Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-таксанови [re: eddiebg]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 21:23



Въпроса ти изобщо не е ретуричен. Света е пълен с неточности. Парно, студена вода се плащат на база, плащаш данъци толкова колкото ти кажат, купуваш дискове на каквато цена ти ги продават.

Скъпи ли са ти празните дискове....?

И ето го и ритуричния отговор, като спадне обема на пиратските копия ще спаднат автоматично продажбите на празни CD-та, и следователно и приходите на авторите от тях (ако въобще има такива).

Под вола теле няма смисъл да търсиш. Както вече казах ясно е като бял ден кое е законно, кое не е. Както и да го въртиш и да го сучиш правдата е на страната на авторите, поради един единствен факт.

ПАРИ ПЕЧЕЛЯТ ХОРА НА ГЪРБА НА АВТОРИТЕ. Дали ше са продавачи на пиратски CD-та, или торент сайтове, или интернет доставчици, всичко е на гърба на авторите, и без тяхното разрешение, и без да им се плаща.

Ти как ще се почувстваш бе джанъм ако ти напишеш софтуер, и аз ти го открадна и почвам да го продавам като аз зимам парите за това? Няма ли да ти иде да ме убиеш ?

Не мога да разбера с какво съзнание са хората които защитават пиратството. Въщност то е ясно какво е съзнанието: да се припечели някой .. и то "мизерен" лев, ама поне стига с тая наглост публично да защитавате пиратството то тва на кфо мяза вече, то па бива бива, ама толко бива ли?? Е... му ма..та!!!

Не ли Ви е срам да одите на митинг да защитавате пиратството?

Сега ще ти опиша верижната реакция на пиратстово, за да ти стане ясно за какво се бориш ти смъртни бедни заблудени човече.

Има пиратство, няма пари от авторство в българия, липса на инвестиции, изтичане на мозъци в страни където няма пиратство, липса на икономически разтеж. Доколкото до тезата че ние пари нямаме да плащаме, защото и е нисък социалния стандарт, аз ще ти кажа че човека който има малко пари няма нужда от това да гледа всеки ден по 2 пиратски филма, а да работи и да се учи как да си повиши приходите си. Ша влезем в световната новинарска хроника с тоя митинг в защита на пиратството ей.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 21:43.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 21:42



Айде още един промит мозък ...
Правиш ли изобщо разлика между защита на пиратство и филтриране на трафик към сайт, който не нарушава никакви закони? Защо всячески се опитвате да промивате и чужди мозъци, че щом в Интернет се разпространява нещо, то задължително е пиратско? Правиш ли разлика между протест против цензура и защита на пиратство?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: Goose]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 21:52



Да правя разлика, аз съм против цензурата, но съм и против това да има български торен сайтове съдържащи в каталозите си най-общо казано свободно даунлоудващи се пиратски копия. Има международни такива, бих се задоволил с тях, и аз като БЪЛГАРИН не желая името на България КОНКРЕТНО да бъде свързвано с голям обем на пиратството. Какво Ви пречи да ползвате международните торент сайтове за ъплудване на торенти, както прави целия свят, а трябва да се превръща в мащабна българска пиратска индустрия? ИЗОЛИРАНА МАФИЯ!!!. Тука има две основни неща които не одобрявам. Първото за това че България не трябва да е на първо място по пиратство, и второто че винаги се отделяме от света, обособяваме собствени изолирани общества. И съм убеден че има много други българи които мислят като мен и ще ме защитят.

Редактирано от PatlaDJ на 19.03.07 21:54.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор pacovw (непознат )
Публикувано19.03.07 22:11



Аз също съм много "ЗА" да бъдат наказвани жестоко хора печелещи пари от продажба на пиратска продукция - без значение каква. У нас това са хора, които са с чадър от органите, защото имат мръсни пари за подкупи (виж площад Славейков). Тези хора имат огромен интерес от спирането на торените, за да имат по-голям пазар. Обикновенните юзери които не могат лесно да теглят от "арената" ще отидат на площада и ще дадат 10-15 лева , едва ли ще дадат 300-400 $ за оригинален. 99% от юзерите в тези торент сайтове теглят за "собственно полазване". Не си ли се замислял защо има локални големи тракери?
Да си чувал за БГ Пиеринг?





Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Goose ()
Публикувано19.03.07 22:11



Перфектно. Сега обясни какво общо имат собствениците на тракера с това, че потребителите им качват незаконен контент, обясни и с какво право хората, от които се очаква да прилагат законите, не спазват основния такъв. След това вече можеш да обясниш с какво точно митинга защитава пиратството.
С други думи - извади си главата от свинкстера, спри да повтаряш като папагал заучени фрази и дай леееко обяснение на тези въпросчета.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор CC-- ()
Публикувано19.03.07 22:14



Бъркаш , много бъркаш. Торент сайта не е незаконен сам по себе си. Собственика му не носи отговорност за това какво обменят потребителите му.
Я си представи че собственик на сайта е юридическо лице.
А сега , юридическите лица носят ли наказателна отговорност по НК ???

Да има нарушение , но наушението е на потребителите.

Ако някой прецени, че сайта му нарушава интересите - за тая работа има СЪД.
Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.


Ето затова ще протестираме. Държавата да спазва собствените си закони.
Защо МВР ще защитава частни търговски интереси /на носителите на права/ . Правилно ли е ? Съгласно кой закон ?



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: PatlaDJ]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:21



Всъщност това, че България се свързва с голям обем на пиратството е една обикновена лъжа, която БСА & Со повтарят вече няколко години и то толкова упорито, че тя е станала истина (поне за Вас).

За да не си мислите, че и аз Ви лъжа, ще посоча някои статии с конкретни данни и числа:

-



-

-

Има и още други статии по тази тема, но тези бяха първите три (при това забележете, че става дума за статии от 2002 г. насам), които ми попаднаха през търсачката на портала.

Че има незаконно ползване на музика/филми/софтуер - има. Така е навсякъде по света. Че е лошо - лошо е. Че трябва органите на реда да се борят с него - трябва. Но че не бива да страдат от техните действия крайните потребители - не бива. Защото по света с тях (крайните потребители) се занимават самите носители на права. Полицията се занимава с престъпниците. Човек, който си слуша музиката, която си е изпекъл на СД-то вкъщи не може да е престъпник, особено ако не осъзнава вината си. А повечето тийнейджъри дори по закон не могат да осъзнаят вина.

България не е била на първото място по пиратство (то не може и да бъде, при наличието на Китай, например), а след 1999 г. (както ще видите в една от посочените по-горе статии) не е изобщо страна, в която да има пиратство в големи размери. Специално за софтуера числата са категорични - дори да приемем "данните" на БСА за наличието на "незаконен софтуер", държавата пак е купила повече, отколкото БСА твърдят, че е "незаконен".

Аз съм убеден, че ако прочетете фактите, а не мненията на лобисти като БСА, ще престанете да твърдите, че България е пиратска държава.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.

Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: pacovw]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано19.03.07 22:23



То за софтуера ясно че няма как да се спре, ще си го дръпнеш от isohunt за домашно ползване, няма да ходиш на славейков споко. Говоря за тази масовост която се получи с толкова много нелегални филми най-вече. Да чувал съм за БГ пиъринг. Нещо което нормално и единственото възможно за големия трафик във границите на една държава, ама в последствие се изроди и стана спъващо развитието на държавата, като ни изолира от останалия свят, защото не продължи да се развива по площ а само за да задоволява нуждите на торент трафика. Аз съм освен това за единна скорост на интернет и премахване на разделението БГ пиъринг, международен.



Тема Re: Законите. Авторско право. Конфискация. CD-такснови [re: CC--]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:24



Да си чул, че доста фирми съдят гугъл?? СЪДЯТ, а не му пращат ФБР да му вземе сървърите, още по малко пък дават нареждания да се спре достъпа до него.

Странно е, че вместо да се вземе пример от други европейски страни, с утвърдена практика в тази област, се предприемат действия, които са несъвместими с 8-годишната история на свободно развитие на Интернет в страната.
Така например преди време Франция нареди на Yahoo да преустанови достъпа до своите сайтове, в които се продават предмети, свързани с нацизма. Но Франция нареди това на доставчика на съдържание, а не на френския телеком или на френските Интернет-доставчици. Същото действие предприе и Германия (и в двете страни използването на нацистки символи е престъпление), но не насочи репресивния апарат срещу Дойче Телеком.

В този смисъл си прав. А що се отнася до спазването на законите, сега ще намеря друг цитат, момент...

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема <10 терабайта = не си престъпникнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано19.03.07 22:30



Из

със Светослав Василев, зам.-шеф на столичното следствие:

"- Тегленето също ли е престъпление? Мнозина се отзоваха на призива да копират съдържанието на Аrenabg.com, за да може да бъде възстановено при евентуално спиране на сървъра.
- Никой не преследва тези, които теглят пиратски филми, музика или софтуер. Преследваме единствено администраторите на торент тракерите и хората, които са качили над 10 терабайта пиратски продукти. За да сте наясно какво означават 10 терабайта - те се равняват на два и половина милиона емпетройки. Такива хора гоним, а не обикновените потребители. Ако обикновен потребител тегли и качва над 10 терабайта, тогава върши престъпление."

Аз не съм много по математиката, но ми се струва, че не бих могъл да преслушам толкова много mp3-ойки, колкото ще се съберат на 9.9999 терабайта (предполагам, че над 10 вече ще съм престъпник). А да гледам филми с това качество, което се предлага по Интернет - мерси! Но е успокояващо да знам, че според следователите в България има мерни единици за законно качване и сваляне на файлове.

Интересно къде е гледал Заки Соколов, че да пропусне това изказване, още повече, че и той се е изхождал по темата:

- Възможно ли е да бъдем извадени от списъка?
- Да, стига да използваме следващия месец, за да докажем, че не само сме изпълнени с намерения, но и вършим нещо реално, не кампанийно. Лично аз съм оптимист. Ако не бъдем извадени, трябва да удвоим усилията си това да стане догодина.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.