Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Арестуваха собственика на ArenaBg.com  
Автор tvman (Х)
Публикувано16.03.07 16:07





Думи нямам просто! Моля коментирайте милиционерщината, случваща се в България!



Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: tvman]  
Автор CC-- ()
Публикувано16.03.07 16:21



Не е проблем /голям/ че са арестували собственик на сайт. Ще го пуснат след няколко дни, и едва ли ще го осъдят.

Големия проблем, е че няколко от международните доставчици, незнайно на какво основание филтират/цензурират/ достъпа до сайт. Ето това е големия проблем и срещу това трябва да протестираме.

т.е. аз съм запитал моя доставчик и ми беше отговорено - полицейско нареждане.

Не съм юрист, обаче силно се съмнявам, че полицията има право да спира достъпа до даден сайт. Дори в Турция това стана със съдебна заповед. Ми дайте да я видим тая съдебна заповед.



Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: CC--]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано16.03.07 16:34



В твоя стил - "ми, добре, ще ти я дадат и ще я видиш тази заповед" (по-скоро постановление на прокурор или полицейско разпореждане. Съдът не издава заповеди, а решения и присъди.

И к'во от това, че ще видиш текст, който не разбираш (нали не си юрист)?

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: tvman]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.03.07 16:40



И какво да и коментирам... от кога торентите са по вредни от убийците, наркопласьорите, сутеньорите, обирджиите, джебчиите, продавачи на крадени вещи, кредитните милионери, измамниците и всичкото корумпирани овластени, че да им се отделя такова внимание от служби за борба с ОРГАНИЗИРАНАТА престъпност?!?
А защо приоритета на репресивния апарат е такъв е пределно ясно, докато изброените по-горе си плащат за защита, плащащите в случая с торентите са издателствата и софтуерните представителства, плащат доволно за тъпи рекламни кампании и брутално ползване на силите на реда като частни мутри.


Welcome to the real world!




Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор CC-- ()
Публикувано16.03.07 16:51



Ами да не разбирам , и затова питам законно ли е ?
Дай примери къде и как е филтриран достъп до сайт.

А това, че не всички международни доставчици филтрират ме навежда на мисли, че цялата история с филтрирането не е много законна и някои засега отстояват правото на сводобен достъп до 'каквото и да е'.

Ако бяха изфилтрирали сайта на алкайда, пак щях да се възмущавам.



Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: CC--]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано16.03.07 16:59



Да, законно е.
Това, че не всички са филтрирали мен ме навежда на други мисли - например, че не всички все още са получили въпросното разпореждане или постановление, ако има такова.
Впрочем, законът казва, че разпореждането може и да е устно. Или дори - с действия.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор CC-- ()
Публикувано16.03.07 17:27



Мдааа ,

ето част от заповедта :



Аз като НЕЮРИСТ , се учудвам на основанието чл.15 от ЗЕТ , който се отнася до :

Отговорност при междинни запаметявания (кеширане)
Чл. 15. Доставчик на услуги, който пренася информация, въведена от получателя на услугата в далекосъобщителна мрежа, не отговаря за автоматичното, междинното и временното съхраняване на информацията, необходимо за нейното ефективно предаване към други получатели на услугата по тяхно искане, ако:

1. не изменя информацията;

2. спазва изискванията за достъп до информацията;

3. спазва общоприетите правила за актуализация на информацията;

4. правомерно използва общоприетите технологии за получаване на данни за използване на информацията;

5. незабавно премахва информация, която е съхранил, или преустановява достъпа до нея с узнаването на факта, че:

а) информацията е била отстранена от мрежата на първоначалния източник или достъпът до нея е бил преустановен, или

б) е налице акт на компетентен държавен орган за премахване на информацията или преустановяване на достъпа до нея, когато това е установено със закон.


а чл. 13 , който урежда преноса и достъпа , изобщо не включва подобна постановка за премахване на информация

Отговорност при предоставяне на услуги по достъп и пренос
[Препратки от актове]
Чл. 13. (1) При предоставяне на достъп до или пренос през далекосъобщителна мрежа доставчикът на услуги не отговаря за съдържанието на предаваната информация и за дейността на получателя на услугата, ако:

1. не инициира предаването на информацията;

2. не избира получателя на предаваната информация, и

3. не избира или не променя предаваната информация.

(2) Предоставянето на достъп до или пренос през далекосъобщителна мрежа по смисъла на ал. 1 включва автоматично, междинно и временно съхраняване на предаваната информация, извършено единствено с цел осъществяване на преноса през далекосъобщителната мрежа, като информацията не се съхранява за срок, по-дълъг от обикновено необходимия за осъществяването на преноса.



Ще те помоля за коментар Вени. Пак питам : законно ли е да се филтрира достъп ?

Ето отговор защо не всички доставчици филтрират.

И какво ще направи ISOC.bg по въпроса ?



Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: CC--]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано16.03.07 17:32



Ако може да пуснеш не част от, а цялата заповед.
Част от нещо не върши достатъчно работа за становище. Като гледам има поне още една цяла страница.

В ISOC.bg ще вземем отношение по въпроса едва тогава, когато разполагаме с цялостната информация. Иначе, на базата на публикуваното сутринта в Медиапул вече сме взели отношение, но прибързахме - трябваше да изчакаме и да видим какво точно става.

Пак казвам - ние сме организация, която работи сериозно, а не със слухове. Със слухове и алюзии работят хора като Весо Колев. Впрочем, това, което се случва сега, е вероятно отчасти провокирано и от подобно на неговото поведение.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор CC-- ()
Публикувано16.03.07 17:43



аз лично не одобрявам неговия език и известна липса на възпитание.

но нещата според мен отидоха твърде далеч и трябва да се даде някакъв отпор. Аз лично няма какво да губя и ми е широко около врата. Дори вин-а на лаптопа ми е лицензен, за което дълбоко съжалявам

. но ако сега не направите нещо ще ви мачкат в бъдеще с пълно основание.

Това, което аз ще направя е да побликувам кои международни доставчици са филтрирали и кои - не. Та да знаят настоящи и бъдещи техни клиенти.



Тема Re: Арестуваха собственика на ArenaBg.comнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.03.07 22:01



това ме накефи



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.