Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:32



<quote>
Перфектно. Сега обясни какво общо имат собствениците на тракера с това, че потребителите им качват незаконен контент, обясни и с какво право хората, от които се очаква да прилагат законите, не спазват основния такъв. След това вече можеш да обясниш с какво точно митинга защитава пиратството.
С други думи - извади си главата от свинкстера, спри да повтаряш като папагал заучени фрази и дай леееко обяснение на тези въпросчета.
</quote>

Общо имат защото престъпление се извършва от действие или бездействие предизвикващо извършването на престъпния акт, да не говорим че тяхното въобще не е бездействие а организация на сайта да представлява точно това което е. Тия врели некипели ги говори на дядо ти, че да ти вярва, аз съм на 26 години съм и съм в интернет от 97-ма година.

Митинга защитава ще защитава питратството защото ще има една единствена "идеална" цел - връщането на торент сайтовете във вида им поне приблизително който е бил до сега.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:38



цитат от замундата:
Днес 15.03.2007, инициативен комитет депозира в Столична община, молба за провеждане на митинг, с който желаем да изразим своя протест срещу нарушаването на правата на интернет потребителите, интернет обществото като цяло, собствениците на сайтове в България и неправномерния натиск от страна на държавните органи върху тях.

kъде изобщо видя думичката торент?

И друго, ако ти цъфне някой кретен, за да ти нареди да прекъснеш отходната тръба в тоалетната ти, защото комшията ти отгоре изхвърля дрога през нея дали пак ще мислиш по същия начин?
P.S. Като ще си ги мерим, аз съм на 36 и ползвам мрежата още от времето на първата 64К линия към Амстердам по линията на битнет от КЦИИТ през 93-та година, доста преди да се появи понятието Internet. Само съжалявам, че никога не си виждал нито HTTP 1.0, нито gopher, нито archie.

Редактирано от Goose на 19.03.07 23:06.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:43



<quote>
Бъркаш , много бъркаш. Торент сайта не е незаконен сам по себе си. Собственика му не носи отговорност за това какво обменят потребителите му.
Я си представи че собственик на сайта е юридическо лице.
А сега , юридическите лица носят ли наказателна отговорност по НК ???

Да има нарушение , но наушението е на потребителите.

Ако някой прецени, че сайта му нарушава интересите - за тая работа има СЪД.
Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.


Ето затова ще протестираме. Държавата да спазва собствените си закони.
Защо МВР ще защитава частни търговски интереси /на носителите на права/ . Правилно ли е ? Съгласно кой закон ?
</quote>

1. Ти сега какво искаш, мвр да земе да следи секи узер кво качва ли ?
2. Може да се докаже че узерите които качват в торент сайтовете в БГ са организирани. Разликата между българските торент сайтове и международните е че в БГ е организирана изолирана мафия, и се наемат хора които да качват категоризирано всичко, а в международните секи си качва каквото си иска (ако иска) и няма такава организация и категоризация. И в този случай торент сайта, примерно isohunt, се приближава повече до "заявеното предназначение на торент протокола" - именно за обмяна на споделени файлове, а не за категоризация и организация за публикуването на пиратски контент (както е в аренаБГ, линкос и прочие).... панимаеш ли? И когато има ОЧЕВАДНИ подозрения за подобно нарушение на закона, именно организирано, тогава прокуратурата е длъжна да се самосезира и да се направи разследване, като може да се повдигнат евентуално обвинения.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 22:51.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:54



А от какъв зор МВР ще се занимава с отношенията между два пазарни субекта?
Аз ако не си платя вноската по кредита МВР ли ще се появи на вратата, или съдия -изпълнител със съдебно нареждане след съответното спечелено частно дело в съда от банката?
С какво носителите на авторски права са по различни от останалите субекти, та държавата да налива пари от нашите данъци за да защитава правата им?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:57



Аз съм съгласен с това че е нарушение на свободата на интернет, въответно на човешките права като се филтрира трафик, същност МВР въобще няма право да дава такива разпореждания. Същото както едно време по време на желязната завеса, като не можеха да спрат дадена медия властите я заглушаваха...... хахаха. Аз казвам че трябва обаче да се преследват собствениците на сайтове като аренаБГ и линкос, а не да се филтрира трафик.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 22:58.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:00



Защото има закон за авторското право и сродните му .

И защото живеем в такава държава където трудно се печелят граждански дела и за това никой не е тръгнал да съди, защот знае че трудно ще докаже.

И остава прокуратурата като инстанция сама да се замосезира, или някой да й плати да се самосезира най-накрая, и те вече имат право да разледват да провеждат разпити да арестуват и прочие неща които са наказателната отговорност и могат да докажат по лесно каквото и да било, а не само с приказки, каквото би било едно гражданско дело.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 23:04.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 23:02



Пишеш глупости в стил ГДБОП .



Но дори да си прав, не можеш да оправдаеш начина по който ГДПОБ се 'бори' с 'пиратите' .

Писах , ама ни нещо не четеш внимателно. Какъв престъпник е юридическото лице ? Имаш ли поне малко обща юридическа култура ?

Сам казваш че потребителите са 'организирани престъпници" . Ами нямам нищо против ГДБОП да ги гони. Но май ти имаш. .

И аз точно това казвам, да се преследват нарушителите/престъпниците. Сайтовете не са нито нарушители , нито престъпници. Замундата беше фирмен сайт / собственик - ЮЛ/ . Покажи ми съда който ще осъди ЮЛ по НК.

Пак казвам, ако нечии права са нарушени - да си ги търси по съдебен път , а не МВР да му върши работата с мутренски методи.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 23:10



Честно казано не вярвам да го осъдят по НК.
Имам икономическо образование учил съм и малка право покрай това.
Сега кфи са тия работи че УЛ ще носи отговорност по Н К, няма да носи УЛ-то а ще носи ФЛ-то собственик, такива осъдени има, за финансови измами спрямо държавата, за тях нямаш против да ги съдят нали?

Но аз чес тно казано не вярвам да осъдят физическото лице собственик на торент сайт по НК, но вярвам че ще излязат наяве доказателства които ще са достатъчни да се забрани сайта после. Ще се въведе чувсто на "накзаност", и няма да бъде толкова брутално нарушаването на закона за авторското право в БГ, което е основната и комерсиална и идеална цел.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 23:10



Виждам, че сте чели нашето становище



Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 23:15



по логиката ти трябва да се атакуват и самите интернет доставчици, защото те предоставят преносна среда, за да може да се сваля и пиратско съдържание през нея :-) Като на всичко отгоре постоянно вдигат скорости и подобряват услугата, за да можеш ти по бързо да сваляш нелегалния контент ;-)
С какво тяхната услуга е по различна от един торент тракер? и двата предоставят възможност за обмен на информация, провайдера отговорен ли е за писма със заплахи към президента примерно, пуснати от техни потребители?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.