тебе страда държавата, дето искат да са скришни.
До къде смяташ че ще стигнеш с анонимно администриране, до световните пазари. Ще станеш известен в средите в които живееш, но ще пръднеш на сайдера на интелигентните хора. За тях ще си поредната издънка на обществото, и затова МВР ще се занимава с тебе. Говориш за съдебни процеси с участници uTube, google, Microsoft, трябва да знаеш че ти нямаш и няма да имаш нищо общо с тях, защото те не администрират анонимно, и те не правят пиратски каталози с най-новите рилийзи на всички филми и музика, а правят нещо което е полезно за хората и в същото време законно. Също и сайта VBOX7, макар че не съм фен на отделянето ни от останалия свят, все пак това е нещо легално и полезно, и ако има нарушение на нечии авторски права, те са малка част, а не 100% както в аренабг и линкос. Google, YouTube също боравят със същата тази информация за която ти говориш че е, и трябва да бъде безплатна и свободна. Интернет е свободен, но чрез него може да се правят и измами и всякакъв вид престъпления. Въпросните досега съществуващи торент сайтове в БГ правеха именно престъпление. Интернета в БГ винаги е бил и ще бъде свободен.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 22:32.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 23:24



deee и бъгавия дир , отговарям не на място , не става на другото

Пак не четеш :

Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.

Давам доказателство, че хората които защитаваш, просто живеят в измислен свят.

Проблема с авторските права е много сложен. Авторските права станаха проблем с развитието на технологиите /интернет , но не само/
Не са ви виновни технологиите - ето това обяснявам. Причината я каза Митко - не искате да се съобразите с реалността и с това, че печалбите няма да са такива, каквито бяха преди интернет и CD/DVD записвачките.

Във този форум никой не защитава кражбата на интелектуален продукт, ако не си разпрал досега. Възмущаваме се от идиотските ви опити да се борите със явлението.

Не мислиш ли че когато 500 000 човека са 'престъпници' има нещо нередно ?

Казах, ама ти пак не си прочел. Направете PPV по 1лв/филм и изведнъж 'пиратството' ще намалее драстично. Или както каза Морфи - набравете го с абонамент - сигурен съм, че 80% от хората ще плащат разумен месечен абонамент.

Щото цялата тази борба се води от носителите на права върху филми. Не е за софтуер , не е и за музика. Софт индустрията почти не губи от 'пиратството' , музикалната - също. Защо е така прочети статията за виното без бутилка.

Всъщност това е описано тук :



Много добра статия, писана през далечната 98-ма година.
Шапка му свалям на автора.

p.s.
Гледам, че VOD-a бил по 1лв/филм. Ами реклама трябва реклама /на сайта за VOD, а не на арената , както се прави в момента/.

Няколко идеи : Рекламирайте се бе хора , едва сега разбрах, че има такъв сайт и че е евтино. Купете домейна arenabg.com :) . А може би цялата акция беше да му смъкнете цената ?

Махнете музиката от началната страница, че идея си нямате колко народ отблъсквате с нея :)

Увеличете валидността от 24 часа на поне 1 седмица.

Стига с безплатните съвети :)
Ако купите домейна arenabg.com имам
и една добра идея как да печелите *много* пари,
ама точно нея няма да я дам безплатно :) Ще искам 'авторско право' .

Редактирано от CC-- на 21.03.07 02:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.