Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема United Net - да или не?  
Автор БoцмaнaBeлчo (Звер Маймуняк)
Публикувано13.03.07 21:10



Да се представя - Боцмана Велчо, от София, Зона Б5.
Понастоящем съм с един "квартален" доставчик на име Бисано. Нито съм недоволен, нито доволен, но плащам много за интернет - 31 лева ми дават 1,2мБ български, 120кБ международен и реален, статичен адрес. Никакви допълнителни услуги. Днес получих в пощенската кутия "покана" от United Net да се възползвам от разширяването им на наша територия. За същите пари говорим за 2.5 мБ български, 500кБ международен. В допълнение и онлайн кабелна телевизия през IPTV.Bg. Та, въпросът ми е, да робувам ли на местните зайци или да се хвърлям в дълбокото с голям доставчик? Спазва ли скоростите, как е ъптайма, как е поддръжката (особено вечер/уикенда), доколко отговаря на обещанията си? Ще се радвам на всякакви отговори.



Тема Re: United Net - Ще останеш доволен,нови [re: БoцмaнaBeлчo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано14.03.07 17:31



За 23 лева ще получиш повече от колкото за 31 при другите. Снощи се обадих на денонощния телефон за ННН *(нещо нема нет), вежливо ми обясниха, че целият блок няма. Днес на обяд беше окей - без повече моя намеса.

IPTV Рулира от всякъде. Особено ако си си спрял кабелната, като мен.

Случва се от локален тракер да свалям с 3 мб/с, а от международен с 3-400 кб/с (ако дал бог сийдъри).

Единствено ме дразни, че раздават адресите динамично през PPPoE, но се понася. Поне са реални. Оставил съм си едно ICQ у дома 24/7, да ми подсказва адреса ми в момента (работя дистанционно с няколко машини, включително и 2 домашни).

Мога да ти кажа в зоната, да не се занимаваш ИЗОБЩО с DoubleD. Ужасен "доставчик". А уж наследиха оптиката на Матрицата.



Тема Re: United Net - Ще останеш доволен,нови [re: martyr]  
Автор БoцмaнaBeлчo (Звер Маймуняк)
Публикувано15.03.07 19:22



O... Това "Единствено ме дразни, че раздават адресите динамично през PPPoE, но се понася. Поне са реални." е много лошо за моя случай. нуждая се задължително от статичен, непроменящ се IP адрес. Работата ми е такава, че работя през Интернет и със сайтове, които приемат ограничени IP адреси. Ако им кажа да пуснат цял доставчик, шефовете ще пощуреят. Дават ли непроменливи IP адреси, пък било и срещу заплащане?



Тема Re: United Net - Ще останеш доволен,нови [re: БoцмaнaBeлчo]  
Автор PatlaDJ (новак)
Публикувано16.03.07 00:34



ееми нормално, всеки доставчик си има собствени условия, или се съгласяваш или бегаш при друг. Това с динамичния адрес го правят за по-добро security за тебе, и също така да не може да хостваш разни сървиси, все пак това е домашен интернет, ако искаш за бизнес, ще си платиш за бизнес ;)



Тема Май е 10 лв. на месец,нови [re: БoцмaнaBeлчo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано16.03.07 15:01



на мен ми е скъпичко, не се навих.





Тема Re: Май е 10 лв. на месец,нови [re: martyr]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано16.03.07 15:43



Всеки кретеноиден доставчик е длъжен по правилата на RIPE да ти даде статичен адрес ако си докажеш пред него необходимостта от това да го имаш.

Ако ти поискат пари за адрес - море да репортнеш на RIPE, това се счита за много голямо нарушение и може да му вземат адресите.



Тема Re: Май е 10 лв. на месец,нови [re: l4ko]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано17.03.07 03:02



Хехе, глупости пълни...

Ние даваме публични, статични и като знам колко много се борихме с ripe... Само им кажи, че искаш ip-та за broadband достъп и забрави





Тема Re: United Net - да или не?нови [re: БoцмaнaBeлчo]  
Автор pk- (непознат )
Публикувано17.03.07 10:35



В отговор на:


Спазва ли скоростите, как е ъптайма, как е поддръжката (особено вечер/уикенда), доколко отговаря на обещанията си? Ще се радвам на всякакви отговори.




Здрасти , ето ти отговор директно от кухнята :

1.Скоростите са както обявените на сайта - поне през 90% от денонощието.

2.Ъптайма е повече от задоволителен -
BORDER-PEER uptime is 10 weeks, 1 hour, 13 minutes
System returned to ROM by power-on
System restarted at 08:08:08 EET Sat Jan 6 2007

Всички ключови трасета са подържат от online UPS-и.

3.Повредите се регистрират в база данни и няма възможност да бъде изпусната такава. При възникване на проблем - той се отсранява до 24 часа според приоритета му.Чрез потребителски интерфейс клиента може да се запознае с историята на регистрираните повреди с цел тяхната прозрачност.
Има денонощна подръжка.

В отговор на:


Единствено ме дразни, че раздават адресите динамично през PPPoE, но се понася. Поне са реални. Оставил съм си едно ICQ у дома 24/7, да ми подсказва адреса ми в момента (работя дистанционно с няколко машини, включително и 2 домашни).




Да - IP адресите са публични и динамични. Предлага се услуга и за статичен публичен IP адрес на цена от 5лв месечна такса. Потребителите с динамични адреси могат да разберат IP адреса си чрез статичен А DNS запис винаги отговарящ на последното използвано IP от клиента. Така ,че не са нужни ICQ-та за целта :)
Защо PPPoE - По-лесно е, по-сигурно е.

В отговор на:


Всеки кретеноиден доставчик е длъжен по правилата на RIPE да ти даде статичен адрес ако си докажеш пред него необходимостта от това да го имаш.




Чудесно - помисли върху идеята, че таксата е за подръжка на статичното публично IP.

Защо ли още през 90-те години се измислиха неща от рода на RFC1918, NAT(PAT), DHCP ? За пестене на адреси - и когато имаш X потребитела обикновено активни в пикови часове са 60% от тях, т.е. за X потребитела са ти необходими 0.6Х IP адреса ако ги раздаваш динамично и X адреса ако ги раздаваш статично. Какво се получва - 0.4Х адреса загуба, ами ако X е голямо ?



Тема Re: Май е 10 лв. на месец,нови [re: l4ko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано17.03.07 13:00



RIPE забраняват раздаването на статични ИПта за домашни потребители. Така че мисли преди да изцепиш некоя глупост



Тема Re: Май е 10 лв. на месец,нови [re: RazoR]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано18.03.07 02:56



Мхъм, потвърждавам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.