Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано20.03.07 18:57



Не желаеме да има български торент сайтове (във този им вид както бяха до сега). ТОЧКА.

Кои сте тези "вие", дето не желаете да има български торент сайтове? Мен ако питаш, трябва да се спазват законите, а не желанията на един или друг човек, на една или друга фирма или на една или друга организация.
Законът е ясен: наказателната отговорност е лична. Полицията трябва да гони престъпниците, а не да филтрира сайтовете.

Филтрирането на сайтовете е като заглушаването на радио "Свободна Европа" едно време. Сякаш със заглушаването изчезва и съдържанието.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 20:01



Не желаеме да има български торент сайтове (във този им вид както бяха до сега). ТОЧКА.

Аууу , колко сме категорични. Кой сте тези Вие ? , мнозинство ли сте ? , Откога каталозите и базите данни са незаконни ?
С вашите напразни усилия само влошавате нещата. Вече няма човек, който да не знае какво е торент и да не знае поне 10 сайта. До миналата година не беше така.

Обмяната на информация /била тя и копирайтед/ не се влияе от нечие желание. Тя е ФАКТ . И е крайно време доста хора да приемат реалността, а не да живеят в измислен свят , в който ако гледаш един филм 3 пъти, трябва и 3 пъти да го платиш

С действията си хората (не)мислещи както теб, създават общество, което нищо чудно в скоро време да си направи и партия. Как ти се струват 500 000 гласа на следващите избори , а ?

Настройвате срещу правителството и държавата най-младите и сравнително най-образованата част от населението. Същата тази част тези дни изгуби и последната капка доверие в МВР и държавата /то не че и имало кои знае какво доверие/

Просто ритате срещу себе си, и е крайно време да го разберете.


Относно спирането на торент сайтове. Не говори глупости. Казах ти , ще регна домайн с чужда CC , ще го кача някъде, където спазват закона, ще го администрирам анонимно, и ще го спрете , ама друг път. Даже няма да знаете кой му е собственика. Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано20.03.07 22:25



----
Относно спирането на торент сайтове. Не говори глупости. Казах ти , ще регна домайн с чужда CC , ще го кача някъде, където спазват закона, ще го администрирам анонимно, и ще го спрете , ама друг път. Даже няма да знаете кой му е собственика. Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.
-----

Е те точно е за тва говорим. Лайняни истории.
Вместо да фанеш да построиш нещо, да се замислиш как може да си развиеш бизнеса легално, ти ще ми администрираш анонимно. Е от такива кат тебе страда държавата, дето искат да са скришни.
До къде смяташ че ще стигнеш с анонимно администриране, до световните пазари. Ще станеш известен в средите в които живееш, но ще пръднеш на сайдера на интелигентните хора. За тях ще си поредната издънка на обществото, и затова МВР ще се занимава с тебе. Говориш за съдебни процеси с участници uTube, google, Microsoft, трябва да знаеш че ти нямаш и няма да имаш нищо общо с тях, защото те не администрират анонимно, и те не правят пиратски каталози с най-новите рилийзи на всички филми и музика, а правят нещо което е полезно за хората и в същото време законно. Също и сайта VBOX7, макар че не съм фен на отделянето ни от останалия свят, все пак това е нещо легално и полезно, и ако има нарушение на нечии авторски права, те са малка част, а не 100% както в аренабг и линкос. Google, YouTube също боравят със същата тази информация за която ти говориш че е, и трябва да бъде безплатна и свободна. Интернет е свободен, но чрез него може да се правят и измами и всякакъв вид престъпления. Въпросните досега съществуващи торент сайтове в БГ правеха именно престъпление. Интернета в БГ винаги е бил и ще бъде свободен.

Редактирано от PatlaDJ на 20.03.07 22:32.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано20.03.07 23:24



deee и бъгавия дир , отговарям не на място , не става на другото

Пак не четеш :

Имаш късмет, че си имам друга работа и не ми се занимава с глупости.

Давам доказателство, че хората които защитаваш, просто живеят в измислен свят.

Проблема с авторските права е много сложен. Авторските права станаха проблем с развитието на технологиите /интернет , но не само/
Не са ви виновни технологиите - ето това обяснявам. Причината я каза Митко - не искате да се съобразите с реалността и с това, че печалбите няма да са такива, каквито бяха преди интернет и CD/DVD записвачките.

Във този форум никой не защитава кражбата на интелектуален продукт, ако не си разпрал досега. Възмущаваме се от идиотските ви опити да се борите със явлението.

Не мислиш ли че когато 500 000 човека са 'престъпници' има нещо нередно ?

Казах, ама ти пак не си прочел. Направете PPV по 1лв/филм и изведнъж 'пиратството' ще намалее драстично. Или както каза Морфи - набравете го с абонамент - сигурен съм, че 80% от хората ще плащат разумен месечен абонамент.

Щото цялата тази борба се води от носителите на права върху филми. Не е за софтуер , не е и за музика. Софт индустрията почти не губи от 'пиратството' , музикалната - също. Защо е така прочети статията за виното без бутилка.

Всъщност това е описано тук :



Много добра статия, писана през далечната 98-ма година.
Шапка му свалям на автора.

p.s.
Гледам, че VOD-a бил по 1лв/филм. Ами реклама трябва реклама /на сайта за VOD, а не на арената , както се прави в момента/.

Няколко идеи : Рекламирайте се бе хора , едва сега разбрах, че има такъв сайт и че е евтино. Купете домейна arenabg.com :) . А може би цялата акция беше да му смъкнете цената ?

Махнете музиката от началната страница, че идея си нямате колко народ отблъсквате с нея :)

Увеличете валидността от 24 часа на поне 1 седмица.

Стига с безплатните съвети :)
Ако купите домейна arenabg.com имам
и една добра идея как да печелите *много* пари,
ама точно нея няма да я дам безплатно :) Ще искам 'авторско право' .

Редактирано от CC-- на 21.03.07 02:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.